Total War Türkiye

Total War Türkiye Ortak Çalışma Alanı => Total War Türkiye Sohbet => Konuyu başlatan: bozkirsovalyesi - 16 Haziran 2010, 22:11:50

Başlık: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 16 Haziran 2010, 22:11:50
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=72280.10
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=72280.10Bu tür bir topic daha önce de MTW-2 için açmıştık.
Sonra topladığımız fikirleri İngilizce' ye çevirip diğer sitelerde yayınladık. Bir ölçüde etkili oldu ve bir çok fikrimiz MTW-2 de değilse de ETW de kullanıldı.

Şimdi de bundan sonraki oyunlarla ilgili olarak aynı şeyi yapabiliriz. Yeni oyunlarda neler olmasını istiyorsunuz buraya yazın.Yalnız dikkat:

---Yalnızca fikirlerinizi yazın. Bu topicte yorum olmayacak. Üstteki mesajın eleştirisini yapmayın. Bu tür şeyleri sileceğim.

--Tercihen başka oyunlarda zaten var olan özellikleri o oyunu kaynak göstererek verirseniz bunların uygulanması ihtimali çok daha fazla olur.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: kralege - 16 Haziran 2010, 22:15:47
Benim isteklerim:

1. Oyuna biz karar verelim. Yani karşımıza bir soru çıksın (Biraz matematiksel olacak ama…   ) "X krallığı, Y Krallığıyla Z Krallığına boykot uyguluyor. X ve Y Krallığının müttefiki olduğunuzdan bu boykota katılmak ister misiniz?" Buna Evet, Hayır, Divan'ı topla gibi seçenekler gelsin. (Uçtum! Farkındayım   )

2.Divan kurulsun. Sadece 4 Turn de bir toplanma kararı gelsin. Bir ülkeye saldıracağınız zaman bu divan bu ülkeyle +'larınızı ve -'lerinizi toplasın (+, - den kastettiğim ticari anlaşmalarınız falan), tarihi geçmişi göz önünde bulundursun ve "Saldır!" "Saldırma!" gibi seçenekler koysun önümüze.

3. Diplomatlar geri dönsün! Daha gerçekçi oluyordu...   

4. Ticaret seçenekleri artırılsın ve yenilensin. Örneğin bir ülkeyle ticaret yaparken sınırlandırmalar getirilebilsin. Örnek:

Siz X Krallığısınız. Y Krallığı ile ticaret anlaşmanız var. Fakat Y Krallığının dostu Z Krallığıyla düşmansınız. Z Krallığıyla savaşınca Y Krallığı ticaret gemisi sayısını azaltsın.

Ticaret seçenekleri artırılsın. Örneğin:
2 tane ticaret olsun. Kara ticareti, Deniz ticareti. Sınırınız olmayan ülkeyle kara ticareti olmasın.

5.Toprağımızın istediğimiz yerine liman kurabilelim. Fakat sayı sınırlı olsun...

unlar çoğaltılabilir...


Biraz sonra İngilizce'ye de çevireceğim...
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: demir yumruk ömer - 16 Haziran 2010, 22:53:04
ben derebeylik sisteminin olmasını istiyorum.biz kral olalım emrimizdeki derebeylerine söz geçirmeye çalışalım veya bir derebeyi olalım kral çağırınca sefere gidelim felan.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: memmo03 - 16 Haziran 2010, 23:38:54
Önemli tarihi şehirleri biraz daha gerçekçi yapsınlar sinir*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: reddtiger - 17 Haziran 2010, 01:34:27
İki farklı graind campaign yapılabilir.

1-Oyuncun kararlarına göre devam eden kmapnya ki zaten nomral oyun sistemi
2-Tarihi akışa göre devam eden kampanya türü. Burda seçtiğin devlet dahil AI'nin kontrolü altında tarihi gerçekçiliğe göre hareket edecek.
Burda oyuna tam anlamıyla standartı gibi hakim olamayacaksın. Belli bir daldan oyuna gireceksin. Mesela general olarak bir ordunun başında başlayabilirsiniz ve bu ordunuz girdiği savaşlarda zaferlerle ayrıldıkça askeri alanda pek çok ordulara hüküm edecek dereceye gelebilir ve ordanda başarılarla ayrılırsanız yönetime girebilir ve yönetici olabilirsiniz yada askeri darbe ile lider olabilirsiniz tabi bunları yapmak için belirli bir seviye gerekecek.
Aynı şekilde din adamı olarak halkın üzerinde dini baskı kurabilir popüleriteniz arttırabilir ve belli bir güce sahip olabilirsiniz bundan sonra halktan kendinize ordu kurar ülkeyi şehir şehir ele geçirebilirsiniz veya direk başkenti alarak tüm ülkeyi kendinize bağlayabilirsiniz. Bunları kendi adınızla yapabilirsiniz.Bunlar olurken devletler tarihi akışında devam eder ve lider olduğunuzda tarihi gerçekçilikten sıyrılıp kendi kaderinizi yazarsınız. Bu böyle zenginleştirilebilir.

Bu dediklerim kolay uygulanabilir değil tabi total war gibi bir oyunda fakat küçük bir kampanya ile bunlar denenebilir veya genel kampanyaya bu dediklerimden bazıları aktarılabilir farklı şeylerde eklenebilir bu bakım.

Yani işin özü ilahi bakış açısından önce kahraman bakış açısıyla oyuna başlamak.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: cennaro - 17 Haziran 2010, 01:36:43
Düşük sistemli kullanıcılarda düşünülsün diyecem lakin çok ütopik olacak
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: cennaro - 17 Haziran 2010, 03:45:32
Etw de en çok ticaret ve para kazanma şeklimizin değişmesini beğenmiştim, stw2 den sonra ticaret e daha önem verilse
mesela topraklarımızda yetişen ürünleri atıyorum baharatı istediğimiz bölgeye istediğimz veya anlaştığımız oranda satıp alabilsek,

mesela doğudan ucuza baharat alıp üstüne kar koyup avrupaya satsak,
yada ne bileyim iskandinavlardan deri vs alsak, özetle ticarete eğilir umarım bi sonraki oyun.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: MaryAnnsPlace - 17 Haziran 2010, 03:52:02

Ticaret somut olmalı. Kuru kuru para kazanıyoruz. Ticaret anlaşması yapalım ama arkasından kervan ve ticaret gemisi yapalım.
Kervanımızın önünü isyancılar kessin, ticaret gemisini korsanlar ele geçirsin. Tabi bu medieval 2 ve üzerinde varmı bilmiyorum ama rome de yoktu ona göre konuşuyorum.


Oyunda hükümdarlık yapıyoruz, ama bir hükümdar sadece savaşı düşünüyor. Bu olmamalı bir devlet olmayı öğretmeli oyun.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: DBank - 17 Haziran 2010, 04:29:49
Benim istediğim tw oyunu 1090 ve 1500 tarihleri arasında olmalı tam orta çağı yaşamış oluruz generallerimiz savaş kazandıktan sonra bazı özel yetenek güçlerini rpg oyunu bizi biz doldursak keşke kaleler çok daha zor yerlere yapılmalı ve merdiven dayamak falan zor olmalı bence.Ve tabi ki avrupa da geçmeli
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Emre414197 - 17 Haziran 2010, 15:18:01

Kale kısmına katılıyorum hemen merdiveni dayıyoruz yada koçbaşı mı ne onunla kapıya iki vuruyoruz kırılıyor yani bi durumda kale olsada olur olmasada olur gibi bişey oluyor aslında şöyle olabilir kale tamircileri adamlar bi yandan koçboynuzla kapıyı vururken adamlar arkadan kapıyı tutabilir yada mancınıkla atış yaparken tamirciler bir yandanda orayı tamir eder.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: emc - 17 Haziran 2010, 17:05:48
Daha büyük ordu ile savaşmak olması gereken budur. 50 000 (ellibin) daha fazlasını yönetebileceğimiz ve strateji kurabileceğim daha büyük savaş meydanları..
Tabii ki bu durum tek bir kişinin idaresinde birkaç kişilik co-op şeklinde de olabilir.
Baş komutan diğer generallerine emir verir, generaller subaylarına emir verir bu böyle ER'lere kadar devam eder.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: karakartalbilal - 18 Haziran 2010, 14:08:41
bence artık ordu sistemi gelmesi lazım sadece general var emri veriyior öyle savaş oluyor bence kuru kuru orduda subaylar işte çavuşlar falan vb. şeyler olmalı civ civlendirmek için  tebessum* ordu ben parasını veririm doğadan beslenir değil arkasından erzak arabaları falan çıkarmamız laızım ordu durduğu yerde besleyebilelim diye ticaret daha ayrıntılı olabilir yani anlaşma boykot ticarette özerklik gibi şeyler kale savaşları daha zor olabilir kuşattım savaşayım 2 dakikada bitsin değil, savaşta gece gündüz olmalı gün faktörü lazım
Bu fikrim biraz uçuk ama savaşlar aylarca sürüyordu o mantığa göre kuşatmalarda yaralıları tedavi edecek çadırlar kurulmalı rts türüne geçtiğimizde doktorlarda çalışmalı o askerler tekrar geri dönebilmeli savaşa tabi bunun için kalabalık ordular lazım
kesinlikle artık koalisyon orduları lazım ben savaşa girdiğimde müttefikimin hiç bir değeri olmuyor. ya destek yollamalı yada ekonomik destek taleb edebilelim oda bizden isteyebilsin yani savaşların önemi artsın savaş sırasında 1 kaç tur geride olan birliklerim oraya gelebilmeli ayrıca düşman birlikleride gelebilmeli süprizlerle dolu olur bu şekilde
Diplomasi artık sağlam olmalı müzakere diye bişey olmalı seçenekler sabit şehir iste ver ticaret anlaşması bunlar geride kaldı diye düşünüoyrum daha çok ayrıntıya girilmeli ilk etapta bunlar :D  ehi*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: arifo - 18 Haziran 2010, 14:42:58
hero lar filan tarihteki gibi olsun burçların ''üzerinde'' mancınık olsun savaş olmadığı zaman 3d şehri görebilme özelliği olsun ve savaş olmadığında sokaklarda siviller olsun pazar filan kurulsun (m2tw deki gibi tek bi alanda pazar olmasın salı pazarı gibi sokaklara dağılsın) kuşatma sırasında askerlerin merdivenleri geri itebilme özelliği olsun bide 3d gemi savaşları
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: brhm - 18 Haziran 2010, 15:44:23
1=turn sistemi kaldırılsın daha gerçekçi olsun tarih gerçekten aksın tarihi olaylar tam gününde ve ayında olsun
hearth of iron vb.  gibi sistemler kullanılabilir benzeri olarak

2=işçi birimi olsun üretelim   işçilerin tecrübesine göre birim üretim zamanı ve kalitesi (savaşta hasar alma miktarı) değişsin mesela işçi birimleri şunlar gibi olabilir

usta
çırak
kalfa

gibi......
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: cennaro - 18 Haziran 2010, 21:26:17
Eğer ortaçağ konulu yapılacaksa

Taht,hanedan,varis çekişmeleri yaşanabilsin

İç isyanlar

Derebeyleri kendi yanına çekebilme
veya isyan başlatıp sana karşı yeni devlet vs kurabilme

Kuşatmalarda tünel kazılabilsin

Devlet sancağının yanında her şehrin kendi sancağı olsun
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: burakgfb1907 - 20 Haziran 2010, 22:29:35
İç savaş çıkartabilme özelliği olmalı. Bizden başka bir devlete fitne yayabilelim. Kral ile varislerini birbirine düşürebilelim.

Ambargo genişletilsin.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: dikkat! - 21 Haziran 2010, 09:08:17
    1- Oyunlarda tarihsel gerçekçilik olsun.
    2- Savaşlarda camuflaj özelliği birliklerin çömelmesi değil mesela ağaçların arkalarına saklanmaları, karların içine girip düşman geldiğinde kalkmaları, uzun çimenlerde ise çömelmeleri (çok şey istedim farkındayım ama olsa güzel olur  tebessum* )
    3- Ülkeler dengeli yapılsın.
    4- Multiplayerda lag sorunları minimuma indirilsin  melek*
    Bu kadar gerçi zaten bu istekler herkesin aklından geçmiştir  ehue*
    Edit: Bir de oyunda hanedan üyeleri seferlere gidebilsin (Empire Total War'da başkentte boş boş oturuyorlardı)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: pusu - 21 Haziran 2010, 10:41:19
İsyanları kendimiz bastıralım isyan anında isyan çıkan kale şehrin durumunu görelim.
Esir alınma sistemi olsun ve biz bu esirler karşılığında anlaşma yapalım şehir al ver para ver(sonuçta krallar da esir düşebiliyor).
Bunları hep istemişimdir.  ehue*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Hae Shin - 21 Haziran 2010, 11:13:54
İmparator , varis prens , prens ve generallerin zırhları farklı olsun.
Ticaret yaparken , karşıdan ne istediğimizi ve onalra karşılık olarak ne vereceğimizi seçebilelim v.s.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: eddai - 21 Haziran 2010, 11:57:15
Söyleyeceklerim olası bir MTW 3 içindir ;

-Kesinlikle ticaret ve ekonomiye önem verilmeli,çünkü bu oyunu hem daha uzun soluklu yapar,hem de oyundan alınan zevki katlar.

-Kervanlar oluşturulmalı,kervansaraylar olmalı.Kervanlara eşkiyalar baskın yapabilmeli,aynı ETW de ticaret gemilerini nasıl savunuyorsak,aynısı  karada da olmalı.Kervanlara önemine göre sınırlı sayıda eskort katabilmeliyiz.

-Ticareti yapılan mallar daha da çeşitlendirilmeli,kar oranları düzenlenmeli.Malları taşıyacak gemi,deve,at,at arabası vs,ülkenin gelişmesine paralel olmalı,taşıyacakları kapasite de orantılı olmalı.

-Diplomasi seçenekleri daha da artırılmalı,AI daha mantıklı davranmalı.Örneğin oyundaki gücümüze nispeten,diğer devletlerle olan ilişkiler gözden geçirilmeli (haraç,boyunduruk vs.) Sen cihana hükmediyorsun,ama adam senden hiç tırsmıyor bile.

-Aynı GTA daki gibi müzik sistemi kurulmalı,istediğimiz müzikleri istediğimiz klasörden okutabilmeli,bunu strateji ve savaş ekranı olmak üzere iki farklı klasörde yapabilmeliyiz.

-Tarihsel gerçekliğe paralel gitmeli oyun,sallama isimler yerine,Osmanlı ile başlıyorsak Osman Bey ile başlamalıyız,isimler de ona göre olmalı.

-STW2 de belki olacak,ama "kahraman" öğesi olmalı oyunda,level sistemi daha da detaylı olmalı.

-Teknoloji geliştirme eklenmeli,ticaret,ekonomi,tarım,silah,sağlık,eğitim gibi alanlar da eklenmeli.Medreseler kurulmalı (MTW için,ETW de zaten var)

-Türk askerlerine kesinlikle savaşta "Allah Allah" sesleri eklenmeli.

-Seslendirmeler Türkçe olmalı.

