Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor! (ÇIKTI)

 • 30 Yanıt
 • 8250 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

 • *
 • 12557
 • Tek tabanca...
  • Kişisel sitem

Özet geçiyoruz:

* Yıl 768
* 8 oynanabilir devlet
* Yukarıda gördüğünüz üzere yeni harita
* 50 eyalet.
* Yeni üniteler, yeni binalar, yeni teknoloji ağacı.
* Yeni kullanıcı arayüz.
* Yeni sistem: Savaş Bitkinliği/Yorgunluğu. (Bkz Attila orduların dağılmasına sebep olan etkenler)
* 8 oynanabilir ülke, kendine ait görev sistemine sahip olacak (Bkz The Last Roman Campaig)
* Yeni ajan seçenekleri ve yeni general/komutan özellikleri vs...
* Çıkış tarihi 10 Aralık.

Kısacası arkadaşlar Medieval III öncesi, Attila sonrası son adım atılıyor. Beraber performans atılımları da olursa tadından yenmeyecek, bizleri oyalayacak bir içerik geliyor. Açıkçası beni heyecanlandıran Şarlman'dan öte Endülüs ve Avarlar... Tüm öğrendiğimiz detayları burada paylaşalım.


UZUN İÇERİK:

[spoiler]TW ATTILA: Şarlman Çağı Senaryo Paketi

    Orta Çağın başlangıcında geçen yeni, büyük bir Senaryo.
    Şövalyeler, Muhafızlar ve yeni aydınlık kullanıcı arabirimi tasarımıyla Orta çağa girin.
    Tamamen yeni Birliklere, Teknolojiye ve Binalara sahip 8 Oynanabilir grup.
    Hikaye ve Krallık Olayları ile yeni oyun özellikleri.

İçerik Hakkında
Dünya mahvolmuş, tükenmiş, kanıyor, yaralanmış ve yanmış. İnsanlar çaresiz. Ancak kıyametten sonra bile ışığa, bilgiye ve medeniyete dönmek için her şeyini verecek insanlar var. Her ne pahasına ve her ne şekilde olursa olsun?

Bu, seçilmiş bir kaç kişinin, azametin çağı ve ilk gerçek kralların geçmiş imparatorlukların küllerinden büyük krallıklar kurduğu çağ... Bu, Şarlman Çağı.Sene milattan sonra 768. Babasının ölümünden sonra Şarlman'ın Frenk tahtını kardeşiyle paylaşması gerekiyor. Bu onun vizyonunda bir adama yakışmayan bir durum ve büyük babası Charles Martel'in hararetli kanının damarlarında dolaştığını hissettikçe aralarındaki ilişkiye gölge düşüyor.

Çatışmalardan sıkılmış bir kıtada dostlar, düşmanlar ve fırsatlar bulunuyor. İnsanlar barış istiyor. Şarlman kendisini yeni eğitim, din ve savaş çağının başında buluyor ve bunların tümünü bir araya gelmek, denge sağlamak ve genişlemek için araçlar olarak görüyor.

Saksonlar, Sarazenler ve Vikingler'in böylesine hırslı bir adama söyleyeceği bir şeyler olacak.

Diğerlerine göre başarılı olmak için kurnazlık, cazibe, zeka ve acımasızlık gerekecek.

Büyük Charles, Frenklerin Kralı, Avrupa'nın Babası.

Onun kimliğine bürünerek tarihe damganızı mı vuracaksınız, yoksa kendi kralınızı mı yaratacaksınız?
Yeni Oynanış Mekaniklerine Sahip Benzersiz Bir Senaryo
Şarlman Çağı, Total War: ATTILA oyununa yönelik epik bir genişleme paketidir ve genişleyen yeni bir Avrupa senaryo haritasında Orta Çağlarda geçer.

Daha önce de krallar ve krallıklar geldi geçti ancak bu, gerçekten büyük insanların ulusları bir araya getirdiği, kalıcı miraslar bıraktığı ve kral olmanın ne demek olduğunu gösterdiği bir zaman. Siz de onların arasında sayılabilir misiniz?

Yeni bir çağda olacaksınız ancak dünya tükenmiş ve çatışma ile savaşlardan yorulmuş olacak. Yeni teknolojiler ve yeni savaş sürdürme yolları sizi bir yere kadar götürebilir. İyi bir kral, halkının ne kadar zorlanabileceğini bilen kurnaz bir adamdır.

