Total War Rome 2 İlk İzlenimler

• 469 Yanıt
  • 46823 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War Rome 2 İlk İzlenimler
« Yanıtla #460 : 27 Aralık 2013, 20:24:11 »
Rome total war 2 dekasma ve bekleme cok sıkıntı ama oyun yinede bir harika

« Yanıtla #461 : 27 Mayıs 2014, 00:01:59 »
Evet gençler sonunda oyunuma kavuştum. Daha koca paketi bile açmadım. Ben TW oyunlarımın paketlerine bile çok iyi bakıyorum  gll*

Kısmet olursa güzel savaşlar ve güzel zaferler göreceğiz. Lejyonlar beni bekliyor  tbr*
Bıraktı.

« Yanıtla #462 : 27 Mayıs 2014, 23:11:33 »
Zor oyunmuş hakikaten. Getleri aldım da zor yani sur yok birşey yok asker yok para yok.  ehue*
Bıraktı.

*

Çevrimdışı sunguralp

• *
  • 325
  • Timur Güldü...
« Yanıtla #463 : 23 Temmuz 2014, 15:41:50 »
artıları:eyalet sistemi,

eksileri:haritanın dört bir yanında falezler olması

Fistan değil yelektir,
Kavun değil kelektir,
Eğer tacı ararsan,
En adi bir köpektir.

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #464 : 23 Temmuz 2014, 20:17:12 »
artıları:eyalet sistemi,

eksileri:haritanın dört bir yanında falezler olması

Falezlerin fazla olmasının nedeni oyunun şu özelliği olabilir ;  birimlerin kendi gemilerini yapabilmeleri
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 20:22:41 Gönderen: mrgold2626 »

« Yanıtla #465 : 12 Ekim 2014, 21:40:10 »
beyler spartayım ben ama çok garip bir kariyerimiz var galiba aşırı amatörüm oyunu yani bu tür bir oyunu bile ilk defa oynuyorum biraz garip geldi ama anlamaya çalışıyoruz. :D

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #466 : 13 Ekim 2014, 12:36:43 »
İlk oynayan için çok karmaşık gözükse de aslında o kadar da zor değil. Anladığında bırakamayacaksın zaten tbr* (tüm seri için geçerli bu sözüm)
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

« Yanıtla #467 : 13 Ekim 2014, 13:45:15 »
Bırakamayabilirim fmde olduğu gibi o olasılık biraz fazla olabilir ama turlar arası çok bekliyorum oyunun ilk başında tiki kaldırdım pek değişmedi. birde anadoluda britanyayı yok etmeye çalışıyorum ankara konya başa bela asayiş sıkıntı. diğer efesde spartadan daha büyük kent kurdum :D bergama benim asıl bergama side ve israil kıyısında :D atina yahudicilik yapıyor atinaya baya musallat oldular ama onların elinden aldım knessos müttefikimdi makedonlar ile atinayı onlar sahipleniyordu asıl atinalılar aldı orayı tekrar ben ele geçirdim ama baya değerli yermiş aldığımız yerlerde ordu bırakmalımıyırım?3-4 birlikli ordu bırakıyorum müttefiklerimle olan yerleri boş bıraktım :D daha oyunda çok şey var roma güçlenir gibi oldu sonra bittimi ne oldu anlamadım.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 23:48:36 Gönderen: Çağrı Beg »

*

Çevrimdışı BladeOfTheKinQ

• *
  • 125
  • Yüzme bilmeyeni su değil korku boğar.
« Yanıtla #468 : 10 Kasım 2014, 23:24:58 »
Ben de sparta seferi yapıyorum ve şu an baya bi iyi durumdayım 55 tur geçirmiş olmama göre. Bitinya bendede sorun olmuştu. Askeri zafer noktalarımı ele geçiriyor ve fırsat bırakmıyordu. Bergama ya saten deli oldum sinir* Sürekli ben nereye doğru asker sürsem kendi askeri birliğini o tarafa sürüp o toprağı alıyordu. Ama neyseki düzelttim :) Bitinya yı ermenistana sürdüm bergama yı katlettim saten  tebessum* . Bende 40. tur gibi Roma yıkıldı . Etrüsk birliliği ağır bir darbe indirmişi. Bende fırsattan yararlanmak için etrüske savaş açıp italyayı ve o ilk toprakları olan adayı aldım onu da yıktım  dov* Mısır a karşı da savaş açıcaktım ama vazgeçttim. İlk turdan itibaren baya bi yardımları dokundu sürekli bana 1000 - 1500 filan para hediye ediyolardı :) Şu an Mısır bağlı devletim mutlu mesut geçiniyoz  tbr*
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 23:48:56 Gönderen: Çağrı Beg »
Dostun İhanetini Gördükçe, Düşmanın Hançerine Hedef Olası Geliyor İnsanın.

« Yanıtla #469 : 12 Şubat 2015, 10:59:06 »
Arkadaşlar bilgisayarımı değiştirdim ve şimdi Roma 2 zevk vermeye başladı. Bence Roma 2'nin en büyük sorunu öncelikle optimasyon sorunu. Yeni pc toplayınca oyunu çok iyi grafiklerde oynamaya başladım. Önceki bilgisayarımda oyundan zevk alamazken pc değiştirince oyun grafik bağlamında beni tatmin ettiğini söyleyebilirim. Gene de oyunda kasmalar var özellikle kuşatmalarda. Eğer bu kasmalar ortadan kaldırılırsa oyunun optimasyonu biraz daha geliştirilirse savaşlar tadın yenmeyecek. Bir başka sıkıntı sefer haritası. Oyuna biraz daha ruh katmaları gerekiyor. Roma 2 şu an benim gözümde 75-80 civarında. Ca'nın Atilla çıksa bile oyunu geliştireceğine dair yani uzun soluklu destek vereceğine dair sözü var. Tahminimce Roma 2 85-90 arası puanları bulacak ki bu da güzel bir sonuç. Sonuç olarak Roma 2'yi ilk aldığımda ve 1 senelik süreçte epey mağdur olsak da şimdi gelinen noktada verdiğim parayı hak ettiği kanaatine vardım.
Roma bir günde kurulmadı.
Fransız Atasözü