Warhammer Evreni ve Irklar Hakkında Bilgiler.

• 27 Yanıt
  • 8516 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı SultanAhmetPaşa

• *
  • 2314
  • ''Kim bir kavme benzerse o da onlardandır.''
Warhammer Evreni ve Irklar Hakkında Bilgiler.
« : 29 Ocak 2015, 14:18:03 »

Warhammer 40k oyunu ile patlamış bir oyun olan şimdi SEGA ve Creative Assembly ile anlaşma yaparak bir TW oyununa dönüştü gerçekten güzel olmasını bekliyorum.Gelelim bilgilere.

Warhammer 40 k ırkları :
Space Marines: Birçok Chapter'dan oluşan Space Marines İmparator'a bağlıdır ve birimleri İmparator'un genlerinin bir kısmından oluşturulmuştur. Bu yüzden bir insandan çok daha dayanıklı ve güçlüdürler. İnsanlığı korumak için yaratılmış bu ırk kendilerini feda etmekten hiç çekinmeyen korkusuz savaşçılardan oluşmuştur. Onlar için savaş nefes almak kadar doğaldır. İmparator'dan aldıkları kuvvetle kötülüğü ezmek için buradalar. Menzilli birimleri ağırlıktadır ancak yakın savaş araçları çok etkilidir.

Chaos Space Marines: Eye of Terror adı verilen bölge Chaos'un evrenimiz ile olan bağlantısıdır. Buraya çok yaklaşan Space Marines birlikleri ve başlarındaki Warmaster Horus, Chaos'tan etkilenerek İmparator'a saldırırlar. İmparator'un en güvendiği Primarch'lardan olan Horus, İmparator tarafından öldürülür ancak İmparator da ölümcül yara almıştır. İmparator aşmış güçleriyle ölmemeyi başarmış ancak bitkisel hayat gibi bi hâlde taht odasında durarak zihinsel güçleriyle Imperium'u koruması altına almıştır. İşte Chaos Marines'in doğuşu böyledir. Uzaktan da yakından da güçlü olan Chaos'ların eksiği birim sayısından ve teknoloji eksikliğinden gelir.

Imperial Guard: İmparator'un Çekici(Hammer of The Emperor) olarak da bilinen bu ordu bilinen insan ordusudur. Marine'ler gibi gelişmiş genleri olmamasına rağmen sayı çoğunluğu ve bir insanın azmiyle Imperium'da çok önemli bir yere sahiptirler. Onlar için savaş kendini feda etmek için hazır bekleyen insanlarla kazanılır ve bu sayı onlarda milyonlarla ölçülür. Menzilli saldırı ve tanklarına güvenen insanlar bunu kullanmaktan çekinmezler!

Eldar: Eldarlar insanların ataları denizden sürünerek çıktıklarında bile bütün galaksiye yayılmışlardı. Korkunç bir geçmişe sahip olan Eldar'lar bu konuyu çok nadir konuşurken, eskiden yıldızların ve gezegenlerin kaderlerine bile karar verebilcek zihinsel güce sahiplerdi. "Düşüş" adı verilen Eldar'ların neredeyse yok olmasına sebep olan bu olaydan sonra Craftworld adı verilmiş dev yaşayan gemilerine binip kaçmışlardır. Eldar'ların en büyük gücü "Farseer" adı verilen ve geleceği görebilen liderleridir. Şu anda en saygın Farseer olan Eldrad Ulthran tarafından yönetilen Ulthwé Craftworld'ü tarafından sürekli tarihin akışı değiştirilmekte ve alakasız saldırılar sebebiyle Eldar'lara "dengesiz" gözüyle bakılmaktadır. Hâlbuki bunun sebebi geleceği değiştirmektir. Uzaktan etkili olan savaşçıları ağırlıklı olmasına rağmen hiç de hafife alınamayacak yakın dövüş birimleri vardır ve bir de zihinsel güçler var, tabi.

Necrons: 60 milyon yıldır gömülü duran Necronlar tanrılar kadar eski varlıklardır. Amaçları basittir. Tüm canlıları yok etmek. Tanrılarının kana olan açlığını gidermek için hiç haber vermeden hedef seçmeden herkese saldıran Necronlar iskeletimsi görüntüleri ile korku salmakta ve herkesi kesip biçmektedirler. Menzilli saldırı ağırlıklı olmalarına rağmen yakın dövüşte hiç de fena değiller.

Orks: Orcs değil evet onların adı Orks . Waaagh!! Diye bağırıp duran bu yeşil derililer birlğinde goblinler de vardır ama kocaman ork'ların arasında lafları bile olmaz. Sayılarını bilmenin mümkün olmadığı ork'lar kavga etmeye inanılmaz heveslidirler. Savaşacak birilerini bulamazlarsa kendileri arasında savaşmaktan hiç çekinmezler. Kabileler şeklinde yaşamalarına rağmen birlik beraberlik içinde yaşamazlar. Eğer böyle olsaydı zaten evrende onlara dayanabilecek bir güç yoktur. Ancak bu pek de mümkün gözükmüyor. Yakın savaş odaklıdırlar ama silah kullanmaktan da hiç çekinmezler.

Tau: Genç ve hırslı olan Tau'lar ortak bir amaç için birleşmiş ve aydınlanma aramaktadırlar. Gittikçe güçlenen Tau "Greater Good" için her türlü direnişi ezip geçmektedir. Greater Good'u her yere yaymak isteyen Tau'lara Kroot adı verilen bir uzaylı türü de dahildir. Hızlı ve güçlü olan kroot'lar doğal savaşçılardır. Teknolojik açıdan iyi bir ilerleme kaydeden Tau'lar özellikle menzilli saldırılarda etkilidirler.

