ETW Avusturya Rehberi

• 25 Yanıt
  • 14685 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: ETW Avusturya Rehberi
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2010, 14:24:11 »
Helal güzel olmuş.

« Yanıtla #11 : 06 Eylül 2010, 14:51:20 »
Osmanlı topraklarını aldıktan sonra ilk iş aynı anda hem Venediğe hem mora şehirne saldırmak oldu. Ondan sonra zaten ispanya düşman bana dedim çıkartma yapalım. İtalya'ın en ucundan başlıyarak genoa'ya kadar olan tüm yeri aldık.İtalyan devlet kalmadı.  Hazır italya'da 2 full ordu yaptım.Fransa'da hazır düşmanımken italya'dan Fransa topraklarına giriş yapıp Paris'i ve Alsas-loren'ide aldık. Hazır Hollanda düşmanım olmuşken orayı da ele geçirdik.Tek tek tüm alman devletlerinide aldıktan sonra Geriye Prusya ve Polonya kaldı. İşin ilginç yanı polonya hiç bir şey yapmıyor bu kadar toprağa, sonra hem batıdan, hem doğusundan(2 full ordu daha doğu bölgesinde ) Prusya'nın topraklarını tek tek işgal ettik. Geriye bir tek Polonya, İspanya ve Rusya kaldı. Bu kadar toprağı 1730 yılına geldiğimde almış oldum.

*

Çevrimdışı realottoman

• 1694
  • Forumu Özledim ve geri döndüm :D
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2010, 23:42:14 »
Yazılar güzelleştirilmiştir

« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2010, 00:50:21 »
Avusturya ile oynamanın en iyi avantajlarından biri de hem avrupa nın dogusuna hemde batısına komşu ama bu illa avantaj değil dezavantajda olabilir bnak*

*

Çevrimdışı Pain

• **
  • 5117
  • The Cavallier
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2011, 01:10:15 »
Burda Çok güzel bir save im var Avusturya ile. Paylaşmak istedim.

ilk once lehistanla ittifak oldum beraber prusyayı bitirdik sonrasına yarın devam edecem :)

http://hotfile.com/dl/125532650/111202b/Avusturya_Yaz_1724.rar.html

*

Çevrimdışı Kara Samuray

• *
  • 348
  • "Türkler Öldürülür,Lakin Mağlup Edilemezler..."
« Yanıtla #15 : 01 Ağustos 2011, 15:57:43 »
Biraz Hort Olmadı ki Sanki huh*.İstersen Kendine Yeni Bir Konu Aç oradan Paylaşımlarına Devam Et Pain Kardeş tbr*.
Napoléon Bonaparté...♥

*

Çevrimdışı Pain

• **
  • 5117
  • The Cavallier
« Yanıtla #16 : 02 Ağustos 2011, 11:27:20 »
Biraz Hort Olmadı ki Sanki huh*.İstersen Kendine Yeni Bir Konu Aç oradan Paylaşımlarına Devam Et Pain Kardeş tbr*.

Hort ?derken anlayamadım orayı  uz*

Benim hazırlayacagım rehber de aşağı yukarı bununla aynı olur. tek fark strateji farklılıgı olur. oda her oyuncuya göre değişir :) Her oyuncunun stili vardır. rehberi hazırlayan arkadaş da sanırım bu yüzden çok fazla strateji belirtmemiş. biraz yüzeysel anlatmaya çalışmış. Rehberdeki amaç burda oyuncuya fikir sunmak, olduğu gibi aynısını yap demek değil bana göre.

bu başlıkta prusyayla ittifak olun şeklinde bi yazı gördüm.  Avusturya'nın Prusya ile ittifak olduğuna daha oyunda şahit olmadım çünkü Avusturyaylılar tarihte de Prusyalıları hep küçümsermişlerdir. Prusya kralı yerine prusyadaki kral diyerek alaycı yaklaşmışlardır. 2 alman kökenli devlet ittifak olması pek mümkün görünmüyor bu yüzden:)

*

Çevrimdışı Kara Samuray

• *
  • 348
  • "Türkler Öldürülür,Lakin Mağlup Edilemezler..."
« Yanıtla #17 : 02 Ağustos 2011, 11:47:25 »
Hort'dan Kastım Çok Eskide Kalmış Bir Konuyu Tekrar Gündeme Getirmek Gibi Bişey kah*.Tabii Anlamadığın Bir Sorunun Varsa Bunu bu Konudan Sorman En Doğal Hakkın tbr*.
Napoléon Bonaparté...♥

*

Çevrimdışı Mert60

• 1155
  • 党卫军
« Yanıtla #18 : 02 Ağustos 2011, 11:51:15 »
rehberlere hort işlemiyomuş öyle demişlerdi  pff*

*

Çevrimdışı Kara Samuray

• *
  • 348