Total War Attila İlk Bilgiler - Sık Sorulan Sorular

• 90 Yanıt
  • 22624 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12558
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem

Bu forum bölümünde merak edilen temel hususlara cevap vereceğiz.

1- Oyun DLC mi, nedir?
Total War Attila ayrı bir oyun. Ek paket de değil. Ana oyuna bağlı olmadan çıkan oyunlara stand-alone expansion denir. Yani işin Türkçesi Rome II temalı, geliştirme ve genişleme içeren yeni bir oyun. Ayrıca satışa sunulacak. Burada örnek olaran Empire: Total War'dan sonra gelen Napoleon: Total War veya Shogun 2'den sonra gelen Fall of the Samurai verilebilir.

2- Fiyatı ne olur?
Yeni bir oyun olacağından %50 standart bir oyun fiyatı %50 standart oyun fiyatının biraz daha altı.

3- Ne zaman çıkıyor?

2015, şu an oyun neredeyse bitmiş gibi gözüküyor. Yani 4-5 ayımız var diyebiliriz.
Not: Resmi açıklama gelmedi, lakin Gamespot gibi dev bir yabancı oyun sitesi "Şubat 2015" diye haberine not düşmüş. Biz resmi açıklamayı bekleyelim.

4- Oyun hangi tarihte başlıyor?
MS 395

5- Rome II içerik bakımından çok gerideydi önceki serilere göre. Bu sefer CA ne yapmış?
Merak etmeyin, Rome II'den ders çıkartan firma taaaaa Medieval: Total War'dan (14 yıl önceki oyun) bile özellikler almış. Şimdi açığa çıkan özellikleri sırayalayalım.
  * Oyunda din çeşitliği bol Katolik, Ortadoks, Aryanizm, Mani, Zerdüştlük, Greko-Romen, Keltik, Germanic, Tengir, Diğer.
  * Gerek bina gerek teknoloji kategorilerinde adeta kaybolacağız. Hakikaten çok seçenek var.
  * Aile ağacı!
  * İmparatorluğun bölgelerine vali atama!
  * Komutanlara özel görev verme (Medieval: Total War'daki gibi) mevcut. Genelkurman başkanı, generaller vb.!!!
  * Oyunda yapılan her adımı adeta bir tarihçi yazıyormuşçasına kategorili şekilde öğrenebilme. Rome II'ye nazaran daha az karışık ve anlaşılabilir bir arayüzle beğenimize sunuluyor.
  * Shogun 2'deki ve belki daha fazla özelleştirilebilir general özelleştirmesi. (yetiler, özellikler, silah, kostum, at vb.)
  * Eskiden olduğu gibi birim kartları askerlerin görüntüleri ile hazırlanmış.
  * Daha eskitme ama daha estetik bir arayüz, Rome II'nin arayüzüyle aynı ama daha kabul edilebilir ve güzel.
  * Daha stabil bir savaş atmosferi, gelişen, düzelen ve güzelleşen dinamikler.
  * Campaign haritası adeta savaş haritası görsel kalitesinde, diplomasi seçeneklerini bilmiyoruz ama bir savaş sonrası karar seçeneğini biliyoruz. Bir şehri haritada yok edebiliyorsunuz. Evet, baya baya yıkım yaparak şehrin olduğu bölgede yeşillik dahi bırakmıyorsunuz. Sanıyoruz ki bu bölgenin yeniden inşası için zorlu bir süreçten geçilmesi lazım.
  * Savaş alanlarında halktan insanlar görülebiliyor. Kaçışan çifçileri düşünün...
  * Mevsimler artık daha hissedilebilir ve etkili.
  * Şehir savaşları barikat kurma vb. gibi yeni dinamiklere kavuşmuş durumda.
  * Bol bol görev ve faaliyet.
  * Deniz savaşlarındaki gemilerde de değişiklik söz konusu.

Şimdilik (25-26.09.2014) benim elimdeki bilgiler, öğrendiklerim bu kadar. Haber girme, forum vs. derken yoruldum. EGX London'daki konferansı da tam dinleyemedim ve izleyemedim.

