[Hikaye]Kızıl Savaş - Duyuru

• 14 Yanıt
  • 1384 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı pazzini

• 56
  • Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz
[Hikaye]Kızıl Savaş - Duyuru
« : 21 Haziran 2015, 12:31:12 »
Arkadaşlar Napoleon Total War bölümünde bir hikaye yazmaya karar verdim eğer takip edilirse elbette uzun soluklu olacağını düşünüyorum.Kafamda belirli bir senaryo var takiben 3 Sezon olabileceğini belkide geçebileceğini planlıyorum.Eğer tutulursa belli bir bölümden sonra istenilirse karakter seçimi bile olabilir.

Kızıl Savaş

Oyun Zorluğu ; Çok Zor-Çok Zor
Modumuz ; The Great War-Avrupa Kampanyası
Devletimiz ; Osmanlı İmparatorluğu

Ynt: [Hikaye]Kızıl Savaş - Duyuru
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2015, 12:39:37 »
Takip ederim

« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2015, 13:45:48 »
Takipteyim

*

Çevrimdışı omer56

• *
  • 4062
  • Peace and justice are two sides of the same coin.
Re: [Hikaye]Kızıl Savaş - Duyuru
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2015, 14:08:13 »
Takipteyim inşallah
My philosophy ? inclusive and pluralist Islam, dedicated to service to human beings from every faith ? is antithetical to armed rebellion.

*

Çevrimdışı Canakast

• *
  • 2462
  • This rose will never die..
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2015, 14:26:06 »
Takip edeceğim, umarım uzun soluklu bir hikaye olur.

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3312
  • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2015, 15:33:26 »
Bende Takip Edeceğim Güzel Bir Çalışma Bekliyorum Senden.
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc

*

Çevrimdışı pazzini

• 56
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2015, 20:51:58 »
Destekleriniz için teşekkür ederim yarın veya salı günü ilk bölümü çıkartacağım.

*

Çevrimdışı pazzini

• 56
Ynt: [Hikaye]Kızıl Savaş [Giriş bölümü yayınlanmıştır]
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2015, 12:37:27 »
Giriş - Bozkurt'un Derin Uykusu

Takvimler 1914'ü gösterdiğinde top sesleri dahada artmıştı.Franz Joseph'in Sırbistan'a savaş açmasından sonra Avrupa'da yer yerinden oynamıştır.Bu durumu duyan II.Abdulhamid'in ağzından yanındakilere göre şu sözlerin çıktığı rivayet olunmaktaydı ''Kırk yıl şu devletlerin birbirine düşmesini bekledim. Onlar birbirlerine düştü, şimdi ben tahtta değilim.''

Sultan Mehmed Reşat bu savaşa erken zamanda girerek tarihi bir hata yapmıştı.Hazırlıksız ve Balkanlar'dan büyük bir yenilgiyle çıkan tahrip Osmanlı Ordusu tam bir harabeyi andırıyordu.2 ay sonra alınan Sarıkamış Hezimeti bunun göstergesiydi.Bunu fırsat bilen İtilaf Devletleri derhal Osmanlı'ya savaş açmış hatta toprak paylaşımlarına bile başlamıştır.Lakin Osmanlı artık çekilme politikasında gideceği yer kalmamış sonunu bekliyordu.Hal böyle olunca Ağustos ayının başlarında Mehmet Reşad ile Abdulhamid büyük bir divan topladılar.Alimler,Beyler ve Paşalar Dolmabahçe Sarayındaki büyük toplantıda toplandılar.

Büyük toplantı Mehmet Reşad'ın takibinde başladı.Toplantı'da ilk önce Sarıkamış Hezimeti'nin faturası Enver Paşa'ya kesilmek gibi büyük bir karar alınarak ordunun başına Nedim Paşa getirildi fakat hala ufuktaki olacak yeniliklerden bahsedilmemesi Eski Sultan'ı kızdırmıştı en sonunda dayanamamış konuya değinmeye karar vermiştir ;

- Ağalar,ordunun durumu bellidir.Daha atacak kurşunumuz hatta kurşun atacak silahımız bile yok.1860'ların silahlarını kullanan geri kalmış İslam Ordusu halkını nasıl korur.Zevk-ü Sefa'nın vakti çoktan geçmiştir paşalar ! O derin uykunuzdan uyanın ve tehlikenin farkına varın.Bu halde yok olmak gibi gayede vardır.Salonda büyük bir sessizlik çökmüştü hatta bu ses tonundan Mehmed Reşad bile irkilmiş hatta kara kara ne yapması gerektiğini düşünüyordu.Kendisinin ne kadar yetersiz olduğunu anlayan Sultan hakkıyla bırakması gerektiğinin farkına geçte olsa varmıştı.

Sultan ayağa kalkıp derin bir hiddetle konuşmasına devam eder ;

Sultan Reşad: Bundan böyle taht biraderimindir.Bizi bu durumdan kurtaracaksa o kurtaracaktır.Aklındaki fikirler neyse burada ben çıktıktan sonra anlatırsın kardeşim.Hakkımdaki kararını Beylerbeyinde bekliyor olacağım.

Mehmet Reşad salondan dışarı çıkarken herkes onun arkasından bakıyordu.Bir sultan resmen kendi isteğiyle tahtan çekilmişti.Herkesin içinde bu adam çıldırdı mı gibi sualler dolaşmaktaydı.Oda kapısı kapandığında herkes gözünü Hakan'a çevirmişti ama o sadece odadaki İslam Sancağına bakıyordu.

Sanırım düzenlemeyi öğrenmem gerekecek.1 Bölümde bayağı bombalar düşecek gibi gözüküyor.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2015, 12:45:22 Gönderen: pazzini »

*

Çevrimdışı Canakast

• *
  • 2462
  • This rose will never die..
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2015, 14:18:19 »
Olayları daha uzun tutmaya çalış, onun dışında gayet güzel.

*

Çevrimdışı pazzini

• 56
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2015, 15:12:03 »
Olayları daha uzun tutmaya çalış, onun dışında gayet güzel.

Girişti bu kardeşim ayrıntılı birşey yazmadım çünkü heyecanı kaçıyordu 1.bölümün.