MASSAGETAE [Oynanabilir - DLC]

• 18 Yanıt
  • 5299 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı immortaltrk

• 1554
  • Özgürlük,Uğruna Savaşanlarındır. Forever Freedom!
    • www.renkdunyam.com
MASSAGETAE [Oynanabilir - DLC]
« : 05 Aralık 2013, 16:22:34 »
                                                                                                                      MASSAGETAE

Güç  ,  Bağımsızlık  , Savunma

Massagetae uzun yıllar boyunca uygar orduları yok eden yağız bir göçebe kabilesidir,bunu Büyük Kiros ve onun Pers ordularını yok etmesi kanıtlamıştır. Anavatanları olan bozkırlardan yerleşik ve göçebe düşman kabilelerini sürme gücüne sahiptiler ve sürdülerde.(Bazı kaynaklar İskitlerin batıya göçmesinin sebebinin bu kabile olduğunu söylüyor.) Bütün güçlerini toplayarak,kimsenin gücüne ulaşamadığı güçlü atlı birlikleriyle yeni zaferler ve yeni fetihler için hızla harekete geçtiler.

Tarihi olarak şanslılar, çünkü Heredot çeşitli göçebe bozkır kabilelerinin kimliklerini araştırıyordu.Bu kabile insanlar tarafından  Massagetae olarak adlandırılırken Heredot çevirisi ?Büyük Getae? olan bir kelime kullanır. Halbuki orijinal Getae bir Dacia kabilesidir, İskit veya göçebe bir kabilesi değil.Heredot onların Hazar Denizinin ötesinde yaşadığını ifade ediyordu. Heredot?a göre;Onlar  örf ve adetleri  ile İskitler?e benziyorlardı.Özellikle önemli bir kişinin onurla ölmesinin ardından garip bir cenaze töreni yapılırdı.Ölen kişi pişirilir ve yenirdi. Makul olarak korkunç hastalıklara yakalanan ve ölenler yenmezdi.

Göçebelere uygun olarak Massagetae?ler usta akıncılara sahipti.Kendi vatanlarında hızlı bir şekilde asker yetiştirebiliyorlardı.Doğal yaşamlarında ise hayvan bolluğu onlara kazanç sağlıyordu.Bağımsızlık duyguları inanılmaz şiddetlidir.Bağımsızlık onlara topraklarını korumak için sert mücadele vermek anlamını taşır.Diplomatik olarak Doğu insanları onları göçebe yaşam tarzları nedeniyle hoş karşılamazlar.

« Son Düzenleme: 06 Aralık 2013, 20:06:48 Gönderen: immortaltrk »

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
Ynt: MASSAGETAE [Oynanabilir - DLC]
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2013, 16:24:17 »
Eline sağlık tbr*

*

Çevrimdışı morfo35

• ...Morfi? is Coming...
  • **
  • 3660
  • ya el yelil yelil
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2013, 16:30:53 »
Çeviri güzel olmuş eline sağlık.

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2014, 17:04:57 »
En sevdiğim ülke çok benimsedim bu ülkeyi.

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2014, 13:45:15 »
Güçlü devlet fakat oyuna başladıkları yer çok kötü :( hemen yıpranıyor (AMA BAĞIMSIZLIĞINI YİTİRMİYOR YANİ YOK OLMUYOR) yıpranıncada oyun sanki ders çalışma şeysine dönüyor o stres falan bu dediklerimmin hepsi güneye ileyerleyince oluyor GÜNEYDE HERKEZ BİZE KÖTÜ BAKIYOR orada eriyip gidiyorsun 5 kişiyle savaşınca nolur eriyip gideriz ama bu devlet farklı sadece inanılmaz derecede yıpranıyor yıpranınca çok stresli oluyor oyunmu ne olduğu belli olmuyor zaten hepsi birbirinin müteffiği partaya savaş aç tamam bitti neyse.....   ben şuna şait oldum roloksanlar tissagetleri bitirmişti komşuyduk kuzeye ilerledim (O BANA SAVAŞ AÇTI) roloksanları bitirdim iskitlerle konfederasyon kurdum kimmerye yı aldım olbiayı konfederasyonuma ekledim batıya ilerledim dev gibi oldum siraklarla konferderasyon  sirakların altından başladım anadoluya vardım ama oyunda bir sorun oldu kampanyamı açarken(sefer yani kayıtlı sefer)%20 si doldu müzik durdu %25 doldu oyunda bir hata oluştu dedi ben o anda bittim nedenini açıklayın ALLAH aşkına.Dediğim gibi devlet güçlü mevkisi çok kötü iskitlerde tam tersi roloksanlarda ikiside kötü
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2014, 13:47:15 Gönderen: ÖtükeninKurdu »
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1317
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2014, 15:55:17 »
beyler o pişirip yeme kısmı neden çizilmiş ?
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .

*

Çevrimdışı immortaltrk

• 1554
  • Özgürlük,Uğruna Savaşanlarındır. Forever Freedom!
    • www.renkdunyam.com
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2014, 03:56:59 »
Ben cizdim üstünü. Doğru olduğunu düşünmediğimden icin. Ama yine de çevirdim tabii ki. Yamyam diye aktarmış heredot amca.

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2014, 23:46:34 »
Oyunu tekrar kuruyorum, bir problemden ötürü silmek zorunda kaldım. İlk işim Massagetler'i açmak, bakalım nasıl bir devlet. Oynayan var mı aranızda nasıl zevkli mi?

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2014, 22:46:57 »
 Benim en sevdiğim devlet ama son yamalarla oynanışı çok değişti kimse konfederasyona gelmiyor.

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2014, 23:19:33 »
O zaman oynanmaz.  uz*