-Oyuna atmosfer eklemesi açısından hikayeye daha da önem verilmeli,gerekirse sık sık ara videolar,seslerle desteklenmeli.

-Görev sistemi daha da geliştirilmeli,mantıksız görevler kalkmalı.


Bunlar şimdilik aklıma gelenler,yeni oyundan beklentilerim. tbr*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: dikkat! - 21 Haziran 2010, 12:18:38
    Zayıf ülkelerin topraklarına yolladığımız ajanlar halkı propagandalar ile devlete karşı ayağa kaldırtmalı ama yönetim memnun halklara yaptığımızda ajanlarımız krallarına söylemeli.
    Müslümanlarda Halifelik olmalı onunla aramız bozulduğunda diğer müslüman devletlerler ilişkimiz düşmeli.
    Kervan konusu hakkında: Başka devletlerin kervanlarını yağmalayabilmeliyiz ve barışta olduğumuz bir ülkenin kervanına saldırırsak kervandan kurtulanlar o ülkeye bizim yaptığımızı bildirebilmeli. Ayrıca kervanlara yaptığımız saldırıları kendimiz yönetebilmeliyiz.
    Gemiler düşmanın kıyıdaki askerlerini ve şehirlerini bombardıman edebilmeli.
    Avrupalılar topraklarımıza Katholik rahipler gönderip huzursuzluk çıkartabilmeli

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Lycanius - 28 Haziran 2010, 23:54:46
hayırlısıysa ilk mesajımı yazıyorum herkese selam olsun...

olası MTW 3 için...

---madem oyunda assassin diye bi unsur var assassinlerin temelide oyunda atılmalı kimse 1080 yılında avrupada assassin saldırtmamalı srn*. hasan sabbah alamut kalesini almalı harita azıcık genişledimi oldu bu iş pacoz* zaten. hazar denizinin altına alamutu koydunmuydu tamamdır. orada assassin yetişecek. tabi bunlar selçukluluara bela olacak tarihsel suikastlar olacak tarihteki gibi nizam-ül mülk gibi önemli kişiler suikaste kurban gitmeli. agla* sultan melikşah olmalı o dönemde 1072 den 1092 ye kadar hüküm sürmüştür. oyun 1080 de başlasa 12 yıl sonra iç isyanlar patlamalı. hasan sabbah güçlü bir rebel birliğiyle yada assassinlerle bize saldırmalı tabi o zamna kadar alamutu kontrol edemezsek. unutmayın ki selçuklunun kaderini değiştiren en büyük etken bu iki suikasttir. ardından gelen haçlı seferinin kolaylaşmasını sağlamıştır 
 not****   merak etmeyin moğollar geldiğinde ilk işi alamutu yok etmek olucaktır. şayet önce siz yok etmediyseniz. pacoz* pacoz*

---avrupada tapınak şövalyeleri kurulmalıdır. 1129 yılında faaliyete geçmelidir ve giderek güçlenmelidir. bir çok krala hükümdara hatta kardinal ve papalara kök söktürmüş yağmalamış ve kararlarında etkin olmuş olmalıdır. ilerki yıllarda şayet yıkılmamışsa alamut kalesiyle husumetleri olsun..1314 yılında yok edilsin papa tarafından.

---kradinaller  etkili olsun öle kafamıza göre kardinal olmasın
seçilen kardinaller ülke yönetimine savaşlarına karışsın. tavsiye versin. Her ülkeden sorumlu kardinal olsun. örndeğin biz ispanyayız ve güçlendik 4 kardinalimiz var biri bizde biri ingiltere diğerleride diğer iki ülkede. bu kardinalle aramızı iyi tutarak diğer ülkelerin işlerine burnumuzu sokalım. adımıza otomatik elçilik yapsın. Kardinallere diplomasi seçeneği eklensin. ama kısıtlı şekilde dini ve bazı özel konularda seçenekleri olsun.

--- diğer arkdaşlarımın dediği gibi ticarete çok büyük yenilikler lazım yapabildiklerini yapsınlar. genişletilmiş ticaret seçenekleri olmalıdır. diğer arkdaşlarımın geniş detayı yüzünden daha fazla bişi sölememe gerek yok bu konuda sağolsunlar  tbr*

aklıma gelen şimdilik bu kadar arkadaşlar. ilk iki madde tarihin daha gerçekçi olması için önemlidir  kirp* kirp*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: selimcan01 - 29 Haziran 2010, 02:31:56
 FPS olmasını isterdim . Ama mount blade gibi değil . Biz sadece basit bir asker olucaz ve bir düzenimiz olucak . Komutan emir vericek sen orduyla birlikte gidiceksin kırmızı çizgi çıkacak takip ediceksin . Kendi silahlarını alabiliceksin . Hiç FPS den çıkmayacaksın. Hep oyuncu gözünde olucaksın . Felan Rpg tarzı birşey olabilir .
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: demir yumruk ömer - 29 Haziran 2010, 10:08:22
aslıda yaptığımız savaşları kaydedip sonradan o savaştaki her hangi bir asker olarak tekrar oynayabiliriz.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: kralege - 29 Haziran 2010, 11:22:56
1. Benim en çok istediğim şeylerden biri de tarihsel savaşların oyuna aktarılması. Mesela siz X Krallığıyla oynuyorsunuz. Y  Krallığı Z Krallığıyla 1669'da (salladım) savaş yapıyor. Bu Campaign üzerine aktarılsın.

2. Ülkelerle ilişkilerimiz: Siz (yine :D ) X Krallığısınız. Y Krallığıyla ilişkiler sayfasını açtınız (Tıpkı ETW'de olduğu gibi. ) . Oraya şu grafiğin eklenmesini istiyorum:

[IMG=http://img171.imageshack.us/img171/9892/iliski.png][/IMG] (http://img171.imageshack.us/i/iliski.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Açıklaması:

10. İlişkinizin en yüksek olduğu noktadır. Bu noktaya Gelebilmek için sınır komşusu olmanız , aynı dine inanmanız , müttefik olmanız, tüm ticaretleri yapmanız gerekir. İhanet etmezler. Suikast düzenlersen aranız bozulur.

9. Bu noktaya her devletle gelinebilir. Önemli olan ticari toplamın 5000 kolinin üzerinde tutulmasıdır. Aynı dinden olmak zorunludur. Müttefik olmalısınızdır. (5000 tamamen sallamasyon.)

8. Bu noktaya da herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 3000 kolinin üzerinde tutulması.

7. Bu noktaya da herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 1000 kolinin üzerinde tutulması.

6. Bu noktaya herkes gelebilir. Önemli olan ticari toplamın 20 kolinin üzerinde olmasıdır.

Kötü kısım:

5.Eğer bir devlete 10. veya 9. durumda ihanet ederseniz ilişkiniz buraya geriler. Başka zaman ilişkinizin bu hanede olması için en az 3 kere suikast girişimi veya bir kere boycotta olmanız lazımdır.

4.Eğer 8. veya 6. seviyede boycot olursa ilişkiniz bu seviyeye iner.

3. Bu hanede olmanız için en az 1 kere savaşmanız lazımdır.

2. Bu hanede olmanız için  En az 5 kere savaşmalısınızdır.

1. Bu hanede olmanız için en az 7 kere savaşmış, en az 1 kere suikast uygulamış, en aaz 1 kere ajan kullanmış, en az bir kere boycot uygulamış olmanız gerekir. Bu haneye gelen devlet ilişkileri düzeltilemez. Ancak! Siz X Krallığısınız (yine  tebessum* ) ilişkilerinizin 1. hanede olduğu ülke de Z Krallığı. Eğer Y Krallığı Z'ye saldırıp son şehrini de alıyorken, Z'ye yardım ederseniz. ilişkileriniz 5. Seviyeye çıkar.


Bu arada unutmayayım bir özellik daha. Mesela ordunuzu sefere çıkardınız. Yolda giderken (  pff* ) bir savaşın olduğunu gördünüz. (Örneğin Y ve Z Krallığı savaşıyor.) Siz X (yine yine) Krallığı olarak taraflardan herhangi birinin yanına geçebilmelisiniz.

Turnler 1 ay olmalı.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Cosmos - 02 Temmuz 2010, 01:09:00
Aslında bakarsanız çoğunuzun dediği değişik oyunlarda var ama ayrı ayrı,bazı özellikler hearts of ironda bazıları rome total warda vs.

         Ben artık denenmemiş birşey istiyorum. I.DÜnya savaşını istiyorum artık kılıç mızrak bilmem ne benden uzak dursun biraz.
(Ben shogun yerine I.dünya savaşı bekliyordum ama neyse  sinir*)

         Osmanlı'nın 1914 ve sonrasını oynamak istiyorum. Osmanlının fakir yılları... (bnak*Ülkede çivi üretilemiyor,askerler Almanların dandik silahllarını kullanıyor ve ayaklarına çarık bile bulamuyor vs...)Tayyareler ve tayyare limanları olsun , Gemliler karaya ateş etsin, tarihsel isyanlar yaşansın( I.dünya savaşındaki arap isyanı), Demir yolları olsun, kamyonlar fln olsun, askerler daha hızlı götürülsün, bu hat piyade formasyonu bitsin artık askerler biraz dağınık olsun... Osmanlıyı şu esaretten kurtarıyım sinir*

          Ya eğer bir I.Dünya Savaşı (WWI total war) gibi birşey çıkarırlarsa artık şu campainge saçma saçma ülkeler almasınlar örneğin napoleon total warda oynamayı en sevmediğim ülke Fransa idi. Hiç zevk vermedi.

           Bari A NEW NATİON İS ARİSING!(yeni bir devlet kuruluyor)=>(galiba anlamı bu  ehi*) campaingi adı altında Türklerin Kurtuluş Savaşı Campaingi olsun. uz*
(Campaing diye mi yazılıyo?) pff*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: oğuzhan_ - 03 Temmuz 2010, 20:37:38
Tek başına 100 kişi biçebilecek samurai le olsun tbr*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mukan - 04 Temmuz 2010, 10:22:09
-samurailer doğru bir biçimde yansıtılsın
-savaşçılara(bir savaş anında) yakından baktığımızda ezik combolar olmasın, özellikler samuraylar çok amansız dövüşçülerdi.
-m2tw da olduğu gibi birden fazla asker tipi bulunsun, hepsi aynı adam gibi durunca bir birlikte gerçekçi olmuyor pek.
 
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: kralege - 05 Temmuz 2010, 21:07:26
Her birlik üretilemesin. Bazıları hediye olarak falan gelsin

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: eddai - 07 Temmuz 2010, 23:38:37
Oyunda hikaye kurgusu daha sağlam olmalı.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 08 Temmuz 2010, 16:52:25

Bence oyunda tüm şehirler değilse de hiç olmazsa büyük veya önemli şehirler gerçekçi olmalı. Gerçek konumlarına "dağ eteği - göl kıyısı - bir ırmağın iki yakası -
deniz kıyısında bir burun üzerinde" gibi. Her kentte kale olması kale savaşlarını artırıyor ve dünyadan oyuncular bunu istemiyor.

Her kentte kale olmayabilir. Bence farketmezdi ama dünyada ve bizde çoğunluk daha az sayıda kale istiyor. Bazı kentlerde kaleler olabilir. Ama tüm kenti kaplayacak
kadar büyük kaleler yalnız başkentlerde falan olmalı. Ortaçağ kentleri genellikle yerleşim yerinin merkezinde küçük bir kale ve kalenin çevresindeki "varoş" diye tabir
edilen mahallelerden oluşurdu. Bir savaş sırasında çevre halk kalenin içine çekilirdi.

Çoğu kentte böyle küçük kaleler olabilir. Tüm kenti kapsayan büyük kaleler çok daha az olmalı ve hatta bunları biz kendimiz inşa etmeliyiz.
İstanbul - Paris - Viyana - Moskova - Kudüs gibi önemli kentler gerçekte kurulu oldukları araziye uygun olarak yapılmalı. Tabi surları da gerçeğe
uygun olmalı. Ya da bu surları biz istediğimiz zaman yıkıp sonra yeniden inşa edebilmeliyiz.

Kentlerin görünümleri de gerçekçi olmalı. RTW deki gibi kent içine zoomlama olmalı. Ayrıca Londra kulesi - Notre Dam katedrali - Ayasofya ve Kızkulesi - Kremlin -
Kudüs' teki Süleyman tapınağı gibi önemli binalar da oyunda olursa çok iyi olur.

Ben istiyorum ki haritada İstanbul aynı gerçekteki gibi bir yarımada üzerinde olsun ve savaş ekranını açtığımızda yalnızca bir tarafından karadan saldırı imkanı
olduğunu görelim. Ama teknoloji geliştiyse savaş ekranında kıyıya gemilerden çıkarma yapmak da isterim.

Ayrıca şimdiki durumda savaş ekranını açınca kalenin 4 tarafı var ama yalnız bir tarafında savaş oluyor. Ya her yanı askerlerce koruma altında olsun - yada
bazı taraflar uçurum falan olsun ki o tarafta az asker olmasının ya da olmamasının bir mantığı olsun. Bu tabi büyük kentlerin kaleleri için geçerli olabilir.
Bu yüzden de diğer kentlerin içinde - evlerin arasında yüksekçe ama küçük ve tercihen yuvarlak bir kale olsa daha uygun olur. Böylece bu küçük kaleler de
az sayıda adam tarafından her yöne doğru korunabilir.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mcbytz - 16 Temmuz 2010, 17:08:58
savaş gemileriyle kıyı bombalayabilelim
yeni şehirler kurabilelim
cengizhan filmindeki süvarilere benzer süvariler olsa iyi olur(görmediyseniz 300 spartalı değil 40 göktürklü videosunda bulursunuz.)
üniteler çeşitli olsun.
atlı okçular olsun.
ekonomik faaliyetlerden hayvancılık olsun.
tek kişilik kahraman üniteler olmasın.(oyun gerçekçilikten çıkıyor.)
göçebe hale geçme imkanı olsun.
ticaret gemisi ve kervan yağmalayabilelim.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: batufb94 - 20 Temmuz 2010, 18:13:03
Bence 1850 ve 1930 arası bir oyun olmalı.
1_)Gemi savaşları muhteşem olmalı.Tarihler ve ara videolar süper olmalı.Mesela Osmanlı'nın savaşa girdiği tarihte yaşananlar Almanlardan alınan yavuz ve midilli zırhlıları.Bu gemilerin Rus tabyalarını bombalamaları.Ara videolarda seste olmalı kesinlikle.
2_)Savaşa herkes katılmak zorunda olmalı.Mesela Almanya'yız ve savaşa girereken İngiltere ile durumumuz çok güzel.Bunun aniden bozulması değilde bir altı yedi yıl önceden bozulması gerekir.Bütün devletlerin ilişkileri tarihe göre araştırılarak özenle hazırlanmalı.

