''Şöyle olsa daha iyi olur''dedikleriniz

• 94 Yanıt
  • 11806 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Tüylü Yılan

• 210
  • Total War Türkiye
Ynt: ''Şöyle olsa daha iyi olur''dedikleriniz
« Yanıtla #20 : 23 Aralık 2013, 23:51:09 »
Bir de Shogun 2'deki gibi bir devlet yok etme kısa videosu çıkabilirdi. Shogun 2'de mesela yenilen düşmanın harakirisini izliyorduk. Burada da düşman kralının Roma'lı imparator veya konsül her neyse önünde diz çöktürüldüğü veya çarmıha gerildiği kısa bir video olabilirdi. Zevk katardı oyuna.  tebessum*

« Yanıtla #21 : 24 Aralık 2013, 13:09:32 »
Bende paylaşayım bazı fikirlerimi;

1- "Tur sınırlaması", şu kadar turda, şunu yap demek.Oyunu da, oyuncuyu da kısıtlayan bir şey bence bu.Bana göre bu olay tamamen kalkmalı.

2- "Ordu sayısı" ve "savaşların mantığı".Hadi imparatorlukları anlarımda, küçük kabilelerin bile çok fazla ordusunun olabilmesi saçma bence.Ordu ve savaş az ve özel bir şey olmalı bence, öyle her turda rahatça birlik üretip savaşamamalıyız.

Örnek olarak mesela nasıl tarihte "Büyük iskender" tek büyük ordusunu toplayıp uzun soluklu bir sefere çıktıysa, savaşlarda bu mantıkta olmalı.

Oyunun büyük kısmında kendi gelişimimiz üzerine odaklanmalıyız.Savaşların gelişimi ise uzun zamana yayılan bilgi toplama, planlama, hazırlık vs. gibi süreçlerin sonunda, diplomatik unsurlarıda göz önüne alarak yavaşça ilerlemeli.Öyle her turda ordu basıp, şimdi buraya dalıcam, diğer turda başka yere diye basit bir stratejiden ibaret olmamalı.

Valla çok uyuz oluyorum ben bu savaş mantığına, hiç gerçekçi değil.En azından "knight of honor" oyunundaki gibi ordu toplamak ve sefere çıkmak kesinlikle zorlaştırılmalı.Açıkcası zaten bu grafikleri "knight of honor"a monte edip oyunun 2. sini çıkarsalar rome 2'yi ezer geçerler kanaatindeyim.

Diplomasiye falan hiç girmiyorum.CA bence bu konuda en azından "Paradox Interactive" oyunlarına yaklaşabilmeli.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2013, 22:38:56 Gönderen: mexelinal »

*

Çevrimdışı efe35

• *
  • 78
« Yanıtla #22 : 24 Aralık 2013, 21:36:38 »
Aynen ya adamın dağ gibi 3 ordusunu aynı savaşta yok ediyorum herif benimle barış yapmak istemiyor.Ve büyük bir meydan savaşını kazanırsak düşmandan barış karşılığı toprak alabilmeliyiz.Bir de harita ful dolu olsun rebeller olmasın tamam onu başardınız ama dandirik dundirik kabileler romayı kartacayı her seferimde yıkıyor.Ve az önceki arkadaş iyi bir noktaya değindi eskiden videolar olurdu çok eğlenceliydi mtw2'de suikastçinin mallıklarına gülerdim.Sadist arkadaşlar için cengiz han tarzı yağma videoları olmalı veya fatih tarzı halkı bağışlama.veya düşmanın liderlerini ibret-i alem olsun diye çarmıha gerdirme gibi o zamanlarda yapılan işkenceler filan.Diplomasi kısmında öldürdüğümüz düşman general ve mümessillerin kellesini düşman kralına yollamak ve bunun için bir video olmalı.Bu gibi ufak ayrıntılar olsaydı r2 en çok satan strateji oyunu olurdu.bir de tehdit etme olmalı.

*

Çevrimdışı Eazy

• *
  • 107
  • Bir bak tarihe TÜRK'e karşı gelenin sonu ne olmuş?
« Yanıtla #23 : 05 Ocak 2014, 17:09:02 »
Diplomasi biraz daha geliştirileydi iyiydi..
Ayrıca Savaşlar çok kolay kazanılıyor(Normal zorluk)

« Yanıtla #24 : 05 Ocak 2014, 17:09:57 »
E normal zorlukta savaşlar çok kolay kazanılıyor dersin tbai.Zor savaşlar istiyorsan efsanevide oyna  ehi*

*

Çevrimdışı Eazy

• *
  • 107
  • Bir bak tarihe TÜRK'e karşı gelenin sonu ne olmuş?
« Yanıtla #25 : 05 Ocak 2014, 17:19:18 »
E normal zorlukta savaşlar çok kolay kazanılıyor dersin tbai.Zor savaşlar istiyorsan efsanevide oyna  ehi*

Efsanevi de Campaign çok zor oluyor :D

*

Çevrimdışı efe35

• *
  • 78
« Yanıtla #26 : 09 Ocak 2014, 20:30:27 »
medieval 2 oynamaya geri döndüm m2'nin normali r2'nin zoru kadar.

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1316
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #27 : 09 Ocak 2014, 23:12:26 »
Benim daha zor oynamaya yeni yeni yiyor MTW2   yardir*
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .

« Yanıtla #28 : 11 Şubat 2014, 12:29:57 »
İnşaat ve şehir gelişmesi beklediğimden daha kısır. Rome 1'de bütün binaları yapana kadar sıkılırdık ya da medival 2'de. Ama bu oyunda inşa olayı çok sürmüyor.

Bir de şu teknoloji olayı pek sarmıyor artık. Empire'da eyvallah dedik çünkü o dönem dünyada en çok buluşun yapıldığı yıllardı ancak milattan önceki dönem araştırma-geliştirme çok mantıklı gelmiyor. Rome 1 gibi yeni asker ve gemi çıkması için inşaatlar yapsak daha iyi olurdu. Hatta Medieval 2'deki gibi askerler zırh geliştirmesi oldukça farklı zırhlar giyseydi vs.

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1316
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #29 : 14 Şubat 2014, 00:13:32 »
bence de ... Sadece Askeri anlamda teknoloji buluşları olsa daha iyi olur du :)
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .