[Hikaye]Daimyolar'ın Günlükleri:2.Bölüm Tiger of Owari

• 22 Yanıt
  • 2448 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2545
  • Ebu Zerdüşt
Bayağıdır ilgilenemiyordum bölümümle yepyeni hikaye yazıcam ilk hikayemdir beğenildikçe yeni bölümler gelecektir campaign resimleri olmasada resim eklemeyi düşünüyorum

Rezervleri alın yazmaya başlarım birkaç saate
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2014, 01:51:34 Gönderen: [Hacci]Emmi »

*

Çevrimdışı Samuray Jack

• *
  • 402
  • Alea iacta est!
Ynt: [Hikaye]Daimyo'nun günlükleri
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2014, 22:47:35 »
Beklemedeyiz.

Bakkal bir mahallenin kalbidir. Bunlar, mahallenin kalbini almaya çalışıyorlar, İskender! Bizi biz yapan değerlerle oynuyorlar İskender... Anılarımızı silmek, geleceğimizi gölgelemek...Bizi hayata küstürmek istiyorlar İskender..

1000 kişi ile 100 kişi öldürmek trajedi , 100 kişi ile 1000 kişi öldürmek stratejidir

Erdal B.

Ben kamyonu sürdüm leonardoda vinci.

İsmail A.

Başkalarının istediği gibi davranıp hayatta kalmaktansa kendi istediğim gibi yaşayıp ölmeyi tercih ederim.

SaMuRaYjAcK

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
Re: [Hikaye]Daimyo'nun günlükleri
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2014, 23:28:02 »
Bayadır Shougun 2 oynamak lstiyorum lakin kasmalardan dolayı oynayamıyordum. Hiç olmazsa bu isteğimi bu hikayeyle kapatmak istiyorum ayrıca senin yazman daha iyi oldu. Kötü yazarsan ve beğenmezsem banlarım rahat rahat pacoz*

Bu arada neden campaign'den resim koymayacaksın ?

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2545
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2014, 23:42:47 »
Başta öyle düşündüm fakat olayları bağlayamadım bayağı yazmıştım sonradan zevk alınamayacağını düşündüm Campaign'e göre yazayım hikayeyi dedim.Hem senaryo oluşuyor kafamda hem oynayasımda vardı oyunu bayağı

Ekran kartım filan bozulmuştu yenisini alıyım dedim hazır Sc 2'nin kasmasından kurtulurum dedim

Şuanda indiriyorum %88'de fakat hangi klanı kullanacağımda kararsızım

Spoiler
[close]

*

• fsociety
  • **
  • 11256
Re: [Hikaye]Daimyo'nun günlükleri
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2014, 23:46:37 »
Ip ban tercıhım degıldır :P

Ynt: Re: [Hikaye]Daimyo'nun günlükleri
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2014, 00:08:17 »
Ip ban tercıhım degıldır :P
Tanığım.

Takip edicem.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2545
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2014, 10:09:16 »
Yalnız yükledim mükledim ayarları yaptımda klan mevzusunda tereddütte kaldım öneriler neler?

*

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2014, 10:54:58 »
Yalnız yükledim mükledim ayarları yaptımda klan mevzusunda tereddütte kaldım öneriler neler?
Fark etmez başla biriyle.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2545
  • Ebu Zerdüşt
Ynt: [Hikaye]Daimyolar'ın günlükleri
« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2014, 04:32:30 »
1. Bölüm: Rise of Oda

Yıl 1545 İlkbahar'ı, Oda Klanı olan savaşlardan yıpranmış durumdadır.Kardeşinin ihanetine uğrayan Nobuhide nefret ve üzüntü içindedir.

Oda Nobuhide'nin daimyo olmasına karşı çıkan bazı ichizoku(klan) üyeleri ve kardeşi Oda Morokazu birlik olarak 620 kişilik dev bir ashigaru ordusuyla Owari kalesine doğru yürüyüşe geçerek Oda klanının sonunu hazırlamaya çalışmaktadırlar.

Nobuhide ne kadar tecrübeli bir daimyo olsada her zaman senseine danışan geleneklerine bağlı bir adamdı.