Evreni

[spoiler]Kaynak : Wikipedia http://tr.wikipedia.org/wiki/Warhammer_40000[/spoiler]
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 16:11:21 Gönderen: SultanAhmetPaşa »
"Biz Cehennem için bir çok cin ve insan yarattık. Onların kalpleri vardır, ama anlamazlar. Gözleri vardır ama görmezler. Kulakları vardır, ama işitmezler. Onlar hayvanlar gibidirler, hatta onlardan da daha alçaktırlar. İşte gafiller onlardır." (A'raf, 179)

?Doğrusu biz insanı karışık bir nutfeden yarattık. Onu imtihan edeceğiz bu nedenle onu işitici, görücü yaptık. Kuşkusuz biz ona yolu gösterdik; ister şükredici olsun, ister nankör.? (İnsan, 76/2-3)

?Ümmetim sarığı indirince izzetlerini Allah indirecektir ?(Deylemi, el-Firdevs, no:4247, 3/88)

*

Çevrimdışı bafralıkurt

• **
  • 3972
  • -Kubilay-
Ynt: Warhammer Evreni ve Irklar Hakkında Bilgiler.
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2015, 17:53:49 »
Eline sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş.  tbr*

« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2015, 14:16:31 »
Verdiğin bilgiler warhammer 40k için. Bu oyunla ya da bu oyunun hikayesiyle hiç bir alakası yok.

Warhammer 1983'ten beri var. Bilimkurgu değil, fantastik evren. Uzay falan yok içinde. Direk türkçe wikipediadan kopyalamışsın.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 14:21:23 Gönderen: cenkiss »

*

• *
  • 2314
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2015, 15:35:20 »
Evet ne var bunda ? Zaten 40k ile ilgili bilgiyi oraya yazdım.Her serisini oynamış biriyim.

Alıntı
Warhammer 40k oyunu ile patlamış bir oyun olan şimdi SEGA ve Creative Assembly ile anlaşma yaparak bir TW oyununa dönüştü gerçekten güzel olmasını bekliyorum.Gelelim bilgilere.
"Biz Cehennem için bir çok cin ve insan yarattık. Onların kalpleri vardır, ama anlamazlar. Gözleri vardır ama görmezler. Kulakları vardır, ama işitmezler. Onlar hayvanlar gibidirler, hatta onlardan da daha alçaktırlar. İşte gafiller onlardır." (A'raf, 179)

?Doğrusu biz insanı karışık bir nutfeden yarattık. Onu imtihan edeceğiz bu nedenle onu işitici, görücü yaptık. Kuşkusuz biz ona yolu gösterdik; ister şükredici olsun, ister nankör.? (İnsan, 76/2-3)

?Ümmetim sarığı indirince izzetlerini Allah indirecektir ?(Deylemi, el-Firdevs, no:4247, 3/88)

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

• **
  • 7176
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2015, 15:40:31 »
Necronlar beni bekler. pacoz*
There is no light that can defeat darkness!

« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2015, 15:44:51 »
Total War: Warhammer , adı geçtiği gibi warhammer evreninde. Verdiğin bilgilerin hiç birinin işi yok burda.

Yukarıda verdiğin orduların, ırkların hiç biri bu oyunda olmayacak.

Warhammer evreni veya ırklar hakkında bilgi vermemişsin.

Warhammer 1983'te fantastik hikaye olarak çıktı. Warhammer 40k da 1987 de bilim kurgu olarak çıktı.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 15:46:44 Gönderen: cenkiss »

*

Çevrimdışı lasthdeath

• 1646
  • Family, Duty, Honor
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2015, 15:49:40 »
Ben de biraz araştırma yaptım.Harita da yanlış galiba.Paylaşılan haritalarla bu aynı değil.Yine de emin değilim.Devletler de farklı gerçekten inceledim.40k warhammer çok beğenildiği için ortaya çıkarılmış.
Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz...

« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2015, 15:53:28 »
Harita doğru da hiç bir şey eklememiş üstüne hatta yanlış şeyler var. Bu konuyu sil bence.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 15:53:53 Gönderen: cenkiss »

*

• *
  • 2314
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2015, 15:57:17 »
Total War: Warhammer , adı geçtiği gibi warhammer evreninde. Verdiğin bilgilerin hiç birinin işi yok burda.

Yukarıda verdiğin orduların, ırkların hiç biri bu oyunda olmayacak.

Warhammer evreni veya ırklar hakkında bilgi vermemişsin.

Warhammer 1983'te fantastik hikaye olarak çıktı. Warhammer 40k da 1987 de bilim kurgu olarak çıktı.

Harita doğru da hiç bir şey eklememiş üstüne hatta yanlış şeyler var. Bu konuyu sil bence.

Kardeşim Orta Dünya'dan daha büyük bir haritadan bahsi ediyoruz onlarca ırk var.Ben sadece 40k ile ilgili bilgi verdim.Bunda ne var silinecek ?

Ben de biraz araştırma yaptım.Harita da yanlış galiba.Paylaşılan haritalarla bu aynı değil.Yine de emin değilim.Devletler de farklı gerçekten inceledim.40k warhammer çok beğenildiği için ortaya çıkarılmış.
Harita yanlış değil

[spoiler][/spoiler]

Edit: Siz Normal oyunla Warhammer 40k'yı kıyaslıyorsunuz beyler.Ben dediğim gibi sadece 40k ile bilgi verdim.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 15:58:49 Gönderen: SultanAhmetPaşa »

*

Çevrimdışı lasthdeath

• 1646
  • Family, Duty, Honor
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2015, 15:58:12 »
Doğrudur.Emin değilim demiştim zaten.Bu bilgiler vikipediiden alıntılanmış.Eğer konu hakkında bilgiliysen sen debir şeyler hazırla cenkiss
Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz...