Oyun ile ilgili sorunlarımızı burada toplayalım

• 251 Yanıt
  • 18903 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Julius Caesar

• 203
  • Alea iacta estu.
Ynt: Sorunu Olan Arkadaşlar Sorunlarımızı Burda Toplayalım
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2013, 22:34:53 »
Yalnız oyun ekran kartını paylaşımlı olarak görüyor. Yani 2800 mb gözüküyor.

Birim detayını bir seviye aşağı çektim. Biraz rahatladım. Rami mi yükseltmeliyim, yoksa ekran kartını mı? Veyahut ikisini de mi?
Değiştirmem gerekliyse önerebileceğiniz ortalama ürünler (oyunu rahat oynatacak) hangileridir?
Şimdiden teşekkürler.
Ama o sizin düşmanınızdı, dedi XIII. Ptolemy'nin sözcüsü. Sizin düşmanınızdı.
Caesar haykırdı; O Romanın Konsül'üydü. Pompey'in başına kederle bir kez daha baktı. Sonra öfkeyle sözcüye döndü. Ondan geri kalanları ve onun katilini istiyorum yarın gün doğumunda yelken açarken..

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
  • Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur. {H.N.A}
« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2013, 22:48:14 »
 Ram yeterli.

Ancak ekran kartın 128 Bit.(Sanırım) Değiştireceksen onu değiştir. Alacağın Ekran Kartıda en az 1GB 256 Bit'lik olmalı. 128 Bitlik Ekran Kartıyla bu oyun oynanmaz.

*

Çevrimdışı şahin

• 30
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2013, 00:24:57 »
Beyler Spartayla oynuyorum 150 civarı turndayım baya iyi ilerledim ama bugün sabah kalktığımda savaş açtım arverniye baktım ''elle yapılan savaşlara girme devre dışı '' dedi. bende normal sandım onu bilgisayara braktım sonra diğer tarafta kimeryaya saldırdım ondada aynısı çıktı onuda bilgisayara braktım tam altında benim kaleme saldırdılar pontuslar ondada savaşa giremedim kale gitti zaten de lütfen yardım edermisiniz ayarlarda bi sorun mu oldu bilmiyorum hepinizden yardımı bekliyorum şimdiden teşekkürler

*

Çevrimdışı RTWEmre

• 1110
  • Rüyaları Gerçekleştirebilmenin İlk Yolu Uyanmaktır
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2013, 01:34:45 »
Ram yeterli.

Ancak ekran kartın 128 Bit.(Sanırım) Değiştireceksen onu değiştir. Alacağın Ekran Kartıda en az 1GB 256 Bit'lik olmalı. 128 Bitlik Ekran Kartıyla bu oyun oynanmaz.
128 bitlik ekran kartı bu oyunu gayet güzel oynatır.
Yani şimdi GTX650 128 Bit bu oyunu oynatmazmı ?
Sapphire 7750 ?

« Yanıtla #14 : 18 Ekim 2013, 14:09:27 »
Ram yeterli.

128 bitlik ekran kartıyla hiçbir alakası yok tamamen ekran kartının hızına bağlı. Bende gtx 650 ti var o da 128 bit fakat meydan muharebelerinde extremde hiç kasmadan oynuyorum ama haritada kasıyor sanırım optimizasyon sorunlarından kaynaklı. Çünkü very hight a bile düşürsem haritada az bile olsa kasma oluyor.

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2013, 18:01:57 »
RTWEmre

Valla hacı belirttigin ekran kartlarıyla; bu oyunu yüksek seviyelerde oynamak için düzgün bir işlemcinin olması gerekiyor; ki o da belli zamanlarda kasar. Onun dışında ortalama bir sistemde bu ekran kartlarıyla bu oyun yüksek seviyelerde rahatça oynanmaz; muazzam kasar, hatta lowda bile belli noktalarda kasar.uz*

thetalkyu

Elbette bellek-çekirdek hızları önemlidir. Ancak hızla, Bit orantılılı olmalıdır. Bit(Bant Genişliği) RAM' hızı ile uyumsuz olduğunda kasmalar v.b meydana gelmektedir. Örneğin Emre'nin belirttiği ekran kartları normalde verebileceğinden daha az performans sağlamaktatır. Ancak bazen(işlemci gücüne ağırlık veren oyunlarda) işlemci sağlam olduğunda ekran kartının gücü arka planda kalmaktadır. Örneğin TWR2.tbr*

