Saygınlık ve Yeniçeri Tüfekçileri

• 12 Yanıt
  • 734 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı hazarowa

• 232
  • Ölümüne Medieval'cı
Ynt: Saygınlık ve Yeniçeri Tüfekçileri
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2017, 12:01:34 »
Tüfekçi noktasını ben de yaşadım çözümünü bilmiyorum malesef. Saygınlık mevzusu ırktan ırka çok farkediyor. Mesela aynı taktikle hristyan bir ülkeyle oynamayı denersen aynı sıkıntıyı yaşamıyorsun. Ama müslüman bir ülkeyle (özellikle) türklerde bu sıkıntı var. Mesela ben bizansla müttfefik olurdum. Ardınan bizans bana savaş açardı. O müttfeiğine saldırdığı halde en fazla unstrostworty olurdu. Saldırılan taraf ben olmama rağmen 1 tur sonra mixedden dubiosa düşerdim. 5-6 tur sonra bizans dubiosa çıkarken ben yerimde sayardım. Dediğin gibi haçlı seferleri başlayınca ben untrostworty olurken bizans mixed-reliable yolunda ilerlerdi.

Bı arada, oyun zorluğu da bunda etken oluyor. Benm dediğim şeyler veryhard-veryhard'da oluyordu. Eğer normal zorlukta oynarsan 8-10 tura kalmadan reliable olursun (dediğin gibi oynarsan tabi). Çok geçmeden trustworty oluyorsun.

« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2017, 17:20:18 »
Total War'da diplomasi yok.Bam bam bam.Girişeceksiniz herkese.
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2018, 18:59:38 »
Saygınlığın bir önemi yok Türklerle oynuyorsan ne işe yara rahatça ittifak kurmaya  deneyebilirsin  ama Türklerle ittifak kurmayı kimse istemiyor tüfekçilere gelince onları ikili sıra halinde ve aralıklı dizeceksin önünde kendi adamlarndan biri olmayacak ve ateş altında kalmamalı bunları yaparsan düşmanı doğrar