Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)

• 28 Yanıt
  • 6749 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı TuCoT

• Yeniçeri Aðasý
  • **
  • 3353
Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)
« : 22 Kasım 2014, 14:14:45 »
BAYRAK

HARİTA

ASKERİ BİRLİK

Batı Roma İmparatorluğu

"Batı Roma İmparatorluğu felâketin eşiğinde."

İmparator yarı-Vandal bir kumandanın (Stilicho) her dediğini yapıyor, aciz Senatörler'in ise eli kolu bağlı, kötü yönetilen eyaletler de cabası. İmparatorluğun ikiye bölünmesinden beri sorunlar Batı'nın peşini bırakmıyordu. Etkili bir ordu oluşturabilmek için gereken insan gücü ve altın elde yoktu, bu yüzden de Hun hordalarından (göçebe topluluk) önce Roma'nın sınırlarına dağınık bir şekilde yığılan barbarlara karşı savunmasız kalınmaktaydı. Roma İmparatorları gitgide zayıflaşmışlardı - birçoğu kumandanları tarafından idare ediliyorlar veya Doğu'daki akranları tarafından tahttan indiriyorlardı. Yine de Batı İmparatorluğu için tekrardan bir yükseliş mümkün. Böylesi bir buhran döneminde ortaya çıkan fırsatlar eğer değerlendirilirse, İmparatorluk yeniden kurulabilir ve canlandırılabilir.

Doğudaki müttefikleri, istikrarı ve uzun sürecek bir hakimiyeti garanti altına almak için sağlam ekonomik stratejiler uygularken, Batı Roma İmparatorluğu Büyük Sefer'e ekonomisi çökmüş ve yıkılmaya yüz tutmuş bir şekilde başlıyorlar. Eğer işleri yoluna koyamazlarsa barbar kabilelerinin şiddetli fırtınasını nasıl durduracaklar? Ancak çok büyük ilham kaynağı olan bir önderlik sayesinde bir zamanlar ihtişamlı olan İmparatorluk bu felâketten kurtulabilir!

*

Çevrimdışı omer56

• *
  • 4062
  • Peace and justice are two sides of the same coin.
Ynt: Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2014, 14:15:36 »
Veeeee, BATI ROMA
My philosophy — inclusive and pluralist Islam, dedicated to service to human beings from every faith — is antithetical to armed rebellion.

*

Çevrimdışı lasthdeath

• 1644
  • Family, Duty, Honor
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2014, 14:23:47 »
Eline sağlık.Bende çevirmeye yeni başlamıştım şimdi fark ettim senin yaptığını.  tebessum*
Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz...

*

Çevrimdışı Diesel

• **
  • 3955
  • ~ Brotherhood Of Steel ~
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2014, 15:20:38 »
Ah beee ben çevirecektim.  bnak* İyi yinede ellerine sağlık.
dizel

*

Çevrimdışı Ewert

• Týpký Patatesler Gibi.
  • *
  • 2810
  • Bırakmadım la
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2014, 15:28:46 »
Eline sağlık. Oynayacağım devletlerden.
(click to show/hide)

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• •Reis-ül Küttab•
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2014, 15:36:30 »
Batının en hızlı devlet tanıtımını yapan belli oldu kah*
Eline sağlık tbr*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2014, 15:38:01 »
Bayrağına bayıldım vallahi güzel olmuş ve ellerine sağlık
Özgürlüğünü güvenliği için feda edenler hiçbirini hak etmiyordur.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12462
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2014, 15:49:16 »
 tbr* bu arada bayraklar yönünde bence bocalamışlar. Yahu kimsenin yenilik istemediği yerde neden oynama yapıyor bu geliştiriciler anlamıyorum.

Total War Attila çıktığında ilk işlerimden biri kesinlikle bayrak modu kurmak olacak. Hatta biz mi başlasak bu işe  ask*

*

Çevrimdışı Diesel

• **
  • 3955
  • ~ Brotherhood Of Steel ~
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2014, 15:51:54 »
Başlarız ustam
dizel

*

Çevrimdışı Ewert

• Týpký Patatesler Gibi.
  • *
  • 2810
  • Bırakmadım la
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2014, 15:56:09 »
tbr* bu arada bayraklar yönünde bence bocalamışlar. Yahu kimsenin yenilik istemediği yerde neden oynama yapıyor bu geliştiriciler anlamıyorum.

Total War Attila çıktığında ilk işlerimden biri kesinlikle bayrak modu kurmak olacak. Hatta biz mi başlasak bu işe  ask*
Kesinlikle katılıyorum. Bayraklar fail.
(click to show/hide)