Ben Bit diyorum çünkü gününümüzde düşük hıza sahip pek fazla ekran kartı yok.tebessum*
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2013, 18:40:24 Gönderen: lordcri »

« Yanıtla #16 : 18 Ekim 2013, 22:20:27 »
RTWEmre

Valla hacı belirttigin ekran kartlarıyla; bu oyunu yüksek seviyelerde oynamak için düzgün bir işlemcinin olması gerekiyor; ki o da belli zamanlarda kasar. Onun dışında ortalama bir sistemde bu ekran kartlarıyla bu oyun yüksek seviyelerde rahatça oynanmaz; muazzam kasar, hatta lowda bile belli noktalarda kasar.uz*

thetalkyu

Elbette bellek-çekirdek hızları önemlidir. Ancak hızla, Bit orantılılı olmalıdır. Bit(Bant Genişliği) RAM' hızı ile uyumsuz olduğunda kasmalar v.b meydana gelmektedir. Örneğin Emre'nin belirttiği ekran kartları normalde verebileceğinden daha az performans sağlamaktatır. Ancak bazen(işlemci gücüne ağırlık veren oyunlarda) işlemci sağlam olduğunda ekran kartının gücü arka planda kalmaktadır. Örneğin TWR2.tbr*

Ben Bit diyorum çünkü gününümüzde düşük hıza sahip pek fazla ekran kartı yok.tebessum*
Düşük hıza sahip pek fazla ekran kartı yok demişsiniz fakat ekran kartlarında orta segmentden sonra düşük hızlı ekran kartı bulunmuyor düşük segmentde biti düşük ekran kartı almak bence daha mantıklı. Birde haritada kasması sizce optimizasyon sorunlarrından dolayı mı?

*

Çevrimdışı RTWEmre

• 1110
  • Rüyaları Gerçekleştirebilmenin İlk Yolu Uyanmaktır
« Yanıtla #17 : 18 Ekim 2013, 22:32:40 »
Evet haritada kasması optimizasyondan dolayı.

« Yanıtla #18 : 19 Ekim 2013, 02:47:35 »
5. yama geldi ve hala haritada kasıyor en düşük ayarlara getiriyorum yine kasıyor herkes de böylemi yoksa benim ekran kartında mı sorun var ?

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
« Yanıtla #19 : 19 Ekim 2013, 10:11:04 »
Düşük hıza sahip pek fazla ekran kartı yok demişsiniz fakat ekran kartlarında orta segmentden sonra düşük hızlı ekran kartı bulunmuyor düşük segmentde biti düşük ekran kartı almak bence daha mantıklı. Birde haritada kasması sizce optimizasyon sorunlarrından dolayı mı?

Canım bu tür oyunlar oynayıpta oynayıp düşük segmentli ekran kartı alan-kullanan mı kaldı.kah* Yalnız evet hâklısın düşük segmentte Biti düşük ekran kartı normal.tebessum*

Kasma sorunu ise bence tamamıyla optimizasyon sorunundan kaynaklanmıyor. Şu anda herkes kasmaların optimizasyondan kaynaklandığını düşünüyor ancak oyun esasından belirtilen sistem gereksinimlerinden daha yüksek sistem istiyor. Özellikle işlemci bazında. Optimizasyon'un elbette büyük payı var(-en azından 1-2 patch öncesine kadar) ancak dediğim gibi oyun daha yüksek sisteme ihtiyaç duyuyor ve sistemi adam akıllı derecelerde olmayanlarda sorun çıkartabiliyor. Son güncellemeler sonrasında özellikle yüksek sistem sahiplerinin çoğunda(tamamı demiyorum) pekte sorun kalmadı. Optimizasyon sorunu tamamıyla çözüldüğünde de bence hala biraz kasma olur orta derece sistem sahiplerinde.uz* (BENCE)