3_)Mutlaka o dönemlerde bulunan sistemler uygulanmalı.Mesela tren rayları döşeyip askerlerimizi göndereceğimiz noktaya daha çabuk
gönderebilmeliyiz.Siper , kum torbası , el bombası , gelişmiş süngü sistemleri ve mutlaka döneme uygun ve döneme uygun silahlar ayrıca makinalı tüfekler mutlaka olmalı.
4_)Harita Avrupa üzerinde yoğunlaşmalı.Ama Kuzey Afrika , Amerika mutlaka olmalı ve Hazar Denizinin batı bölümmü olmalı.Sovyet ihtilali olmalı.Ara videosu mükemmel olmalı.

5_)İsteğe bağlı olarak  1850'den başlayan campaingin yanına ittifak ve itilaf olarak 2 ayrı campaing eklenmeli.

6_)Birliklerdeki asker sayıları çoğaltılmalı.50.000 olmasada en az 1000 kişilik ordular kurabilmeliyiz.Ayrıca topçu bataryaları kurulabilmeli.
7_)MUTLAKA 1. Dünya Savaşı Cepheleri oynanabilmeli.Bunun için ntw'deki gibi napoleon campaing benzeri first world war campaing olmalı.

8_)şehirlere kale kurma özelliği kaldırılmalı.Bunun yerine şehrin girişlerine karakollar kurulabilmeli.Polis sitemi olmalı.Buda şehrin asayişini arttırabilir ve isyanları önleyebilir veya casusları yakalayabilmeli.Polislerde askerler gibi üretilebilmeli ancak şehrin dışına çıkarılamamalı.

Devamını biraz sonra yazıcam.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: batufb94 - 20 Temmuz 2010, 18:23:33
Devamı
9_)Birinci Dünya Savaşından önce gelişen savaşlar ve olaylar ölmeli mesela balkan savaşları olmalı.İtalyanların Trablusgarb çıkarması olmalı.Osmanlının çaresizliği göz önünde bulundurulmalı.Bunun için ara videolar olmalı.Ayrıca Oyunun müzikleride heyecan verici olmalı.Yani ntw'de campaing oynarken insanın uyuyası geliyor. yardir*Böyle olmamalı.Daha canlı müzikler konmalı ama aşırıya kaçmadan.
10_)Herşey gerçekçi olmalı.
11_)Sega beni işe alsa süperrrr total warlar çıkarda nerdeeee.Adamlar gitsın çınçiınçun kılıç sallasınlar.Grafikleri değiştirip iki uyduruk ünite koyup para alsınlar.Bana bir mail atsın bu sega onlara süper oyun fikirleri veririm bir daha sırtları yere gelmez. kah*

12_)Aslında aklımda daha birçok şey var ama çok uzun sürer.Zaten siz burdan nasıl bir oyun olacağını anlarsınız.Bıktımartık habire seriyi tekrara etmelerinden.Ne güzel 1.dünya savaşına yaklaşırken bi daha geri döndüler.Off yaaa yitir yaa.Onlara bi kafa atıcam bi tekme atıcam bak bidaha nasıl oyunlar yapıyorlar.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 22 Temmuz 2010, 03:37:37
Oyunlar uzuyor ama birliklerdeki askerler 100 yaşını geçiyor böyle olunca.
Gemiler - toplar falan eskimeden 150 - 200 yıl oyunda kalabiliyor. Askeri birimlerin kullanım süresinin de bir sınırı olmalı yani.
Bu kullanım süresi birliklerin özellikler sayfasına eklenebilir. Süresi bitince de kendiliğinden terhis olurlar.

Buna karşın MTW-1 deki askerlerin tecrübesi ile güçlerinin artması çok iyiydi. Sonraki oyunlarda tecrübenin önemi azaldı.
Bunun yine önemi artırılmalı.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: oğuzhan_ - 22 Temmuz 2010, 03:40:07
süper bi noktaya değindin benim Rome de ordum 5 kral eskitmişti (eceliyle) 200 yıl kadar o ordudan kimse ölmedi
zaman geçtikçe atakları defanslarıda düşmeli savaşa girdikçe silahları zırhları eskimeli ancak bi şehre sokup retrain yapınca hallolmalı. tbr*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: redkit123 - 22 Temmuz 2010, 19:37:30
Yazıldımı bilmiyorum mesajların hepsini okuyamadım.Ama benimde 2 tane söyleyeceğim var şöyle ;

1-) Şehirler ayrılabilir mesela denize uzak bir şehir normal klasik önceki totalwar'lardaki şehirler gibi kara olur.Deniz kıyısındaki şehirler deniz manzaralı olur.Gemilerle çıkartma falan yapılır.

2-) Şehirlerin içini görmek ama içerisi boş olmayacak.İnsanlar gezecek farklı tipte insanlar olursa güzel olur.Konuşçaklar şehirdeki satıcılardan alışveriş yapacaklar surların üstünde ve şehrin içinde askerler gezecek.Kıyı şehri ise gemiler gelip gidecek.Şehrin kale avlusunda samuraylar eğitim yapacak.Böyle görüntüler hoş olur.(Biraz uçtum galiba  gll*)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 25 Temmuz 2010, 17:48:49
20. yy savaşları totalwar ruhuna aykırı.
Yani bir arkadaş yukarda öyle yazmış ama o bile ciddimi bilmem.

Yabancı forumlarda da yıllardır herkes modern çağda geçecek bir totalwar oyununa soğuk bakıyor.
Dış dünyadan da buna bir destek yok yani.

--------------------------------------


Benim asıl yıllardır istediğim bir şey var. Totalwar oyunlarında hep 2 arayüz var. Biri harita - diğeri savaş ekranı.
Buna bir 3. arayüz eklense. Şu ilerlemeli oyunlar gibi. (arcade mi deniyor onlara) Biraz da değişik bir ortamda oynayabilelim.
Suikastçileri biz yönetelim ve suikasti kendimiz deneyelim. Becersek de - beceremesek de kaçıp- kaçamayacağımızı da yine kendi
çabamızla yapabileceğimiz bir arayüz olmalı.

Sonra yine casusluk işleri falan bunun içinde bu 3. arayüze girebilsek ve bilgi toplama - söylenti yayma falan gibi işleri doğrudan yapsak.
Ya da belge çalmak işleri - sabotajlar - yangın çıkarmalar - adam kaçırmalar - duvarları yıkmalar - düşman lidere yolda tuzak kurmalar falan gibi.

Elçi olarak krallarla görüşmeleri yine bu arayüzde bizzat biz yaşasak.
Ve tabi ki asıl en çok istediğim şey:

Bir gece baskını tarzıyla kalelere gizlice sızıp muhafızları temizleyip kale kapısını elegeçirme işini 3 boyutlu bir arayüzde bizzat yöneteceğimiz
bir fedai ile doğrudan oynayabilsek. Veya buna benzer başka görevler. Bizim yöneteceğimiz bir adam ve onun yardımcılarından oluşan bir ekiple
çeşitli operasyonlarda oynasak. Bir depoyu soymak - bir gemiyi elegeçirmek - bir düşman kampına baskın yapmak gibi şeyler.Ayrıca oyundaki kaleleri biz kendimiz yapabiliyor olsaydık kale yapımı için yer seçmek ve kalenin duvarlarının nereden - nasıl geçeceğine dair
işleri ayarlamak içinde bu 3. arayüze girebilmemiz gerekirdi. Kent planlaması falan da düşünülebilir. Ama bence artık oyunlara bu 3. arayüz
mutlaka eklenmeli.

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: witch king of angmar - 26 Temmuz 2010, 02:59:25
bence sega artık çimen grafiklerini düzeltmeli. Grafikler çok hoş ama çimen grafikleri kötü. shogun2 de düzeltirler zannettim ama düzeltmemişler.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Skid Row - 27 Temmuz 2010, 15:54:09
Rome 2 olmasında ne olursa olsun be abi...  Şöyle 1400 yılında başlayıp 1700de biten bir oyun mükemmel olur..


Edt : Yada 1500 de başlasın... Med2 ile Emp arasındaki boşluğu doldursunlar..
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: TuCoT - 27 Temmuz 2010, 21:05:27
Benim bir sonraki TW oyunları için istediğim bir özellik daha var:

Oyundaki yönetim biçimleri farklılıklarını hissettirsin. Bir cumhuriyet devleti ile bir monarşi aynı olmamalı. En azından amaçları toprak fethet, para kazan şeklinde olmamalı. Farklı kazanma koşulları olmalı. Belki bu farklılık az da olsa ETW'de var ama ondaki mantık da önceki oyunlardan farklı değil. Cumhuriyet olan ülke ile oynarken ülke varisini belirleyebilelim, ama monarşide belirleyemeyelim.

Belli başlı önemli şehirlerin farklı yapıda olmaları fikrine ben de katılıyorum.

İç isyanlar zorlaştırılmalı, kolay bir şekilde bastırılamamalı.

Sefer haritasında tarihsel olaylara bağlı kalınmasından yanayım; atıyorum Roma ile Kartaca tarihte savaşmışlardı, oyunda da savaşmalılar bir şekilde, ama bu savaşma tarzını değiştirmek bizim elimizde olsun. Hannibal gibi Alplerden değil de deniz yoluyla gidebilelim...

Ve en önemlilerinden: Askerî reformlar ve ülke değişiklikler olmalı. Ülkelerin tarihteki hanedan değişiklikleri, askerî reformları etkişelimli eventlarla oyuna yansıtılmalı. Yine örnek veriyorum; Anadolu Selçukluları ile oynuyoruz, 1290lı yıllara gelindiğinde "devletin durumu kötü" ise bize Osmanlı Boyu ile ilgili bir mesaj gelsin. İkisi arasında bir seçim yapalım. Bayraklar, ordu yapısı, karakterler değişsin vs...
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mcbytz - 28 Temmuz 2010, 16:16:20
ticarette sadece para kazanmayalım. halkımızın yiyecek hayvan vs ihtiyaçları her turnda bir ekranla gelsin.ticarettehalkımızın ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayabilelim.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: --Osmanlı-- - 28 Temmuz 2010, 16:51:47
Arkadaşlar benim istediğim 1071-1700 arasında bir Total War oyunu isterdim. tebessum* Ayrıca oyuna gerçeklik kazandırmak.Bildiğiniz üzere TW serilerinde daha önce kaleye merdeven dayıyoruz hop kale bizim.Üstelik 1 günlük kuşatma.Benim istediğim kuşatmayı hem kara hem deniz kuvvetleriyle yapmak.Ayrıca öyle bir günlük kuşatma değil mesela animasyon olsun meydanda toplamn 50000 kişi olduğunu düşünsenize.Birde istediğiniz zaman kuşatmaya girion çıkıon kaleyi alana kadar.Deniz kuvvetleriyle arkadan toplarla karadan önden bir anada hücum nefis oyun olurdu böylwe yapsalar ask*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: damar06 - 01 Ağustos 2010, 05:22:28
Ben oyunda sunu istiyorum.
1. Ya sen dünyaca dönemin en önemli şehirlerini uyduruk bir kale yap geç olmaz adam gibi olsun sehir olsun hatta istanbulda boğaz olsun ayırsın sehri biz gemiden saldıralım surlara falan gemiyle çıkartma bir arada olsun '' DENİZ'İN OLDUĞU YERDE''
2. Ülkeler dönemin gücüne kendisine uygun olsun. Mediva total warda türk prenslerini iranlı gibi gösteriyolar.
3. Tarihi bir kampanya olsun oyundan aldığımız zorunlu bilgilerce ilerleyelim. ehue*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: MithrandiR - 02 Ağustos 2010, 00:47:29
*Roma TW özelliği olan şehir içini gezme eklensin
*Roma TW özelliği olan veliaht seçme eklensin
*Asker upgrade oranı eklenebilir. Birlklerin seviyeleri olabilir(zaten var ama çok yeterli değil bence)
*Medieval2 TW den sonra kaldırılan Konsol Shogun Shell eklensin (Çok kullanışlı  ehue*)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Hae Shin - 02 Ağustos 2010, 00:51:53
battering ramleri adamlar ittirirse iyi olur. Ram kendi kendine ilerleyip kapıyı da kendi kendine kırıyor adamlar sadece eşlik ediyor.
Kuşatma merdivenleri de duvara kendi kendine yerleşiyor...

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: eski - 04 Ağustos 2010, 14:59:11
1- Merdivenler yanabilsin,surlardan ittirilebilsin.

2- Diplomaside "Şu ülkeyle barış." gibi seçenekler olsun.


3- Vasalliğin dereceleri olsun.

1. derece vasalde yalnız onun arasını ve geçiş iznini alalım.
2. derece vasalde onun dış işlerini elimize alalım.(Kiminle dost,kiminle düşman olacağı gibi.) İç işlerinde bağımsız olsun.
3. derece vasalde öncekilere ek olarak onun ordularını yönlendirebilelim.
4. derece vasalde onun bütün asker/bina üretimini elimize alalım.
5. derece vasalde bizim valilerimiz onların şehirlerini yönetsin. Kimin komutan/kral olacağını seçebilelim. Ordularında onların sancakları üzerinde bizim sancağımız olsun. Yani ÜLKENİN BÜTÜN DENETİMİNİ ALALIM,BİR SANCAKLA SÖZDE KRALI KALSIN. (İlhanlıların Selçuklu üzerindeki egemenliği gibi.)

Bir devlet vasal olduğunda olduğu dereceye göre saygınlığı azalsın. Vasal alan devlet derecesine göre saygınlığı artsın.

Vasal olma kralın kişiliğine bağlı olsun. Kral korkaksa vasalliği kabul etsin gibi. (Knights of Honor.)4- Köylüler bizim komutamızda olursa gereksiz olur ve boşu boşuna yönetebileceğimiz birliklerin sayısını azaltır.

Ancak "Yapay Zeka Destek Birlikleri"(AI Reinforcements) olarak gelirse ana birliklerimizi savaştırmadan düşmanı yormak için işe yarar ve kaçtığında bizim birliklerimizi etkilemez.
Nüfusun en fazla %30'u kadar adam bize destek vermeli.


Az gibi gelebilir ama 20.000 kişilik bir şehri düşünün 6.000 köylü savaşır. Düşmanın kadar çok yorulduğunu düşünün, her düşman zırhına kaç karasabanın saplandığını düşünün, zırh yamulur.  
Ama köylüler öldüğünde şehrin nüfusu azalmalı. Bu yüzden bilgisayarın bunu bize sorması gerek. Köylüleri savaştırmak istiyor musunuz, istemiyor musunuz diye?
 
