Total War Arena İncelemelerim

• 14 Yanıt
  • 2878 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
  • Türk?e kefen biçenin ölümü korkunç olur. {H.N.A}
Total War Arena İncelemelerim
« : 01 Haziran 2015, 15:46:00 »
  Oyun hakkında izlenimlerimi paylaşmak istedim. Bir kaç görselle oyunu anlatmaya çalışıcam.

GENERALLER
Spoiler
[close]
Komutan sistemiyle başlıyalım. Oyunda ülkeler(kültürler v.b) ve komutanlar var. Her birinin ordusu ve seviyesi farklı. Savaş yaptıkça tecrübe kazanıp yetenekleri açıyor, onları yükseltiyor ve komutana lv aldırıyoruz.

-Avantajı oyuna klan savaşları gibi bir sistem gelirse veya daha basitinden arkadaş ortamıyla oynayalım derseniz sistemli bir ordu kurmanız konusunda iyi bir durum. Komutanların kendilerine özel bonusları var menzilli birimler için, mızraklılar için gibi. Bu savaşta şunlarla oynıyım şu savaşta şunlarla oynıyım gibi tercihler yapabilirsiniz.

-Dezavantajı her birine sıfırdan ordu kurmanız gerekiyor ki pekde önemli değil.

ORDU
Spoiler
[close]
Wargaming oyunları ya da War Thunder tarzı oyunları oynayanların bu kısmı okumalarına gerek yok sistem onlardaki sistemle aynı. Ben yinede bilmeyenler için anlatıyım.

-Birimler 10 seviyeye ayrılmış. Başlangıçta 1. seviye birimler veriliyor bize. Bunlarla savaş yapıp tecrübe toplayıp üst seviyedeki birimleri açıyor ve satın alıyoruz. Tıpkı klasik Total War oyunlarında kışlayı yükseltip yeni ve daha güçlü birimler açmamız gibi. Her birimin kendine ait teçhizatı bulunuyor bunları da yine tecrübe ile açıyoruz.

-Şimdi bana göre bu sistem oyun bitmesin boş kalmıyım sürekli bir şey kasıp güçlendiriyim diyen oyuncular için iyi. Oyun çıktıktan sonra belirli aralıklarla bu sistem sayesinde oyuna yeni komutanlar ve askerler eklenir. Ama bu tür oyunlarda klasik son olan seviye arttıkça giderlerin artması durumu(her savaş sonunda para kesiliyor birim bakımı için) ve getirisi olan iflas oyuna para basmadan rahat edemicemiz gibi bir his uyandırıyor bende.  tebessum*

SAVAŞ
Spoiler
[close]
  30-30 orduların savaşı. Birimlere normal oyunlardaki gibi yaklaşılmaması haricinde sorun yok benim açımdan. Onuda hallederler herhalde yada biz oyuncular buluruz bir yolunu. tebessum*
-Haritalar engebeli en hoşuma giden yanı bu.
-Savaşa başlarken 1 dk hazırlık yapılıyor.(İlk resimde görebilirisiniz.)
-Savaşı kazanmak için tüm düşman birimlerini yok edilmeli yada base(5. resim) ele geçirilmeli.
-Her yer açık değil her yeri göremiyoruz. Engebeli bir yerden aniden düşman çıkınca şok oluyor elemanlar helede ormanda.....
-Savaşlar konusunda anlatılacak pek bir şey yok, bana göre harika, Youtube'da diğer oynayanların attıkları videolarda incelersiniz zaten ortamı.

Oyun hakkında merak ettiğiniz bir şey olursa yazın cevaplamaya çalışırım...
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2015, 20:38:56 Gönderen: * Halife * »

*

Çevrimdışı omer56

• *
  • 4062
Re: İncelemelerim
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2015, 15:58:37 »
Oyun çıktı mı? Bu arada inceleme için teşekkürler

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
Ynt: İncelemelerim
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2015, 16:05:49 »
Oyun daha çıkmadı kapalı betada.

1 haftadır CA'nın ilk beta zamanında gönderdiği Steam hesabı ile oynuyorum ( İlk alfa başladıgı zaman 10 kere falan başvurmuşumdur kod daha 2 hafta önce gelmiş ama ben geçen hafta fark ettim) bugün mesaj geldi CA'nın gönderdiği hesapları sıfırlıyoruz size yeni kod göndereceğiz dediler, yeni kod göndermişler ama kodu kendi steam hesabıma ekliyemiyorum aynı IP yüzünden bu ürüne sahibsin diyor pff* Bence oyun güzel bir deneyim sunuyor fakat en büyük sıkıntısı aşırı derecede P2W'e dönüşme imkanı var. Ayrıca 10 kişilik takımda 3 kişi oyunu satsın bozgun kaçınılmaz oluyor kesinlikle takım uyumu gerektiren bir oyun. Eski  Nick: AT2046 (Nicki bile kendileri gönderdiler pff*)
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2015, 16:21:28 Gönderen: NucLeaR-TR »

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2015, 16:54:57 »

Ayrıca 10 kişilik takımda 3 kişi oyunu satsın bozgun kaçınılmaz oluyor kesinlikle takım uyumu gerektiren bir oyun.)

Afk kalanlar ve trolleyenler büyük sıkıntı.. Yapıcak bir şey yok her oyunda var bunlardan.

« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2015, 17:07:47 »
bana hala kod gelmedi  pff*

« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2015, 17:14:14 »
knight online ,metin 2, lol gibi oyunlardan temel farklıları ne?

*

Çevrimdışı lordcri

• 1042
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2015, 17:15:32 »
bana hala kod gelmedi  pff*

Banada gelmemişti. Bir kaç gün önce tekrar başvurdum kodu anında gönderdiler.

https://playarena.totalwar.com/

Strateji oyunu. Diğer Total War oyunlarının online yapımı gibi düşünün.
Spoiler
[close]
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2015, 17:18:43 Gönderen: lordcri »

« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2015, 17:15:58 »

ne gibi benzerlik var ki ? (online olması dışında)

@lordcri tekrar kaydoldum inşallah dediğin gibi banada yarın atarlar :D
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2015, 17:17:08 Gönderen: Royal Guard »

« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2015, 17:17:14 »
ben de onu soruyorum

« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2015, 17:18:36 »
alakası bile yok demek istedim yani orda :D