Nobuhide Sensei Honda Ginjiro ile uzun uzun sohbet etti ve konuya değindi

-Sensei kardeşim bana karşı isyan etti,beni sırtımdan hançerledi,beni küçümsedi ve şuanda hainlerle işbirliği yaparak bütün ailemi katletmek istesede ben ne onu nede ashigarularını öldürmek istemiyorum

Ginjiro sert bir ses tonunda

-Merhamet erdemdir Nobuhide,fakat isyancılara hiçbir zaman merhamet edilmemelidir o kişi kardeşin hatta baban olsa bile...

Ve ekledi

-Git ve bütün isyancıları öldür ki aileni kurtar kardeşin daimyoluk uğruna ailesini katletmeyi göze alıyorsa ona hiçbirşey öğretememişim demektir.

Nobuhide Gunijiro'ya her zaman güvenirdi,tereddütte kaldığı zaman hemen ona koşar tavsiye alır sonrada ormanda inzivaya çekilirdi

Uzun süre ormandan çıkmayan Nobuhide döndüğünde 1000 kişilik Oda ichizoku kuvvetleriyle karşılaştı,General Hisonu Daimyo'ya yaklaşıp Nobuhide'nin babasından kalan katanasını daimyoya uzattı

-Ohayou daimyom artık bu sizin babanız bana ''Oğlum hazır olunca bunu ona ver'' demişti ve öylede yaptım.

-Ohayou General,anlamıyorum nasıl olurda 1000 kişi toplayabilirsiniz?

-Halk sizi seviyor ve sizin uğrunuzda ölmeyi tercih eder

Dedi General

Nobuhide atına bindikten sonra bağırarak:

-İleri!

2 Gün sonra ordu karşı karşıya gelir,Nobuhide'nin uzlaşma mektubuna karşılık kardeşi ona küfür dolu mektuplar göndererek tek uzlaşmanın daimyoluktan feragat etmesi olduğunu söyledi

Bunu reddeden Nobuhide derhal savaş düzenine geçti

1 samuray 4 ashigaru birliğine sahip olan Nobuhide'nin karşısında 3 ashigaru birliği ve kardeşinin korumaları hafif süvariler vardı

Başta kardeşinin öfkesine yenik düşüp bütün gücüyle üstüne yürüyeceğini düşünen Nobuhide bir süre sonra yanıldığını anlayarak kardeşinin üstüne yürüdü

Yarım saatlik yürüyüş sonrası kardeşinin tepede konuşlandığını öğrendi,direk saldırmakta çok kayıp vereceğini anlayan Nobuhide,generalleri ile istişare yaparak önce okçuları devre dışı bırakılmasına karar verdi

Dağınık düzen halinde okçularını konuşlandıran Nobuhide düşman ashigarularının askeri tecrübeden ve eğitimden yoksun olduğunu gördü

Uzun süren ok çatışmaları sonucunda düşman okçuları 160 iken 37'ye indi

Nobuhide kendi okçularının oklarını bittiğinde birliğini geri çekti.

Düşmanın bitkin ve savaşta isteksiz olduğu belli oluyordu,Oda Nobuhide General Hisonu'ya kardeşinin kafasını getimesi için bütün birliklerini komutası altında toplayarak taaruz emri verdi

Uzun süren çarpışmalardan sonra ichizoku kuvvetleri sayıca üstünlüğünün büyük etkisiyle savunma hattını yardı ve zafer kesinleşti Oda Morokazu kaçmak yerine savunma hattını tekrar kurmaya çalışırken çarpışmada öldü

Nobuhide'nin emriyle Morokazu'nun kafası sunuldu, Nobuhide son konuşması olarak ''Gomen Kudasai Otoutosan''(hoşçakal kardeşim) dedi ve kimsenin bilinmeyeceği yere bedeniyle birlikte gömülmesi emrini verdi.

Nobuhide bu acı dolu günde askerlerinin şenlik yapmalarına izin vermedi ve 2 tarafında ölüleri için genel yas ilan etti

İç savaştan galip çıkan Nobuhide ichizokunun kalkınması için bir takım değişiklikler yapılması emrini verdi.

İleriki Tokugawa taaruzu için ordunun genişletilmesi Nobuhide bakımından önemliydi

Oda klanının yanı başında bulunan Kitabatake klanı ile olan ilişkilerin geliştirilmesi kararını alan Nobuhide ileriki yayılma çalışmalarında orayı üs olarak kullanmayı düşündü

Gelecek Bölüm

Tokugawa Savaşları

Hikaye Notları

Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1317
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #9 : 21 Haziran 2014, 05:05:50 »
Takipteyim, güzel olacak gibi .  tbr*
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .