Osmanlı İmparatorluğu

• 10 Yanıt
  • 3399 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Osmanlı İmparatorluğu
« : 14 Ocak 2014, 19:53:21 »
Herkese konumu okuduğu için teşekkür ederim.Öncelikle şunu belirtmek isterim ana konuda Osmanlı İmparatorluğu rehberinin eksikliğini hissettim ve bir Osmanlı İmparatorluğu rehberi hazırladım , artık konuya geçelim.Osmanlı İmparatorluğu , NTW'de koalisyon seferinde bulunmamaktadır bu yüzden Osmanlı İmparatorluğu'nu koalisyon seferinde oynamanın tek yolu çeşitli modlar yüklemek.Osmanlı İmparatorluğu ile yapmanız gereken ilk şey kısa , orta , uzun dönemde kullanacağımız bir taktik belirlemek işte bende bu taktiği belirlemede size yardım edeceğim.Kısa vadede Napolyon ve yandaşlarına sevdirmeli lakin bunları yaparken Avusturya'yı kızdırmamalıyız , sakın Avusturya'ya kısa vadede savaş açmayın çünkü ondan toprak alırsanız bile o size büyük bir baş belası olacaktır.Rusya'yla ise savaşı bitirmeyin savunmacı bir tutum sergileyin.
Orta vadede yapmanız gereken en önemli şey geliri arttırmak ve yönetim şeklini değiştirmek.Yönetim şeklini değiştirmenin asıl amacı ise Fransa ile aranızı iyileştirmek ve bu yönetim biçimini değiştirmenin en uygun zamanı ise bu zaman.Ekonominin iyileştirme çabasının ise en önemli nedeni son vuruşu yapmak için hazırlıktır çünkü uzun dönemde büyük masrafa girecek ve belki de ekonominiz kötüyse kıtlık yaşayabilirsiniz. Uzun dönemde Avusturya ile savaşa girip zaferden zafere koşabilir ,Rusya'yı dizginleyebilirsiniz hatta oyunu biraz daha eğlenceli hale getirip İtalya'yı günümüzdeki haline getirebilirsiniz.Eğer size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana konumu okuduğunuz için teşekkürler.

Ynt: Osmanlı İmparatorluğu
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2014, 20:02:23 »
Yorumlarınızı bekliyorum

*

Çevrimdışı Constable

• *
  • 2742
  • (-_(-_(>_<)_-)_-)
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2014, 20:06:39 »
çok kısa be abi .ayrıca resimle desteklesen..
Elveda Forum!

*

Çevrimdışı Diesel

• **
  • 3955
  • ~ Brotherhood Of Steel ~
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2014, 20:07:38 »
Çok karışık.Ayrı ayrı ve resimli...
dizel

« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2014, 20:11:15 »
Özür dilerim ama telefondan yazdığım için hatalarımı mazur görün hafta sonu düzletebilirim

« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2014, 11:41:01 »
 dov* Bu Osmanlı İpmaratorlugunu Tek Oyunculuk olarak da seçebilrmiyiz şimdi benim istedigim ooo... çünkü steam da resimlerde napolyonun osmanlıyla savaştıgı gördüm bunu da pğek haz etmedim o yüzden burdayım ..eger OSMANLI DEVLETİNİ SEÇEBİlme hakkımız varsa bunu Tepmemek gerekir deilmi .... 

Rome 2 de işler karışık hal amya bşaladı DLC ler çıktıkça ve şu asilerden bıktım usandım devalı devlet deiştiriyorum bu da 140 turda bir oluyor :) sıkmaya başlıyor ...

Ama Osmanlı İPM olunca iş deişir sıkılma bunalma gibi şeylerin olmayacagını düşünüyorum ...

« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2014, 12:55:42 »
@Destan5461 Darth Mode atarsan o da oluyor.
Ben ordumu Nizam-ı Ceditler ile doldurana kadar hep ticaret yapıyordum sonra İspanya ve Fransa ile ticaret imzaladığımda otomatik olarak Rusya ve Avusturya bana savaş açıyordu. Hatta tek turn'da 4 şehir birden almıştım.
MÜSTAHAK ULAN SİZE

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2014, 16:31:55 »

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2496
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2014, 00:15:03 »
Resim:Yok

Tecrübe:0

Rehber Düzeyi:Vasat

Bilgilendirme:Yok denilecek kadar az

Önerim:Resimlerle uygulamalı olarak destekle en ince ayrıntısına kadar çok geniş bir rehber hazırla

Rehber olayı düz yazıyla olsaydı şimdi her konuda boy boy rehberlerim vardı

« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2014, 01:22:48 »
2 satırlık rehberler returned diye boşuna dememiş birileri :D

Düzen yok,bilgilendirme çok az,resim yok ve tecrübe kazanmak için yapılmamış. Telefondan yazmış olabilirsin dostum ancak telefondan da yazmak zorunda değildin yani bilgisayara geçene kadar bekleseydin çok daha verimli olurdu  tbr*