İşgal Mi Bağlı Devlet Mi

• 17 Yanıt
  • 6223 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: İşgal Mi Bağlı Devlet Mi
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2014, 13:53:57 »
Düşmanlarının ve dostlarının konumuna göre değişir, işgal etmek fayda getiriyorsa işgal et ve geliştir, eğer şehri aldığında genişlemekle beraber diğer bölgelerde savunmada açık verecekse bağlı devlet yap sömür =)
(click to show/hide)

*

Çevrimdışı Altheir33

• *
  • 295
  • Sevginin olmadığı yerde, sadece zulüm vardır.
« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2014, 14:55:51 »
Göçebelerde satrap yapma olsaydı varya şimdiye yardır yardır yardırmıştım kah* Ama ne yazık ki bağlı devlet yapmak veya satrap yapmak yk ki bu da çok saçma.

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2014, 21:38:52 »
Göçebelerde satrap yapma olsaydı varya şimdiye yardır yardır yardırmıştım kah* Ama ne yazık ki bağlı devlet yapmak veya satrap yapmak yk ki bu da çok saçma.

var kanka , dresdenin diplomasi modunu indir orada var  tbr*

« Yanıtla #13 : 30 Ocak 2015, 01:47:14 »
bağlı devletlerimiz bize saldırıo mu ya

*

Çevrimdışı Head Cook

• *
  • 1768
  • still I am
« Yanıtla #14 : 30 Ocak 2015, 02:18:15 »
En iyisi işgal etmeden önce bağlaşık hale getirmek (böylece ele geçirilen yer diğer ele geçirilecek yerlere merdiven vazifesi görüyor) Roma Capua'lılar aracılığıla Samnitleri, Mamertiniler aracılığıyla Sirakuza'yı, Sequaniler aracılığıyla İspanya'yı, Ahaya-Etolyalılar aracılığıyla Yunanistan'ı ele geçirmişti.

Buna ek olarak; eğer bağlaşık hale getirdiğin devlette veya bölgede en ufak isyan belirtisi varsa tamamen işgal etmelisin. Roma bu bölgelerde yaşayan insanlara civitas suffragio vererek onları tamamen kendisine çekmeye çalışıyordu. O halde önce bağlaşık haline getir sonra şüphelenirsen işgal et.

« Yanıtla #15 : 30 Ocak 2015, 06:35:23 »
Once talan sonra isgal. Barbarka oynuyorsan en iyisi.

« Yanıtla #16 : 30 Ocak 2015, 19:41:23 »
işgal mi satraplık mı sorusunda ben eyaleti tamamlamaya göre iş yapıyorum. maden falan varsa af yok zaten dğer türlü eyaleti tamamlamak için işgal etmelisin cünkü kültür binaları önemli kendi kültürünü yayamazsan isyan cıkıo böle yaparak ms ya kadar sadece 10 isyan anca cıkmıstır o da 3-4 devletle birden savasırken orduyu o bölgede tutamamaktan kaynaklı işgal ettiginiz yerde kültürünüzü 60-70 e getirdiginizde orasını nadasa bırak :D kartacayı aldım 1 kere bile isyan cıkmadan duruo latinlik %70-80 bişeydi

*

Çevrimdışı abuz89

• *
  • 713
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
« Yanıtla #17 : 02 Aralık 2015, 20:09:46 »
bağlı devletlerin bağımsızlık ilan edebildiğini de dikkatlerinize sunuyorum.Ayrıca eyalette tebliğ yayınlarken ilgili bir şehrin onda olması sizin tebliğ yayınlamanızda bir sıkıntı yaratmıyor.