Avrupa Hunları'nı Ve İmparator Attila'yı Tanıyalım

• 58 Yanıt
  • 7968 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Avrupa Hunları'nı Ve İmparator Attila'yı Tanıyalım
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2014, 12:38:04 »
Yakınlık tabii ki vardı. Nasıl şimdi bütün müslüman ülke halkları birbirine benzer ve aynı düşünce içerisinde ise bu da ona benziyor. Tengri dinine mensup yapılarda birbirlerine benziyor ama bu demek değil ki bütün Tengriistler Türk ya da Macar, Moğol. O zaman bütün müslümanlar da Arap olsun. Bu konu uzar gider böyle ama bu perspektifden de bakmaya çalışın.
Bıraktı.

*

Çevrimdışı Jaguar

• *
  • 1995
  • Wehrmacht
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2014, 12:44:05 »
Taraflı baktığını düşünüyorum.

*

Çevrimdışı okan

• *
  • 92
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2014, 12:53:34 »
Bu tarz haberleri yaptığınız iyi olmuş bazı yerlerde Attila Total War milatta önce geçiyomuş diyenler bile var.Ayrıca kimse burda saçma sapan Türk vikipedisini okuyup biliyormuş  havasında yorumlarda bulunmasın.Bu konu hakkında fazla bir şey bilmeyip cahil kalmış olabilirsin, ama yarım yamalak bilgilerle biliyo sayıp yarı cahillik yapmanın bir anlamı yok.

« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2014, 14:07:35 »
Önce üslubunu düzelt ve yazım kurallarına uy sonra bu eleştiri bile olamayacak yazını dikkate alabilirim. Bilgi birikimimi ölçemeyecek düzeyde olduğun belli oluyor.

[member=33800]Jaguar[/member]; Kardeşim ben sadece bizim atamız demiyorum. Ortak noktamız, canımız, kanımız diyorum. Ama her zaman bu tarz konularda böyle saldırılar oluyor kim daha objektif kendin biraz objektifsen eğer  karar ver. Mevzu Türklükse eğer Hunlar Türkse eyvallah ben Türklükten gocunmam. Ama biz Türksek siz asimile olup Türklükten ayrı düşmüşsünüz. Mesela;

Macaristanda her yıl düzenli olarak Kurultaj düzenleniyor. Türk ve Hun kökenli ırkların soylar toplantısı. Ayrıntılı bilgi Tarih başlığında var konusunu açtım

Eski Türkmen adlarından birkaçına bakalım. Garyagdy, Gardy gibi  isimler var. Günümüzde bu adlardan birisini kendi evladına verebilir misin? Hayır. Ama Macaristanda hala yaygın olarak kullanılmakta  örneğin Thököly, Kiraly. Anlatmak istediğim şey birbirinden cok ayrı dünyalar bunlar. Bu bir Bosnalıya sen Sırpsın demekle aynı sey.  Bütün Slavlara Rus demekle aynı şey. Bütün gözü çekiklere Cinli demek gibi.

@Genel; Ha hep ben tartışma çıkarıyordum da sitenin saadetini bozuyordum değil mi? Benim normal olarak yaptığım eleştiriye gelip cevap veren arkadaşın yorumuna bir baksın yönetim.  Burada böyle bir video paylaşımı yapıldıysa kusura bakmayın da yorumlara da acık olun. Eğer olamayacaksanız söyleyin bütün farklı görüşler siteyi terk etsin. Böylece kendi kendinize bütün dünyayı Türk yaparsınız sıkıntısız olur.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2014, 14:15:16 Gönderen: Oit1903 »
Bıraktı.

*

Çevrimdışı Emir Tamerlan

• *
  • 616
  • Göktürk
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2014, 14:51:53 »
Benim bildiğim kadarıyla Attila, Mete Han'ın soyundan gelen asil soylu bir Türk.Asya Hunlar'indaki gibi Avrupa Hunları da bütün yay çekip ok atan milletleri bir araya getiriyor.Zaten kültürleri de aynı olduğu için dini inançları ve töreleri, gelenekleri benzer.
Türkler, Asya Hunlarındaki Çiçi Yabgu nun savaşından sonra, Çiçi Yabgu taraftarı olanları Karadeniz'in kuzeyine doğru göç ediyorlar.Attila'nın da bu göç eden Türklerden olabileceği düşünülüyor.Avrupa Hunlarının ordusu örneğin 400.000 kişiden oluşuyorsa bunun 20.000 kadarı Türk ama ordunun asıl gücü bunlardan oluşuyor.Geri kalanlar ise Moğol, Fin-Ugor kavimleri ve Hun hakimiyeti altına giren diğer kavimlerden oluşuyor.Orduda Türk sayısı azalınca düzende bozuluyor.Zaten Attila öldükten sonra güçlü bir lider gelmemesi ve Türk nüfusunun azalmasından dolayı Avrupa Hunları dağılıyor.

"Türk Oğuz beyleri, milleti, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milleti, ilini töreni kim bozabilecek idi?"