Bazen de köylüler savaşmak istememeli. Şehrin yönetiminden memnun değillerse, çok uzun süre kuşatma altında bırakıldılarsa, saldıran ordudan  korkuyorlarsa savaşmayabilmeliler.
6.000 kişi köylü olsa bile karşı tarafa haksızlık olur diye düşünmeyin. Kuşatmanın halk üzerindeki etkisi artarsa, askerlerin güçleri düzgün ayarlanırsa sorun olmaz.
Ayrıca az önce dediğim gibi bazen köylüler savaşmayacaklar ya da kimisi savaşıcak, kimisi savaşmayacak. Örnekteki şehirden bazen 100 adam çıkar, belli olmaz.  Bayağı uçtum ama bu uygulama oyunda olsa oyunda kuşatmanın havasını bire bir yaşayabiliriz.
Aslında şehirde kaçmak yerine teslim olma diye bir olay olmalı.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: sefa85 - 24 Ağustos 2010, 16:12:55
ordulara pusu kurabilelim. bizede pusu kurulsun ama haberimiz olmasın. haritada bize saldırıldığında haberimiz oluyor.

ağaçların  arkasına atlı saklayabilelim. karın altına yada kumun altına asker sokabilelim.

bütün dünya haritası kullanılsın. japonya gibi bir devlet seçtiğimizde 1900lere geldiğimizde gerilla yapabilelim.

gemiyle şehirleri top atışına tutmalıyız.

askerleri şehirlerden üretmemeliyiz. mesela asker ocakları olsun osmanlı için diyorum avrupalılarda başka olur şu an aklıma gelmiyor.
askerleri ocaklarda eğitip kullanmalıyız.

sayı 1000 asker falan olmamalı. en az 10.000 askerle savaş yapmalıyız. böyle bir oyun olsa mükemmel olurdu.


1.dünya savaşı total war havasını bozabilir. ingiliz mark 1 tankı ve uçaklar var. oyun tam 1913 yılında bitmeli. ülkeler dünya savaşı için silahlanırken oyun bitsin. oyunda en çok istediğim makineli tüfek kullanılsın. makineli tüfek hattı kurmak çok zevkli olurdu.


yazdıklarım hakkında ne düşünüyorsunuz? ekleyeceğiniz birşey var mı?
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: canpasha - 24 Ağustos 2010, 19:50:00
Shogun 2' de japon adaları hariç hazar denizine kadar tüm asyanın olmasını isterim.Öyle olsun ki gelen Emperyalistleri bam güm indirebilelim. kah*  Sonraki oyunlarda ise malum Rome 2 Total War ve ya World War 1 Total War tarzı bir oyunun gelmesini isterim.  ehi*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mcbytz - 25 Ağustos 2010, 14:40:27
tw oyunlarına bence en yakışan ortaçağ. kirp*

gelecekte ortaçağ zamanında geçen ve çinden ta amerikaya kadar içinde maveraünnehir, hindistan, basra körfezi ,atlantik okyanusu,orta asyanın bulunduğu büyük bir strateji haritası bulunan oyun olursa süper olur.üstelik ticaret yollarının tamamı olur.ve  ülkeler kapışır ticaret için. kirp*

bence twyi tw yapan düşmanın korkulu rüyası süvariler,tozu dumana katan filler,insanı delip geçen mızraklar,demir kalkanlar,ağır zırlar,meydanda şıngırdayan kılıçlar,kafaları uçutan baltalar ve ortaçağda olmuş pek çok şey... kirp*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mcbytz - 29 Ağustos 2010, 18:12:34
akademilerde farklı rütbelerde komutanlar eğitebilelim.her birliğin başındada yüzbaşı,binbaşı vb. olabilir.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: turkdna - 29 Ağustos 2010, 19:04:35
ETW deki gibi research (araştırma) sistemi olsun. Bu araştırmalara göre askeri, siyasi, dini vb. konularda yenilikler edinelim. Ör: Civilizations IV'de din keşfetme vardı bu da olabilir.
Ülkeler inançlarını değiştirebilsin. Diplomatik ilişkilerde korkuyla, nefret birbirinden ayrılsın. Düşman liderler esir olarak alınabilsin. (Yani Alman kralının fransız kralını aldığı gibi.)
Ülkelerin içinde iç karışıklıklar vb. sorunları çıkarabilmek olsun.

 Eski oyunlarda en sevmediğim şeylerden biri de bir devlet bize adilik yaptığı zaman biz on savaş açınca her şey bizim aleyhimize oluyordu.
Yani Amerikanın Irak'a saldırmasında ki gibi bahane sistemi olmalı diyorum ben.

Biraz abartı olacak ama şehir sınırları içinde  uzun süren savaşlar olunca şehirler hayalet şehir haline gelebilir ve sonra da yıkılabilir.


 2 türlü kampanya olabilir.
birincisi serbest tarihin akışına uygun olmayan kampanya (bu kampanyada bilgisayar hayali tarihi kişiklikler yaratabilmeli) ve ikincisi ise tarihe uygun kampanya.
Bunda ise tarihin akışına uygun olarak aklımıza esen devletle savaşamayalım. Zamanına göre iç savaşlar, şavaşlar, vb. olaylar olabilmeli (çok sıkıcı olmayacak şekilde).

Eğer oyuna sürü devlet yapılacaksa bu devletlerin çok güçlü olması önlenmeli. Ve yahut belli bir sınıra geldikten sonra geri çekilmeleri sağlanabilir. Çünkü oyuna başlarken tüm devletler  gerçeğe uygun olmayan az para, asker , diplomat vb. ünitelerle çıkıyorsa sürü devletlerinde gerçeğe uygun olmaması gerekir. Ya da tam tersi oyuna normal başlayan devletler gerçekçi hale getirilir.

 Biliyorum söylediklerimin yapılması yazmak kadar kısa sürmez. Fakat böyle olması (en azından bir kaç seçeneğinin) hem öğretici hem gerçekçi hem de eğlenceli hale getirilebilir.

Ve hatta bir ordu kendi sınırı dışında yürüdüğü her yeri kendi sınırına katabilmeli (tabiki geçiş izni yoksa)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: eddai - 30 Ağustos 2010, 11:10:41
Savunmada da güzel bir zevk var,oyun bunu verebilmeli insana.

Ben daha çok senaryonun yoğunlaşmasını,görevlerin daha çok olmasını,ara videoların olmasını istiyorum.Ama serbestliğe de darbe vurulmamalı aynı zamanda.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Cedric - 02 Eylül 2010, 14:12:38
harita çok küçük mikro yönetimi geliştirip bizi oyuna bağlamaları lazım
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Şehzade Cem - 02 Eylül 2010, 15:16:01
campaignlerde asker bina vs. sınırlamalar olmasın
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 11 Eylül 2010, 07:47:28
Birkaç değişik silah taşıyan askerler olmalı ve biz istediğimiz zaman kullanacakları silahları değiştirelim.

RTW de buğday tarlaları ateşli okla yanıyordu. Tarlalar- otlaklar - ormanlar - köyler - binalar vs  daha fazla yanacak şey olmalı.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Uluhakan - 11 Eylül 2010, 21:17:44
Hükümdarı sadece savaşta kontrol edebiliyoruz.Bence hükümdar faktörü oyunda kesinlikle olmalı.Gerçekçi hükümdarlar olmalı ve onların bazı şeyleri karar verebilme özelliği konulmalı oyuna.Oyundaki kaleler gerçeğe uygun yapılmalı.Savaş sırasında özelliklede stw2 için söylüyorum samuraylar müthiş kombolar yapabilmeli kuru kuruya savaş olmamalı bence.Aklıma gelenler bunlar şimdilik.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mettuzo - 17 Eylül 2010, 23:16:04
ben de taht varisini biz seçelim diyorum. bir de egemenlik altına alınan davletler bizim bayrağımız altına geçsin
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mettuzo - 17 Eylül 2010, 23:22:19
inşallah kale şekilleri empire total wara benzemez japonların kendine özgü kale biçimine göre yapılsın
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: batufb94 - 18 Eylül 2010, 00:40:34
Okçulara range sistemi konulmalı (eğer okçu olacaksa)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: varagant - 18 Eylül 2010, 19:20:33
kendi generalimizi yaratmalıyız tbr
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Korsan - 22 Eylül 2010, 17:22:55
kara ve deniz savaşları aynı anda yapılabilsin. Mesela gemilerle kıyıya yanaşıp asker çıkarmaya çalışırken kıyıdan bizi engellemeye çalışsınlar, kayıklarla sahile çıkmaya çalışılsın, gemilerle kıyıdakilere ateş edelim, kıyıdan toplarla vb. gemilere ateş etsinler.

Kale savaşlarında giriş kapısının üstünde kızgın yağ olsun girmeye çalışanlara dökülsün. Bunu galiba Bizans'lılar kullanmışlardı(Emin Değilim.)  kalelerin altına tünel kazılabilsin. Gemilerle kalelere ateş edilebilsin gemi kıyıya paralel durup bir yandan mürettebat silahla ateş edip borbardıman yapılabilmeli, insanlar gemiden atlayarak kıyıya gidebilmeli.

Gemiler kıyıya uzak iken yani okyanusun ortasındayken gemiler zarar görmeli.

Limanı kuşatmayı biz yapalım. Kuşatma sırasında limanda askerler varsa onlarla gemiler savaşmalı.

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: kemalhan - 29 Eylül 2010, 00:42:46
bence limanlara saldırı olunca ve oraya asker gönderilince sahilde savaş olmalı (deniz-kara harbi)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Korsan - 29 Eylül 2010, 14:41:10
en son söylediğim cümlede bunu anlatıyor zaten. huh*


şehirler deniz kıyısında olsun gemilerin içine asker alıp kuşatalım kaleleri. Gemilerle surları bombalamak çok güzel olur bence  dov*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: xXTotalWarHayranıXx - 01 Ekim 2010, 18:09:16
Bence gerçekte yaşanmış olaylar oyunda da yaşanmasın
zaten total war serisinin en büyük özelliği tarihi kendimiz yazıyor olmamız
eğer dediğiniz gibi tarihsel olaylar sırayla yaşansa age of empires campaign inden farkı olmaz
bence birçok arkadaşımın dediği gibi şehir kuşatmalarında etraf bomboş ve yavan bir arazi olmamalı etrafta şelaleler, göller, deniz vs. olmalı ve
denizden kıyıya asker çıkartabilsek ve en önemliside bi şehri kuşatırken tur atlatabilsek yani aynı campaign haritasındaymış gibi tur atlatınca ertesi gün olsa

bu sırada askerler kamp kursa yaralılar tedavi edilse ve surları aşabilmek için birtakım araçlar yapılsa ve tuzaklar kurabilsek mesela belirlediğimiz bölgeye
kızgın yağ döksek ve düşman askeri yaklaştığında ateşli ok ile etrafı ateşe versek düşmanlar yansa ve bunun gibi birçok tuzak iştebide şehirler hep dikdörtgen şeklinde olmasa değişik şekillerde olsa daha gerçekçi olur.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Artorius - 03 Ekim 2010, 00:29:42
rome2 olacak büyük ihtimalle ve özenilerek yapılan bir oyun olucak inşallah. ehi*
ama devrim yapan yenilikler yapmaları şart mesela savaş esnasında komutana zoom yaparak mount and blade'ki gibi düşmana karşı cenk etmek müthiş olurdu ve ve komutanın bu sayede bazı özelliklerinin gelişmesi
ve savaş yeteneği tecrübesi geliştikçe yeni komboların o komutan için kullanılabilir hale gelmesi.
nasıl fikir ama. sekil* 

bu  Rıse and fall'da var ve oyunu güzel yapan tarafta o iskender karakteriyle savaşmak mütfiş bi duygu. ask*
savaş esnasında stratejimizi kurduktan sonra karakterimizi seçip kılıç sallayabiliyoruz bence mümkün ama biraz uğraşılması gerekiyor.
gerçek savaşları düşünün komutan stratejisini yaptıktan sonra savaşa katılamıyormu savaş esnasındada emir verebiliriz.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Korsan - 11 Ekim 2010, 18:41:44
aslında evet suikastleri biz yönetebilsek ve başarı şansı daha fazla olsa güzel olur. ve daha çok öldürme şekli gelse.


(suikastları biz yönetsek oyunun assasins creed den farkı kalmaz...)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 11 Ekim 2010, 21:04:05
MTW-1 deki gibi savaş ekranındaki zamanı hızlandırma- yavaşlatma özelliği olmalı.

---------------------------------------------

Ayrıca şimdiye dek hep 2 arayüz vardı. Harita ekranı ve savaş ekranı.
Artık 3. arayüz oyunlara eklenmeli. Bu arayüzde biz "Mount and Blade" deki gibi oyunun içine girip bizzat yönettiğimiz adamlar ile oynayabilelim.
Şu ilerlemeli "arcade" tarzı oyunlardaki gibi bir arayüz olmalı.

Bizzat kendi yönettiğimiz ajanlarla kentlere sızıp casuslukları bizzat kendimiz yapıp kentin içinde dolaşıp durumu inceleyelim ve hatta suikastleri - sabotajları falan bu arayüzde biz yapalım.

Ya da düellolarda bizzat kendi yönettiğimiz adamlarla bu arayüzde kendimiz oynayalım. Ya da bir gece baskını ile muhafızları öldürüp kale kapısını elegeçirelim ve orduyu içeri sokalım.
Bu arayüzde oyundaki araziye girip beğendiğimiz bir yere bir kale kurabilelim. Kalenin duvarları nerden geçecek - nerelerde kuleler olacak biz belirleyelim.
Yani "stronghold" oyunları ve benzerlerindeki gibi kaleleri bizim istediğimiz gibi yapabilme özelliği de bu arayüzde olsun.

---------------------------------------------- 

Oyunda yalnızca açık alanda meydan  savaşı - kale kuşatma (ve kale içinde sokak) savaşı - köprüden geçme savaşı - denizde gemiler arası savaş olarak 4 çeşit savaş var.
Oysa arazi yapısına göre daha bir çok savaş çeşidi yapılabilir.

Dağ geçidinde savunma savaşı (Termopil m.ö. 480) -
denizden karaya çıkarma yapma savaşı (Hakata 1281) -
ırmakta köprü kurup karşıya geçme yada ırmak geçen düşmana baskın yapma savaşı (Ticinus m.ö. 218) -
dar deniz boğazlarına kale yapıp gemileri boğazdan geçirmeme savaşı (Eğriboz 1470) -
gemilerden kıyı kalelerine saldırma savaşı (İstanbul 1453) -
düşman ordusuna arazide pusu kurup düşman birliklerine yolda yürüdükleri sırada saldırma savaşı (Harran m.ö. 53) -
ırmak gemileri arası veya ırmak gemileri ile karadaki askerler veya kaleler arası savaş (Belgrad 1456) -
düşman kampına gündüz yada gece baskını yapma savaşı (Utica m.ö. 203) -
düşmanı bataklığa / göle yada ırmağa döküp askerlerini boğma savaşı (Trasimenus m.ö. 217) -
tarlaları veya otlakları yakarak düşmanı ateşe sokma savaşı (Liegnitz 1241) -
düşmana dağ geçitlerinde kaya yuvarlama veya kar çığı düşürme savaşı (Hannibal' ın Alpler' i geçişi m.ö. 219) -
kuşatılmış kaleye yardım sokma savaşı (İznik 1097) -
geçitten geçen düşmana yükseklerden saldırarak baskın yapma savaşı (Miriyakefalon 1176) -
düşmanı orman veya benzeri sık bitki örtüsü içinde sıkıştırma savaşı (Teutoburg 9) -

tüm bunlar oyunda yeni savaş versiyonları olabilir.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Korsan - 12 Ekim 2010, 13:31:17
evet 3. arayüz güzel olur. mesela suikastçiyi şehre sokucaz oda bize kapıları açacak. savaş şehrin içinde başlıyacak.büyük ve binalarla dolu bir şehir olucak.mesela 120 kişilik bir grubu sokağa sokarak onlara siper almarını sağlıyacağız, evlere giricekler.sokakların içinde karşılıklı iki ahır gibi birşey olacak onlara asker soktuğumuzda düşman biri farkedemiyecek. sokaktan geçerken sıkıştırabileceğiz. binalar 2-3 atışta yıkılabilir olmalı. bunlara daha fazla şey eklenebilir.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: kuvvetmira45 - 19 Ekim 2010, 18:18:40
Bence

1- Bu asker veya suikastçi çıkarmak için şehir görünümüne geçip oradaki binalara tıklayarak yapabiliriz. Böyle uzun gelir diyenler olabilir. O zaman bu dediğim ek seçenek olabilir. ve halka ne kadar yiyecek dağıtalacak hangi şehre ne kadar para ayrılacak bunları biz de yönetibiliriz.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 21 Ekim 2010, 21:24:03
Askerlere sürekli yüksek maaş verilmesi için çok para gidiyor.
Bu yüzden oyunda da çok büyük dengesizlikler ortaya çıkıyor.

