Rehber: Rome 2 Aile İçi Entrikalar Ve İç Savaş Hakkında Her Şey

• 57 Yanıt
  • 40203 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı jax61

• **
  • 569
Ynt: rehber : aile içi entrikalar ve iç savaş hakkında herşey
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2013, 13:10:38 »
ilk soru entrikaları neden çevirelim sorusu . şöyle cevaplayayım ..bizim aile üyemize çevireceğimiz entrikalar yukarıda da yazmıştım mevkisini artırmak ve suikast. mevki artırmanın ülkeye belirgin derecede yararı dokunuyor. ayrıca liderimizin saygınlığını da artırıyor. saygınlıkla beraber senatodaki desteğimiz de zamanla artıyor. ikinci entrika kendi aile üyemize neden suikast düzenleyelim . bunun esprisini ben de tam olarak anlayamamakla birlikte şu olabilir. bazı generallerin kazandığı tur başına - 1 saygınlık veya -2 saygınlık cezası zamanla bizim senatodaki desteğimizi azaltıyor olabilir. bu sebeple suikast düzenlenebilir.

diğer aile üyelerine çevireceğimiz entrikalar hep bizim aileye faydası olan entrikalar. sadece senato desteğini düşürüyor. bu destek de azaldığında iç savaş tehlikesi başgösteriyor.

önemli olan senato desteğini dengede tutarak iç savaşı ötelemek.ama bu size kalmış. isterseniz hiç dikakt etmeyebilir zamansız bir şekilde iç savaşın çıkmasını seyredebilirsiniz.

ikinci soru iç savaşı evet bastırdım ki screen shot alıp buraya koydum ;)

imla hatası evet biraz olabilir. gördüklerimi düzelttim..yine de gördüğünüz imla hatalarını yazarsanız düzenleme yaparım ;)
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2013, 13:14:43 Gönderen: jax61 »

Krallar düşlerinde bile yalnızdırlar...

*

Çevrimdışı DarkJoker060

• 231
  • şeytan ile barişmam yezit ile dost olmam
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2013, 13:59:38 »
ilk soru entrikaları neden çevirelim sorusu . şöyle cevaplayayım ..bizim aile üyemize çevireceğimiz entrikalar yukarıda da yazmıştım mevkisini artırmak ve suikast. mevki artırmanın ülkeye belirgin derecede yararı dokunuyor. ayrıca liderimizin saygınlığını da artırıyor. saygınlıkla beraber senatodaki desteğimiz de zamanla artıyor. ikinci entrika kendi aile üyemize neden suikast düzenleyelim . bunun esprisini ben de tam olarak anlayamamakla birlikte şu olabilir. bazı generallerin kazandığı tur başına - 1 saygınlık veya -2 saygınlık cezası zamanla bizim senatodaki desteğimizi azaltıyor olabilir. bu sebeple suikast düzenlenebilir.

diğer aile üyelerine çevireceğimiz entrikalar hep bizim aileye faydası olan entrikalar. sadece senato desteğini düşürüyor. bu destek de azaldığında iç savaş tehlikesi başgösteriyor.

önemli olan senato desteğini dengede tutarak iç savaşı ötelemek.ama bu size kalmış. isterseniz hiç dikakt etmeyebilir zamansız bir şekilde iç savaşın çıkmasını seyredebilirsiniz.

ikinci soru iç savaşı evet bastırdım ki screen shot alıp buraya koydum ;)

imla hatası evet biraz olabilir. gördüklerimi düzelttim..yine de gördüğünüz imla hatalarını yazarsanız düzenleme yaparım ;)

valla helal olsun iç savaşı bastirdin ya ben direk bilgisayarı kapatırim  yardir*

*

Çevrimdışı jax61

• **
  • 569
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2013, 14:03:24 »
kartaca kampanyasını iç savaş yüzünden kapattım :)) hazırlıksızdım :) mısırda hazırlıklı şekilde kendim çıkardım iç savaşı :) kolay oldu yani:) 5 -6 şehrimi zaptettiler. teker teker geri alıp yokettim ordularını :)

kartaca kampanyasında kartacayı korudum . döndüler lilybaeumu işgal ettiler. bir ara açıp ordakini de bastırıp devam edeceğim. eğer orduların tecrübeliyse fazla zorlamıyor iç isyan. bastırıyorsun kolayca.

Krallar düşlerinde bile yalnızdırlar...

*

Çevrimdışı DarkJoker060

• 231
  • şeytan ile barişmam yezit ile dost olmam
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2013, 14:57:39 »
kartaca kampanyasını iç savaş yüzünden kapattım :)) hazırlıksızdım :) mısırda hazırlıklı şekilde kendim çıkardım iç savaşı :) kolay oldu yani:) 5 -6 şehrimi zaptettiler. teker teker geri alıp yokettim ordularını :)

kartaca kampanyasında kartacayı korudum . döndüler lilybaeumu işgal ettiler. bir ara açıp ordakini de bastırıp devam edeceğim. eğer orduların tecrübeliyse fazla zorlamıyor iç isyan. bastırıyorsun kolayca.

hepsiyle ayni  anda savaşsan sonuç ne olur  yardir* yardir*

*

Çevrimdışı koseku

• **
  • 174
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2013, 00:40:16 »
senatör sayısı neyi etkiliyor?

« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2013, 01:08:20 »
Yada en kısa yolu arkadaşlar diğer aile üyelerinin hepisi öldürmek veya evlat edinmek işe yarıyormu diye sorarsanız deneme amaclı mısır ı actım diğer devletlere göre daha hızlı büyüdüğünden

mısırla blli bir gücü geçtiğimde tüm turları kaydetmeye başladım ve 80-90 turları arasında iç savaş cıktı. Cıktığı tur öncesine gittim o turda yptığım tüm şyleri yaptım  + olarak tüm düşman ailelerin üleyelerini evlat edinebildiklerimi ettim öldürebildiklerimi öldürdüm bir sonraki tur isyan cıkmadı garanti olsun diye 20 tur daha geçirdim ne isyan cıktı nede diğer ailelerin hiçbir üyesi olmadı.

saray soyluların bana olan desteği 1/150 :)

*

Çevrimdışı killershogun26

• **
  • 588
  • Quintilius Varus, give me back my legions!
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2013, 10:45:23 »
eline sağlık  tbr*
R4Bİ4

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12437
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Başlığı düzenledim, ayrıca ana sayfada haber geçiyoruz. tbr*

Faydalı bir inceleme olmuş, sağ ol :)

*

Çevrimdışı Clementha

• 47
  • Büyük Parthia İmparatorluğu!
Ben entrikanın ne işe yaradığını, ne kadar gerektiğini pek anlamış değilim. Parthia'yı yönetiyorum ve gerçekten baya sağlam ilerledim Efsanevi zorlukta. Entrikalar dönüyor diyo, öyle he he diyip geçiyorum. Ne işe yarar bu entrika? Somut bir kazancımız var mıdır?