Total War ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru

• 38 Yanıt
  • 18652 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War ATTILA & Performans Hakkında Resmi Duyuru
« Yanıtla #20 : 19 Şubat 2015, 15:26:23 »
Kardeşim bunun nedeni çok basit. Bak ekran kartı bölümünde ne yazıyor tebessum* O yazan kart PC'nin normal kartı yani oyun kartı değil. Oyun kartını oyun için aktifleştirmek gerek. NVIDIA DENETİM MASASINDAN oyunun .exe halini seçip varsayılan grafik işlemcisini YÜKSEK PERFORMANSLI NVIDIA İŞLEMCİSİ yapacaksın tbr*

Zaten varsayılan olarak nvidia ayarlı kendi içinden de exe den de ayarladım ne yaparsam yapiyim inteli görüyor

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
« Yanıtla #21 : 19 Şubat 2015, 15:27:37 »
Kardeşim benim aklımda bir şeyler var. Çalışıyormu diye bakayım olursa ben sana söylerim.

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #22 : 19 Şubat 2015, 15:27:43 »
   @* Halife *        şimdi ne almak lazım bu oyunu full ayarlarla oynamak için msı gtx 980 4g alsak olmazmı ?
Off Hala Yeni Ekran Kartından Bahsediyorsunuz Senin Şu An Kullandığın Kart Ne ? Orada Yeni Ekran Kartları İçin Değil Bi Anlamadınız Gitti Direct-X 12 Desteğinden Bahsediyor Ca.Senin Şu An Kullandığın Kart Ne ?

*

Çevrimdışı cellat211

• **
  • 874
  • 【Megurine Luka】 Lie
« Yanıtla #23 : 19 Şubat 2015, 15:29:46 »
Off Hala Yeni Ekran Kartından Bahsediyorsunuz Senin Şu An Kullandığın Kart Ne ? Orada Yeni Ekran Kartları İçin Değil Bi Anlamadınız Gitti Direct-X 12 Desteğinden Bahsediyor Ca.Senin Şu An Kullandığın Kart Ne ?

gtx 570 dx 11 1280 mb 328 bit  dediğim msı gtx 980 4g DX 12 4gb 256 bit oc li ekran kartı 2.045 lira

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #24 : 19 Şubat 2015, 15:37:51 »
gtx 570 dx 11 1280 mb 328 bit  dediğim msı gtx 980 4g DX 12 4gb 256 bit oc li ekran kartı 2.045 lira
@NucLeaR-TR Bu Karta Directx-12 Desteği Gelecek Mi Sen Anlarsın Nvidadan ? Cellat Ayrıca Şunu Söyliyim Rome 2 Nin İlk Halini Hatırlayın Tur Geçiş Hızını,Performansı,Benchmark Değerlerini Bunlar Gelecek Yamalarla Aldığımız Fps Değerleri Tahminimce %20-%30 Artar.Birde Direct-x 12 Gelecek.Direct-X 12 Yi Şöyle Açıklıyayım :
 'Tek bir buton ile DirectX 11'den DirectX 12'den geçiş yapılacak şekilde dizayn edilen demo programı çerçevesinde, illk etapta kare oranı sabit tutularak kaynak kullanımındaki farklılık gösterilmeye çalışılmış. Haber içerisindeki örneklerden de anlaşılabileceği üzere DirectX 12'ye geçiş yapıldığı an itibariyle işlemci güç kullanımı, DirectX 11 altındaki sonuçlara göre %50 oranında azalıyor. Aynı demoyu, kare oranını serbest bırakarak ta tekrarlayan Intel, DX11 ve DX12 için aynı işlemci güç kullanımında DX12 lehine %50 FPS artışı gözlemledi.
 Kısaca özetleyecek olursak, DirectX 12'nin daha düşük seviye kaynak kullanımına bağlı yeni render teknikleri ile, DirectX 11'e göre %50 daha az işlemci güç tüketimi ya da aynı işlemci güç tüketimi seviyesinde %50 daha yüksek grafik performansı elde edebileceğiz. Özellilke güç tüketiminin azaltılması aynı zamanda işlemcinin daha az ısınmasına vesile olacağından Surface gibi Windows işletim sistemli tabletler daha rahat çalışabilecekler.'

