İç savaş taktik lütfen !!!

• 12 Yanıt
  • 3317 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: İç savaş taktik lütfen !!!
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2017, 22:04:17 »
Suan oyunu rome ve parthia ile toplam iki kez bitirdim en yuksek imperium seviyesine ulasmama ragmen bir kez bile civil war yasamadim ki rome ile very hard da oynamistim. Onceki iletide yazidigim gibi olay tamamen senatodaki etkinizle alakali. Tek bir party nin ustunluk kuramasini engellemeniz gerekiyor kendinizde buna dahil. Kendi etkinizi secure promotion yaparak yukseltirken, rakip partileride assassination, adoption etc. yaparak etkisini azaltabilirsiniz.

*

Çevrimdışı Miraj

• **
  • 10
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2017, 09:51:26 »
Sanırım arkadaşın oyunda bir sıkıntı var :)
Sivil savaş bir kereye mahsus çıkar ve bastırırsanız politik ekranda hem siz hem diğer aile bir daha işlem yapamazsınız(secure promotion, assasination gibi). Politik denge sabit kalır dolayısıyla 2.kez ayaklanma olmaz.
Arkadaşta aynı kampanyada 2 kez çıkmış, ilginç.
Ayrıca topraklarımın yarısını birden kaybettim demiş. Bu da ilginç ki;
İlk olarak sadece başkentinizi ele geçirirler ve çevresinde darbeci generaller ortaya çıkar. Harita üzerinde düzgün yayılarak fetihler yapıyorsanız max. 3-5 şehir alırlar sonrasında yetişebilir ve darbeyi bastırabilirsiniz.

Not: Politik ekranda yapacağınız her hareket size destek kaybettirir ''evlatlık almak'' dışında. Karşı aile de sürekli size karşı entrikalar yapacağından oyunda sivil savaş kaçınılmazdır. Ancak Novo-Carthago gibi tek aileli ulusların kampanyalarında ayaklanma olmaz.

*

Çevrimdışı Lucius maximus scpio

• *
  • 4
  • Aequitas Veritas
« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2018, 17:53:22 »
dostum
siyaset sekmesinden sürekli sadakatlerini kontrol et diger ailelerin.birde sefer haritasında taktiksel haritaya yeni bir seçenek geldi oradan sana baglı olan bölgeleri ve diger gruplara baglı bölgeleri görebiliyorsun mesela senin %54 nüfusun var yönetimde ülke üzerindeki toprakların yarısı sana baglı yani iç savaş çıksa bile bu topraklar sana baglı kalacak. yönetim şekline göre senin oyununda epey büyüdügün için imparatorluk oldugunu tahmin ediyorum seni rahatsız eden güçte sadakatsiz bir grup (parti) varsa bunları arındırma seçenegi ile (siyaset sekmesinde altta çıkıyor) güçlerini azaltabilirsin böylece nüfusları azalacak ve senin kontrol bölgelerin dahada artıcak %100 e ulaştıgın zaman ülke topraklarının hepsi senin olur ama daha ben bu %100 ü hiç başaramadım:D diyeceim o ki iç savaş hep olucak ama sen siyaset sekmesinden bunları durdurabilirsin, güçlerini azaltabilirsin,iç savaşa kışkırtabilirsin veya onların suyuna giderek iç savaş çıkmasını engelleyebilirsin sorusu olan özelden yazabilir rehber yapmadım o yüzden çogu yeri kısa kestim :D

Sanırım arkadaşın oyunda bir sıkıntı var :)
Sivil savaş bir kereye mahsus çıkar ve bastırırsanız politik ekranda hem siz hem diğer aile bir daha işlem yapamazsınız(secure promotion, assasination gibi). Politik denge sabit kalır dolayısıyla 2.kez ayaklanma olmaz.
Arkadaşta aynı kampanyada 2 kez çıkmış, ilginç.
Ayrıca topraklarımın yarısını birden kaybettim demiş. Bu da ilginç ki;
İlk olarak sadece başkentinizi ele geçirirler ve çevresinde darbeci generaller ortaya çıkar. Harita üzerinde düzgün yayılarak fetihler yapıyorsanız max. 3-5 şehir alırlar sonrasında yetişebilir ve darbeyi bastırabilirsiniz.

Not: Politik ekranda yapacağınız her hareket size destek kaybettirir ''evlatlık almak'' dışında. Karşı aile de sürekli size karşı entrikalar yapacağından oyunda sivil savaş kaçınılmazdır. Ancak Novo-Carthago gibi tek aileli ulusların kampanyalarında ayaklanma olmaz.

üstad bu yeni   bölünmüş imparatorlukla gelen bi degişiklik bundan sonra rome total warda sürekli iç savaş çıkabilir hatta ülkenin yönetim şeklini degiştirebiliyorsun 4 seçenek var
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2018, 21:07:28 Gönderen: mehmetozan »
Libertiner homines id quod volunt credunt
Gaius Julius Caesar