Total War ile ilk nerde tanıştınız

• 476 Yanıt
  • 63779 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War ile ilk nerde tanıştınız
« Yanıtla #470 : 11 Aralık 2015, 00:23:47 »
2004-2005 yılında  abim (nerden bulduğunu bilmiyorum )Rtw yükledi. O oynardı ben izlerdim hep. Daha sonralar Ben de oynadım ama abimin oynayışını izlemek kadar zevkli değildi. Abim diğer serilerini de oynuyor oyunun hepsindede benden fazla ilerlemistir (evlendi çocukları var hala bize gelip total war başına oturur)
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #471 : 11 Aralık 2015, 00:35:39 »
age of empires 3 oynuyordum traviandan bi abi bana salla age of u rome total war var bak o daha güzel demişti o şekilde rome sonrasında medieval ile tanıştım geçenlerde 45 tl ye 4 5 oyunu ucuza aldım diye sevindim ama hala m2tw oynuom :D shogun denedim sevmedim
çevrelerine uymak için kendini yontanlar tükenip giderler

« Yanıtla #472 : 11 Aralık 2015, 00:39:51 »
Kaçıncı sınıfa gidiyordum hatırlamıyorum ama ya 5 ya 6 olmalıydı bir gün dayımın yanında oturuyor bilgisayarda oyun oynamasını izliyordum Rome Total War almış onu yüklemekle uğraşıyordu yükledi oyunda ilk öğretici bölüme girdi sevmedim filan dedin oysa ben oyuna bağlanmış/bayılmıştım 3 Cd di hatta hatırlıyorum aldım eve gelip kendi bilgisayarıma kurdum tüm serilerini oynadım iyiki dayım yüklemiş ve görmüşüm daha geç öğrenseydim bu seriyi çok üzülürdüm :)

« Yanıtla #473 : 30 Temmuz 2016, 12:28:40 »
internet kafe tabiki bi arkadaşımla ne kadar para verdik bilmem ama oyunu alıp oynasaydım vercegim para 20 ise ben kafeye 1000 tl yatırmışımdır :D

« Yanıtla #474 : 11 Ocak 2018, 00:42:49 »
Bi 15 sene oluyor. Ailemle birlikte yaz tatili için akraba gezmesine çıkmışız da öyle 2 sokak öteye falan değil, İzmir'den gebze'ye gitmişiz ki akrabalarımız içinde bize en yakın oturan onlardı. :)
Halamın oğullarından en büyüğü, o zamanlar yaklaşık 25 yaşında idi, bilgisayara bi oyun yüklemiş. gel bak sana bi oyun göstereyim diyip beni bilgisayar başına oturttu. Medievel I Total War. Tabi o gitti, ben oyunu falan çözmeye çalışırken, halamın daha küçük oğlu geldi ki o da 18-19 yaşlarında ne oynuyorsun diye bakıp, bana anlatmaya başladı.

Bundan 1-2 sene sonra kendi bilgisayarım olunca, gittim aldım medieval I total war'ı. O oyunda, askerleri pul gibi her tür tek hareket yaptırabildiğin o oyunda, ingiltere ile tüm haritadaki tek devlet olmuştum. Total war oyunlarındaki bugüne kadar en büyük başarım da bu oldu :D :D
Sonra roma total war, medievel 2 total war falan oynadım. Yıllar sonra steam ile birlikte orjinal oyunlara başlayınca, total war grand master collection aldım. steam'de aldığım 2. satın alımdı ki birinicisi de valve complete pack idi. Bi arkadaşım da benimle birlikte almıştı grand master collection'u.

Daha sonra Total War: Rome II çıktı, arkadaşım aldı aile hesabından ben de oynadım. Sonra Total War: Atilla çıktı, ben aldım aile hesabımdan o oynadı. Sonra Total War: Warhammer çıktı, ikimiz birden alamadık. Sonra Total War Türkiye grubu sağolsun, Ramazan ayında Facebook üzerinden Warhammer'ı dağıttılar, bir tanesi de bana nasip oldu. Ben fantastik dünyayı sevmesem de, arkadaşım benim aile hesabım üzerinden kim bilir kaç saat gömdü oyuna. Warhammer 2'yi de o almak istedi fakat 1 ile birleşiyormuş diye tek başına almak istemedi. Toptan da çıkacak parası yok diye hala bekliyor. illegal yollar ile oyunu bir kaç saat oynadı ve elbette dibi düştü. Bu aralar mesleki hayatına başlamaya çalışıyor. Eminim ki başladığından kısa bi süre sonra warhammer 1 ve 2'yi tüm ek paketleri ile alacaktır. Total War: Three Kingdoms'un çıkışından kısa bi süre sonra da ben mesleki hayatıma başlıcam umarım. Biz ölürüz de bu seriye olan sevdamız bitmez be. :))

*

Çevrimdışı peymane

• 1645
  • Belki olur...
    • Belki olur
« Yanıtla #475 : 14 Ocak 2018, 00:09:27 »
Gözlerim doldu be. Maşallah
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

« Yanıtla #476 : 14 Ocak 2018, 13:03:46 »
Yıl 2009 korsan CD satan bir dükkan var bizim arka sokakta.M2tw tavsiye etti aldım.O CD hala durur.Aga be. uzgun*
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.