[Rehber]Geniş Oda Rehberi

• 6 Yanıt
  • 2923 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2519
  • Ebu Zerdüşt
[Rehber]Geniş Oda Rehberi
« : 29 Temmuz 2013, 08:26:53 »

bildiğiniz üzere oda klanı ashigarularıyla unludur ve diyerlerinden ustundurler(moral acısından iyi olması ustun  kılıyor)oda klanı tamda japonyanın ortasında baslıyor yani 2 full orduyla savasacagımıza 6 full orduyla savasıyoruz(1 ordu moriye giden yolun kuzey kısmını biri guney kısmını biri batımızdaki adayı almak icin dier 3 ordu dateye giden yolun kuzeyini ve echigodan sonra honmayı yıkcak dier ordu ortadan dier ordu ise guney kısmından ilerleyecek)bu tabikide ekonominin anasını aglatıyor tabikide bunun icinde samuray yerine ashigaru kullanmakta fayda var tabi(ashigaru senseileri ogretim sunuyor 2500 altına filan onlar deli gibi isinize yarıyor  ehue*) ve oda klanı uzun yarili ashigarular uretmektedir(biraz zor ama uretildimi çok işinize yarıyor hadi başlayalım

görev verildi ister otomatik ister kendiniz yapın max.178 adam kaybedersiniz bence bosa zaman kaybıdır hemen ondan sonra 1 yari 1 okcu ashigaru uretin ileriki tokugawa savasında ihtiyacınız olucak sayısal ustunluk sizde olucak

başımızda cennetmekan oda nobuhide bulunmakta daimyonuzu savastırmayı sakın ihmal etmeyin daimyo guclu olursa halk ona sadık kalır ikko-ikki haricinde hic isyan gormedim ben daimyomu kyoto ve guneyindeki yarım adayı almak icin gorevlendirdim ilk hedefiniz batıdır sonradan doguya almıstım daimyomu cunku dogu cok zorluyor adamı ayrıca cevrenizde buyuk klanların olması avantajdır onlar birbirini yesinki siz aradan sıyrılıp hepsini ezin

aile agacımızda 2 oglumuz ve 1 generalimizi goruyoruz ogullar savascak yasa geldimi onlarıda savaslara dahil edin onlar gelecegin daimyoları olacaklar(ozellikle oda nobunagayı savaslara sokun tam bir yetenek adam) generaliniz ise batıdaki mori yolunun kuzeyini fethetmekte gorevlendirin amakonun baskentine kadar gitmistim seri sefer yaptım ordum parcalandı birde ito klanı kuzeyinizde ilerleyecek buyuk ihtimal

diplomasimizde ise japonyanın buyuk kısmı bize kotu bir gorus sergiliyor japon klanlarıyla sadece cıkar uzerine diplomasi kullanın unutmayın savastada politikadada duygusallıga yer yoktur

mikawa bolgesini boyunduruk altına alın yok ben toprak butunlugu istiyorum diyen varsa extradan full ordu uretir ve guney seferinde kullanır farketmez bence mikawaya ozerklik verin tokugawa ile ticaret yapınki ekonominiz duzgun olsun ileride nasıl yok edeceginizi anlatacagım ve ayrıca imagawaya savas actırın para verin yesinler birbirlerini

20 tura yakın bu sekilde genisleyin yada soyle bir taktik uygulayın ekonomiyi saglama ala ala ilerleyin biraz zaman alır ama birebirdir  tbr* ben fazla aksiyon sevdigim icin boyle yaptım zaten batıda bir sure savunma yapcaksınız ordaki ninja klanları size cok buyuk yarar saglıyacaktır

şogun oldunuz savaşlar başladı oncelikle tokugawayı silin supurun baskenti bos olacaktır size karsı guveni sayesinde baskenti gidince ekonomik sıkıntıya girecek askerlerini terhis edecektir

daimyoya döner bıçaklarıyla dalın onu bitirdinizmi ordaki sehri alın 2 taraftan ilerliyerek kolayca yokedin sonra uesugi ve kopegi yamanouchi dogudan gelicektir 2 full orduyla biri guneyden biri kuzeyden kuzey shinanoya asker basın ve tokugawayı bitirdiginiz orduyla shinanoyu savunun daimyonuz yetismisse kuzey shinanoya yamonouchiden baslasın fetihlerine sonra alırsınız uesugiyi dert deyil

uesugiler gelmeden oncede kuzey shinanoda ordunuz illaki vardır savunma amaclı o orduyla takedayı bitirin yada savunma yapıp uesugi ve kopegi yamanouchiyi puskurttukten sonra bitirebilirsiniz takeda klanını secim sizin 2 turlude yoketceksiniz  pacoz*

geldik en cifcifli bolume en zor bolumumuz en agır savaslar en agır muharebeler siz acayip bir sekilde buyudugunuzde baslıyor benim tariflerimle giderseniz(bir kısmını anlattım digerlerini anlatmaya gerek duymadım oyuncunun kendi stratejisine bıraktım o tarafları)kolayca buyursunuz diger klanlar samuray ureticem diye ugrasırken onlardan daha tecrubeli olarak ashigarular uretmis olarak nerdeyse hepsini bitirdiniz dogu cephesinde dateyi bitirin acımayın bana pek zorluk cıkarmadı temizledim direk date yıkıldımı halkı huzura kavusturdunuzmu dogudaki ordularınızı terhis edin bosuna para odemeyelim

en zevk aldıgım cephe batı cephesi tabikide chosokable yıkılmıs durumda guneyden otomo(yıkılmassa tabi yıkılırsa buyuk ihtimal shimazu yada ouchi ilerletir)kuzeyden ise ito ilerletir cepheyi ouchi mori ito ve otomo sizin en buyuk dusmanlırınız oyunda onları temizlemek cok zor cephenin kuzey tarafında oda nobunagayı gorevlendirin inanın cepheyi kazanıp sizin japonya hakimiyetinizi pekistirecektir guneyden ise olmediyse tabi en iyi generalinizi gorevlendirin yada en ezigini savaslarda tecrube kazanır zaten onda suphe yok

ve arkadan vurma vakti geldi 1 full ordu kurup dusmanlarınızı arkadan vurun size kaybediyorsanız tabi 20 tur zaman kazandıracaktır o sırada dusmanlarınızın dogusundan bastırın baskentlerini alırsanız ordu uretemezler uretselerde cok uzun surer boylece zafer sizin japonyanın tek askeri hakimi olursunuz

buda son haritamdı aksama koyarım butun japonyayı
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2013, 10:52:12 Gönderen: [Hacci]Emmi »

*

Çevrimdışı mosta13

• **
  • 526
  • Tarih,gelecektir.
Ynt: [Rehber]Geniş Oda Rehberi
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2013, 09:45:54 »
güzel

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2013, 13:09:24 »
Eline sağlık.  tbr*

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2519
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2013, 13:13:31 »
nedemek shogun 2 total war a gereken ilgi verilmiyor bende rehber yapıyorum uesugi ile karşınızda olucam  kah*

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2013, 13:14:48 »
Bekliyoruz.  tbr*

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572