Anket

Avusturya
4 (7.1%)
Fransa
11 (19.6%)
Büyük Britanya
33 (58.9%)
Prusya
1 (1.8%)
Rusya
7 (12.5%)

Toplam Oy Verenler: 56

En kolay devlet?

• 16 Yanıt
  • 4305 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı grim

• 1230
Ynt: En kolay devlet?
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2014, 22:41:49 »
Sevgili dostum 2. Bayezid geri gelmiş.   tebessum*

« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2014, 17:49:23 »
ETW de en güçlü devlet İngiltere olabilir fakat NTW de devletlerin güç dengeleri değiştirilmiş. Mesela sadece Ruslarda üretilebilen Unicorn toplar Rusyayı geç dönem de üstün bir kuvvet kılarken İngiliz limanları oyunun başında hiç bir devletle boy ölçüşemiyecek kadar büyük. Bunun yanında Fransanın diğer devletlere göre daha çok ordusu var. Fakat bir çok cephede savaşacaksın o çok dediğim Fransız ordusu eriyip yok oluyor. NTW için bir genelleme yapmak pek mümkün değildir. Sana tavsiyem Almanlarla başla çünkü savaş halinde değiller ve usulca gelişirsin.  tbr*
en güçlüsü ingiltere demedim ama bak en kolay devlet ingiltere dedim çünkü adamların donanması güçlü adaya kimseyi ayak bastırmazlar ve ele geçirilmezler biraz geliştikten sonra ver elini normandiya  kah*

*

Çevrimdışı II.Bayezıd

• **
  • 3852
  • Gerçek, zamanın tek kızıdır.
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2014, 21:33:22 »
Sevgili dostum 2. Bayezid geri gelmiş.   tebessum*
Grim seni hatırladım. Güzel insan.  tebessum*

Royal Guard Britanyanın oyun başında güçlü bir donanması var demedim ki. Limanları çok güçlü dedim.  tebessum* İrlanda Kuzeyden gelebilecek saldırlara açık. Hem de çok açık. Kısa not düşeyim. Fransa oynayan arkadaşlar pat diye Avusturyaya girmek yerine ufak birimlerle taciz etsinler Birtanyaya ama ufak birimlerle yani yokolursa büyük ekonomik kayıplar verilecek birliklerle değil.  tebessum*

« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2014, 15:25:26 »
İngiltere iyidir  tbr*

*

Çevrimdışı pazzini

• 56
  • Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz
« Yanıtla #14 : 15 Temmuz 2014, 17:02:34 »
Büyük Britanya.

*

Çevrimdışı onurlu

• *
  • 380
« Yanıtla #15 : 15 Temmuz 2014, 18:25:36 »
ekonomisiyle ve gücüyle Fransa. İngiltere başlangıçta kısıtlı bir güce sahip. "Napoleon Total Factions " ile Fransa'yı  oynarsan İngiltere'yi rahatlıkla yıkabilirsin veya gücünü kırabilirsin. Öbür devletleri dize getirmek zaten çok kolay Fransa ile. Ada ülkesi olması güvenlik için önemli, yeni başlayanlar için İngiltere derim ama Fransa iken de küçük devletler var seni koruyan.

*

Çevrimdışı Bldoy

• 227
« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2015, 20:00:36 »
Büyük Britanya