[Hikaye] SAVAŞÇININ YOLU: 5. Bölüm: ŞÜPHE

• 33 Yanıt
  • 2671 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı grim

• 1230
Ynt: [Hikaye] Savaşçının Yolu:2. Bölüm- İLKELER
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2014, 22:13:58 »
Sağolun beyler. Bölümleri artık daha uzun tutacam. Ve bundan sonraki savaşlar büyük olacağı için onları da ekleyecem.

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11260
Ynt: [Hikaye] Savaşçının Yolu:2. Bölüm- İLKELER
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2014, 22:17:30 »
Bir de bir sayfada 2 bölüm birden yayınlamamalısın.

*

Çevrimdışı grim

• 1230
Ynt: [Hikaye] SAVAŞÇININ YOLU: 3. BÖLÜM_ Ölüm Günü
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2014, 01:30:53 »
3. BÖLÜM: ÖLÜM GÜNÜ

Duyduğuma göre Uesugi, Fukushima Kalesi' ni ele geçirmiş. Metsukem Echigo dan haber gönderdi. Kale boş.
(click to show/hide)
Bugün aldığım tek iyi haber bu değil. Ailemize bir erkek daha katıldı. Adını Sumitomo koydum, yani zafer. Echigo' yu alarak bu çocuğu onurlandırmış olacağım.

Metsukem yine kayboldu. Echigo' ya vardığımda Uesugi Kenshin' in yaklaşık üç bin adamıyla kale dışında kamp kurduğunu öğrendim. Ben de kalenin önüne gelip onu beklemeye başladım. Kenshin' in yaklaştığını haber aldım ve ordumu savaş düzenine geçirdim.
Yola çıkalı 2 yıl oldu. Bugün Nagaoka Ovası' nda sisli başladı ve Kenshin' in ordusu ufukta göründü. Yaklaşık 900 okçu, 1900 mızraklısıyla geliyor. Benimse 2400 mızraklı ve 350 süvarim var.

Mızraklılarımı tek saf halinde ovaya yaydım. Süvarilerimi sağ kanatta topladım. Sol kanadın komutasını kardeşin Nobushige' ye verdim. Düşmana doğru hızla ilerledim. Sol kanadım daha ilerde ve tepenin üzerindeydi. 900 Uesugi okçusu merkeze ok yağdırmaya başladığı anda hücum emri verdim. Mızraklılarımla merkezi tutarken süvarilerimi sağ kanattan düşman okçularını avlamaya gönderecektim. Ve kardeşim de mızraklılarla sol kanattan yüklenecekti. Bu savaşta çok adam kaybedeceğimi biliyordum. Ama kazanırsam çok daha fazlasını toplayabilirdim.
Süvarilerim düşmana yaklaşınca Kenshin' in kardeşi 30 adamıyla 300 süvarimin önüne dikildi. Kenshin, Takeda süvarilerini durdurmak için kardeşi ve 30 samuraya güvenmişti. Süvarilerim hemen üzerlerine atıldı.
Bu sırada sol kanatta mızraklılar birbirine girmiş, savaş başlamıştı. Burada düşmana yokuş aşağı saldırmıştık. Sağ kanattaki mızraklılarım ise daha geride kalmıştı. Kenshin ordusunu 3 saf halinde dizmiş, süvarilerime karşı önlem almaya ve okçularını korumaya çalışıyordu.
Kenshin in kardeşi son meydan okuduğu yerde öldürülmüş ama savaştan kaçmamıştı. Onlar da biliyordu, bu savaşı kaybeden herşeyi kaybetmiş olacaktı.
Süvarilerim bu cesur adamı öldürdükten sonra düşmanın sol kanadına doğru hızla gitmelerini emrettim. Uesugi okçuları merkezi ok yağdırıp bize zaiyat verdiriyor. Ve askerimin moralini bozuyordu. Uesugi Kenshin merkeze saldırıp askerlerimin moralini iyice bozmayı amaçlıyor. Onu görebiliyordum. Buradaki yaklaşık 600 mızraklım tereddüte düştüler. Ben de askerlerime kendimi göstermek için Kenshin' in bulunduğu bölgeye hücum ettim. Kenshin le aramızda sadece bir mızraklı birlik vardı.

