Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)

• 28 Yanıt
  • 7207 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı TuCoT

• Yeniçeri A?as?
  • **
  • 3353
Ynt: Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)
« Yanıtla #20 : 22 Kasım 2014, 17:49:26 »
  Ne sebeble peki? Roma'da kalması daha uygun değil miydi?
Yine çok bir bilgim yok atıyor da olabilirim ama sanki bir yerde o dönemde Roma şehrinin aşırı hasar görmesinden dolayı Mediolanum'a taşınıyor.

*

Çevrimdışı BladeOfTheKinQ

• *
  • 125
  • Yüzme bilmeyeni su değil korku boğar.
« Yanıtla #21 : 22 Kasım 2014, 18:04:41 »
:Eline sağlık güzel olmuş  tbr*
Dostun İhanetini Gördükçe, Düşmanın Hançerine Hedef Olası Geliyor İnsanın.

*

Çevrimdışı ehl-i pak

• 48
  • Total War Türkiye
Ynt: Re: Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)
« Yanıtla #22 : 22 Kasım 2014, 21:20:53 »
  Ne sebeble peki? Roma'da kalması daha uygun değil miydi?

Bunun tek sebebi eskiden romaya imparatorluğun kendi ordularının bile yaklaşmasını yasakken önüne gelen isyancının istilacının kolayca roma önlerine gelip italya yarımadasını yerle bir etmesidir. Adamlar da mecburen başkentlerini daha kolay savunulabilir bir yere taşımışlar. Milano'da yağmalanınca çareyi ravennada aramışlar. Ravenna etrafı bataklıklar, nehirler ve savunma siperleriyle çevrili denizde bir limanı olan büyük savunması çok kolay olan bir kent. Justinyen 6.yüzyılda bizans ordularıyla romaya girip tüm italyayı, kuzey afrikayı ve güney ispanyayı tekrardan doğu roma imparatorluğu çatısı altında birleştirdiğinde dahi barbarlar tarafından savunulan ravenna uzun süre direnmişti. Kent bizanslıların eline geçtikten 500 sene sonra bile italya yarımadasında tek bir bizans garnizonu bile kalmamışken ravenna hala bizans'ın ravenna ekşarjlığının başkenti olarak her türlü saldırıya karşı direniyordu.

Yüzyıllarca ele geçirilememesi ve bizanslılar bu kentten çekildiğinde italyada hümanizmin güçlenmeye başlamasından olacak ki bir çok ilk ve ortaçağ kenti yıkılırken ravennada ki eski eserlerin hepsi korundu. Jüstinyen dahil bir çok bizans imparator, imparatoriçe ve generalin hakkındaki bilgileri ravennada yapılan çalışmalardan biliyoruz.
Imza Silindi - Yönetim

*

Çevrimdışı semender

• 74
  • Total War Türkiye
Ynt: Re: Western Roman Empire (Batı Roma İmparatorluğu)
« Yanıtla #23 : 22 Kasım 2014, 21:51:06 »
Eline sağlık güzel bilgi.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2014, 02:27:44 Gönderen: Çağrı Beg »

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #24 : 26 Kasım 2014, 11:24:23 »
bu devleti seçsek barbarlarla savaşmakta zorlanırız barbar devlet seçsek batı roma yığınla ordu basar CA bence bunu düzeltmeli roma 2 de adamlar benden güçsüz ekonomi zayıf ama benim 3 ordu üretebildiğim halde adamlar 8 ordu geziyorlar...

« Yanıtla #25 : 26 Kasım 2014, 12:20:11 »

Aynen aynen bende çok yaşıyorum köleler ayaklanıyor sonra bölgeyi ele geçiyor bi bakıyorum adam full ordu dizmiş ne ara para geldide adam topladın sen
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 00:23:45 Gönderen: bozkirsovalyesi »

*

Çevrimdışı Lack

• 24
« Yanıtla #26 : 15 Eylül 2015, 15:28:54 »
Öncelikle Merhabalar
Uzun bir aradan sonra forumu görebilmek güzel bir duygu. Şu an için Batı Roma imparatorluğunu oynuyorum Hunları yıkması çok zordu baya zorlandım. Soruma gelecek olursak yozlaşma sorununu nasıl çözebiliriz bunun için bir bina üretilemez mi? Ayrıca araştırma oranı veren binalar var bu araştırma oranı nedir ne işe yarar?

*

Çevrimdışı abuz89

• **
  • 716
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
« Yanıtla #27 : 02 Aralık 2015, 18:05:58 »
oyunu ilk defa bugün oynayayım dedim Normal zorluktan ingilterede hemen şehirlerimi yağmaladılar aldılar.balkanlarda adını bilmediğim devletlerde yağmaladı.
Ülkemin içinde süevler diye bişey çıktı o da pert etti.Kızdım Çıktım daha çok şey öğrenmem lazım atillada :D

« Yanıtla #28 : 02 Aralık 2015, 18:39:50 »
Yozlaşma mutlaka oluyor