Yeni oyunum Tokugawa

• 6 Yanıt
  • 1275 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı EterNity[TR]

• 1183
  • Total War Türkiye
Yeni oyunum Tokugawa
« : 06 Ağustos 2013, 23:22:22 »
- Oyunun şuan ki durumundan çektiğim resimleri koydum.

Tokugawa clanı ile oyuna başladığımda İmagawa clanının himayesi altında olduğumu ve Oda ile düşman vaziyette olduğumu gördüm. İmagawa clanının himayesinde olmamın bana bir yararı yoktu bu yüzden ilk olarak Oda clanını yıktım ve diplomasiye baktığımda İmagawa ve Hojo'nun savaş halinde olduğunu gördüm İmagawa'nin himayesinden çıkmalıydım ama ona saldırırsam diğer clanların bakış açısı berbat yönde olacaktı bende 4-5 tur boyunca Hojo'nun İmagawa'yi yıkmasını bekledim ve istediğim oldu direk Hojo ve Takeda ile ittifak kurup oyuna devam ettim.

Belli bir süre içinde Kyoto'nun etrafındaki topraklara sahiptim ve Kyoto'yu yıkıp shogunluğumu ilan ettim. Bir birine düşman olan clanlar bile ittifak yapmış bana karşı ayaklanmıştı  Takeda'nın da bana savaş açmasıyla sarsıldım ve Hojo'yu savaşa çağırmadım çünkü biliyorum ki Hojo'da onlara katılacaktı hemen işleri tersine çevirmek için Hojo'ya gelin verip dostluğu güçlendirdim böylece Hojo benim tarafımı seçti.

*

Çevrimdışı morfo35

• ...Morfi? is Coming...
  • **
  • 3660
  • ya el yelil yelil
Ynt: Yeni oyunum Tokugawa
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2013, 23:26:55 »
çok düşmanın var kolay gelsin aynı zamanda erken kyotoyu almak çok sakat
Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2013, 23:30:01 »
Ben Shimazu ile Tokyo ya kadar geldim.Orayı sona saklayacaktım ki biri hariç tüm klanlar bana savaş açtı.Açmayanda senin hojo gibi benim müttefikimdi.Sonra o da savaş açtı.Yenileceğim ortaya çıkmıştı.  yardir*
70 birlikten oluşan büyük bir ordum vardı ama hep saldırı aldığım için çok yıpranıyordu.Ben de önüme gelen şehri alıp yakmaya başladım.  yardir*
Tokyo yu da aldım ama salak gibi yakmadım keşke yaksaymışım.Şimdi şehirlerimde moraller hep düşük tüm ülkeler yalnızca benle savaşıp tüm ajanları isyan için kışkırtıyor.Devam etsem çok uğraşacaktım sonra bırakıp rome total war oynayim dedim.  yardir*
Şimdi yine düşünüyorum Shogun mu oynasam.Ben hardda oynuyordum.Sen?

*

Çevrimdışı morfo35

• ...Morfi? is Coming...
  • **
  • 3660
  • ya el yelil yelil
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2013, 23:33:33 »
grim bendensin harddan aşağısı yada yukarısı yok :D

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2013, 23:43:55 »
Vey hardda sadece takeda ile oynamıştım ama çok zor en sonunda koca bi ordu gelip yeniyo.  yardir*
Ordumun son hali:
Spoiler
[close]
Bu da diplomasi haritası ama son hali  yardir* normalde mavi alan benimdi.
Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı frostyNEWSTED

• 201
  • To exist is to resist!
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2013, 15:33:24 »
hangi zorluk derecesiyle oynuyorsun?

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2543
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2013, 15:50:23 »
çok yanlış yapmışsın çok öncelikle hojo ve takeda ezeli düşmanıdır tokugawanın onları başta yıkmalıydın sebebi ise kucuk bir klanın 1 en fazla 2 full ordusu olurken onların 5 hatta 6 ya kadar cıktıgını gordum neyse kolay gelsin sana

Spoiler
[close]