[Rehber]Geniş Uesugi Rehberi

• 8 Yanıt
  • 2721 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2473
  • Ebu Zerdüşt
[Rehber]Geniş Uesugi Rehberi
« : 30 Temmuz 2013, 12:06:24 »
bildiginiz uzere uesugi klanı safkan şinto budisttir rahipleri cok gucludur hatta yarili herolara karsı direnmislikleri var  kah* ama kılıclı piyadelere karsı kendilerini pek koruyamıyorlar shimazuya dikkat etmeniz gerek bu konuda daimyo tamakagenin olmesinden sonra tahtın varisi harukage onun yerine gecmistir ama klan buyukleri onu zayıf ve gucsuz olarak gormusler ve uesugi kenshini daimyo ilan etmislerdir buna sinirlenen harukage ordu toplayıp echigoya yurumeye hazırlanmıstır masukage ise 2 kardesten uesugi kenshinin yanında yer almıstır uesugi 2 ye bolunmus savas baslamıstır hadi 15 yasındaki uesugi kenshini yuceltip sogun yapalım  kah*

gorev verildi klan buyuklerimiz harukageyi durdurmamızı istiyorlar her zaman derim otomatik yapın su ilk gorevi bosuna zaman kaybı her turlu yeneriz zaten

klanın merkezi echigodur 4000 koku ile baslıyoruz bu bence azdır hemen hazinemizi doldurmamız lazım  kah*

15 yasında daimyomuz 22 yaslarında ise(oyleydi herhalde)erkek kardesimiz var erkek kardesimiz sadıktır ama ilerde sadakati dusebilir bende oyle olmustu 1 sadakat puanı vardı adamda oyle bisi oldumu ya biryere vali yapın yada kardesimdi can yoldasımdı ama olmesi lazım diyerekten seppuku uygulattırın

saygın bir klanız fakat yeni daimyomuz yuzunden pek hos karsılanmıyoruz japonyada ama cevremizdeki klanlar bize sadıktır

klana iman doldurmamız lazım hemen chi yolundan su rotayı izleyin ondan sonra busidodan hem mızrak hemde ok yolunu arastırın savascı rahipler icin lazımlar

Yapılacaklar:
Hemen harukageyi yenilgiye ugratıp 2 ashigaru uretin ordunun basına daimyoyu atayın ve bow kaboya uretip ustunuzdeki sado adasını alın yoksa az agrıtmazlar basınızı he bide bir sorun olursa ve ordunuz imha edilirse orası son kaleniz olur saglam bir filo yapmanız lazım ilerde kara gemiyi ele gecirip morinin donanmasını yenmeniz gerekmektedir sado adasını alıp huzura kavusturduktan sonra mugami ile ticari anlasma imzalayın bu oyunda en buyuk dostunuz ikko-ikkidir belli bir zamandan sonra 2niz buyudugunuzde size ittifak ve ticari anlasma sunacaktır kabul edin hatta cok iyiyse aranız para bile kopartabilirsiniz sado adasındaki madeni gelistirin size cok iyi kokular saglıyo ondan sonra ticaret gemileri insa edip sag ustteki adadan ainu koyluleri ile ticaret yapın demir saglıyolar isinize yarar bunları yerine getirdikten sonra fukushimaya yuruyun orayı alıp dateyi yıkın hatakeyamanın cok dusmanı var onlarında baskentini alın size bir zararları cıkmaz honmayla savastınızmı size karsı savasa girecektir zaten jinboyu almaya gerek yok gereksiz yer ikko ikki halledecektir onları sizle ugrasmaya zamanları bile yok bunlar oldumu şu rotayı izleyin