Kardeşin Nobushige sol kanattan mızraklılarıyla düşmana yüklenmeye başladı. Düşmanın sağ kanadına arkadan gelen süvarilerim mızraklarını uzatmış ashigarularla karşılaştılar. Geri dönüp saflar halinde dizilmeleri gerekiyordu. Bu da bize zaman kaybettiriyordu. 30 adamımla merkeze yaptığım saldırı askerlerimi cesaretlendirdi. Uesugi hatlarında korku, kendini göstermeye başladı.
Kardeşim Nobushige Merkezden sol kanada giden Uesugi daimyosuyla karşılaştı. Keshin ona hücum etti.
Bu sırada 300 takeda süvarisi mevzilerinden fırlayarak sanki hiç yorulmamış gibi düşmana arkasından saldırdı. Bu son hamleyle Uesugi hatları darmadağın olmuş askerlerin bu kapandan kurtulmaya çalışıyordu.
Keshin, çemberden çıkmayı başardı ve hızla savaş alanından kaçmaya başladı. Sonra öğrendim ki kalan adamlarıyla birlikte kuzeye doğru kaçmayı başarmış.
Ben 950 adamımı kaybettim. Uesuginin elinde ise hiçbirşey kalmadı. O savaştan kaçtı, kardeşi kendini feda ettiği halde; çünkü o bir şeyi bilmiyordu.

Savaşçının yolu der ki: " Savaştan kaçan süvari yalnız kendisini değil, bütün yiğit arkadaşlarını da öldürmüş olur."

-3. Bölüm sonu-

Not: Yorum atarsanız sevinirim.

« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2014, 02:48:07 »
İlk kez yazan birisi için fena değil  tbr* Açıkça söyleyeyim ben ilk yazdıklarımı gördüğümde utanıyorum  kah*

Hatalar'ını söylememi istersen,çoğu kişinin (bazen benimde) yaptığı hata olan ''imla'' yı düzgün kullanamama ve şu ''ve,fakat'' gibi kelimeleri yanlış kullanma var :) Mesela :

Mızraklılarımla merkezi tutarken süvarilerimi sağ kanattan düşman okçularını avlamaya gönderecektim. Ve kardeşim de mızraklılarla sol kanattan yüklenecekti.

Onun yerine :

Mızraklılarımla merkezi tutarken,süvarilerimi sağ kanattan düşman okçularını avlamaya gönderecektim.Kardeşimde mızraklılarla sol kanattan yüklenecekti.

Olabilirdi.

Ayrıca şu zaman dilimini oturtman lazım,mesela bir cümle içinde iki ayrı fiili iki ayrı zaman dilimi ile söylüyorsun (benim uydurduğum örnek bir cümle : süvarileri hazırladım ve saldırmıştım. Onun yerine : Süvarileri hazırladım ve saldırdım gibi olmalı)  :)

Geliştireceksin kendini  tebessum*
Birde ben hala ayarları en azından ''normal'' e getirmen taraftarıyım :D
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 02:58:32 Gönderen: Dark Heart »

