''Şöyle olsa daha iyi olur''dedikleriniz

• 94 Yanıt
  • 13890 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: ''Şöyle olsa daha iyi olur''dedikleriniz
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2013, 16:10:37 »
bence her üç ülkeyi parayla satmasalar daha iyi olurdu sırayla tüm kültürlerinkni yapıyorlar yakında iber dlc si çıkar aha şuraya yazıyorum.Birimlerin parayla satıldığı bir total war oyunuyoruz resmen ucuz olsa neysede 8 dolar 7 dolar oluyo ek paketler.Onun dışında her update ile oyun bende dahada iyileşiyor kasmalar artık yok dencek kadar az (yüksek'te oynuyorum) bence oyun düzelme yolunda.

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1317
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2013, 17:04:53 »
Oyun campaign haritasında savaş haritasından kat kat daha çok kasıyor... Oynamama nedenim bu olacak nerdeyse .
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2013, 20:59:35 »
Yazıldımı bilmiyorum çok uzun yazılar vardı okumaya üşendim, savaş yapan iki ulusu barışa teşvik etmek güzel olabilirdi.  tebessum*

*

Çevrimdışı frostyNEWSTED

• 201
  • To exist is to resist!
« Yanıtla #13 : 21 Aralık 2013, 16:15:23 »
aynen seninde dediğin gibi artık bunun da oyuna gelmesi lazım hele hele müttefiklerinizle alakalı bi durum olduğunda mutlaka oyunda olması gerektiğini anlıyorsunuz.Bugün heir of carthage'ın sezar galyaya indi dlc sine yaptığı lets pley vidyosunu seyrediyodum oda aynısını söyledei üstüne basa basa artık seriye gelmesi lazım müttefiklerinizden veya onlarla savaşanlardan barış yapmalarını talep edebilmeliyiz yada zorlamayla veya şogundaki gibi tehditle şartlarımızı kabul ettirebilmeliyiz.bunlarda oyuna eklenmeli

*

Çevrimdışı freddy310

• 268
  • No man is ever truly free
« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2013, 15:42:14 »
Plebler cidden çok gereksiz ve bir işe yaramıyorlar. Garnizonda hiç bulunmamalılar ya da daha iyi bir asker olmalı onların yerine.

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1317
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #15 : 22 Aralık 2013, 17:43:34 »
Aynen ya . Plebler'in işe yaradığı tek zaman , düşmanları oyaladıkları zaman. Onlar düşmanla çarpışırken , arkadan süvariler ve bum . :D Böyle çok savaştım gerçi. Haksızlık etmiyim bir işe yarıyorlar . Düşmanı oyalıyorlar :D
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .

*

Çevrimdışı Tüylü Yılan

• 210
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #16 : 22 Aralık 2013, 18:05:44 »
1- Ana devletler ya daha güçlü yapılmalı ya da diğer kabileler daha güçsüz yapılmalıydı.

2- Optimizasyon sorunu can sıkıyor. Özellikle kampanya haritası çok abartılı derecede kasıyor.

3- Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama okçular oyunda çok yetersiz. Mızrak atanları tercih ediyorum okçulardan daha fazla öldürüyorlar. Okçular daha etkili olabilirdi.

4- En önemlisi yapay zeka bu kadar aptal olmamalıydı.

5- Daha fazla Historical battle isterdim. Mesela Hanniballi bir Cannae Savaşı süper olurdu. Ya da ilk oyundaki Carrhae Savaşı'na benzer doğulularla bir savaş da olabilir.

6- Aile ağacı olmalıydı. Veliahtı kendimiz seçebilmeliydik.

7- Kuşatma savaşları rezalet. Ellerinde meşalelerle kapılara dalmaları çok komik. O zaman koçbaşına, merdivene, kuleye ne gerek var. Yapay zeka hiç kullanmıyor bunları zaten.

Şimdilik bu kadarı aklıma geldi. Ama bu kadar negatif özelliğine rağmen oyun oynatıyor kendini.

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
« Yanıtla #17 : 22 Aralık 2013, 18:17:27 »
Haklı olduklarının rakamlarını tek tek yapcaktım ama hepsi doğru olduğu için gerek yok arkadaşın yazdıkları gerçekten olması gereken şeyler.Okçular daha güçlü olmasını isterdim stratejileri onların üstünden kurmak güzel olabilirdide sanki plastik gibi oklar.

*

Çevrimdışı Selections

• *
  • 134
  • Emretmeden önce İttat etmeyi öğren
« Yanıtla #18 : 22 Aralık 2013, 18:37:34 »
Her savaşdan sonra anlaşma masasına oturma gerçekten gerçekçiliği ciddi ölçü de artırır. Meydan muharebesini kazandığımızda elimize bişey geçmiyor sadece düşman yıpranmış oluyor. aslında sorun bence diplomaside.
Savaşıyoruz adamlarla barışmak imkansız oluyor :D YZ güçlüyle barışmaktan çok savaşmayı tercih ediyor. Oyun sürekli kuşatma ile geçiyor özellikle RII:TW ile bu daha da arttı 140 tane şehir ele geçirmemizi istiyorlar bari bi savaşdan sonra anlaşma masasında belli bi bölgeyi talep edebilelim ve Soylular da esir alınabilmeli ve serinin eski oyunlarında olduğu gibi esirler fidye karşılığında satılabilmeli hatta generaller iin toprak dahi talep edilebilmeli.
Bunların hepsi tarihde olan şeyler mesela III. Darius ailesi için İskender'e 10.000 florin ve fıratın batısında kalan topraklarını önermişti ve İskender  bunu kabul etmemişti.
Uzun lafın kısası diplomasi ve Sefer haritası savaş sistemi geliştirilmeli.

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
« Yanıtla #19 : 23 Aralık 2013, 23:30:54 »
Aklıma birşey daha geldi. Aldığımız şehirlerde savaşırken öncesinde veya sonrasında hiçmi o şehrin vatandaşını göremeyiz.Şahsen ben o bölgenin halkını öldürmek isterim veya çarmıha germek onları izlemekte güzel olurdu  pacoz* pacoz*