Harita sisi kaldırma hilesi

• 2 Yanıt
  • 7227 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harita sisi kaldırma hilesi
« : 12 Mart 2015, 22:36:52 »
Evet arkadaşlar Hileye hurdaya hiç gerek duymadan oyunu öğrendikten sonra normal şekilde oynuyorum böyle oynarsanız en yüksek keyfi bu şekilde alırsınız oyundan. BANA HARİTANIN SİSİNİ KALDIRACAK Bİ ARKADAŞIMIZIN BİLGİSİ LAZIM (TRAİNER YADA KONSOL VARSA KONSOLA HİLE GİBİ). NEDENİ:  Cpu larda olan ve oyuncuda olmayan bir dengesizlik, bi hata farkettim oyunda. Örneğin ben hunlarla bi orduya saldırıyorum haritada ve düşman ordu geri çekiliyor yani kaçıyor. 3 ordu ile kovalamama rağmen yakalamak neredeyse imkansız hale geliyor çoğu zaman. çünkü sürekli kaçıyor ve her kaçtığında bir sonraki tur sisli bölgenin içinde kaybolmuş oluyor. Bende ordularımı ne tarafa süreceğimi bilemiyorum. Ancak o düşman ordu için aynı şey söz konusu değil eğerki onun saldırabileceği alan içinde durmuşsa bnm ordum, anında turn geçtiğimde saldırıyor yani o yerimi biliyor. Umarım anlamışsınızdır. Yani bnm saldırı menzilimin her yeri açık deil sisli. Ama cpular için bu geçerli değil menzilindeki herkezi görebiliyorlar. Bunun için biraz önce tek bir orduyu kovalamaktan yoruldum ve ekonomik, teknolojik olarak büyük zararlara uğradım. Ayrıca cpuyu bulmak için sisin içine orduları dağınık şekilde cpuyu aramak için gönderdiğimizde herhangi biri menziline girerse saldırıp yok ediyor. KISACA HARİTAYI AÇMAK ŞAAARRRTTT :D YARDIIMMM
« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 01:45:19 Gönderen: mehmetozan »
"Türk?ler Çinli kadınlarla, Moğol kadınlarla, Tunguz kadınlarla, Mançu soylu kadınlarla, daha sonra Arap, Acem ve Rum kadınlarla evlenip çocuk peydahlamasalardı şu koca dünyada Türk?leri yenecek ve Türk? leri ezip geçecek, kurdukları devletleri yıkıp ortadan kaldırmaya hiç bir milletin gücü yetmezdi. Hatta ben bile hiçbir şey yapamazdım Türk?lere der ve devam eder. Ama onlar hep yabancı kadınlar alarak, o kadınlardan kanları bozuk evlatlar peydahlayarak kendi kanlarını bozdular, bozuluncada dirlik ve birlikleri bozuldu. Devletleri yıkıldı, tüm Türk? ler çığıl çığıl dağılıp yurtlarından oldular"
 - CENGİZ HAN - Dost acı söyler :)

Ynt: Harita sisi kaldırma hilesi
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2015, 01:47:49 »
Bunun hilesi yok. Rome II'de sanırım bu oluyordu ama ya hep ya hiç..
Yani açarsan tüm devletlerin hareketlerini izliyorusun tur aralarında. Kesin bir şekilde böyle bir hile yok..

Fakat senin sıkıntın ordunu sise sürmek istememen doğal olarak..
Bunun için de mümessil kullanacaksın. Onların birincil görevi bu zaten..

Ynt: Harita sisi kaldırma hilesi
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2015, 17:36:19 »
Evet mümessiller tabikide aklımda ancak cpu buna ihtiyaç duymuyor. Demek istediğimde buradaki dengesizlik işte. Onun için kalıcı olarak sisi kaldıracak birşey bulunsa daha iyi olur. yani cpu haritada sis yokmuşcasına oynuyor oyunu.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 18:48:49 Gönderen: mehmetozan »
"Türk?ler Çinli kadınlarla, Moğol kadınlarla, Tunguz kadınlarla, Mançu soylu kadınlarla, daha sonra Arap, Acem ve Rum kadınlarla evlenip çocuk peydahlamasalardı şu koca dünyada Türk?leri yenecek ve Türk? leri ezip geçecek, kurdukları devletleri yıkıp ortadan kaldırmaya hiç bir milletin gücü yetmezdi. Hatta ben bile hiçbir şey yapamazdım Türk?lere der ve devam eder. Ama onlar hep yabancı kadınlar alarak, o kadınlardan kanları bozuk evlatlar peydahlayarak kendi kanlarını bozdular, bozuluncada dirlik ve birlikleri bozuldu. Devletleri yıkıldı, tüm Türk? ler çığıl çığıl dağılıp yurtlarından oldular"
 - CENGİZ HAN - Dost acı söyler :)