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2014, 03:13:55 »
Vay! Sağol bro. Bu hataları farkedemedim doğrusu. Yazıları oyunu oynarken yazıyorum. Bu da biraz aceleye geliyor. İnşallah daha iyi olacak. Takip ettiğin için sağol. Bu iletiyi yazmışken şu konuya da değinmek isterim. Hikayeyi yazarken kullandığım "savaşçının yolu" söylemini BBC Savaşçılar: Shogun belgeselinde duymuştum. Tokugawa İeyasu' yu anlatıyordu. Aynı belgeselde İeyasu, bağlı olduğu beyin ona şöyle dediğini anlatıyor: "Oğlun bana komplo kurdu, ya o ölecek ya da aileniz." Bu gerçek bir hikayeydi. Ben de bunu değiştirerek Takeda Shingen için kullanmak istedim. Çünkü hem Takeda' ya sempatim var hem de onla ilgili de bir film izlemiştim. Filmin adı Kagemusha' ydı. Filmde Takeda Shingen bir kaleyi kuşatmışken keskin nişancı onu vuruyordu. Yaralanıp ölüyordu. Yerine ona benzeyen birini getiriyorlardı. Neyse filmi anlatmayayım. İşte bu filmde de Takeda Shingen' in torunu, dedesinin
yerine gelen adama (dedesi olduğunu sanarak) Sana neden dağ diyorlar diye sormuştu. Orada ki yaver gibi bişey de çocuğa bayrağın anlamını anlatmıştı.
Yani bu gerçekti. Bunu da kullanmak istediğimden ortaya böyle bişey çıktı.
Grafiği aslında bu savaşta yükseltmiştim biraz ama oyun içindeyken birlik ayrıntısını arttıramıyorum. Problem bu. Ama bu savaşta net görüntü olmaması ve genel görüntü alamama nedenim, sis. Bundan sonraki savaşlar gittikçe daha büyük olacak.
Şimdi bu kadar yazdım, sen de selam verip borçlu çıkmış gibi oldun da neyse.  tebessum*

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2014, 18:15:23 »
Bir iki mesaj atın beyler. Aynı sayfada iki bölüm olmuyomuş.

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
« Yanıtla #16 : 29 Haziran 2014, 18:16:53 »
Güzel bölüm olmuş  tbr* Biraz hızlı yazıyorsun ama .
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 18:17:39 Gönderen: NucLeaR-TR »

*

Çevrimdışı grim

• 1230
« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2014, 18:18:06 »
Hızlı?  pacoz*

*

Çevrimdışı grim

• 1230
Ynt: [Hikaye] SAVAŞÇININ YOLU: 4. BÖLÜM_ Ölüm Günü
« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2014, 18:35:48 »
4.BÖLÜM: KORKU

Kardeşimi, Kenshin' in peşinden gönderdim. Onu yakaladı ve öldürdü. Artık 4 bölgeyi kontrol ediyorum.
Uesugi' nin son kalesini almalı, sonra da Mogami üzerine yürümeliyim. Satake, ticaret teklifimi kabul etti.
Güney ve doğudaki klanlarla barış halinde olmam, bana ordumu tek bir yerde toplama şansı veriyor.

Uesugi' nin bu bölgede tek düşmanı benim. Bu yüzden son kalesini başka bir klan alayamacak. Yine de hızlı olmalıyım. Mogami, Date klanıyla savaşta.
Bu bölgeye yapacağım saldırı ne kadar hızlı olursa o kadar faydalı olacak.
Satake ticaret teklifimi kabul etmişti. Şimdi anlıyorum ki ordumu rahatça kuzeye götürmem için. Bana savaş ilan etti. Satomi bu savaşa katılmadı.

Shimotsuke' den haber geldi. Satake ordusunu topluyor. Yaklaşık üç bin adamı var. Bunun üzerine Uesugi' ye barış teklif ettim. Kabul etti. Mogami ise
reddetti. Ordumu toplayıp hızla Kozuke' ye gitmem gerek. Satake bu kaleye saldıracaktır.
Echigo, yeni alınmış bir bölge. Birçok yer yağmalandı ve halk sinirli. Kardeşimi küçük bir orduyla burada bıraktım.

Ordumla Kozuke yoluna girdim. Yol boyunca Takeda mızraklıları bize katılacaktı. Bu sırada bir ajan ordumda endişe yaymayı başarmıştı.

Kardeşim Nobukado, savaşmak için hazır olduğunu söyledi bana.Kabul ettim. Artık 20 yaşındave Takeda için faydalı olabilir.

