(SORU) yüksek performanslı ekran kartını görmeme sorunu

• 59 Yanıt
  • 3816 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Easterling

• **
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
Ynt: (SORU) yüksek performanslı ekran kartını görmeme sorunu
« Yanıtla #50 : 16 Eylül 2014, 22:00:20 »
Beyler tartışmalı içerikleri editleyelim ve olmamış gibi devam edelim, ayıp oluyor.

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
« Yanıtla #51 : 16 Eylül 2014, 22:40:55 »
misket bu bilgisayar zaten kendi servisine aldığım yer gönderiyor
@Azerbek
http://www.techpowerup.com/downloads/2157/techpowerup-gpu-z-v0-6-4/

linkteki GPU-Z programını indirip kurduktan sonra, resimdeki işlemleri yapar mısın..

*

Çevrimdışı K1ngtotalwar

• 1176
  • Hotseate devam edemiyorum.Yerime birini bulursunuz
« Yanıtla #52 : 16 Eylül 2014, 23:06:15 »
Şeytan ayrıntıda gizlidir. pff*

Forumu bırakmamın özeti. Eğer size bir yönetici hödük demek isterse ona cevap verirseniz böyle olur iyi forumlar.

İlgili konu: http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=110647.msg1318876;topicseen#msg1318876

« Yanıtla #53 : 16 Eylül 2014, 23:39:56 »

umarım olmuştur resimler ilk defa forumda resim paylaşıyorum

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
« Yanıtla #54 : 16 Eylül 2014, 23:58:04 »
yarın o teknik servise gitmesi için benimle ilgilendi dediğin tanıdığının yanına gidip, bu iki resimi göster ya da direk yanında programı çalıştır göster.
Başka Hiç Bir Şey Demiyorum, çünkü her şey ortada.
inaktif bölümlerdeki ''bilinmeyen''  uyarılarını görüyorsun değil mi? veriyolu hızı değerini ve hafıza değerini görüyorsun değil mi?

Bu ekran kartı hatasını tesbit edemeyip, bu makinada bir şey yok diyen o dell teknik servis elemanının adınıda, teknik servis formundan bulup şikayet et.

« Yanıtla #55 : 17 Eylül 2014, 00:18:00 »
peki bundada öyle mi çünkü dediklerin açık

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
« Yanıtla #56 : 17 Eylül 2014, 00:35:44 »
bak hocam, bus interface görüyorsun değil mi?  işte o  ilk resimde  sadece pci-express demiş, 2. resimde hiç yok.
benim resime bak, pci-e 2.0      bu meret, işlemcin ile ekran kartını chipset vasıtası ile iletişimini sağlayan veriyoludur ve sende belli değil.  hafızadaki farklılıklardan bahsetmiyorum bile.

sağlam bir makinada, yaptığın peşpeşe testlerde farklı sonuçlar almazsın.  makina kısa vadede stabil olmalıdır, eğer böyle oynaklık yaparsa ve değerler farklı çıkarsa o makinada sorun vardır. 

sendeki işletim sistemi nedir?  win 7 mi,  win 8 mi,  win 8.1 mi?    çünkü atinin  ''switchhable graphics''  yüzünden en fazla sorun çıkardığı işletim sistemi win 8  ve 8.1 dir.

« Yanıtla #57 : 17 Eylül 2014, 15:22:12 »
win 8.1  ilk 2 resimde intel  çalışıyordu bu normal ama 2.sinde amd çalışıyordu ondan olabilir zaten cpu z amd nin hepsini görmüyor biraz yetersiz kalıyor bu konuda

*

Çevrimdışı misket

• **
  • 910
« Yanıtla #58 : 17 Eylül 2014, 18:42:27 »
win 8.1  ilk 2 resimde intel  çalışıyordu bu normal ama 2.sinde amd çalışıyordu ondan olabilir zaten cpu z amd nin hepsini görmüyor biraz yetersiz kalıyor bu konuda

madem ilk 2 resimde intel çalışıyor neden altta ki seçenekte  yüksek performans kartı seçili durumda... 

her neyse @Azerbek  sorunun belli, sen inat ile yok diyorsan artık öyle kullanacaksın,  varsa çözümü ben bilmiyorum bol şans..

« Yanıtla #59 : 17 Eylül 2014, 19:20:30 »
ben o programı tasarruflu ekran kartı ile çalışsın diye ayarladım ilkinde  sonra yüksek performansa geçtim 3 resim yüksek performansda sorun belli diyosun peki rome 2 de  niye böyle  bir sorun yok demekki oyun ile alakalı birde 2. ekran kartının programda seçili olması tasarruf da çalışsın dedikten sonra tasarruflu ekran kartını kullanıyor asla o ekran kartını çalıştırmıyor burayı anlamadın sanırım