Hangi ülkeyi önerirsiniz?

• 20 Yanıt
  • 4232 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
Hangi ülkeyi önerirsiniz?
« : 14 Nisan 2015, 01:30:16 »
 Soru basit. Hangi ülkeyi önerirseniz, birazda özet ile yazın. Ona göre bir ülke alıcam. 
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

Ynt: Hangi ülkeyi önerirsiniz?
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2015, 08:09:58 »
Odris krallığı güzel bir ülke. Trakyalı savaşçılar hoplitleri alabilecek kadar güçlü. Asilleri daha da fena. Ama ilk dönemde ekonomik bir sıkıntı çekebilirsin. Birimleri çok çeşitli sayılmaz. Ve bu krallık sadece saldırı için var. Eğer pirates and raiders dlc varsa Odris krallığını alabilirsin. Yoksa Selevkosu da düşünebilirsin çünkü çok çeşitli birimleri var (fil ve savaş arabası dahil). Yahut denizleri seviyorsan Pontus, süvariciysen Partya da güzeldir.

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2015, 09:27:22 »
Aslında güzel özetlemişsin. Aklımda en başta bir göçebe Ülke almak vardı ama yüklediğim modlarda askerlerin çoğunun ismi gözükmediği için askıya aldım. Trakyalı bir kavimi almayı bayağıdır düşünüyorum. Taa ilk Rome dan beri aklımda olan, Kılıçlı Flakslardı yanlış hatırlamıyorsam çok iyiydi. Onları alıp, tamamiyle hucüma yönelik bir oyun oynamak istiyorum. Yine de biraz bekleyip yorumlara bakıcam. Söylediğin Ülkelerin hepsi aklımda olan Ülkeler.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2015, 17:01:05 »
Ben onlarla bir keresinde Afrika'ya giriyordum save gitti. Tam dalacağım turdu.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2937
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2015, 22:43:55 »
Roma.

Özet: Oynaması güzel.

*

Çevrimdışı mohan55

• **
  • 539
  • Sultan Mete Han
Re: Hangi ülkeyi önerirsiniz?
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2015, 23:36:34 »
Mısır:Güneyi alınca istediğin tarafa yönelebiliyorsun.Her türden askerleri var.Ekonomileride iyi.
Yazamadım ama su arveniler mi ne var Fransa'da.O Ulus'ta güzel.Basta sıkıntı yaşıyorsun ama ilk eyaletini tamamlayinca işler yoluna girmeye başlıyor.
Sparta:Ilk turlar biraz ekonomik yönden sıkıntılı oluyor.Ama askerleri çok iyi.

Ynt: Re: Hangi ülkeyi önerirsiniz?
« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2015, 03:47:56 »
Mısır:Güneyi alınca istediğin tarafa yönelebiliyorsun.Her türden askerleri var.Ekonomileride iyi.
Yazamadım ama su arveniler mi ne var Fransa'da.O Ulus'ta güzel.Basta sıkıntı yaşıyorsun ama ilk eyaletini tamamlayinca işler yoluna girmeye başlıyor.
Sparta:Ilk turlar biraz ekonomik yönden sıkıntılı oluyor.Ama askerleri çok iyi.
Mısır ve Galya güzeldir ama Sparta gibi devlet olmaz olsun. Kılıçlı yok heriflerde. Ve kılıcın mızrağa karşı avantajı var.

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2015, 13:19:32 »
 Roma ile çok oynadım şimdi önceliği başkasına vermek istiyorum. Mısırlada çok oynadım ama Arverni ve Sparta ile pek oynamadım. Malum aynen Spartanın Kılıçlı birimleri yoktu ama şimdi Radious un bütün modları var askerler fazlalaştı. Şİmdi 2 sinden biri olabilir.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

*

Çevrimdışı Altheir33

• 295
  • Sevginin olmadığı yerde, sadece zulüm vardır.
« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2015, 18:59:39 »
Asil İskitlerle genellikle diğer göçebe kavimleri birleştirdikten sonra irana çok bulaşmassan işin kolay tbr*

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2015, 19:04:23 »
 Roksolanlar ile bir Kampanya açtım. İlk önce hedefim Baktria üzerinden İran a inmek. Ordan kuzeyden Toprakları birleştirip, İskit Merkezini almak. Sonrası Avrupa ve Afrika. Yine de iletiler gelsin. Yeni bir Kampanyaya bir başka Ülke ile de başlıyabilirim.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin