Total War ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru

• 38 Yanıt
  • 14520 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• •Reis-ül Küttab•
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
Total War ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru
« : 18 Şubat 2015, 19:53:17 »
Yazı CA'dan Nico adlı elemana aittir:

"Selam genşler!

Oyuncular arasında oyunu çalıştırdıkları donanımlarla ilgili yayılan bazı yanlış algılar var. Bu yanlış algıları ortadan kaldırmak için size yardımı olabileceğini düşündüğümüz bazı notlarımız var.

1) "Tavsiye Edilen Ayar" (Recommended Spec) oyunu 1440p'de maksimum ayarlarda oynamak için gerekli ayar değildir. Bu ayar bizim size güzel bir deneyim yaşatabileceğimiz düşündüğümüz ayarlardır. Eğer daha iyi bir donanımınız varsa daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Total War: ATTILA'da seçebileceğiniz 5 kalite ayarı vardır. (tabiki "Gelişmiş" -Advanced- seçeneğiyle ince ayarlar yapabilirsiniz)

• "Maksimum Performans"- eski ekran kartları için
• "Performans"- düşük ekran kartları
• "Kalite"- orta seviye ekran kartları
• "Maksimum Kalite"- yüksek ayarlı kartlar
• "Aşırı Kalite"- daha piyasaya çıkmamış ekran kartları için

Resmi "Tavsiye Edilen Ayar" 1080p'de Kalite ayarına denk gelir.

Aşırı Kalite ayrıca performansa darbe vuran 4XMSAA özelliğini de aktif kılar. Lütfen dikkat edin Aşırı kalite henüz piyasaya çıkmamış ekran kartları içindir, mevcut ekran kartları için değil. Bu yüzden Maksimum Kalite seçeneğinin üstündedir.

2) Minimum ve Tavsiye Edilen Ayar Rome II'den daha yüksek ayarlardır neticede ATTILA daha yeni bir oyun motoru üzerine oturtulmuş yen bir oyundur. Sonuç olarak donanım anlamında daha talepkar bir oyundur ve aynı ayarlarda Rome II'den daha etkileyici bir görüntü sunar.

Not: Aşırı seçeneği her başlık için aynı değildir.

3) Hali hazırda zaten oyunu gözden geçirme aşamasında performans ve optimizasyon çalışmaları yapıldı. Bu sizin kişisel ayarlarınız için ne kadar geçerli olur bunu söylemek zor.

4) Oyunun doku çözünürlüğünü ele alış biçimi Rome II'den farklıdır. Rome II'de bu kalite ayarlarına göre yapılırken, Attila'da VRAM odaklı olacak.

Son olarak tüm sürücülerinizin en son sürüm-güncellemelerini yaptığınızdan emin olun, inanın bu çok büyük fark yaratacaktır."
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2015, 21:15:52 Gönderen: Çağrı Beg »
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
Ynt: ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2015, 19:57:05 »
 Direct-X 12 Çıksın Da Bi  pacoz*

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12437
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2015, 20:07:12 »
CA baya baya alay konusu olmuş durumda

" "Aşırı Kalite"- daha piyasaya çıkmamış ekran kartları için"

*

Çevrimdışı cellat211

• **
  • 873
  • 【Megurine Luka】 Lie
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2015, 20:13:25 »
Kafasina tas atarim ca nin gelsin bi bakalim gorcez nsl ayarlar

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2015, 20:14:48 »
 Bence Orada Direct-X 12 Desteğini Kast Etmiş Olabilirler Gerçi Şuanki Güçlü Ekran Kartlarında Gelecekte..Piyasaya Çıkmayan Ve Haberimizin Olduğu Bomba Bomba Gelen Bir Amd R 300 Serisi Var Yani Bence Orada Direct-X 12 Kast Edilmiş  tebessum*

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2015, 20:17:57 »
Aynen abi daha çıkmayan kart için grafik hazırlamışlar kah* kah*