Bir savaş oluyor büyük bir zafer kazanıyoruz ve düşmandan binlerce asker ölüyor ama o ülke bunlara ödediği maaştan kurtulduğu için hemen o parayla yeni askerler üretiyor
ve zaferimizin hiç bir anlamı kalmıyor. Aynı şey bizim içinde geçerli bizim askerlerde ölürse ölsün nasıl olsa asker üretmek kolay diye adamlarımızı harcayabiliyoruz.

Oysa gerçek dünyada bir ülke savaşta binlerce yetişmiş askerini kaybetse bu o ülke için yıkım olurdu. Oyunlarda bu konu bir türlü gerçekteki dengelere oturtulamadı.
Oyunlarda asker kaybetmek kimsenin gücünü azaltmıyor. Ne kadar öldürsek yine türüyorlar. Oysa oyunda savaşlarda kazanılan zaferlerin bir anlamı - bir kazancı olmalıydı.


Bence bu durumu düzeltmek oyunda askerlerin tecrübelerinin verdiği nitelik gücü artırılmalı. Şimdiye dek oyunlarda yalnızca savaş yaşamış askerlerin tecrübesi biraz artıyor.

Buna ek olarak barış zamanı askerleri özel eğitimden geçirecek kışlalara yollayarak burada tecrübelerini (yani nitelik yada quality ) artırma ve güçlendirme özelliği olsa
ve asıl bu özellik için para harcansa asker üretme - asker kaybetme sırasında harcanan paralar bir dengeye otururdu.
Böylece de bir savaşta çok sayıda nitelikli asker kaybeden bir ülke de zayıflayıp güçten düşmüş olurdu.

Askerlerin üretim süresi uzatılmalı -  üretimden sonra da uzun bir süre daha eğitim verilerek nitelikleri artırılmalı. Böylece askerler için yapılan masrafların çoğu maaşlarına değil
bu askerleri savaşta işe yarar hale getirilene dek yapılan çabalara gitmiş olur ve savaşta böyle tecrübeli türden bir çok askerini kaybeden ülke ağır bir zarara uğramış olur.
Bu da oyunu daha dengeli bir şekle sokar.


Ayrıca askerlerin nitelik güçleri üzerinde etkili olacak olumlu ve olumsuz faktörlerin etkisi artmalı.

Savaşlarda alınan yenilgiler - verilen kayıplar - uzun yorucu sefer yolculukları - kötü komutanlar - soğukta yada sıcakta askerlerin yıpranması - yetersiz donanım - yetersiz
beslenme gibi özellikler askerlerin niteliklerini azaltmalı. (buna benzer bir şey önceden vardı  MTW-1 de esir düşüp fidye ile geri alınan askerlerin nitelikleri çok düşüyordu)

Buna karşın kazanılan zaferler - askerlerin eğitimi - iyi komutan - iyi beslenme gibi özellikler askerlerin niteliklerini artırır. (benzer bir şey olarak MTW-1 de meyhane ve
kerhaneler açarak daha sadık askerlere sahip olabiliyorduk)

Ayrıca oyundaki maaş ödeme sistemi değiştirilirse maaşların düşüklüğü - yüksekliği de askerlerin niteliği üzerinde etkili olabilir.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Quebec - 14 Kasım 2010, 01:15:10
Daha fazla optimizasyon seçeneği sunsalar iyi olur.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: -Karamanoğlu- - 18 Kasım 2010, 18:44:05
şehirleri biraz daha büyük yapsınlar bizim mahalle kadar bişi yapıyorlar.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: tripliex - 08 Aralık 2010, 22:06:28
Genel olarak en sevdiğim tarihi zaman aralıkları 12.yy ile 17.yy zaman aralıklarıdır.
Yani henüz tüfekli savaş sistemine geçilmemiş, kılıç ve kalkanın etkileşimde olduğu, delikanlılığın ölmediği zamanlar :)
Yeni bir Total War yapılacaksa bunun Medieval III olmasını isterim.


*Bugüne kadar oynadığımız Total War'larda seçtiğimiz ülkenin yönetim biçimi ne ise ona o yönetim biçimine göre oynayabiliyorduk.
Yani Venedik ile oynuyorsak illa Cumhuriyet, Sicilya ile oynuyorsak ille Krallık idik. Oyuncu üzerinde birbirlerinden farklı etkileşimler bıraktıkları da söylenemezdi.

Hangi yönetim biçimi ile oynarsanız oynayın, aralarındaki tek fark : Birinde hükümdar - oğlu ve aile üyelerine (King - Prince - Family Member) denirken,
diğerinde; (Duke - Count - Concillior) deniliyor. Bence bu kısım elden geçirilmeli. Oyuna rejim ve yasa sistemi eklenmeli ve oyuncu istediği zaman bir ülkenin rejiminde farklılıklar yapabilmeli.
Bir Krallığı Cumhuriyet'e götürebilmeli veya Bir Cumhuriyeti Monarşi'ye götürebilmeli veya Oyuncunun isteğine bağlı olarak Diktatörlük gibi seçenekler de olmalı.

Bu saydığım rejimlerin oyuncu üzerinde farklı gereksinim ve önemli etkileşimleri olmalı. Örneğin Krallığı Cumhuriyete veya herhangi bir rejimi bir başka rejime döndürmek kolay olmamalı.
Elimizdeki her sahip olduğumuz şehre bunu kabul ettirmeye çalışmalıyız. Sonuçta Rejim değişikliği halkta tepkilere yol açacaktır. Rejim değiştirmenin bu şekilde olumlu ve olumsuz yönleri olmalı.

Aynı zamanda şöyle bir zorluk ta olmalı: Örneğin bir Krallığız ancak fethettiğimiz ve ülkemize kattığımız bir şehir Cumhuriyet yönetimi olan bir ülkeden fetih yolu ile alınmış bir toprak olsun.
Doğal olarak o yeni şehrimizdeki Cumhuriyetçi halkı bastırmamız vs. gerekli olmalı. Bunları da M2TW' deki DİN istatistikleri ekranındaki dini oran gibi düşünebiliriz.
Aynı istatistik ekranı da rejim adı altında olmalı...

Dinin yükselmesi için nasıl Kilise-Cami  İmam-Papaz üretiyor ve İmam-Papaz'ları misyonerlik yapsın diye din oranının düşük olduğu şehirlerimize gönderip ordaki dinin yüzde oranını arttırıyorsak,
aynı şeyi Rejimler için de düşünebiliriz.  Saraylar yaptırdığınızda ve din adamı ürettiğiniz gibi devlet adamı ürettiğinizde bölgedeki rejim yanlıları sizin lehinize yüzde olarak artmalı.
Bu rejim konusunda daha aklımıza birçok yenilik gelebilir. Örneğin Din adamları olduğu gibi oyunda REBEL grupları arasından Heretic' ler peydah oluyor ve bölgedeki dini putperestliği yayarak
bozmaya uğraşıyor ve isyanlara neden oluyordu.

Aynı durum rejimler için de yapılabilir. Rebeller'deki Heretic'ler gibi ASİ rejim muhalifleri peydah olup devlete karşı halkı kışkırtabilir. Biz de Din adamı ile heretic'i yakalayıp infaz ettiriyorsak ve
çarmıha gerdirtip halk önünde yakarak onu haritadan temizliyorsak.. Bu asi rejim muhalifleri olan eşkiyaları da az önce bahsettiğim, ürettiğiniz "Devlet Adamı"nın ile yakalayıp, mahkemeye
cıkarıp idam ettirebilmelisiniz. Bence oyundaki çeşitlilik açısından son derece süper bir yenilik olur.

Ayrıca Rejim konusunda aklıma gelmişken. Mesela Krallıktan Cumhuriyet'e geçerseniz, doğal olarak Meclis kurabilmeli ve Krallık iken Family Member "Aile Üyesi" olan birimlerinizi yeni rejiminizdeki
Meclise "Bakan, Maliye Bakanı, Ordu Bakanı" vs. gibi görevlere getirebilme ve dilediğinizde işten çıkarma, yeni bir görevli atama gibi seçenekleriniz olmalı ve atadığınız bakana göre doğru seçim
veya yanlış seçiminize göre oyunu etkilemeli. Örneğin Maliye konusunda berbat bir birimi maliyeye atadığınızda ekonominiz kötüye gitmeli, veya Maliye'den anlayan bir biriminizi Ordu'ya
atadığınızda ordunun savaş anındaki moralini ve gücünü kötü etkilemeli.. veya buna benzer başka kombinasyonlar olmalı.

Aynı zamanda gelecekte atayacağınız yeni bakanlar için okullar kurma gereksinimi olmalı, her bakanlık için ayrı bir bina gereksinimi duyulmalı. Mesela Military Academy ( Askeri Akademi ),
Trade and Economy School (Ticaret ve Ekonomi Okulu =) ) vs. gibi. Atayacağınız yeni Bakanları sizin atamanız yerine birkaç aday belirlemeniz ve bakanların seçimini halk oylamasına sunmanız
ve seçim yaptırmanız, Bir Turn sonra seçim sonuçlarını alıp Bakanların Halkın seçimiyle koltuklarına oturmalarını sağlamanız seçeneği de süper olur.

Tabi Dikta Rejimi yaparsanız, bakanlarınızı kendiniz atamalı... Bunun sonucunda halk olumlu yada olumsuz tepki vermeli. Bunlar şehirlerinizdeki mutluluk ve gelir seviyelerini etkilemeli.
Mesela Yanlış bir bakanı atadığınızda, halk tepki olarak rejime karşı olabilmeli ve bölgelerinizdeki rejim takipçileri oranı yüzde olarak azalmalı. dolayısı ile şehrin mutluluğuna etki etmeli
ve isyan tehlikesi olmalı. İsyan tehlikeleri de Soylu ve işçi kesimi olarak yine iki grupta ayarlanmalı.*Bir diğer isteğim de.. aslında Napoleon Total War ile zaten gelmiş olan yeniliklerden biri olan Liberalleştirme özelliğinin yeni oyuna eklenmesi. Örneğin oyunda bir ülke tarafından
(Örneğin Fransa) Venedik Cumhuriyeti eğer Faction Destroy edilir ve ortadan kaldırılırsa.. Siz örneğin Sicilya Krallığı olarak Fransa'dan Venice şehrini aldığınızda ister orayı topraklarınıza
katma seçeneğiniz, ister Venedik Cumhuriyetini Liberate edip tekrar kurma ve kendinize bağlı bir özerk ülke yapma seçeneğiniz olmalı.
Tabi bide yağma veya Extermination (Şehri kılıçtan geçirme) seçeneğin de olması gerektiğini unutmayalım =)*Kale ve şehir fetihlerinde surların aşılması daha zor olmalı. Mesela Top icad olana kadar Mancınık veya Balistik'ler ile şehir surları asla yıkılamamalı. Koçiboynuzu ile kapılar kolay kırılamamalı,
savunma yapan askerlerin kapıya destek vermeleri veya hasar alan duvarları onarma gibi işlevleri olmalı. Şehre alev almış bir mancınık topu düştüğünde ve yangın çıktığında yangının yayılması
ve şehirdeki askerlere zarar verme tehdidi olmalı.

Askerlerin de bu yüzden bir yandan savaşla uğraşırken bir yandan yangının söndürülmesi ile uğraşmaları sağlanabilmeli ve oyuncunun bunların hepsini komutlar ile yapabilmesi sağlanmalı.
Şehirde surlar yıkıldığında sur üzerindeki askerlerin aşağı düşüp ölmesi gibi, aşağıda bulunan birliklerinizin üzerlerine düşen veya sıçrayan moloz & taşların askerleri yaralaması veya öldürebilme
tehlikesi olması gerekli. Bu durumda askerlerimizi sur gerisine yerleştirirken, oyuncunun sur'ların yıkılma olasılığını düşünerek formasyon ve yerleşim düzenini mantıkla yapma gerekliliği sağlanmalı.*Oyundaki bayraklar, flamalar kesinlikle var olan zaman dilimine göre şekillenmeli. Örneğin 1070'li yıllarda Türklerin sembolü Anadolu Selçuklu Sancağı iken, Tarihsel olaylar ile 1299 yılından
itibaren (Osman Ghazi Founded the Ottoman Empire) gibi bilgilendirme ekranları ile Osmanlı Sancağı olarak değişmeli ve tabiki tarihsel kişilik olan Osman Gazi'de bir General olarak oyunda belirmeli.
Aynı şeyler diğer ülkeler için de geçerli olmalı. Örneğin tarihteki bazı önemli karakterler; Ingiltere'de King Richard the Lionheard (Aslan Yürekli Richard) gibi..
Oyuna gerçekte yaşadıkları zaman dilimlerinde eklenmeli.*Türkler ile ilgili kesinlikle düzeltmeler yapılmalı, Bayrakları zaten söylemiştim. Ama renkler vs. de düzeltilmeli en başta. Daha önce Medieval Modlarından biri ile ilgili bir konuda yazdığım gibi..
Medieval II Total War'da kullanılan Yeşil-Sarı Ay-Yıldızlı bayrak kesinlikle Türk sancağı değildir.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=63037.msg656051#msg656051  Buradaki yazımı okursanız daha iyi anlarsınız sanırım. (ikinci sayfada 04 Aralık 2010, 15:29:06 tarihindeki yazım.

Türkler ile ilgilili değiştirilmesi gereken tek şey "Bayrak ve renkler" değil tabiki. Askeri teşkilatlanma, birimler, birim isimleri ve kıyafetleri, silahlar ve işitsel öğeler (seslendirme ve müzikler) tamamen elden geçirilmeli. Türkleri görsel ve işitsel olarak ARAP gibi göstermekten VAZGEÇMELİLER! Empire ve Napoleon Total War'da bu konuda önemli adımlar atıldıysa da, yine de kasıtlı çarptırmalar mevcut.