Yani benim dışımda bilgili forum üyeleri de bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Bu başlık altında soru da sorabilirsiniz. Sadece bilinen özellikler paylaşılacak diye bir şey yok  tbr*
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2014, 13:45:49 Gönderen: Çağrı Beg »

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
Ynt: Total War Attila'nın Özellikleri - Sık Sorulan Sorular
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2014, 00:49:49 »
Oyun 15 Ocakta çıkcak diyorlardı?
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

*

Çevrimdışı abuz89

• **
  • 716
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2014, 02:20:11 »
çok iyi düşünülmüş ama osmanlı ile ilgilide seneye bir oyun yapmaları gerekiyor sultan Mehmet vs.

*

Çevrimdışı ollympus

• 254
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2014, 12:01:18 »
bol görev iyiymiş yoksa sıkılıyor insan  tebessum*
İşlemci               : INTEL(R) Core(TM) i5-3330 CPU @ 3.00 GHz
RAM                   : 4 GB
Ekran Kartı          : AMD Radeon R9 200 Series DX11.2 3 GB 384Bit
İşletim Sistemi     : Windows 7 - Ultimate 64 Bit

*

Çevrimdışı Can Ömer

• *
  • 9896
  • Quisque Est Barbarus Alio
    • Paradoxfan
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2014, 13:21:00 »
Oyuna antialiasing eklenmiş ayrıca.

« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2014, 13:51:38 »
Yeni özellikler güzel duruyor.Sistem gereksinimleride fazla olmaz ve optimizasyon iyi olur umarım.Çünkü Rome 2 berbat bi halde çıkmıştı tebessum*

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2014, 14:24:46 »
Benim için en önemli şey Medieval I'deki (m2tw değil) özelliklerin oyuna eklenmesi. Yıllardır söyleyip dururum eklenmesi lazım diye ama Attila'ya (ve inşallah ileride Medieval III) kısmetmiş tbr*
Normal soy ağacının yanında asiller var bunları imparatorlukta çeşitli görevlere getirebiliyoruz, Legatusların yerini Magister Militumlar falan almış uğraşılmış yani alt yapısı çok sağlam tbr*
[spoiler][/spoiler]
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı Julius Caesar

• 203
  • Alea iacta estu.
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2014, 14:30:38 »
En çok arzuladığım özelliklerden birisi de Empire Total War'da olduğu gibi sonradan küçük şehirlerin ortaya çıkması. Rome II'nin en büyük kusurlarından olarak gördüğüm bir özelliktir. Bunun öyle derin etkileri var ki. Örneğin Sparta Krallığı deniz ticaretinden ve filo kurmaktan yoksun oyun başında. Evet, Sparta şehrinin deniz bağlantısı yoktu; bu tarihsel bir gerçektir ancak Liman kasabalarından oluşan bir cennete sahipti. Bir donanma olmadan Salamis Savaşı'na nasıl katılabilirdi Sparta? Hele ki Yunan yarımadasında limandan yoksun bir devlet. Daha büyük sıkıntılara da yol açıyordu. Gerçi son güncellemelerle ekonomi-gıda-asayiş olaylarına güzel dengelemeler var lakin late game aşamasında benim gibi ekonomi uzmanı ( yardir*) birisi bile bir barbar devletinin ekonomisini üst düzeylere taşıyamıyordu. Gördüğümüz tadımlık görüntülerde bu olayın gerçekleşmediğini takip edebiliriz. Gerçi Site devletlerinin büyük oranda hakimiyetinin sonlandığı bir döneme gelinmiş olsa da bu detay atlanmamalı diye halen düşünmekteyim.
Ama o sizin düşmanınızdı, dedi XIII. Ptolemy'nin sözcüsü. Sizin düşmanınızdı.
Caesar haykırdı; O Romanın Konsül'üydü. Pompey'in başına kederle bir kez daha baktı. Sonra öfkeyle sözcüye döndü. Ondan geri kalanları ve onun katilini istiyorum yarın gün doğumunda yelken açarken..

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12558
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2014, 16:15:06 »
[member=2312]Can Ömer[/member] güncellemeler geldikçe istediğin gibi 1. mesajı düzenleyebilirsin.

*

Çevrimdışı zafer2813

• *
  • 2837
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2014, 18:18:33 »
Nihayet birim kartları adam gibi olmuş. Hanedan ve arayüz değişikliği de hoşuma gitti. Resimlerden bile kendimi Ortaçağ'da gibi hissettim cidden. Ayrıca savaş alanında NTW'deki gibi küçük kutular olması da güzel olmuş, o özelliği seviyordum  tbr*
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...