Oyunu daha deneyemedim ama Rome 2'deki ayarlama tecrübeme göre oyunun bu halinde iyi grafik ve iyi performans bence bu şekilde olmalı.(Kendi sistemine göre söylüyorum ben bu ayarları kullanacağım)

Öncelikle birim ve bina detayı en yüksekte veya bir altında olmalı. Doku çözünürlüğü aşırı ve doku filtresi Eşyönsüz 16x olacak. Su , ağaç ve çimenler orta gökyüzü ise yüksek seviyede olacak. Yandaki kutucuklardan sınırsız grafik hafızası kapalı olabilir çünkü FPS değerini en fazla düşüren etmenlerden üstelik testte o kadar belli olmasa bile kendi oyunumuz sırasında ani FPS düşüşleri yaratabiliyor.

Bence Orada Direct-X 12 Desteğini Kast Etmiş Olabilirler Gerçi Şuanki Güçlü Ekran Kartlarında Gelecekte..Piyasaya Çıkmayan Ve Haberimizin Olduğu Bomba Bomba Gelen Bir Amd R 300 Serisi Var Yani Bence Orada Direct-X 12 Kast Edilmiş  tebessum*

Barbar bu seri birinin elinde patlayacak ben söyleyeyim. Aynı Rome 2'de ki gibi sağlam çıkacak şeyi öve öve pert edeceksin yardir* yardir*
Buna tek diyeceğim NVIDIA BLACK TITAN mimari olarak geri kalsada bu kartla uzun süre kapışacak yegane kart kirp*
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2015, 20:22:10 Gönderen: NucLeaR-TR »

*

Çevrimdışı cellat211

• **
  • 873
  • 【Megurine Luka】 Lie
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2015, 20:18:31 »

Orasi kesinde abi yetet ya daha yeni yukselttim pc yi bi ekran karti orta seker dunya para suan dx12 kartlar off

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2015, 20:23:09 »
Aynen abi daha çıkmayan kart için grafik hazırlamışlar kah* kah*

Oyunu daha deneyemedim ama Rome 2'deki ayarlama tecrübeme göre oyunun bu halinde iyi grafik ve iyi performans bence bu şekilde olmalı.(Kendi sistemine göre söylüyorum ben bu ayarları kullanacağım)

Öncelikle birim ve bina detayı en yüksekte veya bir altında olmalı. Doku çözünürlüğü aşırı ve doku filtresi Eşyönsüz 16x olacak. Su , ağaç ve çimenler orta gökyüzü ise yüksek seviyede olacak. Yandaki kutucuklardan sınırsız grafik hafızası kapalı olabilir çünkü FPS değerini en fazla düşüren etmenlerden üstelik testte o kadar belli olmasa bile kendi oyunumuz sırasında ani FPS düşüşleri yaratabiliyor.

Barbar bu seri birinin elinde patlayacak ben söyleyeyim. Aynı Rome 2'de ki gibi sağlam çıkacak şeyi öve öve pert edeceksin yardir* yardir*
Buna tek diyeceğim NVIDIA BLACK TITAN mimari olarak geri kalsada bu kartla uzun süre kapışacak yegane kart kirp*
Göreceğiz  pacoz*
Orasi kesinde abi yetet ya daha yeni yukselttim pc yi bi ekran karti orta seker dunya para suan dx12 kartlar off
Yok Ya Eğer Ekran Kartın Üst Seviye Kartlar İse Direct-X 11.2 Çıkışlı Olsa Bile Direct-X 12 Desteğide Geliyor Yani Sıkıntı Yok Amd De Yanılmıyorsam R9 Serisine Gelecek.Nvidia Yı Bilmem  kah*

Ynt: Total War ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2015, 20:53:29 »
Biliyodum böyle bişey olacağını iyiki ön sipariş vermemişim  yardir*

*

Çevrimdışı dodos

• 239
Ynt: Total War ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru
« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2015, 21:44:19 »
iyide sonuç itibariyle,yeniden bir yama bekliycez,gerisi kuru laf  bnak* bnak* bnak* bnak*
Gülerken göbeği oynamayan adama güvenmem.