Kale savunma sorunu ?

• 16 Yanıt
  • 3095 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Kale savunma sorunu ?
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2015, 11:56:26 »
Okçu kulelerinin dibinde askerin olması lazım senin tarafından olmaları için sanırım. Bende de Emperor edition var. Savunma savaşlarında merdivenle inecekleri yere en iyi birliklerimi koyuyorum gerek okçu kuleleri gerek surun üstündeki menzilli askerlerim iyice yıpratıyorlar. Merdivenden çıkan adamlarıda teker teker biçiyorlar. Dediğim gibi kapıdan girmek için yakmaları lazım yada koçbaşı yapmaları lazım. Botlar genelde merdiveni tercih ediyorlar. Bendede olduğundan söylüyorum kapıdan girecekler diye bekleme boşuna.
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2015, 17:56:39 »
saldıran taraf sen olsan kapıdan mı gireceksin ?
kapıyı kırmak zayiat verdirdiği için oyun akıllıca hamle yapıp mancınığı olmasa bile merdivenle tırmanıyor.
surlarda üstünlük kuramıyorsan ana bayrağının olduğu yeri kargılarla kapatırsın kargılarınıda düşman oklarına karşı atlar ve okçularla korursun. kargı zaten gelebilecek her türlü askeri birime yakın dövüşte üstünlük kuruyor sadece oktan gelebilecek olan zararıda okçuları öldürerek engellemiş oluyorsun.
eğer düşman teknolojik olarak güçlüyse kargılarınıda pahalı olanlardan alırsın yine yenersin.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2015, 17:57:03 Gönderen: Royal Guard »

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2015, 10:06:36 »
Hocam zaten oyunu biliyorum bi sefer bitirdim spartayla fakat emperer edition sürümü değildi bunda böyle tamam koyayım diyorumda yine alıyorlar ben anlamış değilim misal full biriminiz var diyelim adamlardada full birim var ama piyade olarak az daha kaliteli diyelim ama çok değil az daha kaliteli ve bunlar her türlü alıyor beni sur üstünlüğüm olmuyor ilk başlarda okçu kulesi vuruyor sonra 4-5 yerden çıktıkları vakitte okçu kulesi tarafsız oluyor zaten sonra normal savaş gibi ilerliyor normal kara muharebesinden farkı olmuyor

« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2015, 16:53:01 »
Merdivenlerden toplu olarak inemedikleri için iyi bi avantajın oluyor. Eğer herşeye rağmen surun üstüne çıkıp senin adamlarını alıyorlarsa karşı tarafın askerleri güçlü demektir. Ben surdayken 3-4 Kılıçlı birliğim olduğunda kendi sayımın 2-3 katını bile alabiliyorum sende nasıl olduğunu anlayamadım.
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #14 : 03 Kasım 2015, 17:29:21 »
Hocam zaten oyunu biliyorum bi sefer bitirdim spartayla fakat emperer edition sürümü değildi bunda böyle tamam koyayım diyorumda yine alıyorlar ben anlamış değilim misal full biriminiz var diyelim adamlardada full birim var ama piyade olarak az daha kaliteli diyelim ama çok değil az daha kaliteli ve bunlar her türlü alıyor beni sur üstünlüğüm olmuyor ilk başlarda okçu kulesi vuruyor sonra 4-5 yerden çıktıkları vakitte okçu kulesi tarafsız oluyor zaten sonra normal savaş gibi ilerliyor normal kara muharebesinden farkı olmuyor
okçu kulelerinin yanına adam attıkları zaman okçu kulesi kısa bir süre sonra onların eline geçer.eğer okçu kulesinde üstünlük istiyorsan okçu kulelerini korursun.
tabi sur üstünde kargı kullanamayacağın için piyade alman lazım ve piyadelerinin güçlü olması şart.
surun avantajı karşı taraf sura gelene kadar okçu kulesiyle atabildiğin 10-15 ok ve senin okçularının attığı birkaç posta ok yağmuru.
eğer karşı taraf ağır zırhlılarla surlara saldırdıysa okçular paso boşa ok atar kulelerin attığı oklarda birkaç kişiyi öldürür moralleri biraz düşer o kadar sonra yukarı çıkıp senin daha güçsüz olan birimini patates ederler.
surdan en iyi şekilde yararlanmak için surdan inişin tek noktası olan kulelerin girişine falanks çekmek ve surdaki senin falanksa saldıran okçularıda kendi okçularınla vurmaktır.bu sayede kulenin dibinde olduğun için kuleni alamazlar ayrıca kuleden aşağı inen birim patates olur.ama hangi kuleden aşağı ineceklerse falanksları acil oralara taşıman gerekir.

sana tavsiyem en az 8 birim kargılı birlik alman ve ikişerli olarak 4 sur çıkışına dizmen ayrıca 8 birimde okçu alıp yine ikişerli biçimde 4 sur çıkışına dağıtırsın.hangi çıkıştan gelirlerse o çıkışa kaydırma yaparsın kalan 4 birimlik yerinede at alır her ihtimale karşı arkada bekletirsin.(mesela gözünden kaçırdığın bir piyade birimi kaleye girdiyse o senin falanksa arkadan dalarken sende ona arkadan dalarsın falan)

*

Çevrimdışı beb0p29

• *
  • 117
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #15 : 03 Kasım 2015, 17:58:26 »
Anladım hocam çok sıkıcı bir durum diyebilirim çünkü sur yapmanın sur üstünlügünün anlamı kalmıyor neyse devam edip deneyelim artık yapcak bişe yok

« Yanıtla #16 : 03 Kasım 2015, 20:35:08 »
kule dibini tam korumaya alabilirsen çıkan adamları daha çıkamadan bile öldürebilirsin :D
çünkü tek tek çıkıyorlar dolayısıyla kargılara bindirme olmadan ölüyorlar.yapacağın tek şey kargıları korumak.kalende düşman olmadığı için korumakta pek zor değil.bu üstünlük değilmi ?