Bu Direct-x 12 Amd De Nin Mantle Desteğine Benziyor Ben Bf 4 De Mantle Açtığımda Fps Yaklaşık Olarak 15-20 Artıyor.İlla Kart Alacağım Dersen Biraz Bekle Amd Nin R 300 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor  tbr*
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 15:38:31 Gönderen: BarbarionRome »

*

Çevrimdışı cellat211

• **
  • 874
  • 【Megurine Luka】 Lie
« Yanıtla #25 : 19 Şubat 2015, 15:40:22 »
@NucLeaR-TR Bu Karta Directx-12 Desteği Gelecek Mi Sen Anlarsın Nvidadan ? Cellat Ayrıca Şunu Söyliyim Rome 2 Nin İlk Halini Hatırlayın Tur Geçiş Hızını,Performansı,Benchmark Değerlerini Bunlar Gelecek Yamalarla Aldığımız Fps Değerleri Tahminimce %20-%30 Artar.Birde Direct-x 12 Gelecek.Direct-X 12 Yi Şöyle Açıklıyayım :
 'Tek bir buton ile DirectX 11'den DirectX 12'den geçiş yapılacak şekilde dizayn edilen demo programı çerçevesinde, illk etapta kare oranı sabit tutularak kaynak kullanımındaki farklılık gösterilmeye çalışılmış. Haber içerisindeki örneklerden de anlaşılabileceği üzere DirectX 12'ye geçiş yapıldığı an itibariyle işlemci güç kullanımı, DirectX 11 altındaki sonuçlara göre %50 oranında azalıyor. Aynı demoyu, kare oranını serbest bırakarak ta tekrarlayan Intel, DX11 ve DX12 için aynı işlemci güç kullanımında DX12 lehine %50 FPS artışı gözlemledi.
 Kısaca özetleyecek olursak, DirectX 12'nin daha düşük seviye kaynak kullanımına bağlı yeni render teknikleri ile, DirectX 11'e göre %50 daha az işlemci güç tüketimi ya da aynı işlemci güç tüketimi seviyesinde %50 daha yüksek grafik performansı elde edebileceğiz. Özellilke güç tüketiminin azaltılması aynı zamanda işlemcinin daha az ısınmasına vesile olacağından Surface gibi Windows işletim sistemli tabletler daha rahat çalışabilecekler.'

Bu Direct-x 12 Amd De Nin Mantle Desteğine Benziyor Ben Bf 4 De Mantle Açtığımda Fps Yaklaşık Olarak 15-20 Artıyor.İlla Kart Alacağım Dersen Biraz Bekle Amd Nin R 300 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor  tbr*

açıklama için teşekkürler benim kartı zaten değiştirmem şart ama haziran yada temmuz gibi düşünüyorum en geç temmuz da almam lazım birde amd çok güç tüketiyor ve nvdia daha başarılı bence ben güvenmiyorum amd ye

« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 15:41:37 Gönderen: cellat211 »

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #26 : 19 Şubat 2015, 15:42:26 »
 Amd 300 Serisini Biraz Araştır Bence  kah* Bu Arada Gtx 400 Serisinden İtibaren Tüm Nvdia Kartlarına Direct-X 12 Desteği Gelecekmiş Senin Kartada Geliyor Yani.

*

Çevrimdışı cellat211

• **
  • 874
  • 【Megurine Luka】 Lie
« Yanıtla #27 : 19 Şubat 2015, 15:44:40 »
Amd 300 Serisini Biraz Araştır Bence  kah* Bu Arada Gtx 400 Serisinden İtibaren Tüm Nvdia Kartlarına Direct-X 12 Desteği Gelecekmiş Senin Kartada Geliyor Yani.

gelsin de unity de oynayamadım kart yüzünden sinir oldum bf 4 denemedim ama orda anca orta ayarda açar gibi bu arada birde üste resim attım gördüğün gibi 2 gb istiyor yüksek te ama benim kart karşılamıyor bide daha bu dx12 li oyunlar çıkacak ilerde birde 12 destekli ve direk 12 olan kartlarda aradaki fark çok olacak

bu arada ben bilgisayar programcılığı yapıyorum iş içinde nvdia daha iyi bundan önceki asus ekran kartım amd var içinde pc yi açarken yandı ve asus amd almamaya karar verdim
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 15:54:36 Gönderen: cellat211 »

*

Çevrimdışı BarbarionRome

• 1987
  • lanetullahi aleyhim
« Yanıtla #28 : 19 Şubat 2015, 16:06:47 »
 Valla Hocam Tarafsız Olarak Söylüyorum Piyasaya Çıkmasına Az Kaldı Amd 300 Serisinin Daha Çıkmadan Bile Karta Rakip Yok  tbr*
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 16:31:21 Gönderen: BarbarionRome »

*

Çevrimdışı cellat211

• **
  • 874
  • 【Megurine Luka】 Lie
« Yanıtla #29 : 19 Şubat 2015, 16:38:32 »
Valla Hocam Tarafsız Olarak Söylüyorum Piyasaya Çıkmasına Az Kaldı Amd 300 Serisinin Daha Çıkmadan Bile Karta Rakip Yok  tbr*

bakalım o zaman bi gelsin de şuanki kartımın sonuçları