Özellikle birimler, birimlerin görünümleri, hatta TEN RENKLERİ'ne kadar.. ve Seslendirmeler ile müzikler..... Seslendirmeler her ne kadar TÜRKÇE yapıldı ise de, Berbat Türkçesiyle beni gıcık eden bir gurbetçi veya yarım yamalak Türkçe bilen bir yabancıya yaptırdıkları aşikar. Askeri ünitelerin çoğunun aksanı afedersiniz ama bildiğiniz KRO gibi idi. İnanın Medieval II'deki ingilizce seslendirmeleri bile bu berbat Türkçe seslendirmelere tercih ediyorum. Bunların kesinlikle düzeltilmesi gerek...*Oyunda bir yenilik te bölgelerdeki kaynakların önemi konusunda yapılmalı. Empire ve Napoleon'daki teknoloji ağacına benzer şekilde Ekonomik, askeri ve doğal olarak ortaçağ'a özgü bir tarım sistemi yapılmalı. Örneğin Isparta' ya sahip olan ülke bu tarım-ekonomi ağacına GÜL üretimini ve ticaretini ekleyebilmeli ve bunları aynı Empire'deki sistem gibi belli Turn sayısı sonunda gerçekleştirebilmeli.

Mesela Italya veya Ispanya'da toprağı bulunanlar Deniz gücü konusunda bu ağacına Yeni Deniz Ticareti teknikleri gibi yeni sistemler ekleyebilmeli ve bunlar Turn süreleri ile ayarlanmalı. Yani Valencia'yı ele geçiren devlet bu sistemi HOPP diye kullanamamalı, bunu geliştirmeli ve Ekonomi ağacına bu tekniklerden seçtiği tekniği ekleyerek tekniğin işlev ve önemine göre örneğin 10-11 Turn beklemeli.

Aynı sistem Ordu-Silahlar ve Yeni birimler üretebilmek için de geçerli olmalı. Mesela Yeniçerileri "Yeniçeri Ocağı" adlı bir bina'dan üretmeniz gerekli, ancak o binayı üretmek için ASKERİ AĞACINIZ'dan Yeniçeri eğitim sistemi'ni geliştirmiş olmanız gerekli.. Aksi durumda "Yeniçeri Ocağı" binası üretememeli, dolayısı ile Yeniçeri üretememelisiniz. Bunu daha da genişletebilir ve Tüm Ülkelere göre uyarlayabilirsiniz...

Aklıma şimdilik gelenler bunlar... Belki sizce çok abartılı istekler olabilir, ama bence yapılması mümkün yenilikler bunlar. Sonuçta Empire ve Napoleon gibi oyunlarda daha önce yapılması zor denen birçok şeyin yapıldığına şahit olduk ve bu dediklerimden bazılarının temellerinin atıldığını ve istenince herşeyin yapılabildiğinin gayet mümkün olduğunu gördük... İmkansız diye birşey yoktur...


Saygılarımla...

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: cellat211 - 14 Aralık 2010, 14:12:37
herşeyden çok istediğim bu emipre ve napolyon da olan askerlerin  bi kısmını kaybettiğimizde kasabalarda yada şehirlerde yada bir general var ise kendi sınırları içerisinde askerleri toplayabilme olayı süper birşey mutlaka olmalı ehue*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Siannodel - 24 Aralık 2010, 00:28:09
Rise of Nationstaki gibi hem singleplayer  hemde camping olursa cok güzel olur
Multiplayer olarak vs MountBlade teki gibi ama daha iyi yapılmıs hali
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Kara Samuray - 24 Aralık 2010, 16:22:33
Orta Çağa göre yapacaksak:Örneğin ETW de osmanlı ile oynadığımızda direk devletin başına geçiyoruz.Tarihte öylemiydi sinir* Sırf taht için kardeşler birbirini öldürüyordu.Bence oyuna devlet yerine devletin başına geçmek için savaşan bir prens,veliath(yanlış yazdım) vb olarak geçelimki oyun daha gerçekçi olsun  tbr*

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: usaangel - 31 Aralık 2010, 18:18:07
İç isyanlar daha gerçekçi olmalı, artık tüm dünyanın bulunduğu bir Total War oyunu görsek fena olmaz hani.

Hep bir bölge üzerinde yoğunlaşılıyor Rome TW Roma'da Shogun Japonyada Medieval Avrupa ve azıcık Amerikada ETW ve NTW biraz daha çeşitlilik katmıştı
bölge konusuna ama ben tüm dünyayı fethedip Cihan Sultanı olmak istiyorum ama galiba çoğu kişi bunun çok zor olacağını düşünüyor(bende düşünmüyor değilim) olacak ki koymuyorlar.

Shogun 2 ile daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Zaten oyun çok iyi sadece ayrıntılara dikkat edilmesi gerekiyor.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: usaangel - 01 Ocak 2011, 16:03:07
Diğer arkadaşlara katılıyorum özellikle daha büyük savaş meydanı olayına.

Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: kuvvetmira45 - 01 Ocak 2011, 22:05:00
Ben şu strateji haritasındaki savaşa değinmek istiyorum.

Mesela ordunu düşman ordusunun üstüne sürdün. İki ordu karşı karşıya geldi. Savaş bir anda olup bitmese biraz uzun sürse.
Savaş orada sürrerken arada biz de müdahele etsek. Mesela çok büyük ordular olacak.

Arada savaşa biz de müdahale edeceğiz ve yine normal çapta savaşlar olacak.
Böyle böyle her iki tarafın asker sayıları değişecek. Mükemmel olurdu  bunu  da çevirip twcenter'a verin. tebessum* tbr*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: -Karamanoğlu- - 11 Ocak 2011, 18:04:57
tek isteğim daha fazla gerçekçilik
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Siannodel - 19 Ocak 2011, 14:12:28
benim tek istedigim Medieval 3 ıkarcaklarına aynı amanda gecen Osmanlı :Total war cıkarsınlar
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: sevenday - 19 Ocak 2011, 21:17:04
çok daha fazla şehir olmalı veya şehirler yavaş yavaş oluşmalı çok daha uzun bir oyun olmalı ilkçağdan başlayıp yeni çağı da kapsayacak bir oyun olsun öyle olsunki tarihide zevkle öğrenelim  ask*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: tripliex - 20 Ocak 2011, 14:05:30
Süvarilerin savaş sonunda bir grup birliği takip ederken saçmalamalarını şimdiye kadar hiçbir Total War serisinde tam olarak düzeltemediler. Ayrıca süvariler hem kendi aralarında hem de piyadeler ile savaşırken zaman zaman saçmalayabiliyorlar. Bu sorunlara da diğer oyunlarda çözüm bulsalar çok sevineceğim gelişmeler olacak =)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Siannodel - 21 Ocak 2011, 11:52:16
eet bende katlıyorum cukj sacmalıyorlar bazenleri kılıc bile vurmuyorlar multiplayera biraz daha iyi yenilikler katlması ( Shogun  2 de 1vs1 var acaba nasıl olcak )
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: cellat211 - 22 Ocak 2011, 16:07:40
esas adam yanı hero lar olmalı ve rise and fall civilizations daki gibi  Q ya basınca heroya dönüşmeli ve biz yönlendirsek mütiş olurdu. ordada adamları total war serisi gibi diziyoruz istediğimiz anda saniyeler bile sürmeden ister hero ya ister normal savaş a kuş bakışı bakabiliyoruz  böyle olması gerçekçilik ve oyundaki aktiflik açısından çok iyi olurdu keşke yapılabilse.

birde ticaret den artık gelirler daha fazla olsa iyi olur asker çıkarma parası , bakım masrafları , gemiler , şehir lere kurulan ve geliştirilen yapılar çok para harcatıyor öyleki bazen şehri geliştiremiyor kendimizi savunmak için sadece asker alıp kendimizi savunmak zorunda kalıyoruz.

kentlere saldırı olduğu zaman vergi düzeni otomatik olarak savaş durumuna geçsin yiyecekler depolansın idareli kullanılsın ve dağıtılsın askerler çok dikkatli olsun nöbetçiler arttırılsın ve alınacak vergiler arttırılsın napolyon total war daki gibi asker sayımız az ile ülkede bize destek veren köylüler erkekler silahlanıp kuşatılıp yardıma gelsin ve bu birimler ülkelerini savundukları için savunma ve moralleri yüksek olsun. siper kazık gibi araçları oluşturabilsinler.

bazı birimler kazık dikebiliyor çoğu dikemiyor bu düzenlensin ve çoğu birim siper kazık vb yapabilsin.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: alemdar1933 - 01 Şubat 2011, 23:10:23
valla orjinalinden tr menü siterim basakada bise istemem gerisini onlar yapıyor zaten:))
birdaki tw tr olmazsa zaten almıcam :((
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: ersin96 - 07 Şubat 2011, 14:10:32
bence diplomasi seçenekleri geliştirmeli birazzzz Oyunu senaryo tasarla die bi bölüm eklenmeli Ben ilk olarak stareji türünde Age of Empires ile başladım orda vardı bu seçenek Bence oyuna başladığımızda bir şehir kral  ve birkaç ordu ile başlayalımmm mesela biz Türk'üz önce diğer Türk şehirlerini savaş veya diplomasi yoluyla kendimize bağlayalımm ve oyunda orta Asya da olsunn Moğol Çin Pers Türk vs mükemmel olurrr
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: ozankral35 - 07 Şubat 2011, 14:27:54
İPEK yolu istiyorummmmm
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: ethemcom - 11 Şubat 2011, 15:41:18
diplomasinin geliştirilmeye ihtiyacı var mesela oyunun kaderini değiştirecek kararlar verebilelim ve oyun tarihe göre gitse daha iyi ve zevk verici olur
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: batuhan - 12 Şubat 2011, 13:03:09
Benim tek isteği Shogun 2'nin sadece İngilizce olmaması. Acaba Almanca veya başka bir dil desteği de olacak mı ? Herkes İngilizce mi bilmek zorunda?
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: ulaskartal87 - 14 Şubat 2011, 05:51:39
daha gerçekçi olması için kan eklenmeli , mancınık , top vb. şeylerin saldırısına mağruz kalan askerlerin kolları bacakları falan kopmalı :l
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: coy123 - 16 Şubat 2011, 01:11:35
Türklere daha fazla özen gösterilsin. İngiltere'nin 4523 ayrı birimi varken bizde 6 tane birlik olmasın. Türk askerleri azerisinden kürdüne lazından arabına devşirmesinden tatarlısına
ve has be has anadolu çocuklarından oluşsun. Bir de ele geçirdiğimiz şehirlerden sadece oraya özel birlikler çıkarılsın, yani Ben Amerika'da Azzars birliği çıkarabiliyodum. Bunlar ayarlansın.

Bide şu ana kadar çok söylendi ama diplomasi daha gerçekçi ve daha geniş olsun. Amerikada Fransa ile İngiltere arasında savaş koptuğunda avrupaya bu haber 6 ay sonra gelsin
ve 6 ay kardeşçe yaşasınlar savaştan haberleri olmadan. Bu dediklerimin hepsi Şogun 2 de olsun. Yani ben kyoto da Azeri birliği çıkarabilmek istemiyorum.  gll*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: siberbela222 - 27 Şubat 2011, 17:39:15
oyunda tüm dünya açık olmalı oyun 1 kıtada geçmesi çok saçma yıl sınırı olmamalı etw de1700-1800 arası gibi deil baslasın 1700 de waya baska bir yılda oyun hep devam etsin bütün dünyayayı ele geçirene kadar bütün dünya açık olsa daha eğlenceli olabilir bide etw deki gibi bölge sayısı az olmasın paris i aldnmı fransayı almış oluon bölge sayıları attrılmalı gemler karaları bombandırmana tutabilmemli campaing de yapay zeka biraz akıllı olsun adam gibi saldırdıklarını görmedim diplamatik ilişkiler gerçekçi olmalı  ticaraet sistemi daha ii olmalı bide çok zor bişey isticem ama bütün dünya olsun günümüz döneminde 2010 da başlasın mesla türkiye fln olcak savaşlar nasıl günümüzde eskisi gibi çok olmuo ööle olmalı pat die savaş çıkmıcak daha güzek olmalı mesela israille krizdeyiz müzakeler olmalı bunu 2-3 yılda yapabilirler çok bşy ama çok  süper bi oyun olur
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 28 Şubat 2011, 19:47:37
2 - 3 silah kullanan askerlerde silah değiştirme tuşu olmalı.
Şu anda diyelim okçuları okları bitmeden kılıçla saldırtmak için ALT tuşuna basılı tutarak saldırı emri veriyoruz.

Tek bir kez düğmeye basıp silahı değiştirtsek çok kolaylık sağlardı.

Yine aklıma geldi değişik türde oklar kullanabiliriz. Ateşli ok - zırh delici ok falan gibi. Bu cephane değişimi işi de olsa çok iyi olurdu
ve yine cephane değişimini de bir tek tuşa basmakla sağlayalım da istiyorum.  ETW deniz savaşlarında cephane değişimi yapılıyor zaten.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: CAGATAY KHAN - 28 Şubat 2011, 20:55:38
CA ya bir internet sitesinde yörüklerin resimleine yolluyacım.Orgin Etnik Türk nedir öğrensinler.Arab yada Fars gib yapmasınlar.O yörüklerin çoğuda kumaral ,ela,yesil göz tipler ,tabi esmeride var  yardir*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: savaşçı - 06 Mart 2011, 09:16:19
Benim Shogun 2'den istediğim şey şehirleri 3D görebilmek ve halkla konuşabilmek dertlerini dinlemek olmasını istiyorum daha gerçekçi olur. ehue*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: fleetcommander - 07 Mart 2011, 15:29:43
Shogun 2 için iş işten geçti ama sonraki Total War oyunları için :

1-20 birimlik ordular  yerine artık daha büyük ve gerçekçi ordu sistematiği getirilmeli.

2-Meydan Savaşlarında iki ordu karşı karşıya geldiğinde taraflardan birinin ordusu tamamen imha oluyor, 3-5 kişilik birlikler dışında kurtulan çıkmıyor, oysa Tarihte taraflardan birinin imhası ile sonuçlanan savaş sayısı 2 elin parmaklarını zor geçer ; bir orduyu tamamen yok etmek için gerçekten çok iyi planlanmış bir imha taktiği şarttır. Karşılaşan Orduların sayısı ile verilen zaiyat sayısı tarihi gerçeklerle örtüşmüyor.  Total War gelişmek istiyorsa savaş alanlarında Devrim yapmalı.

3-Savaş alanında kazanılan zaferin diplomatik yansıması asla geri dönmüyor; üst üste çok büyük zaferler kazandığınız tamamen çaresizlik içindeki düşmanlarınız dahi  boyun eğmiyor ,isteklerinizi kabul etmiyor. Bundan sonraki serilerde diplomasi mutlaka daha ileri seviyelere taşınırken mantık çerçevesinde tutulmalı.
 
