Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms

• 52 Yanıt
  • 3161 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Total War: Three Kingdoms

Yıl MS 190. Çin kargaşa içinde.

Han Hanedanlığı, çocuk imparatorun karşısında parçalanıp dağılıyor.
Ancak, sembolik bir lider olan bu çocuk, tiran cenkbeyi Dong Zhuo’nun kuklasından başka bir şey değil.
Zalim ve baskıcı bu rejimde Dong Zhuo güç kazanmaya devam ederken, imparatorluk ise kargaşaya sürükleniyor.

Fakat umutlar henüz tükenmedi.

Zorbalığın karşısında kardeşlik yemini etmiş üç kahraman, yaklaşmakta olan duruşmalar için destek toplar.
Bu davranışlarından örnek alan ve fırsattan istifade eden Çin’in önde gelen ailelerinin cenkbeyleri,
Dong Zhuo’nun acımasız hükmüne son vermek için kırılgan bir koalisyon kurar.
Tiranın karşısında zafere ulaşabilecekler mi? Yoksa şahsi hırsları, zaten sallanmakta olan ittifaklarını parçalayıp onları üstünlük yarışına mı sokacak?

Ortaklıklar ateş püskürüyor. Bağlılıklar taraf değiştiriyor. İhtilaf yangını yeni fırsatlar doğuruyor.
Kesin olan tek bir şey var: Çin’in geleceğini kendi şampiyonları şekillendirecek.

Steam Sayfası:
http://store.steampowered.com/app/779340/Total_War_Three_Kingdoms/

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 20:38:09 Gönderen: mehmetozan »

Ynt: Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2018, 20:49:45 »
İlgi alanım dışı :(
The time is running out...

« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2018, 21:45:58 »
Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının tamamının olduğu ve çok üst düzey diplomasi ağacına sahip ayrıca geniş bir siyaset yapısına sahip bir oyun yapılmalıydı bence.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 22:13:59 Gönderen: mehmetozan »

*

Çevrimdışı Ali ATASOY

• 54
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2018, 22:44:53 »
Oyunun konusuna lafım yok da gene (örneğin shogun2 gibi...) başka devletler ile savaş ve diplomasi gibi her türlü iletişime geçemeyeceğimiz (yani tek devletli...), daracık haritalı TW ana oyunlarından ve DLC 'lerinden nefret ediyorum. Medieval3 - Victoria - WW1 - WW2 vs. gibi 10 numara bir TW oyunu 10 yıldan önce çıkmayacak anlaşılan. Eh! Ne yapalım... Buna da şükür...!!!

Bu arada oyunun net çıkış tarihi şimdilik belli değil ama kabaca 2018 Sonbahar aylarında raflardaki yerini alacakmış! 

pff* agla* melek* tebessum*
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 22:56:52 Gönderen: Ali ATASOY »
SAVAŞ ZORUNLU VE KAÇINILMAZ OLMALIDIR,

MİLLETİN HAYATI TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA KALMADIKÇA,

HARP BİR CİNAYETTİR!

(EN BÜYÜK TÜRK VE TEK LİDER)     MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 327
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2018, 22:49:17 »
Bende Era için Victoria veya Medieval 3 bekliyordum biraz hayal kırıklığı oldu, lakin bu oyunları bekliyorum diye Three Kingdoms’u beğenmedim diyemem. Fragman güzel görünüyor umarım ufacıkta olsa Türk devletlerinden bişeyler görürüz, FOTS’da Amerikalılarla ticaret yapmak gibi felan  ehi*
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 22:50:32 Gönderen: qli_61 »

*

Çevrimdışı Lyoness

• 36
  • İtikat Savaşında sabrın tükendiği yerdeyiz !
    • Steam
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2018, 23:35:44 »
Çinlilerden pek haz eden bir millet değiliz. :)) Oyunu 2019 başlarında %50 %60 indirimle alırım. :D
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 23:36:09 Gönderen: Lyoness »

« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2018, 00:25:04 »
Çinlilerden pek haz eden bir millet değiliz. :)) Oyunu 2019 başlarında %50 %60 indirimle alırım. :D

yüzde 50-60 indirimin 4-6 ay gibi bi sürede geleceğini mi düşünüyorsunuz? total war warhammer 2 eylül 28'den bu yana en fazla yüzde 10 indirime girmiş. size göre, önümüzde 2 ay içinde yüzde 50 indirim gelecek yani bu oyuna? :)

total war warhammer 1 ise ilk defa 10. ayında yüzde 50 indirime girmiş. 2019 yaz indirimlerinde bile yüzde 50 indirime gireceğini düşünmüyorum. :))

yine de, umarım siz haklı çıkarsınız.

