Empire: Total War | İhtilaller Rehberi

• 90 Yanıt
  • 70939 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Güzel bir çalışma olmuş reddtiger tbr*

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
La hacı ordu başkenti ele geçirecek geçmiş olaca diyon da
Ben de ele geçirdi game over dedi uz*

La hacı eminmisin doğru tarafı seçtiğine tebessum*

Yani herşey yolunda gidiyor ayaklanma çıkıyor önüne seçenek geliyor tabi sen asi tarafı değil hükümet tarafını seçiyorsan ve asiler şehri ele geçiriyorsa o zaman dediğin gibi game over tbr*

Güzel bir çalışma olmuş reddtiger tbr*
Sağolasın tbr*

Si Vis Paces Pare Bellum

*

Çevrimdışı Tegin Noyan

• **
  • 974
  • Güzel Oldu
La hacı seçenek gelmiyor ki ordu istanbula giriyor hoop game over pacoz*
?''Cesarete karşı hayranlık duymak, bağlı olmayı yüz kızartıcı saymak bizim geleneğimizdir. Atalarımızdan toprakla devraldığımız vatanımızı feda edemeyiz.''

Aşk Bir Yörüğün Hayata İtirazıdır.Susarsa Çatışma,Konuşursa Savaş,Yazarsa Destan,Severse Devrim Olur.Tut Ki Ben Bir YÖRÜĞÜM!!!

Ben her ülkede rejim değiştirilemiyor diye biliyorum.Galiba bazılarında rejimide koruman lazım.Mesela ben avusturyada değiştirebildim ama italy statesw'te yapamadım.Yani game over.
Korkunç bir kurban bayramı olan kıyamet günü,
inananlara bayram günüdür, öküzlere ölüm günü.
Mevlana(k.s.)
Hz.Ali(ra) bir gün atıyla mescidin önüne gelir ve namaz kıldığı sürede atını beklemesi için orada birisine rica eder.Adamda "tamam" der ve Hz.Ali(ra)'da mescide girer.Mescidden çıktığında bakar ki ne adam nede atın üstündeki eyer duruyor.Daha sonra pazara giden birine eyer alması için 3 dirhem verir ve adam eyeri alır gelir.Hz.Ali(ra) bakarki eyer kendi atının eyeridir.Oysaki Allahın arslanı eyeri çalan adama başta yaptığı iyiliğe mukabil 3 dirhemi zaten hediye edecekti.Bunun üzerine Haydar-ı Kerrar oradakilere:"Sabırsızlık edipte helal olacak kazancınızı haram etmeyiniz!" buyurur

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
Alla allaa nasıl olur bi eksiklik var bu işte.

Sadece alt sınıfın vergisini arttırıp denedinmi? Seçenek gelmesi lazım. Dikkat ettinmi bilmem ama çıkan asi ordsunun bayrağı günümüz Türkiye bayrağı gibi olmalı.

Fakat kesinlikle önüne bir seçenek gelmesi lazım, oyunun korsan falanmı?

Yinede bişeyleri eksik yada hatalı yapıyosun gibi geliyor bana tebessum*

Ben her ülkede rejim değiştirilemiyor diye biliyorum.Galiba bazılarında rejimide koruman lazım.Mesela ben avusturyada değiştirebildim ama italy statesw'te yapamadım.Yani game over.

Kardeş seçilebilir 12 ülke ile bu yapılıyor yani kesin ama diğer minor devletleri bilemem bazıları oluyor bazılarını bilemem onları pek gözlemleme fırsatım olmadı.

Si Vis Paces Pare Bellum

O da var.Minor devletler seçilemez olduğundan uğraşmamış olabilirler.
Korkunç bir kurban bayramı olan kıyamet günü,
inananlara bayram günüdür, öküzlere ölüm günü.
Mevlana(k.s.)
Hz.Ali(ra) bir gün atıyla mescidin önüne gelir ve namaz kıldığı sürede atını beklemesi için orada birisine rica eder.Adamda "tamam" der ve Hz.Ali(ra)'da mescide girer.Mescidden çıktığında bakar ki ne adam nede atın üstündeki eyer duruyor.Daha sonra pazara giden birine eyer alması için 3 dirhem verir ve adam eyeri alır gelir.Hz.Ali(ra) bakarki eyer kendi atının eyeridir.Oysaki Allahın arslanı eyeri çalan adama başta yaptığı iyiliğe mukabil 3 dirhemi zaten hediye edecekti.Bunun üzerine Haydar-ı Kerrar oradakilere:"Sabırsızlık edipte helal olacak kazancınızı haram etmeyiniz!" buyurur

*

Çevrimdışı Tegin Noyan

• **
  • 974
  • Güzel Oldu
Valla hacı leptop gelsin uğraşıcam artık bişiler uz*
?''Cesarete karşı hayranlık duymak, bağlı olmayı yüz kızartıcı saymak bizim geleneğimizdir. Atalarımızdan toprakla devraldığımız vatanımızı feda edemeyiz.''

Aşk Bir Yörüğün Hayata İtirazıdır.Susarsa Çatışma,Konuşursa Savaş,Yazarsa Destan,Severse Devrim Olur.Tut Ki Ben Bir YÖRÜĞÜM!!!

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
 tebessum*

O da var.Minor devletler seçilemez olduğundan uğraşmamış olabilirler.
Valla hiç belli olmaz bunların işine tebessum*
Yinede kesin konuşmak olmaz.

Si Vis Paces Pare Bellum

*

Çevrimdışı eski

• **
  • 525
  • Büyük adamsın Mehmet Han
Ynt: İhtilaller Rehberi [Cumhuriyet,Mutlak Monarşi ve Meşruti Monarşi]
« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2010, 23:58:04 »
Osmanlı ile cumhuriyete geçmeli.
Peki cumhuriyette halkın mevcut hükümeti devam ettirmesine biz karışabilir miyiz?Yani nasıl işler yaparsak hükümet halkın gözünde büyür?
"BUGÜNDEN SONRA DİVANDA, DERGAHTA,
BARGAHTA, MECLİSTE VE MEYDANDA TÜRKÇEDEN
BAŞKA DİL KULLANILMAYACAKTIR."
Karamanoğlu Mehmet Han,13 Mayıs 1277.

*

Çevrimdışı Cobra

• *
  • 433
Ynt: İhtilaller Rehberi [Cumhuriyet,Mutlak Monarşi ve Meşruti Monarşi]
« Yanıtla #19 : 21 Ağustos 2010, 17:55:50 »
kardeş meşruti monarşiye geçerken asilerin yanında oluyoruz ya diğer eyaletler ile ilişkim kopuyor mu yoksa başkenti ele geçirince o diğer eyaletler de bizim bayrağımızın altına giriyor mu??