Oyun ile ilgili sorunlarımızı burada toplayalım

• 251 Yanıt
  • 20118 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı erayss90

• *
  • 305
  • Total War Türkiye
Ynt: Sorunu Olan Arkadaşlar Sorunlarımızı Burda Toplayalım
« Yanıtla #20 : 19 Ekim 2013, 10:36:15 »
normalde 60 fps oyun askerler birbirine girince 15 fpsye kadar düşüyor

*

Çevrimdışı Scythian

• 57
  • Deşt- î Kıpçak
« Yanıtla #21 : 19 Ekim 2013, 11:37:32 »
normalde 60 fps oyun askerler birbirine girince 15 fpsye kadar düşüyor

-Birim Detayı- seçeneğini düşük ya da orta olarak değiştir ve öyle dene.

*

Çevrimdışı Julius Caesar

• 203
  • Alea iacta estu.
« Yanıtla #22 : 19 Ekim 2013, 13:04:42 »
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Ayrıca belirtmeyi unuttuğum birşey var. Benim bilgisayar dizüstü. Asus marka. Oyun sırasında ısınma problemim olmuyor. Unlimited video memory seçeneğini seçtiğim halde.

Ekran kartı için ortalama bir öneride bulunabilirseniz çok müteşekkir kalırım. Donanım konusunda başarılı değilim pek de. Rami de yükseltebilirim. Rome II için masraf etmeyeceksek ne için edicez.  yardir*
Ama o sizin düşmanınızdı, dedi XIII. Ptolemy'nin sözcüsü. Sizin düşmanınızdı.
Caesar haykırdı; O Romanın Konsül'üydü. Pompey'in başına kederle bir kez daha baktı. Sonra öfkeyle sözcüye döndü. Ondan geri kalanları ve onun katilini istiyorum yarın gün doğumunda yelken açarken..

« Yanıtla #23 : 19 Ekim 2013, 15:19:43 »
Canım bu tür oyunlar oynayıpta oynayıp düşük segmentli ekran kartı alan-kullanan mı kaldı.kah* Yalnız evet hâklısın düşük segmentte Biti düşük ekran kartı normal.tebessum*

Kasma sorunu ise bence tamamıyla optimizasyon sorunundan kaynaklanmıyor. Şu anda herkes kasmaların optimizasyondan kaynaklandığını düşünüyor ancak oyun esasından belirtilen sistem gereksinimlerinden daha yüksek sistem istiyor. Özellikle işlemci bazında. Optimizasyon'un elbette büyük payı var(-en azından 1-2 patch öncesine kadar) ancak dediğim gibi oyun daha yüksek sisteme ihtiyaç duyuyor ve sistemi adam akıllı derecelerde olmayanlarda sorun çıkartabiliyor. Son güncellemeler sonrasında özellikle yüksek sistem sahiplerinin çoğunda(tamamı demiyorum) pekte sorun kalmadı. Optimizasyon sorunu tamamıyla çözüldüğünde de bence hala biraz kasma olur orta derece sistem sahiplerinde.uz* (BENCE)
Benim sistem özellikleri amd fx 6300 3.5 ghz işlemci, 8gb kingston hyperx ram, nvidia gtx 650 ti bu sistemde  kasma oluyor peki sizin sisteminizde hala kasma var mı?

*

Çevrimdışı Binbasi

• **
  • 865
  • "Ben Demir Adam'ım!"
« Yanıtla #24 : 19 Ekim 2013, 16:04:28 »
Sorun değil ama ben kendi yaptığım ayarlar ile ortalama 25-30 fps alıyorum..Mesela bilgisayara göre oyun grafikleri kendi ayarlama gibi bir şeçeneğimiz var mı?

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
  • Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olur. {H.N.A}
« Yanıtla #25 : 19 Ekim 2013, 18:03:19 »

Senin sistem de eğer işlemciyi yanlış değerlendirmediysem ortalama bir sistem ancak TWR2 için yeterli. Aşırıda olmasa da high-medium ayarlarda oynatacak cinsten.(High'de kasma olabilir.) Sistemin optimizasyon sorunundan belli oranlarda etkileniyordur bu kesin; ancak yüksek ve orta ayarlarda TWR2'yi hiç kasmadan oynatacak bir sistem değil.(Bu arada eğer bu sistem düşük ayarlarda da kasıyorsa bu tamamen optimizasyon sorunundandır.)tebessum*

Benim sistemim seninkine eşit sayılır. Ayarları yükselttiğimde muazzam kasma oluyor. Orta dereceli ayarlarda ise belli oranlarda(az yani) kasma ile oynuyorum. Düşükte ise hiç kasma olmuyor.(Oyunun zevkide olmuyor ama.)tebessum*
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2013, 18:04:27 Gönderen: lordcri »

*

Çevrimdışı Binbasi

• **
  • 865
  • "Ben Demir Adam'ım!"
« Yanıtla #26 : 19 Ekim 2013, 19:43:56 »
Arkdaşlar yok galiba böyle bir ayar? O zaman ideal ayarları size sorayım..

İntel coreİ3 2.53Ghz
3 gb ram
AMD Raedon HD 6500M/5600/5700 1 gb

ayarlarım ne olmalı sizce?

*

Çevrimdışı Zorbeyi

• 26
  • Total War Türkiye
Ynt: Oyun ile ilgili sorunlarımızı burada toplayalım
« Yanıtla #27 : 20 Ekim 2013, 03:19:49 »
Arkadaşlar Bilgisayara format attırcam oyunu nasıl saklayım save dosyaları vs. Oyun orjinal ayrıntılı anlatırsanız sevinirim. Yanlış anlamayın oyunun tamamını değil sadece oynadığım oyun kaybolmasın istiyorum cd den geri yükleyeceğim. Steamdan yedekle deyince tüm oyunu yedekliyor.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2013, 03:29:45 Gönderen: Zorbeyi »

*

Çevrimdışı Julius Caesar

• 203
  • Alea iacta estu.
« Yanıtla #28 : 20 Ekim 2013, 11:00:49 »
Arkadaşlar Bilgisayara format attırcam oyunu nasıl saklayım save dosyaları vs. Oyun orjinal ayrıntılı anlatırsanız sevinirim. Yanlış anlamayın oyunun tamamını değil sadece oynadığım oyun kaybolmasın istiyorum cd den geri yükleyeceğim. Steamdan yedekle deyince tüm oyunu yedekliyor.

C:/Users/PC(pc ismi)/AppData/Roaming/TheCreativeAssembly/Rome2/save_games

Bu yolu izlersen save dosyalarını yedekleyebilirsin.
Ama o sizin düşmanınızdı, dedi XIII. Ptolemy'nin sözcüsü. Sizin düşmanınızdı.
Caesar haykırdı; O Romanın Konsül'üydü. Pompey'in başına kederle bir kez daha baktı. Sonra öfkeyle sözcüye döndü. Ondan geri kalanları ve onun katilini istiyorum yarın gün doğumunda yelken açarken..

*

Çevrimdışı Zorbeyi

• 26
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #29 : 20 Ekim 2013, 13:03:41 »
C:/Users/PC(pc ismi)/AppData/Roaming/TheCreativeAssembly/Rome2/save_games

Bu yolu izlersen save dosyalarını yedekleyebilirsin.

Tamam kardeşim saol. Onu biliyodum ama yinede kesinleştirmek istedim :) Bi yerde bulut sistemi var vs diye görmüştüm sanırım bizimki garanti olsun