Kül Tigin Anıtı

« Yanıtla #15 : 28 Eylül 2014, 17:05:55 »
Bu bana mantıklı gelmiyor çünkü kökeni Macar olmasaydı Macar halkı için bu denli efsanevi ve ulu olmazdı. Ben bir halk görmedim ki kendinden olmayanı ulu yapmış. Stockholm sendromu vakaları hariç tabii. Bu konuda kesin birşey söylemek yanlış olur bence ama senin düşüncendir saygı duyarım.
Bıraktı.

*

Çevrimdışı okan

• *
  • 92
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #16 : 28 Eylül 2014, 17:10:33 »
Önce üslubunu düzelt ve yazım kurallarına uy sonra bu eleştiri bile olamayacak yazını dikkate alabilirim. Bilgi birikimimi ölçemeyecek düzeyde olduğun belli oluyor.

[member=33800]Jaguar[/member]; Kardeşim ben sadece bizim atamız demiyorum. Ortak noktamız, canımız, kanımız diyorum. Ama her zaman bu tarz konularda böyle saldırılar oluyor kim daha objektif kendin biraz objektifsen eğer  karar ver. Mevzu Türklükse eğer Hunlar Türkse eyvallah ben Türklükten gocunmam. Ama biz Türksek siz asimile olup Türklükten ayrı düşmüşsünüz. Mesela;

Macaristanda her yıl düzenli olarak Kurultaj düzenleniyor. Türk ve Hun kökenli ırkların soylar toplantısı. Ayrıntılı bilgi Tarih başlığında var konusunu açtım

Eski Türkmen adlarından birkaçına bakalım. Garyagdy, Gardy gibi  isimler var. Günümüzde bu adlardan birisini kendi evladına verebilir misin? Hayır. Ama Macaristanda hala yaygın olarak kullanılmakta  örneğin Thököly, Kiraly. Anlatmak istediğim şey birbirinden cok ayrı dünyalar bunlar. Bu bir Bosnalıya sen Sırpsın demekle aynı sey.  Bütün Slavlara Rus demekle aynı şey. Bütün gözü çekiklere Cinli demek gibi.

@Genel; Ha hep ben tartışma çıkarıyordum da sitenin saadetini bozuyordum değil mi? Benim normal olarak yaptığım eleştiriye gelip cevap veren arkadaşın yorumuna bir baksın yönetim.  Burada böyle bir video paylaşımı yapıldıysa kusura bakmayın da yorumlara da acık olun. Eğer olamayacaksanız söyleyin bütün farklı görüşler siteyi terk etsin. Böylece kendi kendinize bütün dünyayı Türk yaparsınız sıkıntısız olur.

"Hunlar Türkse ben Türklükten gocunmam."Bu sözün bile tartışmayı uzatmaya gerek olmadığını gösteriyo o yüzden daha bişey demiyorum.

*

Çevrimdışı Emir Tamerlan

• *
  • 616
  • Göktürk
« Yanıtla #17 : 28 Eylül 2014, 17:24:22 »
Bu bana mantıklı gelmiyor çünkü kökeni Macar olmasaydı Macar halkı için bu denli efsanevi ve ulu olmazdı. Ben bir halk görmedim ki kendinden olmayanı ulu yapmış. Stockholm sendromu vakaları hariç tabii. Bu konuda kesin birşey söylemek yanlış olur bence ama senin düşüncendir saygı duyarım.
Macarlarla Türkler arasında eski bir akrabalık söz konusu zaten.Sonuç olarak yabancı bir hükümdarı değıl, akraba bir hükümdarı benimsemek gayet normal.Dediklerimi kendi kafama göre değil, Eski Orta Asya Türk Tarihi hakkındaki en önemli bilim adamımız olan Ahmet Taşağıl'dan ve diğer okuduğum önemli kaynaklardan sentezleyerek söylüyorum.

"Türk Oğuz beyleri, milleti, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milleti, ilini töreni kim bozabilecek idi?"

Kül Tigin Anıtı

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

• *
  • 7176
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
« Yanıtla #18 : 28 Eylül 2014, 18:00:06 »
Atilla Macar değildir,Türk'tür.Macarlarda Atilla'nın soyundan gelip Slavlaşan bir Türk milletidir.

Sonuçta atamız aynı.
There is no light that can defeat darkness!

*

Çevrimdışı okan

• *
  • 92
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #19 : 28 Eylül 2014, 19:15:38 »
Atilla Macar değildir,Türk'tür.Macarlarda Atilla'nın soyundan gelip Slavlaşan bir Türk milletidir.

Sonuçta atamız aynı.

Normalde bu tarz tartışmalara girmek istemiyorum ama adam belgelere dayandırarak anlatan insanları eleştiriyo, gelgörki herhangi bir kanıtı yok tamamen mantık yürüterek eleştiriyo.Mantığa bak; Macarlar çok sahipleniyo o alde Attila Macar'dır.Bildiğin ilk okul mantığı.