  
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: KapıKolu - 07 Mart 2011, 15:47:31
FleetCommander;
1- Böyle birim büyüklüğü Pc'leri çok zorlar

2-Total War savaş mekanizması buna uymuyor

3-Napoleon Total War'da böyle birşey var,bir ülkeyi savaşlarda ne kadar çok yenerseniz size boyun eğmeye başlıyor barış'a daha çabuk yanaşıyor ve para bile teklif edebiliyor,NTW'de diplomasi gerçekten çok iyiydi

Bence Total War Singlede değilde MultiPlayer savaşlarda gayet iyi bundan sonraki oyunlarda pek birşeye gerek yok MultiPlayer savaşlar bile Total War'ı eğlenceli kılıyor ve sanırım bundan sonraki oyunlarda hiç birşey istemeyen tek kişi benim herkez bişey istiyor yenilik olarak ama ben hiç bişey istemiyorum  yardir*  yardir*  yardir*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 08 Mart 2011, 01:56:15
Oyun teknolojisi bizim kolayca mod yapmamıza uygun olmalı.

Bu çok önemli.
  tbr*
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: söğütlü - 08 Mart 2011, 15:01:56
Bence total war rome barbarian invasion 2 daha detaylı daha fazla incelenerek yapılarbilir.küçük kabileler Hunlar,Macarların Türkleşmesi falan bunlar olabilir ayrıca rome total war da kuzeyli germanic kabileler fazla iyi tasarlanmamıştı bu eksiklikler giderilebilinir.
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: pederbey - 08 Mart 2011, 19:50:18
daha büyük haritalar daha büyük ve gerçekçi savaşlar ve daha özgür bir oyun tarzı(Kendi şehirlerimizi kurmak kendi renklerimizi seçmek gibi vs..)
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Hannibal04 - 12 Mart 2011, 18:56:44
Savaştan önce generaller konuşsa da anlaşma olsa. Anlaşamayınca iki taraf birbirine girse falan Vadileri kapatan orduları ikna ederiz falan <3
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: dogutun - 16 Ağustos 2011, 02:44:31
Ne zamanda yaparlarsa yapsınlar ama DİPLOMASİ ve TİCARET  sinir* sinir* sinir* i güçlendirsinler ( özellikle diplomosiyi) RTW oynuyodum İtalyayayı aldım Gırgır geçiyim diye Bi(Julii kalmıştı) Korumama girmesi karşılığında Sparta hariç HERYERİ vermeyi önerdim İNANAMIYORUM CIK dedi
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: smtkync34 - 18 Ağustos 2011, 16:57:59
daha büyük bir japonya
Başlık: Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 28 Mart 2013, 17:22:19
Holy War

Arkadaşa çok teşekkürler.
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=96877.0

Alıntı
Öncellikle Shogun 2 oynarken full ordulu bir düşman yaklaşık kaç kişi? ve sizde full ordulusunuz haritada kaç kişi var?
bence asker fiyatları artırılarak ve yapay zekanın asker sayısı azaltıralarak daha az hata ve taktiğe uygun savaşlar yapılsın.
Saçma gelmiş olabilir ancak roma kuşatmalarını saldırılarını düşünün I.Ordu  II.Ordu  III.Ordu  Sezar'ın Muhafız Birliği -Generallerin Kendi Askeri Birliklerini...

Sezar Ordusuyla Kuşatmaya gitti.Tüm Kuvveleriyle Birden saldırmak yerine Generale emirini veriyor ve tüm orduyu götürmüyor.ilk hedefi yok edecek kadar.Başarısız olursa aslanlar timsahlar ziyafettee zaten yardir*

Sonra II.ordu ve III.ordu yu görevlendirir falan filan

Anlayacağınız savaş şu şekilde olabilir. Şehir almak tek turda olacak bir şey olmamalı askerlerin girdin surlara dayandın surları aldın.iç surlar
arkasından iç kale vardır.Bu sürede düşmanın ordusu gelebilir! Zor durumda kalabiliriz.

Osmanlı'da da öyleydi mesela ordu Avusturya ya otağını kurdu.Paşalar tehlike gelebilecek yerlere dağıtılır.(5-10 km mesefe gibi)

taaruz ordusu hareketi başlatır bu kuvvetler hemen katılırlar.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 19 Nisan 2013, 00:05:11
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=72280.10
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=72280.10

Mutlaka olması gereken iki şey daha aklıma geldi.  sekil*

İlki orduların savaş alanına çıkış taktiği. Bu mutlaka sağ kanat - sol kanat - merkez güçler şeklinde
üç guruba ayrılmış halde yani gerçek savaşlardaki taktiksel yerleşime uygun olmalı.

Diğeri oyundaki önemli kişilerin birliklerinden ayrılabilir ve hatta başka işler için görevlendirilebilir
olması. Örneğin bir generali ordusundan ayırıp elçilik görevi ile başka bir ülkeye yollamak. Ya da
bir kara generalini sonradan deniz kuvvetlerine komutan yapmak. 

----------------------------------------------------

Sizlerde fikirlerinizi ekleyin.

Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 22 Nisan 2013, 21:04:16
Başkente (yada anavatan bölgelerine) yakın yerler daha sadık - uzak yerler daha asi olabilir.

Uzak yerlere yapılan ticaret daha pahalı ve uzun süreli olabilir.

Savaş alanında birliklerin önündeki birliğe baskı yapıp o birliği geriye doğru itmesi olmalı.

Okların atılması yukarı veya düz olarak 2 şekilde olmalı ve kalkanlarla oklara karşı korunma da
yine böyle yukarı ve öne doğru iki şekilde olmalı.

Toplum ihtiyaçları nüfusa göre belirlenmeli ve herkesin günlük kalori ihtiyacına göre yiyecek türlerinin
miktarı ve kalori değeri belirlenmeli. Azsa dışardan satın alınmalı. Toplumların tüm mal ihtiyaçları
nüfusa göre belirlenmeli ve ya üretilmeli - ya satın alınmalı - ya da başkalarından yağmalanmalı.

Haritada çok sayıda köy olmalı ve her yerleşim yerinde temel ihtiyaçları sağlayacak yapılar olmalı.
Su kuyusu - tahıl depoları - marangoz - demirci - değirmen - madencilik - hayvan ağılları vs.
Nüfus artması ile ihtiyaçlar artınca bunlarda büyümeli.

İklim ve arazi tarımsal üretimde çok etkili olmalı. Bunlar iyiyse tarım çok artmalı.

Her ülkede halk ihtiyacı farklı olmalı. Sıcak yerlerde giyecek ihtiyacı daha az - soğuk yerlerde daha
çok / sıcak yerlerde su ihtiyacı daha çok - soğuk yerlerde daha az gibi.

Orduların da malzeme ihtiyacı olmalı. Hatta ihtiyaçları halktan daha fazla olmalı. Yerleştikleri
ülkeden sağlanıyorsa daha ucuza - uzaktan geliyorsa daha pahalıya olmalı.

Bir ülkeyi yıkmak daha zor olmalı. Hanedanın prestiji yüksekse ülke yıkılmamalı - hanedanın
prestiji azalmışsa yıkılmalı.


Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: arifo - 30 Haziran 2013, 00:54:14
yıkılan duvarları ve kapıları ve burçları ve binaları tamir edebilecek işçiler olsun savaş sırasında
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 06 Temmuz 2013, 19:32:43
Oyunlarda arka plandaki görünümler kültürel yapıyı yeterince yansıtmıyor bence. O devrin insanlarının
hayat tarzını görüp öğrensek bu çok daha ilginç olurdu. Bu büyük bir eksiklik.

Ayrıca her ülke ve her devirde arka plandaki binalar - mimari yapılar aynı olmamalı. Yani 1050 yılındaki
İstanbul' un binaları ile 1450 yılındaki binaların modası aynı olamaz. Devrine göre binaların ve diğer
kültürel özelliklerin örneğin insanların elbiselerinin model falan değişik olmalı.

Sonra önemli bir nokta aklıma geldi. Ülkenin ekonomik yapısı iyiyse binalar- giysiler falan daha iyi görünmeli
ama ülkenin durumu kötüyse bunlar daha fazla yıpranmış olarak görülmeli.  tbr*
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Abdülhamid - 06 Temmuz 2013, 23:45:16
Benim istediğim savaş sırasında kısa bir süre ai ye devredip bir asker düzeyine inip mound blade gibi oynamak :)
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: baverbars - 05 Ağustos 2013, 14:51:50
1-müttefikler daha baglı olsunlar
2-divannın karalarına karısa bilseydi
3-ordu darbe yapabilsin
4-tarihi sehirlerin savunması daha iyi olmasını
5-yıkılan ülkelerin yerine yenileri kurulsun
isterim  sinir* srn*
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: GamerGenc - 05 Ağustos 2013, 19:10:11
Tahminimce sonraki oyun Medieval III Total War olacağı için diğer seriler hakkında bir şey yazmayacağım.


1) Huge Castle: Huge City'den sonra bir genişleme. Bütün ordu birimlerinin basılabileceği bir yer. Savunmanın da çok arttığı bir yer. Sadece başkentlerde ve bazı önemli yerlerde (Kudüs,Antakya) kurulmalı diye düşünüyorum. Çünkü The Turks iken İstanbul'u çok kolay alıyordum fakat asker sevkiyatı yapmak zorunda kalıyordum. Bunu siz de yaşamışsınızdır.

2) Oyuna 2-3 yeni Grand Campaign eklenmeli. Bunun sebebleri:

a)
Ayrıca her ülke ve her devirde arka plandaki binalar - mimari yapılar aynı olmamalı. Yani 1050 yılındaki
İstanbul' un binaları ile 1450 yılındaki binaların modası aynı olamaz. Devrine göre binaların ve diğer
kültürel özelliklerin örneğin insanların elbiselerinin model falan değişik olmalı.

b) Orta Çağ çok büyük bir dönem bunu tek bir Grand Campaign'de anlatmak çok zor.

3) Orta Asya hakkında Kingdoms'daki Americas gibi bir şey yapılmalı. Gök Türkler ile Çin arasındaki mücadeleyi anlatmak için.

4) Medieval II Total War'daki Yeni Dünya haritası yerine Coğrafik olarak daha gerçekçi bir harita kullanılmalı. Çünkü Fortaleza kıyısı ile Meksika kıyıları aynı uzaklıkta duruyor. Bunun yerine Brezilya bölgesi arttırabilirdi ve Coğrafik harita daha gerçekçi olurdu.

5) Moğol saldırısı daha gerçekçi olabilir. Yani Sübedey, kuzeyden birkaç komutanla gelir, diğer grup da güneyden gelerek gerçekçilik artabilirdi.

6) Bizans'daki Komutan darbelerini bilmeyeniniz yoktur. İmparator olmak için böyle isyanlar belli bir Authory ve Command'ın üstündeki Generaller'de olabilir.

7) Bu Engizisyoncular adamı alır almaz ceza kesmemeli. Belli görev veya karşılık beklemeli. Örnek veriyorum: İspanya, Portekiz'in Lisbon kentini aldı ve bir aile üyesi kaçırıldı veya esir alındı. Lisbon'u vermek ve birkaç birim asker vermek karşılığında adamımız verilebilir ve Reconciled olabiliriz. Böyle veya farklı şekilde serbest kalan kişiler gerçekte var.

8) Yıkılan ülkeler, isyanlar ile yeniden kurulabilsin.

9) Daha fazla devlet olsun.

Şu an bunlar aklıma geldi. Yenileri oldukça eklerim.

İyi Günler.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: GamerGenc - 14 Ağustos 2013, 14:57:16
Devam edeceğimi söylemiştim ve devam ediyorum.  tbr*

1) Moğollar bildiğiniz gibi bir çok yere saldırdı. Bu saldırıların birçoğunu buradakilerin bildiğinden eminim. Bu saldırıları bize yaşatsalar çok güzel olabilir diye düşünyorum.

Örnek: Japonya Seferi'nde Moğol Filoları'nı yönetip Japonya'yı fethetmek, Avrupa'ya yapılan seferlerde Sübedey'in büyük ordusunu yönetip Avrupa içlerine gitmek, Orta Asya'da Cengiz Han'ın  büyük ordusu ile Çin'i fethetmek... Bunları kim istemez ki ?

2) Gerçekçi Türk Üniteleri: Bildiğiniz gibi oyunda Türkler'in birçok ünitesi (Kuman Atlıları, Sipahiler, Yeniçeriler) normalden düşük gösterilmiş. Bunun düzeltilmesi çok güzel olabilir.

Devam edecek  tbr* tbr* tbr*
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: baverbars - 17 Ağustos 2013, 17:59:04
aklıma yeni seylerde geldi
yıkılan duvarları  tamir edebilecek işçiler olsuna savaş sırasında
kale surları ic kale dıs kale diye 2 ye ayrılmalı 
kusatma silahlarının türleri olsun örnegin  atesli koc boynuzları hayvan derili kusatma kuleleri
Savaştan önce generaller anlarmaya calıssa
savastan önce ön planları ve hareketleri yapabilsen
istanbul gibi bogazlardan vergisiz gecemesen zincir falan olsa bogazda  dov* huh*
köleler olsa yada esirleri köle yapsan
 
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: knightoftw - 08 Mart 2014, 13:19:30
Şu anda Rome 2 nin savaş özelliklerini taşıyan bir ETW olmasını istiyorum oynamaya kıyamam o derece  pff*
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Gaius Julius Ceasar - 18 Ağustos 2014, 17:17:07
1-Kalelerin şeklini ve inşasını biz yaptıralım belli sayılarda işçi yollama hakkımız olsun
2-Kanun koyabilelim yasaklar getirmek veya zorunlu yaptırımlar gibi şeyler yapabilelim mesela
3-Komutanlar arasında komlo suikastler olsun bunlarla uğraşalım hem dış heö iç savaş yani
4-Hainleri idam ettirme olsun gladyatör dövüşleri yaptıralım ama dövüş izlenebilsin
5-Vergi olarak ne kadar para toplayacağımızı her zaman biz seçelim sayıyı kendimiz belirleyelim vermeyen ya da vermeye durumu omayan kesimlere bir takım şeyler yapabilelim idam zorunlu askerlik ya da işte kızlarını komutanla evlendirmek gibi...
6-Asker maaşlarını da biz belirleyelim savaşlarda çok iyi iş çıkaran bölüklere ödül verme sistemimiz olsun krallığı utandıranlara ise ceza olsun mesela kampa ölümüne dövüşsünler diğer askerlere ibret olsun sadakatlari artsın falan
   
 
   Bunlar olursa tadından yenmez total war oyunları tbr*
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: yakuza373 - 16 Ekim 2014, 19:37:37
1.Sinematikler artsın gerçekten çok az
2.Şampiyonlar savaş başlamadan savaş yapacağımız yerde orduların karşısında düello yapsın  ölmeye yakın bir Sinematik çıksın ve kazanan belli oldun bu olay yenen tarafa moral yenilene moralsizlik versin
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 21 Ekim 2014, 18:13:09
Kale savaşları bir türlü gerçeğe benzemedi.
Düşman kolayca duvarları geçiyor ve asıl savaş hep yerlerde oluyor - duvarların üzerinde değil.


Kale duvarları hemen hemen hiç yıkılmamalı ve düşman duvarları aşmayı başaramamalı. Duvarlardaki askerler dışardakilerle uzun zaman ok
atarak savaşmalı ve kimseyi yukarı çıkartmamalı. Ancak duvarları savunanların sayısı iyice azalıpda savunma güçleri bitecek noktaya geldiğinde
kaleye girmek için duvarları veya kapıyı aşmak mümkün olmalı.

