Total War Attila Özellikler - Yenilikler

• 47 Yanıt
  • 19937 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War Attila Özellikler - Yenilikler
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2014, 13:12:59 »
Ben gerekli dersi aldıklarına inanıyorum bu oyunla baya beğeni toplayacaklarını ve Medieval 3'te yine pre-order ile parayı vuracaklarına inanıyorum tebessum*
Ayrıca olmayan özellikleri olacakmış gibi ne demek? Bahsettikleri her şey oyunda olacak ama tabi oyuncuların istediği gibi mi olur bilemiyorum tabi...

Rome 2 de ve Empire çıkmadan önce o kadar özellikten bahsedildi ancak bu özelliklerin çoğu bu oyunlarda olmadı. Bu dediğim şey Ca ve Sega'nın tipik karakteristik özelliği. Oyuncuları şu olacak bu olacak diye gaza getirmek ve ön siparişleri toplamak sonra oyunculara 15 yamadan sonra bile adam akıllı oynanamayan bir oyun vermek. Şu saatten sonra Ca'nın hiç bir sözüne inanmam.
Roma bir günde kurulmadı.
Fransız Atasözü

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2014, 13:35:58 »
Bahsettikleri özellikler oyunda oluyor ama CV süsler gibi süsleyip abartıyorlar o konuda sana katılıyorum. Mesela roma 2'den önce entrikanın dibine vurucaz dediler videolar falan yayınladılar oyun geldi entrika dediğin 3 tane tuş var parasını verip birine basıyosun al sana entrika. Rezalet. İnsan bir video koyar entrika için destek şartı koyar bir ruh katar. Bunlara katılırım ama hiç olmayacak bir şeyi söyleyeceklerini sanmıyorum.
Örnek verirsen üzerine konuşalım. Bu arada bahsettiğin oyun 15 yamadan sonra düzeldi tebessum*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı monarch22

• *
  • 4
  • Hayalperest
« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2014, 13:38:59 »
aynen 15. yamadan sonra oyun kendine geldi azda olsa

*

Çevrimdışı Altheir33

• 295
  • Sevginin olmadığı yerde, sadece zulüm vardır.
« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2014, 17:42:48 »
Göçebelerin ekonomisini berbat etmişler. İskitler oldum 3000 geliri vardı şimdi 1500 olmuş la biz bunla nasıl ordu kuracağız?

« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2014, 16:19:21 »
Bahsettikleri özellikler oyunda oluyor ama CV süsler gibi süsleyip abartıyorlar o konuda sana katılıyorum. Mesela roma 2'den önce entrikanın dibine vurucaz dediler videolar falan yayınladılar oyun geldi entrika dediğin 3 tane tuş var parasını verip birine basıyosun al sana entrika. Rezalet. İnsan bir video koyar entrika için destek şartı koyar bir ruh katar. Bunlara katılırım ama hiç olmayacak bir şeyi söyleyeceklerini sanmıyorum.
Örnek verirsen üzerine konuşalım. Bu arada bahsettiğin oyun 15 yamadan sonra düzeldi tebessum*

Bak Atilla'da aynı haltı yerler mi bilmem çünkü Roma 2 ile ünleri epey bir yara aldı bu oyun ile düzeltmeleri gerekiyor ama Empire ve Roma 2'den önce dediğim şeyi yaptılar. Çoğu özelliği normalde oyuna eklediler ancak sonradan ne hikmetse eklenilen bir çok özellik kesildi bunu zaten kendileri de kabul ediyorlar. Roma 2 ve Empire gibi hatta ben buna Medieval 3'ü de ekleyecem bu oyunlarda oyunculara sağlam gaz veriyorlar ve oyuncular ön sipariş rekoru kırıyor ama bu oyunları iyi yapamıyorlar çünkü bu oyunların hepsi geniş ölçekli oyunlar Shogun 2 ya da Attila gibi belli bir dönemi konu almıyor. Çok geniş bir dönem ve coğrafyayı aldığı için Ca bu oyunları iyi yapamıyor.
Roma bir günde kurulmadı.
Fransız Atasözü

*

Çevrimdışı brkkrsd

• 223
  • Valar Dohaeris
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2014, 16:35:12 »
Özellikle valilerin kendi bonuslarının olması güzel. Çünkü halk bazen imparatoru sevmemesine rağmen sırf valinin hatırına ses çıkartmıyordu.

Ekonomisi iyi olanlar rüşvet verebilecek olması da güzel olmuş.
Dinin zaten arka plana atılması gereksizdi. Din ile bir çok şey yapılabiliyor.
 Merakla bekliyoruz :)

Süt kale'nin burcundayım.
Altınovaya bulut çökmüş, pamuk gibi.
Eski günler geri gelmiyor.
Bak ki Harput yok olmasın...

« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2014, 17:55:16 »
oyun çıksın,yorumları alalım sonra düşünürüz,ön sipariş nedir ya beklentiyi karşılamazsa  srn*

« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2014, 17:59:02 »
ön sipariş işi hem iyi hem kötü mesela r2tw ön siparişle alanlara sanırım yunan devletleri ve bozkır kabilelerini bedavaya verdiler ama ön siparişle alınca oyunun kötü çıkma ihtimalide var tabi .

*

Çevrimdışı ehl-i pak

• 48
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #18 : 31 Ekim 2014, 20:47:42 »
Nüfus işini olaya katsınlar Empire Total War o kadar eksiğine rağmen RTW2'ye göre nüfus ve din konusunda harikaydı. ETW oynarken ufak bir ülke bile olsak nüfus artmaya başlayınca vergi gelirleri epey artıyordu ayrıca osmanlı ya da babürleri seçince pamuk ve baharat ticareti sayesinde tarih derslerinde gerileme diye bildiğimiz dönemde süper güç oluyorduk şahsen ticaretten her turn 100 bin gelirimin olduğu dönemler olmuştu kah*

RTW2'de kartaca olduğumuzda bile ticaretin zerre önemi olmuyor bu büyük bir yanlış. Nüfus, sonradan çıkan kentler, din ve ticaret RTW2'nin en büyük eksiği. Nüfus sistemi koyarlarsa savaş sırasında, kuşatmalarda ya da düşman orduları topraklarınızdayken negatif sebeplerle nüfusun azalması ama düşmanın özelliğine göre(milli düşmanınız olabilir) direncin artması gibi şeyleri koyabilirler. RTW2 grafik olarak iyiydi hoştu ama ayrıntılı bir oyun değildi inşallah atilla oyununu da böyle yapmazlar.
Imza Silindi - Yönetim

*

Çevrimdışı zekirnayik

• 52
  • tarih tekerrürden ibarettir.
« Yanıtla #19 : 01 Kasım 2014, 22:04:20 »
Oyun şirketlerinin %99 u para için oyun yaparlarsa olacağı bu oluyor.Tamam paranı kazan ama hakkınıda ver.Hayatım boyunca orjinal oyun almadım,almamda çünkü bir oyuna 60 70 lira veriyorsun bi halta yaramıyor.Roma 2 tamam oyun grafikler çok iyi camp.haritası süper oyunda ruh yok arkadaş.Asker bas şehir feth et bina yap başka bişey yok.