ayrıca, oyunun bulunduğu bölge umduğumdan güzel. genelde o bölgelere gittiklerinde japon adasından çıkamıyorlardı ve bu beni mutlu etmiyordu. fakat en azından asya gibi geniş bi coğrafya üzerinden düşünüldüğünde, sadece japon kültürü dışında kültürleri de görebileceğiz anlamına gelir. elbette, insan bi medievel 3 falan bekliyordu fakat şöyle geniş bi haritaya da kolay kolay hayır diyemem :))

*

Çevrimdışı Ali ATASOY

• 54
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2018, 01:00:37 »
Aklımdayken, belki DLC olarak Cengiz Han istilası ek paketi de çıkabilir ileri de çünkü oyunun geçtiği bölge buna müsait sayılır. Ayrıca böyle bir DLC çıkmasa bile özel bir mod olarak da yapılabilir. Hadi inşallah yahu!

'' Cengiz han dönemi ile bu oyunun geçeceği dönem arasında ortalama 1000 SENE var, biliyorum. Ama DLC veya bir MOD ile birimlerin kıyafetleri, (kuşatma da dahil...) silahları ve kaleler üzerinde geliştirmeler olabilir. Onu demek istedim! ''

ehue* ehue* ehue*
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 14:39:40 Gönderen: Ali ATASOY »
SAVAŞ ZORUNLU VE KAÇINILMAZ OLMALIDIR,

MİLLETİN HAYATI TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA KALMADIKÇA,

HARP BİR CİNAYETTİR!

(EN BÜYÜK TÜRK VE TEK LİDER)     MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 327
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2018, 01:53:26 »
Aklımdayken, belki DLC olarak Cengiz Han istilası ek paketi de çıkabilir ileri de çünkü oyunun geçtiği bölge buna müsait sayılır. Ayrıca böyle bir DLC çıkmasa bile özel bir mod olarak da yapılabilir. Hadi inşallah yahu!

ehue* ehue* ehue*

Haritayı değiştirmelerine yada bi faction eklemelerine gerek yok bize bir Kürşad, birde 40 çeri versinler yeter  sekil*

yüzde 50-60 indirimin 4-6 ay gibi bi sürede geleceğini mi düşünüyorsunuz? total war warhammer 2 eylül 28'den bu yana en fazla yüzde 10 indirime girmiş. size göre, önümüzde 2 ay içinde yüzde 50 indirim gelecek yani bu oyuna? :)

total war warhammer 1 ise ilk defa 10. ayında yüzde 50 indirime girmiş. 2019 yaz indirimlerinde bile yüzde 50 indirime gireceğini düşünmüyorum. :))

yine de, umarım siz haklı çıkarsınız.

ayrıca, oyunun bulunduğu bölge umduğumdan güzel. genelde o bölgelere gittiklerinde japon adasından çıkamıyorlardı ve bu beni mutlu etmiyordu. fakat en azından asya gibi geniş bi coğrafya üzerinden düşünüldüğünde, sadece japon kültürü dışında kültürleri de görebileceğiz anlamına gelir. elbette, insan bi medievel 3 falan bekliyordu fakat şöyle geniş bi haritaya da kolay kolay hayır diyemem :))

Dostum o kadar kısa sürede indirime gireceğini bende düşünmüyorum lakin Warhammer 3’lemesi GameWorkshop ortaklığıyla geliştirildiği ve isim hakları meselesi olduğundan CA’nın indirimler konusunda diğer oyunlar kadar sesi çıkmaz, anlayacağın 6 ay gibi kısa bir süre olmasada 2019 yaz indirimlerinde %50 yi geçmeyecek şekilde büyük bir indirim görürüz kanaatindeyim.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 01:58:27 Gönderen: qli_61 »

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2018, 02:04:35 »
Ben de oyun hakkında yorumumu yapayım..
Biraz modern savaşlara dönülür mü acaba diyorduk ama diğer büyük ihtimal olan Çin geldi..
Bence gayet de güzel bir dönem. Yeni bir kültürü ve tarihi tanıyarak güzel bir oyun deneyimi yaşayabiliriz..  tebessum*

İndirim meselesinde de yorumum: oyun 2018 sonbaharında çıkacağı için 2019 yaz indirimlerinde %25 indirim görecektir :)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 02:04:51 Gönderen: mehmetozan »