Total War Atilla Hunlar Menzil Modu

• 5 Yanıt
  • 2918 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Total War Atilla Hunlar Menzil Modu
« : 05 Temmuz 2015, 00:24:19 »
Esenlikler Arkadaşlar Hunların Atlı Okçularının Menzilini Artırrma şansı varmı neden diyorsanız Türklerin okları 700 m ye kadar bile giderken
çinlilerin 350 ingilizlerin longbowlarıda 450 civarı gidiyor böyle tarihe uygun modlar yapabilirmiyiz veya oyun ayarlarından menzili artırabilirmiyim  sekil*

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
Ynt: Total War Atilla Hunlar Menzil Modu
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2015, 04:55:11 »
Oyunda Hunların okları normal oktan ayrılmışsa yapılır yoksa yapılamaz.
]

« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2015, 01:17:45 »
Evet Arkadaşlar aynı başlığı ben açacaktım bu çok önemli ve Arkadaşın dediği menzil mesafeleri doğru çünkü. 2 gündür uğraşıyorum PFM ile ama mesela hun şeytan okçularını data.pack + db+Land_units_tables + land_unit e tıklayıp içinde arıyarak buluyorum ancak sadece bazı özellikleri mevcut birimlerin savunma, saldırı ve mühimmat gibi. Önemli olan menzildir Türk atlılarında ki Turan taktiğide bu şekilde gerçekleştirilir asyadan metehanlardan vs bu yana. Zaten forumdaki destek neredeyse yok denecek kadar az lütfen hangi yolu izleyerek bu ve benzeri birim savaş özelliklerini değiştirebileceğimiz yolu biri anlatı versin  uz*
"Türk?ler Çinli kadınlarla, Moğol kadınlarla, Tunguz kadınlarla, Mançu soylu kadınlarla, daha sonra Arap, Acem ve Rum kadınlarla evlenip çocuk peydahlamasalardı şu koca dünyada Türk?leri yenecek ve Türk? leri ezip geçecek, kurdukları devletleri yıkıp ortadan kaldırmaya hiç bir milletin gücü yetmezdi. Hatta ben bile hiçbir şey yapamazdım Türk?lere der ve devam eder. Ama onlar hep yabancı kadınlar alarak, o kadınlardan kanları bozuk evlatlar peydahlayarak kendi kanlarını bozdular, bozuluncada dirlik ve birlikleri bozuldu. Devletleri yıkıldı, tüm Türk? ler çığıl çığıl dağılıp yurtlarından oldular"
 - CENGİZ HAN - Dost acı söyler :)

*

Çevrimdışı batufb94

• Young Guard
  • **
  • 5500
  • Orantısız zeka
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2015, 01:56:40 »
Oyunda her ülkenin ayrı ekipmanlarına ayrı ayrı veri yok sadece kültürlerin olabilir onda da oklara özel bir birim olduğunu sanmıyorum protectiles_table'da olması lazım.
]

« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2015, 06:28:28 »
Teşekkür ederim cevap ve yardımın için. Biliyorum coğu dediğin gibi ayrı ayrı değil malesef, ancak bazıları bunun dışında örneğin Hun şeytan atlı okçuları sadece hunlarda var. buna benzer örnekler var. Asıl istediğim keşke mod yapma bölümünde en azından oyuncuların genelde yapmak istediği şeyleri ( ör: Birimlerin güçlerini deiştirip özellik ekleyip kaldırmak yada yeni bir birim oluşturmak, 2-3 tane daha popüler şeyler var) Bunlara benzer şeyler yapıldı konular açılıp anlatıldı ama yeterince fazla çeşitlilikte ve ayrıntıda değildi bence, istisnalar hariç. Şuan da ise neredeyse bütün total war oyunlarının modlama bölümleri patlamış durumda güncel değil, fotoğraflar silinmiş, linkler ölmüş. Bu işlerden anlayan bir babayiğit şu işe soyunsa en azından PACK FİLE MANAGER ile neler yapılabilir sağlam çeşitli ve geniş bir sunum hazırlasa hayrına, millet dua etse  melek* Ne olurdu yav ? biri ilgileniversin lütfen  agla*
"Türk?ler Çinli kadınlarla, Moğol kadınlarla, Tunguz kadınlarla, Mançu soylu kadınlarla, daha sonra Arap, Acem ve Rum kadınlarla evlenip çocuk peydahlamasalardı şu koca dünyada Türk?leri yenecek ve Türk? leri ezip geçecek, kurdukları devletleri yıkıp ortadan kaldırmaya hiç bir milletin gücü yetmezdi. Hatta ben bile hiçbir şey yapamazdım Türk?lere der ve devam eder. Ama onlar hep yabancı kadınlar alarak, o kadınlardan kanları bozuk evlatlar peydahlayarak kendi kanlarını bozdular, bozuluncada dirlik ve birlikleri bozuldu. Devletleri yıkıldı, tüm Türk? ler çığıl çığıl dağılıp yurtlarından oldular"
 - CENGİZ HAN - Dost acı söyler :)

*

Çevrimdışı Delibalta

• *
  • 307
  • Kurbağanın vakvakası duru suya ne zarar?
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2016, 18:36:46 »
pack dosyasında  Birimler ayrı tablo,silahlar ve zırhlar ayrı tablo.Birim tablosunda dikkat ederseniz kullandığı silah bölümü var,o silahın özelliğini değiştirebilirsiniz ancak o silahı kullanan bütün askeri birimlere etki eder,sadece hunlara değil. ancak yeni bir silah oluşturulur ve o silah istenilen birliğe verilirse olabilir ancak onun da mümkün olup olmadığını bilmiyorum.
Ne kadar çok olsa da ördek-ü kaz,
Yetermiş ona bir şâhin-i baz.