Mancınıkların duvarları yıkma gücü ve koçbaşıların kapıyı kırma gücü çok az olmalıydı. Eskiden kale kuşatmalarında savaşlar çok uzun
sürer iki taraf ok atarak savaşırdı. Kaleleri uzun zaman savunmak için çok az asker bile yetiyordu.

Sonra kale duvarları aşıldığında askerler kent meydanına değil iç kaleye çekilir son direniş burada verilirdi.

Kaleler her yandan kuşatılır saldırılar aynı anda bir çok yerden yapılırdı. Ama duvarlara tırmanmak mümkün olmadığı için uzun süre karşılıklı
ok atışı ile savaşılıyordu. Oyunlarda kaleler hiç güçlü değil. Duvarlar işe yaramıyor. Kentler tek taraftan saldırıya uğruyor.

Ve tabiki kentlerin kurulduğu yerlerde gerçeki değil. Dağ doruğu- ırmak adası- deniz kıyısında burun- bir uçurumun kenarı gibi yerler olmalıydı.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Diesel - 21 Ekim 2014, 18:19:42
Savaşlar hep 300 kişi falan oluyor.Yav arkadaş benim bildiğim bir sava 300 adamla giren , 1 adamla bile çıkamaz.Bunu bir düzeltmeleri lazım.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Faramir - 21 Ekim 2014, 19:38:43
Diplomasi,Yapay Zeka özellikle Straetejik olarak ufacık yeme bütün orduyu yolluyorlar Toplar daha etkin hale gelmeli,Müttefiklik zor elde edinilip kolay satınılmamalı Müttefiğini savaş davet edebilmelisin ayrıca bir yerdi aldığında o şehri istersen müttefikine verebilmelisin çünkü öyle saçmalıklar oluyor ki Osmanlı ile Amerikadan toprak karşılığı barış yapıyor mesela ingiltere bu gibi saçmalıklar giderilmeli.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: SaykorHan - 03 Ocak 2015, 02:49:34
Ajanlarla düşman bir şehri kendi kışkırtarak kendi ülkemize katabilirsek çok zevkli olur bence. Önceki oyunlarda rüşvet verme vardı ama bu kastettiğim rüşvet değil. Anladınız sanırım.

Bir de ürettiğimiz bir askeri birlik üretildiği anda 18 yaşında olsun. Daha güçlü birimler 30 yaşında olsun, farzı misal. Bu birimler 50 yaşına gelince otomatikmen yok olsun. Oyun başında ürettiğimiz bir birliği oyunun sonuna kadar kullanabiliyoruz ve en az 100 sene geçiyor. Askerler tecrübeleniyor tamam da 100 sene de aynı birlik yaşamamalı bence.

Düşüncelerime yorum yaparsanız sevinirim.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: bozkirsovalyesi - 03 Ocak 2015, 03:06:22
Buna benzer bir durum MTW-1 de vardı.
Bir eyalete birkaç casus sokarsan o eyalette isyan çıkıyordu.

MTW-1 de eyalet valileri ödenmesi imkansız astronomik paralar isterken asi liderler çok makul fiyatlara satın alınıyordu.

-------------------------------

Askerlerin yaşlanmaması ve yüzyıllarca kullanılabilmesi daha önce de ben dahil bir kaç kişinin dikkatini çekti.
Ancak artık yıpranan birliklere yeni asker ekleme özelliği var. Aynı birlikte değişik yaşlarda askerler oluyor yani
oyun motoru binlerce askerin yaşını tek- tek nasıl hafızasında tutabilir ki.?

Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: batufb94 - 03 Ocak 2015, 03:35:29
Surlardaki savaşlara değinilmiş zaten.Attila'da biraz daha üstüne düşmüşler gibi bakalım İstanbul'un surları gayet güzeldi üstünde savaşmakta güzel olur umarım.Oraya odaklanamamalarının sebebi asker sayısı az.Bir birlikte 150 asker var atıyorum kaleye gönderene kadar eriyecek.Gerçekte kaleye 5-10bin gibi rakamla saldırıyorsun illaki kaleye varan 3-4bin kişi oluyor savaşıyorlar surlarda oyunda böyle bir durum yok.İleride belki 2020'de görebiliriz 10-20bin kişilik savaşları.Şu anda birliklerin sayısını arttırsakta harita küçük geliyor.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: KızılDerili - 03 Ocak 2015, 11:15:57
Empire Total War gibi oldukça geniş bir haritaya sahip olsun. Ben isterim ki  Bütün Dünyada geçsin.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Gaius Julius Ceasar - 19 Ocak 2015, 16:18:19
Shogun da ki gibi kzıları başka ülkelerin kralları prensleri ve generalleri ile evlendirmek olsun, ama evlendikten sonra arada güçlü bir ittifak olsun falan ayrıca evlenen kıza içeriden entrika yaptırtma şansımız olsun böylece düşmanlaramızı içten yıkabiliriz yani kızı verince bizimle bağları kopmasın aynı şekilde başka krallıkların kızlarınada kendi prenslerimizi talip yapabilelim ve mesela savaş planı diye bir şey olsun her ülke bir seferden önce hangi askerlerden kaçar birimle hangi güzergahtan gideceğini ve nerelere saldıracağın planlasın ve biz de kendi komutanlarımızı oraya casusluk için sokabilelim ve bu komutanlar orada ki kralın emrinde komutan olmaya çalışsınlar olabilirlerle bu planları bize aktarsınlar gibi gelişmiş ve gerçekçi seçenekler oyunları inanılmaz daha zevkli kılacaktır eminim
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Flakel - 16 Temmuz 2015, 04:28:20
TATW nin gelişmiş olarak ayrı bi oyun şeklinde çıkmasını isterdim en küçük detayına kadar yapılsa bence çok güzel olurdu. (LOTR fanıyım  yardir*)
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mh051020 - 16 Temmuz 2015, 04:56:03
Empire Total War gibi oldukça geniş bir haritaya sahip olsun. Ben isterim ki  Bütün Dünyada geçsin.
O haritayı DLCler ile parsel parsel satarlar sana.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: furkis_08 - 16 Temmuz 2015, 05:47:04
O haritayı DLCler ile parsel parsel satarlar sana.
çok güzel demişsin
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: general_alexander - 16 Temmuz 2015, 22:03:39
sonrakı oyunun medieval total war 3 olmasını diler.. diplomasi ve casuslugun ön planda oldugu suikastların dahada geliştirildiği mesela kuyuları zehirleme gibi savaşı etkıleyen faktorler gibi   ve 1299 1453 arasına kadar tarihte geçmesini dilerdim aynı medievaldakı gibi large early periodlar gibi ve son olarak türkleri arap gibi yapmamalarını  :)
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: furkis_08 - 16 Temmuz 2015, 22:05:47
sonrakı oyunun medieval total war 3 olmasını diler.. diplomasi ve casuslugun ön planda oldugu suikastların dahada geliştirildiği mesela kuyuları zehirleme gibi savaşı etkıleyen faktorler gibi   ve 1299 1453 arasına kadar tarihte geçmesini dilerdim aynı medievaldakı gibi large early periodlar gibi ve son olarak türkleri arap gibi yapmamalarını  :)
sırf bu yüzden etw de Osmanlıyla oynamıyorum
Spoiler
[close]
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: huseyincarpanali - 17 Temmuz 2015, 00:31:31
O haritayı DLCler ile parsel parsel satarlar sana.

Ahaha katılıyorum.Rome 2 gibi 5 ülke koyarlar geri kalanı DLC yaparlar.Amerika,Haçlı hep DLC olacak diye düşünüyorum
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Gaius Julius Ceasar - 17 Temmuz 2015, 02:08:17
Mediaval 3 olmasını ve tarih olarak 700-1000 arasını yani o dönemdeki Vikingler ingilizler franklar vs. üzerine olmasınıı isterim, aynı zamandadöneme dair pek çok detayında bulunmasını isterim aksi takdirde sadece görüntü gelişmiş olur ki o da bir oyundaki en aranan özelllik değil
Başlık: Re: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: avukat1925 - 20 Temmuz 2015, 18:42:00
1-) Medieval 2 efsane bir oyun idi. Sonra çıkan oyunların hiçbirisi buna eşdeğer olmadı. Yapmaları gereken sadece diplomasiyi ve ai deki hataları gidermekti. Ben medieval 2 deki savaş sistemine geri dönülmesini çok istiyorum.
2-) Yeni çıkacak oyunun atillanın devamı şeklinde 700-1000 yılları arası kavimler göçü sonrası avrupa ve asyayı konu alırsa güzel olur.
3-) 2 nolu açıklamada belirttiğim oyuna İslamın yükselişi şeklinde bir dlc de eklenirse tadından yenmez.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Gaius Julius Ceasar - 20 Temmuz 2015, 20:47:09
İslamın yükselişi diye bişey beklemen mantıksız oyunu yapanların kim olduğunu unutma
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: avukat1925 - 21 Temmuz 2015, 21:10:52
İslamın yükselişi diye bişey beklemen mantıksız oyunu yapanların kim olduğunu unutma

Benimki hayal sadece. Gerçi Atilla'yı yapan İslam İmparatorluğunu da yapabilir.


Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Gaius Julius Ceasar - 21 Temmuz 2015, 22:33:26
Benimki hayal sadece. Gerçi Atilla'yı yapan İslam İmparatorluğunu da yapabilir.
Tekrar belirtmek isterim ki Hunlar türk değildir,yani Attila total war oyununun türklük veya türklerle bir ilgisi yoktur çünkü onlar türk değildir bu sebeple total war serisinde Attila yaılmışsa islam da yapılır diye bir beklenti yanlış çünkü Attilanın türklükle ilgisi yoktur
Başlık: Re: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: mh051020 - 22 Temmuz 2015, 00:42:18
Biz Kunları bırak diğer bir çok kavim Türk mü derken Kunlar Türk değildir diyen bir zihniyet korkunç doğrusu. Kunlar her şeyiyle Türk, Moğol ve Macarların atasıdır. Hem genetik hem de kültürel olarak da Türklüğün en güzel örneklerindendir. Kunların Aparlardan veya Gök Türüklerden tek farkları hanedandır. Kendi atalarını reddeden bir zihniyet çürüktür. Tabii Türk denildiğinde tek anladığın Anadolu diyorsan başka. Attila diye bahsettiğimiz şanlı başbuğun adı da Attila değil Etil Alptir. Attila bu ismin Avrupalıların ağzında bozulmuş halidir. Kendi tarihinizi reddederek atalarınızın kemiklerini sızlatmayın!
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Gaius Julius Ceasar - 22 Temmuz 2015, 01:04:39
Aynı fikirde değiliz ama bunu söyleyen sen olduun için açıklama yapıp konuyu uzatmayacağım zira Haccı Emmi olsa konuşurdum daha bayağı da neyse benim gibi düşünen büyük bir kesim var tarihçiler araştırmacılar gibi kişiler aynı şekilde senin düşünceni paylaşanlarda var o yüzden sen de türk ben diyeyim değil
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: VinniePTR - 30 Temmuz 2016, 12:30:10
TARİHİ TOTAL WARDAN UZAK BIR OYUN DAHA WARHAMMER TAM OYUNA EDEKTE OLMADI İLLA HER ırkın canavar uçan yaratığa ihtiyacı yoktu ve animasyonların daha GERÇEKÇI ve generalın 3 5 koruması olmasını
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: Sarubatu - 22 Kasım 2016, 15:47:57
İpek yolu, baharat yolu gibi (yada ümit burnu bulununca denizaşırı ticaret yolları) yolların ayrı bir standardı olsun. Bu yollar, yol üzerindeki bütün devletlerle ticaret sağlasın. Bu yollara ulaşım ulusal , yolun kendisi uluslararası olsun. Geliştirmeler de ona gore anlaşmayla yapılsın. Yolun iyileşmesi daha da çeşitli olsun kervansaray vb hizmetler eklensin. Mesela mtw2 de ve attiladan özel olarak  ipekyolu yoktu. İpek yolu avantajları olmadan ne doğu roma, ne sasani ne Selçuklular düşünülemez. Baharat yolu olmadan mısır Venedik  dusunulemez. Bu konuda birşeyler kesinlikle yapılmalı.
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: hazarowa - 10 Mayıs 2017, 01:02:34
1 Gıda  Nakliyesi , 2 Savaş öncesi Yorgunluk

Eğer bir ordumuz varsa eğer, o orduya giden nakliye kervanları tarzı bir şey olmalı. Tarihte bir çok ordu açlıktan dolayı ya yenilmiş ya da ağır zayiat vermiştir. Bu arada bu açlık kavramı ülkenin genel üretimiyle ilgili değil. Ordunun bulunduğu noktaya gıda temini ile ilgili olmalı. Bu arada bu temin, ordu kendi şehirlerinde olduğunda veya düşman topraklarına girdiğinde de olmalı. Düşünsenize yeri geldiğinde tek bir noktaya onlarca birliği toplayabiliyoruz ve orda (oyuna göre) yıllarca kalabiliyor bu birlikler. Ama yeni versiyonlardaki çöl vs yerler heriç, hiç bir kayıp vs olmuyor. Bunun için farklı bir alt yapı olsa  daha gerçekçi olur. Bu arada bu durum oyuna nasıl uyarlanır bilmiyorum.

Savaş öncesi yorgunluk da, orduların savaşa girmeden önce kat ettikleri yoloun uzunluğu ve yolun zorluğuyla ilgili. Tarihte bununla ilgili olaylar var dye biliyorum. Birçok komutan askerlerini yolculuktan sonra dinlendiremediği için ya yenilmiş ya da istediğini tam elde edememeiştir (veya bazıları düşmanları tarafından yoruldukları için yenilmişlerdir). Oyunda bu da yansıtılabilir. Mesela yürüme mesafesini tamamen kullanan bir ordu savaşa biraz yorgun başlatılabilir. Veya tepelik bölgelerde ilerleryen bir ordu savaşa girdiğinde birlikler biraz yorgun savaşa başlayabilirler. Bu arada bunu uygulamak kolay olur bence. Mesela yürüme mesafesinin yüzde 60'ına kadar askerler savaşa normal başlarken daha fazlasını yürüyüp savaşa giren ordular biraz yorgun başlayabilir (orana göre derece verilebilir, mesela tamamını kullnanan ordu yüzde 10 başlar vs)
Başlık: Ynt: Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
Gönderen: baterist_58 - 13 Mayıs 2017, 11:33:49
Bu forum ölüyor mu yoksa bana mı öyle geliyor..Biz Atilla'dan beri tarih temalı bir oyun beklerken adamlar lanet fantezi türünün 2. oyununu yapacaklarını duyurmuşlar,biz burada daha duyurmayı bırakın artık yapmayacaklarına inandığımız bir tarih temalı oyunda neler olması gerektiğini hayal ediyoruz..
Benim kızım 2 yaşında..Bu adamlar tarih temalı oyun yaptıklarında kızımla co-op yaparız gari..