The Sassanid Empire (Sasani İmparatorluğu)

• 24 Yanıt
  • 7253 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• •Reis-ül Küttab•
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
The Sassanid Empire (Sasani İmparatorluğu)
« : 18 Kasım 2014, 00:21:48 »
BAYRAK

HARİTA

ASKERİ BİRLİK

Sasani İmparatorluğu

Sasaniler, son 1000 yıl içerisinde kurulan Pers imparatorluklarının sonuncusudur.

Sasanilere bağlı devletler, Part İmparatorluğunun gücüne erişmeden önce Fars bölgesindeki hakimiyetlerini pekiştirdiler. O zamandan beri, onların yalın ve merkezi yönetimleri yeniden canlandı ve sınırlarını genişletti. Bu şöhret kaçınılmaz bir şekilde kendilerine rakip yarattı ve şimdi Sasaniler kendilerini son derece hassas bir durumda buldular. Doğu Romalılar onların İpek Yolu hakimiyetlerini barış zamanlarında bile tehdit gücünden yoksun kuvvetlerle zayıflatmayı denediler. Ancak bu tarz şeyler henüz Sasanileri yavaşlatamadı. Taht iddiaları askeri cesarete dayandı için, hakimiyet Perslerin ellerinden bir kez daha alınmasın diye mevcut fetihlerin devamı zorunludur.

Kampanyaya hakimiyeti altında bir dizi satraplıkla başlayan Sasani İmparatorluğu, etkili bir asker üretim çeşitliliğine ve yüksek gelir seviyesine sahip, ve genişlemek için hazır durumda. Eğitimli insanlar olan Sasaniler, temizlik ve sağlık arasındaki ilişkiyi gayet iyi anlamışlar ve şehir merkezlerini hijyen kuralları çerçevesinde tasarlamışlardır.

Not: @assasin_alper arkadaşımıza daha önceden konuyu açıp bizi haberdar ettiği için teşekkür ederiz.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 20:06:22 Gönderen: Çağrı Beg »
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
Ynt: The Sassanid Empire (Sasani Ýmparatorluðu)
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2014, 00:23:41 »
 Ben Bu Konuyu Baska Bir Yerde Gordume Eminim Tanitan Adam Sohbet Bolumune Yazmis Olabilir.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• •Reis-ül Küttab•
  • 1137
Ynt: The Sassanid Empire (Sasani İmparatorluğu)
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2014, 00:27:31 »
Yok doğru yerdeydi de sadece resimler vardı. Eve yeni geldiğim için çeviriyi anca yapabildim.
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı zafer2813

• *
  • 2835
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2014, 00:46:30 »
Oynamayı çok isterim Sasani'yi
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2014, 09:54:11 »
Devlet tanıtımları da batıdan doğuya doğru gidiyor hadi dua edin de bundan sonraki Hunlar olsun  dov*

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• •Reis-ül Küttab•
  • 1137
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2014, 13:07:22 »
Hunlar başta oynanabilir olmayacağı için bu devletler içerisinde yer almaması lazım. Bence sıradaki devlet Saksonlar olacak pacoz*
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı Ewert

• Týpký Patatesler Gibi.
  • *
  • 2809
  • Bırakmadım la
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2014, 17:32:34 »
Bence sıradaki devlet Saksonlar olacak pacoz*
İnşallah ask*
(click to show/hide)

*

Çevrimdışı Zayeck

• *
  • 469
  • ...
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2014, 17:43:28 »
Angıllar ve Saksonlar birleşik bir devletmi yoksa ayrı bir devlet mi? Bi kitaba baktığımda birleşik başka bi kaynağa baktığımda farklı gösteriyordu.
(click to show/hide)

*

Çevrimdışı alboratunay

• 1316
  • Savaş . Yağmala . İstila et . Yok et .
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2014, 17:53:07 »
sonradan birleşiyorlar galiba
Güçlü ol . Ama güçlü olduğun için hak etmeyeni ezme .

*

Çevrimdışı Ewert

• Týpký Patatesler Gibi.
  • *
  • 2809
  • Bırakmadım la
« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2014, 18:23:51 »
Angıllar ve Saksonlar birleşik bir devletmi yoksa ayrı bir devlet mi? Bi kitaba baktığımda birleşik başka bi kaynağa baktığımda farklı gösteriyordu.
Bu devirde ayrılar.
(click to show/hide)