Anket

En güçlü devlet

Roma
Kartaca
Selevkos
Arverni
Ýceni
Mýsýr
Ermenistan
Suebi
Partya
Pontus
Makedonya
Massagetler(dlc)
Atina(dlc)
Epirus(dlc)
Odris Krallýðý (dlc)
Baktriya
Tylis (dlc)
Lusitaniler

oyundaki en güçlü devlet

• 55 Yanıt
  • 15955 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
Ynt: oyundaki en güçlü devlet
« Yanıtla #50 : 26 Haziran 2015, 20:46:23 »
Oyunda kılıçlı birlikler mızraklıları daha kolay doğradığından ve Roma'nın başlangıç piyadelerine karşı çevre düşmanları genelde mızraklı birlikler kullandığından Roma daha güçlü başlıyor.
]

*

Çevrimdışı Ebû Turab

• 212
  • Kudüs ağladıkça, Yahudi cüretleniyor....
« Yanıtla #51 : 26 Haziran 2015, 20:47:05 »
Kılıçlıları yok. Barbar bir devlet (özellikle Odris krallığı) Sparta'yı çok rahat alır. Kılıcın mızraklara karşı avantajı var. Ve aynı zamanda süvarileri de çok güçsüz. Halefler gibi elit kargıcıları da yok. Ayrıca başlangıç birimleri çok pahalı ve parasına göre güçlü değil.
Sparta ile ben çok iyi oynuyorum. Tüm haritayı En Zor da aldığım Tek devlet.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2015, 20:47:37 Gönderen: Ebû Turab »

« Yanıtla #52 : 26 Haziran 2015, 20:55:11 »
Arkadaslar lusitani nin efsane falcata kılıçlilari var tam bir biçme makineleri...Menzillilere karşı biraz güçsüzler maalesef ama özellikle kartaca nin hoplitlerini çok rahat bicebiliyorsunuz Oynaması ve kılıçlıların biçmesini izlemesi gerçekten zevkli ama şunu da söyliyim oyunun en güçlü devleti Roma dır.
Lusitanilerle de oynamak isterim aslında ama sırf bunun için HatG almam. Lusitanileri de listeye koyacağım.
Roma olmasının sebebi bence oksilyerler. Suriye'de fillerle ortalığı kasıp kavururken Britanya'da savaş arabalarıyla zafere koşabilirler.

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2337
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #53 : 27 Haziran 2015, 11:10:19 »
 Oyundaki en güçlü Devlet kesintisiz Roma. Her dönemde ve çağda birimleri inanılmaz güçlü. Daha sonra Yunan Devletleri gelir. Özellikle ileri dönemlerde Sparta Hoplitleri çok güçlü. Tabi Atlı birimlerde Katapraktlar ön de Askeriyede. Doğunun atlı ve okçu konusunda bir üstünlüğü var. Oyuna dlc ler ile gelen testili mancınık falan iyi de yakın çekimlerde hiç görmedim o yılan veya arı kovanlarını. Yada bana denk gelmedi. Kadınların girmeside iyiydi özellikle göçebelere.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

« Yanıtla #54 : 27 Haziran 2015, 11:56:17 »
Roma

*

Çevrimdışı Gaius Julius Ceasar

• *
  • 453
  • Si Vis Paces Pare Bellum (Julius Ceasar)
« Yanıtla #55 : 27 Haziran 2015, 16:39:42 »
En güçlü devlet sorusu karmaşıktır ama en güçlüsü Roma değildir.

Bence en güçlüsü Sparta fakat tür bolluğundan dolayı Selevkoslar da iyidir. Sıralayacak olursam:

1. Sparta
2. Selevkos (Tür bolluğu bazında birincidir bence. Hint Filleri var  ehue*)
3. İskitler
4. Kartaca
5. Partlar veya Baktirya

diye düşünüyorum.

En güçlüsünün Roma olmadığı konusunda kesinlikle katılmıyorum, tartışmasız Roma daimi en güçlü devlet yaptığın sıralama 2.den başlayarak doğrudur. Eğer bir kişi Roma'yı yönetecek stratejik oyun algısına sahip değilse(buradaki lafım sana değildir yanlış anlama) düz meydan savaşından zevk alıyorsa Roma en güçsüz olurdu çünkü Roma akıl,taktik disiplin ve güçtür ama  saf güçte en üstte değildir bir bütün olarak en üsttedir o sebeple değerlendirmeni yanlış buluyorum bütünlüklere değil tekil parçalara göre bir sıralama yapmışsın @GamerGenc
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2015, 16:40:46 Gönderen: Gaius Julius Ceasar »
Veni Vidi Vici
             Gaius Julius Ceasar

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=109251.0  [Genel Devletler Rehberi]

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=109279.0  [Yunan Şehir Devletleri Rehberi]

Arkadaşlar benimle aynı isimde bir arkadaş daha var forumda ancak onun adı ''Gaius Julius Caesar'' diye yazılırken benimkinin sonu Ceasar'dır o ''a'' harfi ben ''e'' harfi ile ''Ceasar'' yazmışım lütfen dikkat edin beni ve o arkadaşı karıştırmayın.Buraya o arkadaşın linkini koyuyorum bakın görün karışıklık olmasın sonra http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?action=profile;u=38250