Askeriye:
Uesugi askeri bakımdan acayip guclu bir devlettir baslarda ashigarulara guvenmek zorundasınız ok ve mızrak yolu bitip iman kazandınızmı okcu dojosu yari talim kampı ve manastırı gelistirin yapabilirseniz bide kılıclı samuraylar uretin ordu icin suvarileri ise takedayı ele gecirince takviye edersiniz ama suvari desteksizde olmaz Diplomasi:
Takeda:Mutlak dusmanınız buyuk ihtimalle gucunuzu kendine yediremeyip savas acıcaktır yada siz acın aman kaybederseniz savası baskent gidebilir bu yuzden kendiniz yapın buyuk savasları
İkko-İkki:Mutlak dostunuz dininiz aynı ama mezhebiniz farklıdırama bu dostugunuzu golgelemesin ne kadar fanatik bir şinto olsanızda size cok buyuk yardımları oluyor hemen gucsuzlesiyor fakat buyuk bir hızla buyuyup butun orta japonyayı alıp batıya dogru ilerliyor sogunlugunuzu tanımassa gebertin realm divide olursa buyuk ihtimal yanınızda savasır fakat kim bilebilir
Yamanouchi:Vassalınız size baslarda buyuk yararları olup guneyinizi ve batınızı koruyor sogunlugunuzu tanımıcaktır direk gebertirsiniz
Date:Dostmudur dusmanmıdır buna siz karar vericeksiniz dost olursanız sogunlugunuzu tanımakla kalmaz ustune donanmada yardım eder realm divide da sizin yanınızda savasır ama cok doguda oldugu icin askeri yardım yapamaz ben yıktım mesela ama siz ne yaparsınız bilmem
Hatakeyama:Mutlak dusman direk baskentine doner bıcaklarıyla dalın
Mogami:Size dostca tavırlar sergiliyor fakat date yıkacagı icin sadece ticaret imzalayın fazlası zarardır
Ashina:Oda size dostca tavırlar sergiliyecek ama onların odunlarına ihtiyacımız var buyuk bir filo icin hammadde kaynagıdır satake ile savasta oluyor siz yıkmazsanız satake yıkcak
Satake:Can yoldası olarak goruyor sizi kimin umrunda yıkın
Murakami:Dusmanınız jinbo ile iyi iliskiler kuruyor takeda yıkacagı icin sorun yok japonyada bosuna oksijen israf ediyorlar
Siyaset politika ve goruslerim:
en zevk aldıgım klandı uesugi saygın bir klansınız guclendiginizde herkes kapınızda kopek yamanouchi kopeginiz ise size yardımlar edebilir ama sogunlugunuzu tanımaz buyuk bir ihtimal yok edin takeda sizin kan davalınız kuzey shinano sizin savas alanınız onları orda maglup ederseniz ikko ikkiyle gucunuze guc katarsınız korkudan saldıramazlar bile ha olurda realm divide ilan edilir yada sogun ilan edildinizmi sizin sogunlugunuzu tanımassa ikko budistlerinin sonunu getirin asın hepsini
Savaşçı rahipler:

Okçu rahipler:

Son söz:
yardım edebildiysem ne mutlu bana 達成
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2013, 12:45:19 Gönderen: [Hacci]Emmi »

*

Çevrimdışı sezar5

• *
  • 234
Ynt: [Rehber]Geniş Uesugi Rehberi
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2013, 13:32:23 »
Ellerine sağlık.

Bu hikaye efsane olacak benden söylemesi. Çok müthiş yazıyorsun. Hikayeyi takip etmeyenler utansın :DD

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2473
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2013, 13:33:15 »
ne demek ha 3-4 gun koyde olucam isteklerinizi yazın cok genis bir rehber yapıcam  tebessum*

*

Çevrimdışı Easterling

• *
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2013, 07:12:10 »
Güzel rehber.  tbr*

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2473
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2013, 11:14:29 »
saol

*

Çevrimdışı nuriavcu

• *
  • 32
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2013, 01:04:28 »
saolasın cok faydalıı oldu   tebessum*
İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.
                                          Napolyon Bonapart

« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2013, 01:25:00 »
Oyunda oynaması en keyifli klanlardan biridir bana göre.
Teşekkürler.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2473
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2013, 20:29:21 »
ne demek hatta en zevkli klanı bundan aldığım zevki hiçbir klandan almadım hele monklar açıldımı estiriyorlar

« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2016, 18:16:13 »
Eline saglik cok guzel bir rehber ama bende hic boyle olmadi hojo takeda satakeyama ve 4 5 klan daha benim himayemdeki klana saldirdilar bende hepsiyle savasa girdim (tek tek) sonra 1 tane full 1 tane yarim takeda ordusu ve 1 tane full hojo ordusu (hojo himayemdeki klani yok etti) benim baskentime yurudu suanda baskentim sado