Cumhuriyet ilan edecekler içün püf noktaları...

• 9 Yanıt
  • 2364 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Gehreleth

• **
  • 181
  • Eninde sonunda, yıldızlar bile söner...
Cumhuriyet ilan edecekler içün püf noktaları...
« : 06 Ağustos 2013, 23:15:43 »
Merhabalar arkadaşlar, fots kampanyasında cumhuriyet tarafına geçtiğimizde vuku bulan hadiseler ile ilgili rehberler bölümünde herhangi bir yazı veyahut açıklama bulamadığımdan bir kaç püf noktası vermek istedim:
  • Propaganda bina zinciri birinci ve ikinci seviyede (police station, magistrate) tüm taraflara ortak olsada üçüncü ve dördüncü seviyede ayrılmaya başladığından cumhuriyet taraftarı bir kampanya oynamayı düşünüyorsanız şehirlerinize kurduğunuz propaganda binaları ikinci seviyeden yukarı olmasın, yoksa cumhuriyeti ilan ettiğinizde bu binaları yıkıp en alt seviyeden tekrar inşa etmeniz gerekiyor, hem zamandan zarar hemde paradan.
  • Ajanların ulaştıkları seviye yada adetleri gözetilmeksizin imparatorlukçular işin-şişi'leri, şogun yanlılarıda şinsengumi'leri kaybediyor, cumhuriyet taraftarlarının bu tarz bir politik ajanıda yok, gerek halihazırdaki şehirlerinizi gerekse yeni fethettiğiniz şehirleri cumhuriyet ideolojisine çevirmede sıkıntı yaşayacaksınız hazır olun, bu büyük bir dezavantaj cumhuriyetçiler içün.
  • Şogun2 ana kampanyasında din değiştirirken daimyomuza gelen onur penaltısı fots'ta cumhuriyete geçerken vuku bulmuyor, en azından burda bi avantajımız var.
  • Cumhuriyet ilan edildiğinde:
    • Şogun yanlıları; Shogunate Infantry, Shinsengumi Police Force, Shogitai, Shogunate Guard Cavalry ve Shogunate Guard Infantry birimlerini
    • İmparatorlukçular; Imperial Infantry, Imperial Guard Infantry ve Imperial Guard Cavalry birimlerini

adet ve geldikleri seviyeye bakılmaksızın tamamıyle kaybediyorlar, buna istinaden kampanya açtığınızda ordu kurarken bu birimlerden uzak durun, hem paranıza hemde seviye yükseltirken verdiğiniz emeklerinize yazık olur.
  • Realm Divide adlı zelil hadise gelip çattığında otomatikman diğer klanlarla olan ilişkilerinize -100 puan yiyorsunuz ve bu her tur beşer puan artıyor. Ek olarak kendi tarafınızdaki klanlarla ilişkilere davanıza ihanet ettiğinizden dolayı ''hain!'' damgası yiyerek bir -40 puan daha yazılıyor. Bundan gayrı ideolojik açıdan şogun yanlıları ve imparatorluk taraftarlarından ayrıldığınızdan dolayıda ayrıyetten bir -75 puanlık penaltı sözkonusu. Diyeceğim odur ki cumhuriyetçi bir kampanya oynarken vasallarınıza ve müttefiklerinize pek güvenmeyin, aranız ne kadar iyi olursa olsun nihayetinde size karşı dönecekler...
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2013, 23:43:11 Gönderen: Gehreleth »

*

Çevrimdışı akkaserkin

• *
  • 380
  • Total War Türkiye
Ynt: Cumhuriyet ilan edecekler içün püf noktaları...
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2013, 13:48:04 »
ilk yorum benden  tbr* ne lanet birşeymi bu cumhuriiyetçilik ya hiçmi avantajı olmaz  yardir* yardir*

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2013, 19:40:59 »
Cumhuriyetin bir avantajı yok mu?

*

Çevrimdışı Gehreleth

• **
  • 181
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2013, 23:51:55 »
Cumhuriyetin bir avantajı yok mu?

Varsada ben karşılaşmadım, zaten cumhuriyet kampanyasının amacıda oyuncuyu zorlamak üzerine olmalı, çünki bağımsızlığımızı ilan ettiğimizde şogun ve imparator birbiriyle didişmeyi bırakıp bize cephe alıyor, ortak bir düşman uğruna kediyle köpek (klişe bir örnek oldu ama idare ediver artık  dl*) dahi elele verdiğine göre bundan daha azını beklememek lazımdır derim ben.  tbr*

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

• **
  • 7176
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2013, 01:13:09 »
İlginçmiş. huh*
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2013, 01:13:32 Gönderen: Mouth Of Sauron »
There is no light that can defeat darkness!

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2013, 07:10:11 »
Değişik.  pacoz*

*

Çevrimdışı morfo35

• ...Morfiþ is Coming...
  • **
  • 3660
  • ya el yelil yelil
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2013, 13:56:18 »
ben cumhuriyeti kuruyom çok eğlenceli  pacoz*

« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2013, 22:56:45 »
ben sendai ile ilan ettim gerçekten bela bir durum. Sendai ile oynarken uzakta kaldığım için ve  birazda oyunu zorlaştırmak için ilan ettim. Çünkü shogun tarafı tokyonun doğusunun tamamını ve tokyonun batısındaki yarım adanın büyük bölümünü kontrol ediyordu. İmp yanlıları  batıdaki ik adaya sıkışmıştı. Oyun sıkıcı olcaktı bende ilan ettim. Şimdi oyunun bitimine bir kaç mevsim kaldı ve ben anca eski takeda topraklarına ulaşabildim. Aizunun başşehri kaç defa el değiştirdi.
everyday i'm Chapulling

« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2013, 22:12:33 »
Bu rejimin bi naneye yaradığı yok o zaman öylemi diyonuz

*

Çevrimdışı Gehreleth

• **
  • 181
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2013, 22:57:33 »
Bu rejimin bi naneye yaradığı yok o zaman öylemi diyonuz

Cumhuriyet opsiyonunun tamamıyla; "yokmu şöyle beni kasım kasım kastıracak bir kampanya yahu!" diyen arkadaşlara istinaden tasarlandığını sanıyorum, herkese göre değil yani...  tebessum*