İSKİTLER HAKKINDA SORU ?

• 11 Yanıt
  • 4296 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İSKİTLER HAKKINDA SORU ?
« : 26 Ocak 2014, 18:11:25 »
arkadaşlar bu iskitlerin süvarilerinde niye öteki süvarilerden ayrı yetenek yok ? .

*

Çevrimdışı morfo35

• ...Morfiþ is Coming...
  • **
  • 3660
  • ya el yelil yelil
Ynt: İSKİTLER HAKKINDA SORU ?
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2014, 18:22:34 »
Niye olsun ki -_-

« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2014, 19:11:15 »
rome total 1 de ve  medievalde vardı . mesela çember şeklinde koşarak ok atma gibi .

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1812
  • Time is the best teacher but it kills all students
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2014, 19:32:03 »
İskitlerin atlı okçularında zaten o özellik var fakat bozkır atlı okçuların da değil ondan sonra çıkan ismi yanlış olmasın galiba zırhlı atlı okçularda o özellik var .

« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2014, 19:56:06 »
Asil İskitlerde bulunan Saka Kraliyet okçuları çok iyi morale ve isabetliliğe sahipler. Ben İskit atlılarından oldukça memnunum. İlla ayrı bir özellik arıyorsan Kraliyet atlı okçularından oluşan bir ordu kur ve Moğollar gibi meydan savaşlarında terör estir.
Her nota bir anlam, her anlam, bir gerçek.

« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2014, 15:30:24 »
patch yükseltince yeni özellikler geliyomu ?

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2014, 03:05:09 »
Fort   yardir*

Massagetlerin en ii okçuları (saka kataprakt atlı okçuları) hepsinden iidir

,,                      ,, ,,  atlıları bilionuz her halde saka katapraktları
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2014, 19:15:42 »
Onu geçelim hiç yaya asker yok bunun yanı sıra asayişi sağlama imkansıza yakın derecede zor.Bu devletle oynayabilene helal olsun

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2337
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2014, 19:18:52 »
aynen öyle hileli oynadım yine de inanılmaz zor tabi en zorda oynadım orası ayrı yoksa kolay. inanılmaz derece zor bozkır göçebeleri ile oynamak. Galatea ile oynamak daha kolay.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

*

Çevrimdışı Altheir33

• 295
  • Sevginin olmadığı yerde, sadece zulüm vardır.
« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2014, 20:05:08 »
Onu geçelim hiç yaya asker yok bunun yanı sıra asayişi sağlama imkansıza yakın derecede zor.Bu devletle oynayabilene helal olsun

Ben atlı okçuları baskıncı süvari olarak da kullanıyorum (zırhlı atlı okçuları tabii ki bozkır atlı okçuları beş para etmez) düşman sapancıları ve okçularına baskın verip geri çekileyazarak ordularını menzilli birimlerden mahrum bırakınca iş çok kolay oluyor. Hele hoplit tipi birlikler zaten onları yorunca artık dört taraftan ordularla saldırıyorum. hızlı savaşta parayı aşırı yapıp massagetlerle her türlü yunan devletini yıkıyorum kartacayı da yendim ( tabi biraz zor  yardir* ) keza barbarlar da dahil. Selevkos ve roma yı da bilmiyorum.

romayla savaşacağım bir dahakine onun dışında göçebe orduları istisnasız en iyi ordudur diye düşünüyorum. ben de helen hoplitlerini hiç kullanamam  tebessum*
Ayrıca partyalılarla da hiç oynayamadım. Göçebe atlı okçuları çok daha iyi.

Fakat ekonomi ve asayiş işi çok sıkıntılı ve özellikle asil iskitlerle özel birlikleri açabilmek için teknolojileri baştan sona yapmak gerekiyor. Ama garnizonda bayağı ordu birimi var ve bunlar öyle topluluk gibi felan değil (biraz daha güçsüz ama olsun.) Sağlam bir eyalet başkentindeki garnizon ordusu 20 tane birime kadar çıkıyor hatta yükseliyor.