Kale savunma sorunu ?

• 16 Yanıt
  • 2159 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
Kale savunma sorunu ?
« : 26 Ekim 2015, 09:24:09 »
Beyler roma gibi şehrim var adam 2 bin askeriyle oraya saldırıyor bende 1.5 k asker var sur üstünlügüm var rahat alırım dedim adamlar hep merdivenle sura tırmandı 30 dakika savaş oldu ve aldılar sonunda halbuki 3 birim askerim aşağıdaydı ve diğer hepsini yukarı atmıştım bildiğim için ve her seferinde böyle oluyor hiç sur üstünlügüm yok 5-6 defa savundum bazı kaleleri 1 birim bile kapıdan girmiyor oyunun sürümünü güncelleyince böyle oldu savunmak bile istemiyorum neden böyle oluyor ?

Ynt: Kale savunma sorunu ?
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2015, 15:36:55 »
roma oynamadım ama medievalda çoğu kişi sur üstünde savunma yapmıyor surların altına askeri koy kuleler aktif olsun m2tw de öyle rome yi bilmem 2 yi oynamadım. genelde açılan gedik yada kapı ağzında def yapıyorum ben mümkün ise tabi deil ise mecburen en geriye çekiliyorum okçularıda en arkadaki hedeflere atış yaptırıyorum yada kalenin durumuna göre okçuları gelen orduyu tam açık görecek şekilde yana koyup saldırı gelmesin die önünede ufak bi birlik atabiliyorum bazen ama dediğim gibi sur üstünde pek bi avantaj olmuyor aslında kale savunmasında rakibi daha çok kuleler ve okçular ile yorup oyalayıp kayıp verdirmek iyi oluyor:D . şehir merkezinde felan def yapınca ztn askerlerin morali daha yüksek kalıyor surda kaçmaya başladıkları zaman heleki kaçana kadar kurtulan ztn olmuyor :D vurkaç yaparak içlere doğru ilerle en güzeli
çevrelerine uymak için kendini yontanlar tükenip giderler

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2015, 21:58:03 »
yok kardeş rome 2 de durum farklı

« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2015, 07:08:47 »
medievalda mesela sur yıkılmadan sura değen mancınık atışı askeri öldürüyor bana göre saçma :D romada yoksa güzel mesela tahrip olunca yada görsel olarak yıkılmalar b aşladıkca 1 2 asker öle normal ama m2 de o yok roma 2 de oynamadım doğrudur farklıdır :)
çevrelerine uymak için kendini yontanlar tükenip giderler

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2015, 23:34:27 »
Beyler yokmu koca forumda şunu bilen ya

« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2015, 20:44:01 »
Benim tavsiyem şu olabilir; Askerlerini surlara değil, pusu kurabileceğin noktalara yerleştir; bir noktadan gelmeye başladıklarında, arkadan ve önden veya duruma göre sağdan ve soldan saldırıp, şoka uğratabilirsin. Düşmanı oyalaması için ön safa ağır piyadeleri yerleştir ki, hafif veya orta ağırlaktaki piyadelerle düşman askerlerini kuşatibilesin. Medieval'da böyle yaparak yenilmesi mümkün olmayan savaşlar kazandım. Elbette, düşman askerleri surlara tırmanana kadar surlara dizdiğin okçularla yıpratmak gerekir; Geldikleri zaman ise, güvenli bir noktada yedek amaçlı tutabilirsin ve savaşın gidişatına göre arkadan saldırmak amacıyla, muharebe alanına sürebilirsin.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2015, 20:53:47 Gönderen: horationelson »

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2015, 22:29:36 »
Hocam bu ne yazıkki dediğiniz gibi olmuyor işte rome 2 de okla yıpratsam ne fayda olcak adam gelirse zaten 3 bin kişiyle geliyor 4 merdivenden 2 tanesini yaktım diyelim 2 tane daha duruyo paso ordan girmeye calısıyo adamlar bir farkı olmuyor kapıdan 1 kere bile girmiyorlar ya sıkıldım

« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2015, 10:30:12 »
Kapıdan girmeleri için yakmaları lazım...ki bu da zor oluyor ve ancak çaresiz kalırlarsa kapıyı yakmaya çalışıyorlar. yapman gereken merdiveni dayadıkları yere sağlam bir birlik koyman. Merdivenden sura ineni direk öldürüyorsun. Surun büyük avantajı var oyunda.
All Warfare İs Based On Deception.

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2015, 11:34:35 »
Kapıdan girmeleri için yakmaları lazım...ki bu da zor oluyor ve ancak çaresiz kalırlarsa kapıyı yakmaya çalışıyorlar. yapman gereken merdiveni dayadıkları yere sağlam bir birlik koyman. Merdivenden sura ineni direk öldürüyorsun. Surun büyük avantajı var oyunda.

Hocam var zaten spartayla oyunu bitirdim herşeyini biliyorum fakat güncel sürümde olanı indirdim emperer edition du heralde onu yükledikten sonra böyle oldu başka arkadaşda ise böyle bir şey yok surun avantajı var ama adamlar 4-5 merdivenle geliyor okcu kuleside tarafsız oluyor yine surun bir anlamı kalmıyor malesef çok can sıkıcı bir durum

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2015, 10:16:24 »
Beyler adamlar kapıdan girmiyor yardım edin neden böyle