Doğu roma ile en zor seviyede oyunu bitirmek çok kolay

• 33 Yanıt
  • 10245 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arkadaşlar doğu roma düşündüğümüz gibi zayıf değil üstelik oyunun en  güçlü ekonomi vede askeri üstünlüklerine sahip..
ilk olarak oyun başladığı gibi bütün kiliseleri yıkın hatta forum ve benzeri yapılarıda yıkın... askeri baraka vede tarla dışında yapınız kalmasın ve doğudaki tüm orduları terhis edin libyada bir lejyon kalması önerilir. hiç asker üretmeyin sadecce costanrinoplede 1 lejyon. tahminen ilk turda elinizdeki para 85k vede aylık gelir 15k ya gelmiş olacaktır. bırakın vizigotlar balkanları sasanilerde doğuyu talan etsin iyisimi siz tüm orduları terhis edin gider 0 olsun... para 180k oldumu 5.turlarda :)doğu romanın kasasındaki paranın %5 ikadar her yıl kazancı var yani 100k paranız varza hiç birkente dahi sahipdeğilseniz yıllık 5k gelir var ben 20. turlarda 300k para topladım aylık gelirim 23k oldı ve her tur 1k gelirim artıyor 80.turda elizinde 1milyon para olduğu zaman bir şehriniz dahi kaldıysa hücüma geçin korkmayın 8 lejyon birden üretin ve heryere saldırmaya başlayın ve dikkat etmeniz gereken ilk şey paranız asla 1milyonun altına düşmesin 1 millyon demek vergi hariç sadece 50k yıllık diğer vergi demek en az 14 lejyonun giderinden bile fazla ondan sonra ekonomi patlamassını görün doğu romayı kise durduramaz
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2015, 09:41:58 Gönderen: ibrahimkarsu »

Ynt: Doğu roma ile en zor seviyede oyunu bitirmek çok kolay
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2015, 16:58:49 »
bu arada hiç bir yapıyı geliştirmeyin fazla nakit paranın getirisi doğu roma için çok daha fazla

*

Çevrimdışı yehyeh321

• 252
  • I am not in danger, I AM the danger.
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2015, 14:05:42 »
arkadaşlar doğu roma düşündüğümüz gibi zayıf değil üstelik oyunun en  güçlü ekonomi vede askeri üstünlüklerine sahip..
ilk olarak oyun başladığı gibi bütün kiliseleri yıkın hatta forum ve benzeri yapılarıda yıkın... askeri baraka vede tarla dışında yapınız kalmasın ve doğudaki tüm orduları terhis edin libyada bir lejyon kalması önerilir. hiç asker üretmeyin sadecce costanrinoplede 1 lejyon. tahminen ilk turda elinizdeki para 40k vede aylık gelir 10k ya gelmiş olacaktır. bırakın vizigotlar balkanları sasanilerde doğuyu talan etsin iyisimi siz tüm orduları terhis edin gider 0 olsun... para 100k oldumu 5.turlarda :)doğu romanın kasasındaki paranın %5 ikadar her yıl kazancı var yani 100k paranız varza hiç birkente dahi sahipdeğilseniz yıllık 5k gelir var ben 20. turlarda 300k para topladım aylık gelirim 23k oldı ve her tur 1k gelirim artıyor 80.turda elizinde 1milyon para olduğu zaman bir şehriniz dahi kaldıysa hücüma geçin korkmayın 8 lejyon birden üretin ve heryere saldırmaya başlayın ve dikkat etmeniz gereken ilk şey paranız asla 1milyonun altına düşmesin 1 millyon demek vergi hariç sadece 50k yıllık diğer vergi demek en az 14 lejyonun giderinden bile fazla ondan sonra ekonomi patlamassını görün doğu romayı kise durduramaz
hile yap daha kolay

« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2015, 14:31:34 »
önemli olan hilesiz oynayabilmek

*

Çevrimdışı yehyeh321

• 252
  • I am not in danger, I AM the danger.
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2015, 16:23:31 »
önemli olan hilesiz oynayabilmek
Dediğimi anlamadın galiba bu arkadaşın yaptığı hile zaten :D oyunu böyle oynayarak ne zevki çıkarki

« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2015, 16:43:12 »
ben bunu taktik sayıyorum,sonuçta oyun dışı müdahale olmuyor  tebessum*
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2015, 21:14:51 Gönderen: wonderful004 »

« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2015, 19:17:18 »
kesinlikle hile yok doğu roma devlet özelliklerine bak %5 yılsonu hazinedeki paradan kar yazar.... bu o bu doğu romanın özelliğiben kendim bu özelliği vermedim 60 turda kendini toparlıyorsun

« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2015, 20:57:02 »
hile yap daha kolay
hile senin yaptığın taktiklerdende kolay ama o zaman sende hile yap daha kolay pff*

« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2015, 14:02:58 »
 okadar şehir kaybettikten sonra ekonomi tavan yapmasına rağmen oyunu toparlamak çok zor çok aşırı zor.ben komple toparkları kaybettim.. yıllık gelirim 80k idi ama şehir yok her şehirde isyancılar vardı asker yetiştirmeme müsade etmiyorlardı. zırhlı lejyoneri araştırdıktan sonra süre 1 tura indikteb sonra gezgin ordularımla çökmüş batıya son darbeyide ben vurarak italyayı aldım ve yavaştan yayılmaya çalışıyorum.. oyun acayip zevk veriyo.. tek sıkıntı max ordu sayısı
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 14:04:08 Gönderen: ibrahimkarsu »

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11257
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2015, 14:27:02 »
Yaptığı hile değil strateji ve kimsenin daha önce denediğini duymadım gayet güzel tbr*