HANGİ DEVLET

• 8 Yanıt
  • 2973 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HANGİ DEVLET
« : 29 Haziran 2015, 23:29:30 »
Arkadaşlar oyunda devlet konusunda kararsız kaldım  srn* Şu devletlerden hangisiyle oynayım

1.İceni

2.Makedonya

3.ROMA

4.Suebi

5.Arveni

*

Çevrimdışı Easterling

• *
  • 6246
  • Evrenin gözünde sen nesin ki ?
Ynt: HANGİ DEVLET
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2015, 00:45:42 »
Iceni olabilir zevklidir. Makedonyada olabilir ama seni zorlayabilir o taraflar sıkıntılı biraz.

*

Çevrimdışı Ebû Turab

• *
  • 212
  • Kudüs ağladıkça, Yahudi cüretleniyor....
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2015, 06:59:45 »
Eğer yeni başlıyorsan Rome II'ye, Tavsiyem bütün farklı uluslardan en az biri ile oynaman. Eğer sadece bahsettiğin uluslardan tavsiye istiyor isen Kesinlikle Roma ve ya Makedonya  tbr*

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• •Reis-ül Küttab•
  • *
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2015, 13:09:19 »
Suebi'yle başla çok zevkli pacoz*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2015, 12:12:15 »
arveni

*

Çevrimdışı bafralıkurt

• *
  • 3972
  • -Kubilay-
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2015, 12:15:06 »
Masilya ile başla. :D Ben uzun süre sonra bu devlet ile başladım şuanda işler baya kızışık zevk alıyorum. :D

*

Çevrimdışı KızılDerili

• *
  • 647
  • Rehberlerim:http://urlmi.com/ETWREHBER
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2015, 13:18:52 »
En kolayı İceni olduğu için bence onla başla.

« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2015, 17:01:59 »
odrisle başlama da ne istiyorsan yap

« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2015, 23:50:18 »
Başka bi yere yazdığım yazıdan buraya da koyayım belki yardımcı olur  tebessum*

Şöyle sıralıyım (kolaylığa göre)
1.İceni (adayı rahatça temizleyip fransaya doğru rahatça ilerleyebilirsin. Ekonomide gayet iyi. Diplomatik olarak genelde sen saldırmadıkça çok düşmanın olmaz. Ve en önemlisi başlarda aldığın yerlerde senin kültüründe olduğundan mutluluk sorunun yok kafan rahat.)
2.Mısır ( Şehirlerin çok ve tamamlanmış bir bölgen var EKONOMI çok iyi olarak başlıyorsun, asker çeşiti fazla rahat ilerlersin. Kültürel sorun olmaz)
3.Partya ( Başlardaki düşmanların zayıf. Batıya doğru ilerleyeceksin atlı okçuları basıp basıp yürüyeceksin anadolu, mezopotamyadaki ülkeler genelde piyade olduğu için atlı okçularla rahat biçersin. Yine kültür sorunun fazla olmaz. EKONOMI iyidir. {Kuzeye doğru pek gitme atlı okçular sorun çıkartır  yardir*}
4.Roma (Oyuna adını veren bu ülkeye oyunu anladıktan sonra başlamanı öneririm. Askerleri çok güçlü oyunun en iyi askerleri fakat bununla birlikte nerdeyse herkes potansiyel düşman...Ekonomiye dikkat etmen lazım, genelde pek kötü olmaz EKONOMI. Başta Etrüksleri hallet zaten devamı gelir. Kültür biraz sorun işte patır patır şehir alırsan hepsi isyan eder ona da dikkat etmen lazım aldığın bölgelere kültürel binalar yaparsan ODA sorun olmaz)
Bonus: Lusitani (heryere yazıyorum bunu, en beğendiğim ülkelerden. Ben kılıçlı birlik seven biriyim ve Lusitaninin kılıçlıları çok iyi, tam bir biçme makinası... Oynaması kolay değil pek ekonomi başlarda zayıf oluyor yukarıda önerdiğim 4 ülkeyi oynadıktan sonra bu ülkeye geç -tabi geçmek istersen-)
All Warfare İs Based On Deception.