Çok Oyunculu Sefer

• 7 Yanıt
  • 1905 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çok Oyunculu Sefer
« : 12 Ocak 2015, 17:21:46 »
Arkadaşlar bol boş vakti olan benim gibi bu oyunun hastası olan birisi varsa ilk defa çok oyunculu sefer yapmak istiyorum beraber yapabiliriz her savaşı kendimiz oynucaz muharebe süresi sınırsız olucak oyun zorluğuda zor yada çok zor olucak yan yana 2 ülke alıp tüm dünyaya karşı savaşırız :)

*

Çevrimdışı mohan55

• **
  • 539
  • Sultan Mete Han
Ynt: Çok Oyunculu Sefer
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2015, 18:11:04 »
Arkadaşlar bol boş vakti olan benim gibi bu oyunun hastası olan birisi varsa ilk defa çok oyunculu sefer yapmak istiyorum beraber yapabiliriz her savaşı kendimiz oynucaz muharebe süresi sınırsız olucak oyun zorluğuda zor yada çok zor olucak yan yana 2 ülke alıp tüm dünyaya karşı savaşırız :)

kardeş hafta sonu bir sefer atabiliriz istersen

« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2015, 02:30:08 »
     Dostlar, biz Rome 2 oyununu "Sefer" bölümünden "Çok Oyunculu Sefer" üzerinden iki kişi olarak oynuyoruz. Oyuna giriyoruz, birimiz Süevler diğerimizde İnceler olarak tarafları seçiyoruz haritadaki yerimizide belirliyoruz. Oyun başlıyor ve sıralı olarak tur atlayıp hamle yapabiliyoruz. Yani diğer oyunlardaki CO-OP mantığıyla LAN bağlantısı üzerinden gayet güzel ve sorunsuz iki kişi ilerlemeli olarak aynı haritada oynuyoruz. Buraya kadar herşey normal, fakat sorun burdan sonra başlıyor.

Oyunda bir tur ilerledikten sonra deneme amaçlı oyunu kayıt ediyoruz, oyundan çıkıp tekrar "Çok Oyunculu Sefer" bölümüne gelerek "Yerel Ağ" sekmesi üzerinden "Sefere Kurucu Olarak Devam Et" kısmını tıkladığımızda kayıt penceresi karşımıza çıkıyor. Bu kısma tıklayıp kayıt penceresi üzerinden oyuna kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Ancak oyuna girdiğimizde oyun bizi otomatik olarak son kaydeden kişi üzerinden başlatıyor, ve aynı şehri iki kişi olarak yönetiyoruz. Benim arkadaşımın şehri sanki yok oluyor. Kendi İnceler olarak devam edemiyor. Ne kadar saçmadır ki ikimizde Süevler'i yani benim oyuna başladığım ülkeyi yönetiyoruz. İki farklı ülke olarak ilerleyemiyoruz. Bunun bir yöntemi var mı. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu keyfi yaşayamıyoruz, malesef.

Oyundayken ikimizde ayrı ayrı kaydetmeye çalıştık, fakat Rome 2 oyunu iki farklı kayıt dosyası açmaya izin vermiyor. Arkadaşım kaydettikden sonra üzerine ben kaydediyorum, onun kaydını siliyor. Tek bir kişi olarak da kaydetmeyi de denedik ama bir tür oyundan çıkıp girdiğimizde kaldığımız yerden iki ülke olarak devam edemedik.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2015, 02:30:46 Gönderen: Sametastral »

« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2015, 02:35:09 »
     Uzun yazıyı okumaya üşenenler için...
     Seferi kurup lan kablosu ile oynuyoruz ancak kayıt aldıktan sonra kaydı tekrar açtığımızda ikimiz de aynı ülke oluyoruz anlamadım? Yardım ederseniz sevinirim.

*

Çevrimdışı abuz89

• **
  • 713
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2015, 14:15:49 »
     Uzun yazıyı okumaya üşenenler için...
     Seferi kurup lan kablosu ile oynuyoruz ancak kayıt aldıktan sonra kaydı tekrar açtığımızda ikimiz de aynı ülke oluyoruz anlamadım? Yardım ederseniz sevinirim.

korsan mı oyun

*

Çevrimdışı agahan61

• *
  • 124
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2015, 11:33:28 »
Ben hemen oynayabilirim

*

Çevrimdışı furkis_08

• *