Küçük bir Satake ordusu Kozuke' ye gelirken soğuktan etkilendi ve yavaşladı. Ben gece yürüyüşüyle Kozuke' nin dışında kamp kurdum.
Bir metsukem daha kayboldu. İyi ajanlar yetiştirilmesi emrini verdim. Ajan okulları açarak düşmandan gizlice bilgi almayı planlıyorum.

Norikatsu iki köyümü yaktı. Onu ormanlık alanda bir avuç adamıyla buldum ve öldürdüm.
Satake Yoshiatsu' dan haber yok. Eğer Kai yolunda olsaydı bunu duyardım. Çünkü Satomi yolunda olan biteni tüccarlarımız bize bildiriyor.
Shimotsuke' de bir ajanım daha kayboldu. Yenisini gönderdim ama hala Yoshiatsu ortalıkta yok. Shimotsuke ormanlarında bana pusu kurmuş olabilir.
Takeda öncülerini bu bölgeyi kontrol etmeleri için gönderdim. Kimse yoktu.Satake, Shimotsuke' ye dönmüş. Kışla birlikte.
Gitmek için baharı bekledim.
Shimotsuke' ye gittiğimde karşıma 50 samuray çıktı. Benimse 3500 adamım vardı. Bu kaleyi kolayca aldım. Satake Yoshiatsu kuzeye gidiyordu.
Onu takip etmeliyim.

Tam düşmanı yenecekkken aldığım bir haber herşeyi değiştirdi.

Müttefiklerimi bu savaşa çağırdım. İmagawa katılırsa Hojo bana saldıramazdı. İmagawa kabul etmedi, artık müttefik değiliz.
Hızlıca Hitachi' ye ilerledim. Satake' nin son kalesini alabilirsem bu onların sonu olurdu.

Hojo İjuyasu benden nefret ediyor. İkimiz de müttefik olmaktan vazgeçmiş ve birbirimizi yalnız bırakmıştık. Topraklarıma girip istediğini yapabilir.
Çünkü ben uzaktayım. Kai' de emir bekleyen kardeşim Nobukado' ya bir görev verdim. Eğer başarabilirse az sayıda admıyla hojo
topraklarına girecek ve yağmalayacak.

Uesugi, Satake' ye savaş açtı. Ben de ona ticaret teklif ettim. Kabul etti. İmagawa savaşa katılmadı. Ben de düşmanı Oda' yla deniz ticareti yapmaya başladım.
Hojo İjuyasu' nun Kai' ye gitmemesini umuyorum. Çünkü, Satomi bu fırsatı kaçırmaz. O da Hojo kalelerine saldırır. En azından bunu umuyorum.

Satake Yoshiatsu, bana barış teklif etti. Belli ki son kalesini kaybetmek istemiyor. Kabul etmedim.
Satake, Uesugi kalesini ele geçirdi. Ben de Hitachi' yi aldım. Satake' ye son veremedim.

Kış gelince Hojo, Kai' ye girdi.

Oda, İmagawa kalelerini ele geçirdi. Ve Oda' nın İkko İkki' yle savaşa girdiğini duydum. İkko İkki, Kyoto çevresini elinde tutuyor.
Güneyde güçlü klanlar ortaya çıkmaya başladı. Hojo ordusu Takeda' nın kalbini sökmeye gidiyor. Önümde iki yol var.
Kuzey ve güney. Satake ve Hojo.

Güneye gitmeye karar verdim. Neden mi?

Savaşçının yolu der ki: "Korkum yoktur, düşmanı sevindirmektir benim korkum."

-4. bölüm sonu-

« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 01:04:45 Gönderen: grim »

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
Ynt: [Hikaye] SAVAŞÇININ YOLU: 4. Böüm: KORKU
« Yanıtla #19 : 29 Haziran 2014, 18:41:05 »
Güzel bölüm olmuş  tbr* Ben diğer sayfaya geçecek sandım ondan yorum atmadım  kah*