[Hikaye] SAVAŞÇININ YOLU: 5. Bölüm: ŞÜPHE

• 33 Yanıt
  • 2782 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı grim

• 1230
[Hikaye] SAVAŞÇININ YOLU: 5. Bölüm: ŞÜPHE
« : 27 Haziran 2014, 20:49:07 »

SAVAŞÇININ YOLU

Ordu bir kırkayak gibi kıvrılarak nehre doğru ilerliyor. Ben dalgalanan bayrakları izliyorum. Çocukken şu konuşmaları yaptığımı iyi hatırlıyorum:

Bayrağımız neyi temsil eder biliyor musun?
Rüzgar gibi çevik, orman gibi sessiz, ateş gibi kızgın, dağ gibi sabit.
Ordu harekete geçtiğinde ilk önce atlılar, bir rüzgar çevikliğiyle düşmana saldırır. İkinci olan mızraklılar düşmana bir orman sessizliğinde yaklaşır. Üçüncü olarak da süvariler bir ateş kızgınlığıyla akın ederler.Ve daimyomuz, bunların ardında bir dağ gibi yerinden kımıldamadan olan biteni izler. İşte bayrağımız bunu anlatır.

Not: İlk defa bir hikaye yazmaya çalışıyorum. İnşallah beğenirsiniz.
Oyunun özellikleri şöyle: hard,very hard. Bir orduda 80 birlik olabilecek. Yani savaşlar büyük olacak. Böylece grafik düşük olacak. Hikayeyi daimyonun ağzından yazacam. Eğer yenilirsem kayıttan devam etme yok oyun biter. Yani sonu erken de gelebilir. Klan Takeda olacak. Düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi söylerseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 01:08:44 Gönderen: grim »

Ynt: [Hikaye] Savaşçının Yolu (Giriş)
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2014, 20:53:43 »
Aslında grafikleri güzel yapıp 2000 askerin varsa onu 16 ile çarparak ordum 32 bin kişi idi diyebilirsin,takip.

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2014, 21:24:39 »
Farklı olsun diye 80 birlik. Gerçekçi oluyor. Bu arada takeda bayrağıyla ilgili yazdıklarım gerçek.  sekil* İlk bölüm inşallah bu akşam olur.  tbr*

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11257
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2014, 21:28:03 »
Takipteyim Grim, giriş resmini sevdim + tbr*

« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2014, 23:31:28 »
Başarılar. Beğendim Takip Edeceğim  tbr*

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2014, 15:59:47 »
1. BÖLÜM: FIRSAT

Ben Takeda Shingen. Babam genç yaşta ölünce Takeda daimyosu oldum. O güçlü bir liderdi ama Shogun onu kıskandı. Dedi ki o bana süikast düzenledi. Ve ona bir seçim sundu:
Ya kendini öldürürsün ya da ailen ölür. Babam onurlu olanı seçti. Onun ölümüyle müttefiklerimiz bize arkasını döndü.
İşte herşey böyle başladı. Hojo ittifakı bozdu. Murakami bu durumdan faydalanıp bize savaş açtı. Üzerine gidince kalesine çekildi. Onu yendim ve ilk adımı atmış oldum.

Neyin ilk adımını?

Savaşçının yolu der ki: "Arzum yoktur, fırsatı ele geçirebilmektir benim arzum."

Japonya uzun süren iç savaştan sonra parçalara bölündü ve klanlar arasında paylaşıldı. Bu fırsatı değerlendirmek için yola çıktığımda çok az askerim çok az müttefiğim vardı. Kuzey Shinano' yu aldıktan sonra orduma katılmak için ve müttefik olmak için gelen çok oldu. Şimdi bana saygı duymaya başladılar. Böylece planımın ilk adımını gerçekleştirmiş oldum.

Planım önce kuzeye hükmetmekti. Bunu yapabilmem için müttefiklerimin benden korkmaları gerekir ki bana ihanet etmesinler.
Uesugi Keshin' e bir mektup gönderdim. Ona savaşa hazır olmasını söyledim. Mogami ve Yamanouchi' de dostlarını yalnız bırakmadılar.

Ben önce Yamanouchi üzerine gitmeye karar verdim. Bunu yapma nedenim diğer klanlara mesaj göndermekti:
"Ya düşmanımla beni başbaşa bırakırsınız ya da en büyük düşmanım olursunuz!"

-1.Bölüm sonu-

Not: Bölümleri kısa yapmayı düşünüyorum. Okunsun diye. Yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum.

*

Çevrimdışı grim

• 1230
Ynt: [Hikaye] Savaşçının Yolu:1. Bölüm-FIRSAT
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2014, 19:46:55 »
2. BÖLÜM: İLKELER

Ben Yamanouchi üzerine giderken metsukem Uesugi Keshinin peşinde. Yolladığı habere göre yaklaşık 2500 adamıyla kuzeye ilerliyor. Bu metsukemden aldığım son haber oldu.

Kardeşim Nobushige'yle birlikte Kozuke'yi kuşattım. Üç bine yakın askeri kardeşimin komutasına verdim. Bir gün sonra Kozuke bizimdi.

Bir zamanlar onun bana yaptığı gibi Hojo Ujiyasu' ya bir mektup gönderdim. Ve artık müttefik olmadığımızı söyledim. Bunu yapma nedenim Hojo' nun düşmanları Satake ve Satomi' ye düşman görünmemekti. Neden müttefiğime sırtımı döndüm?

"Savaşçının yolu der ki ilkelerim yoktur, uyum sağlayabilmektir benim ilkem."

Satake' yle ticaret yapmaya başladım. Kuzeyi ele geçirdikten sonra sıra bu çiftçilere gelecek. Uesugi üzerine yine metsuke gönderdim. Ondan haber almalıydım. Şehirlerimden ve köylerimden asker çağırmaya başladım. Uesugi izlendiğini biliyordu. Beni yanıltmak için ordusunu ikiye bölmüş olabilir.
Ben bunları düşünürken bu mektup az önce elime ulaştı:

"Yeterince cesur adam öldü. Bu savaşa son verelim."

Uesugi Keshin zeki bir adam. Onu yeneceğimi biliyor. Cevabım hayır oldu.

Kozuke' ye büyük bir kale yapılmasını emrettim. Bu hem zaferimizin hatırası hem de büyük bir ordu kampı olacak. Askerlerime emir verdim:

"Hiçbir zafer kolay kazanılmaz. Uesugi ye gidiyoruz."

-2. Bölüm sonu-
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2014, 22:17:54 Gönderen: grim »

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1812
  • Time is the best teacher but it kills all students
Ynt: [Hikaye] Savaşçının Yolu:2. Bölüm- İLKELER
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2014, 19:52:43 »
İki bölümde güzel olmuş  tbr* Bölümleri azcık daha uzun tutsan bence daha iyi olur .

« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2014, 20:08:07 »
İki bölümde güzel olmuş  tbr* Bölümleri azcık daha uzun tutsan bence daha iyi olur .

Birde aavaşıda göster.

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11257
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2014, 21:27:21 »
Eline sağlık, bölümleri az daha uzun tutmalısın tbr*