Avrupa Hunları'nı Ve İmparator Attila'yı Tanıyalım

• 58 Yanıt
  • 10063 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem

Total War Attila?nın duyurulması ile popüler tartışma konuları da yeniden pişirilip önümüze sunulmaya başladı. Avrupa Hunları ve Attila hakkında ne biliyoruz?

Türkiye?de, nadir ve tek olarak tanımlanan, Avrupa Hunları üzerine çalışmaları ve kitapları olan Dr. Ali Ahmetbeyoğlu, uzun bir zaman önce Haber Türk kanalında yayınlanan ve sunuculuğunu Fatih Altaylı?nın üstlendiği aynı zamanda daimi konuk Murat Bardakçı?nın da bulunduğu Teke Tek Özel?e konuk olmuş. Bu programda konu ağırlıklı olarak Avrupa Hunları ve Başbuğ Attila.

Yine Murat Bardakçı?nın sunduğu Tarihin Arka Odası adlı programda da bir özel Attila bölümü yapılmış. Bu videoyu da paylaşıyoruz.

Not: Normalde bu tür paylaşımları çok yapmıyoruz. Akademik çalışması olan Ali Bey?in izahatı bizim de araştırmalarımızla çoğunlukla uyuştuğundan herkes bilinçlensin diye bu programın videosunu sizlere aktarıyoruz.

http://www.totalwar-turkiye.com/avrupa-hunlarini-ve-imparator-attilayi-taniyalim.html

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
Ynt: Avrupa Hunları'nı Ve İmparator Attila'yı Tanıyalım
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2014, 23:02:08 »
 Güzel Olmuş Elinize Sağlık.Bu Gerekliydi Ama Tartışma Çıkmaz Umarım.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2014, 23:04:03 »
Tartışma çıkmaz, adam %100 haklı demiyoruz ama latinceden çeviri kitabı var. Yani ülkemizdeki Avrupa Hunları ve Attila hakkındaki en bilgili sallıyorum 5 adamdan birisi bu kişi.

Ha araştırmalarını çürüten bilgi ve kanıtlar sunan olursa onu da sunaruz  tbr*

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2014, 23:20:38 »
 2 bölümüde full izlemiştim bu adamlar kesin bilgilere uğraşmadan masa başı adamlarını davet etmiyor en azından böyle konularda.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

• **
  • 7176
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2014, 00:46:51 »
Toplam 6 saat...  bnak*
There is no light that can defeat darkness!

*

Çevrimdışı Lyoness

• 32
  • İtikat Savaşında sabrın tükendiği yerdeyiz !
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2014, 11:43:29 »
Bunu İngilizce alt yazı ile gerekli yerlerde paylaşmak gerek aslında.

*

Çevrimdışı okan

• *
  • 92
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2014, 12:26:03 »
Geçen sene benim dersime giriyordu, gerçekten İslamiyet Öncesi Türk Tarihi hakkında çok bilgili bir hoca.Özellikle Avrupa Hunlarını büyük bir zevkle dinlemiştim Ali Hoca'dan.

« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2014, 12:28:34 »
Hunların içinde savaşan İrani halkları da vardı. Finler, Türkler, Ural halkları vesaire bunlar bilinen şeyler. Attila bütün Tengri dinine mensup halkların atası. Ama iş yine Türklük meselesine gelecekse siz Hunsunuz biz Türk değiliz. Ne de olsa ilk giden biziz, ilk akınları yapan biziz ve adı üstünde " Hun " bunun başka bir adı yok. Macar tarihçiler asırlardır bunun araştırmasını yapıyor meraklanmayın hatta Cermenler bile Türklerden daha fazla araştırmıştır onlar da sevip sayar sağ olsunlar. Aynı şekilde Slovaklarda öyledir. Bari şu oyunun başlığına sığınarak bu işi gündeme getirmeyin de ortak payemizde bir olmayı başarabilelim.

Tartışma çıkmaz diye pohpoh yapılacağına da artık bu sitede secere çıkarma işlemlerine bir dur denilse ya, ne güzel olur.
Bıraktı.

*

Çevrimdışı Jaguar

• 1995
  • Wehrmacht
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2014, 12:31:55 »
Tarafsız biri anlatabilir mi bana şu konuyu?

« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2014, 12:32:31 »
Bir de Macar adı Hun adından türemiş bir addır. Çok ayrı dünyalarmış gibi görenler için söyleyeyim dedim. Tamamen aynı şey.
Bıraktı.