[Rehber]Geniş Mori Rehberi

• 8 Yanıt
  • 2341 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2496
  • Ebu Zerdüşt
[Rehber]Geniş Mori Rehberi
« : 30 Temmuz 2013, 02:55:56 »
bildiginiz uzere mori denizcilik konusunda ustadırlar ve yeteneklidirler mori dostu ouchi ile amakoya karsı savasmaktadırlar 1545 ten oncede bir saldırı tesebbusu olmus amakoyu yenmislerdir fakat orduları cok yıprandıgı icin daha fazla asker kaybetmek istemeyip geri cekilmislerdir amakoda bundan faydalanarak ordu kurup morinin uzerine yurumektedir simdi ise onları geri puskurtme zamanı

hemen gorevimizi yapıp iwamiye yuruyelim

basta su sekilde ilerleyin ondan sonra chi yolundan gidip ekonominiz icin gerekli adımlar atın ben bushidodan gittim cok pisman oldum

oda gibi bizede japon klanların saygısı yok onlara saygıyı ogretmek lazım cevrenizdeki butun klanlarla ticaret antlasması imzalayın baslarda batıya dogru yonelecegimiz icin doguyu tutmak icin bir miktar asker ve daimyomuzu bırakalım ben daimyoyu savastırmıstım ama siz bilirsiniz

daimyomuz onursuz ama oglumuz sadakatli bir general 2 oglumuz daha var ilerde cok lazım olucaklar

2 birim ashigaru ureterek iwamideki ordunuzla birlestirin basına daimyoyu atayın

dusmanımız amako coktan ordusunu toplamıs ustumuze yurumek icin hazırlıklar yapıyor olacaktır ama sayı ustunlugu bizde oldugu icin otomatikte bile kazanırız aman dikkat kendiniz yapın savası aksi takdirde cok kayıp verirsiniz

ordusunu yendikten sonra hemen baskentlerine sonrada 2. sehirlerine yuruyun ve orayı savunun isimiz batıyla simdilik

kaleyi hemen tamir edin halk susar

amakoyu yıktıktan sonra ustun basarılarımız imparator tarafından duyulmus olacaktır ama sogun sizi tehdit olarak algılamaya basladı bile

diplomasinizi bu sekilde ayarlayın paraya ihtiyacımız olucak otomo yada shoni dostunuz ouchiyle savasıp  baskentini alacaktır onlarla savasıp ouchiyi bitirin benim ayagıma bag oldular

ashigaru uretip savas yasına gelen oglunuzu basa gecirin islerini bitirin

rotanız su sekilde olsun

ondan sonra su sekilde ilerleyin aman ha uyarıyorum hristiyanlıgı kabul etmeyin ben ettigime bin pisman oldum isyanlar arttı huzur kalmadı klanda asker uretmekten ekonomim batmak uzere

satsuma sehrine girin ondan sonra shimazuyu bitirin ve rotanızı su sekilde izleyin(shimazu yıkılmıstı itoda isyanları bastıramayıp zayıfladı buda benim isime geldi  pacoz*

adayı ele gecirip huzura kavusturun isyanları fln bastırın sonrada chosokable yi yıkın acımayın

ouchiyi yıkmadıysanız su rota uzerinden ilerleyip klanınızı buyultun biraz isyan cıkıcak cunku hristiyanlıgı kabul ediyorlar

ordu olusturana kadar savunmada kalın sonra allah ne verdiyse aman ha ikko ikkiye dikkat 1 full orduyla gireceginize 2 full orduyla girin  tbr*

Son söz:Bundan sonrasını oyuncuya bırakmaktayım oyuncunun stratejisi on plana cıkmalı mori askeri stratejinizi inanılmaz sekilde guclendiriyor zorluk n/h ye gore yapılmıstır ama h/h yaptıgımda bir sorun cıkmadı rahatlıkla kullanabilirsiniz sadece deniz savunmasını biraz arttıracaksınız okadar genellikle salaklık yapıp 2-3 gemilik filoya 1 full ordu sıgdırıyorlar kolayca ezersiniz başarılar

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
  • Cennet Mekan 2. Abdülhamid Han
Ynt: [Rehber]Geniş Mori Rehberi
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2013, 04:50:29 »
Eline sağlık ancak 2 se rehber mi yayınlanır lo ? :D

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2496
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2013, 10:05:47 »
saolda anlamadım ne demek istedigini

*

Çevrimdışı sezar5

• 234
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2013, 13:38:37 »
Ellerine sağlık.shogun'u seviyorsun galiba.Bende bir türlü içinde Osmanlı ve ya müslüman bir ülke  olmayan total war serilerini sevemiyorum. agla*

Bu hikaye efsane olacak benden söylemesi. Çok müthiş yazıyorsun. Hikayeyi takip etmeyenler utansın :DD

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2496
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2013, 14:18:39 »
butun tw oyunlarını seviyorum sadece shogun 2 total war u canlandırmak icin ugrasıyorum rehberler yetersiz bence genis olarak yavas yavas rehberler hazırlıyorum

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
  • Cennet Mekan 2. Abdülhamid Han
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2013, 14:22:03 »
2 de rehber yayınlama diyorum çünkü arkada kalır kimse görmez..

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2496
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2013, 14:25:24 »
amacım yardım etmek shogun 2 total war oynayıp beceremeyenler oluyor 2-3 kiside olsa yardım ediyorum yakında napoleon empire fots tada cesitli rehberler hazırlıcam gold edition icin parada hazır bunları yaptıktan sonra rise the samurai rehberleri hazırlıcam

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2013, 07:07:54 »
Eline sağlık.  tebessum*

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2496