Savaşa gitme isteksizliğini, ulusun savaşa hazır olmamasıyla karıştırmayın. Avrupa birbiriyle çakışan ideolojileri ve uzun süredir mevcut olan güvensizliği bir arada bulundurmaya devam ediyor. Eski İmparatorluk solmakta olan bir anı olsa da, geçmekte olan yankısının tehditleri ve sonuçları tecrübesiz uluslar için yeni tehlikelere ve baskılara neden oluyor.

Küllerden doğan uygarlığın bayrağı altında toplanabilecek büyük yeni krallıkları, güçlü yeni devletleri bir araya getirme fırsatı doğuyor. Şarlman'ın azmine ve vizyonuna sahipseniz büyük bir hükümdar olma fırsatı sizi bekliyor.
Yeni Senaryo Haritası ve Kullanıcı Arabirimi
Yepyeni Şarlman Çağı Senaryo haritası milattan sonra 768 yılından itibaren Avrupa'ya odaklanır. Fethedilecek 52 bölgesiyle, ayrıntılı ve canlı bir jeopolitik başlangıç konumu sunar ve potansiyel olarak yüzlerce saat oynama olanağı vardır.Kullanıcı Arabirimi artık Orta Çağ sanatından esinlenmiş stiliyle göz kamaştırıcıdır. Tezhiplerden ve eski mozaik camlardan gelen etkiler senaryonuza renk ve güzel bir atmosfer katacak.

Oynanabilir Gruplar
Şarlman Çağı çeşitli oynanabilir gruplar içerir. Her biri kendi grup özelliklerine, birliklerine ve bağımsız olarak 'krallık' olarak adlandırılmalarını sağlayan benzersiz ve zorlayıcı koşullara sahiptir.

Her biri oyunun piyasaya sunulmasına yaklaşan haftalarda www.twitch.tv/totalwarofficial adresinde özel olarak açıklanacaktır. Ayrıntılar için takipte kalın veya oyun piyasaya sunulmadan önce buraya bakın.
Yeni Birlikler
Şarlman Çağı, daha ağır silahlı ve zırhlı piyadeler ve tüm kategorilerdeki atlıların daha fazla yayılması (özellikle Normandiya stilindeki şövalyelerin ilk kez ortaya çıkması) ile karakterize edilmiş dönemin gelişmiş savaşlarını daha iyi yansıtmak için tamamen yeni birlikler içerir.

300'den fazla yeni birlik ile Thegnler, Fyrd Baltacıları, Scola Şövalyeleri, Berberi Jineteleri, Avcı Tazılar ve korkulan Sakson Seax Savaşçıları gibi dönemin ikonik ordularını kullanabilme fırsatına sahip olacaksınız.

Savaştan Yorulma
İyi bir kral, halkının ne kadar zorlanabileceğini bilir. Savaşlar, krallıklar arasında gerçekleşen önemli ve dramatik olaylardır ve hafife alınmamalıdır. Ne kadar az savaşa girerseniz halkınız o kadar iyi tepki verir. Sık ve uzun süren çatışmalar ise morale ve ordularınızın bütünlüğüne hızlı bir şekilde zarar verir.Kurnaz bir hükümdar, hızlı ve kararlı bir şekilde barış getirmeye çalışır.
Benzersiz Krallık ve Hikaye Olayları
Her oynanabilir grup, kendini adamış ve kurnaz oyuncular için benzersiz zorlayıcı 'Krallık' gereksinimleri setine sahiptir. Bunları başardığınızda, grubunuz için yeni bir Krallık adı belirleyebilecek, yaptığınız seçimlerle tarihi yansıtacak veya değiştireceksiniz.

Ayrıca, her grup için uyarlanmış Hikaye Olayları mevcuttur. Bunlar, Senaryoda ilerledikçe size farklı zorluklar ve ikilemler sunacaktır. Tarihten esinlenen bazı seçimler sizi söz konusu grubun orijinal kaderine doğru yönlendirebilir. Alternatif olarak kendi yolunuzu seçmeyi de tercih edebilirsiniz.

Yeni Teknolojiler ve Binalar
Şarlman Çağı, yeni dönemi yansıtan bir çok teknoloji ve bina içermektedir. Senaryonuz ilerledikçe ortaya çıkan Feodalizm ve Şövalyelik fikirlerine ilham verenlerle karşılaşacak ve bunları kullanacaksınız.

Artık birçok bina kendi bölgelerinin yanı sıra komşu bölgelere de bonus sağlar. Böylece krallığınızdaki farklı coğrafi alanlar içinde daha fazla özelleştirme yapabilir, avantajları topraklarınıza yayabilirsiniz.

Ayrıca, çatışmalar her zaman dibinizde olsa da, daha az askeri odaklı yaklaşım sunan zafer koşulları da mevcuttur. Bu, merhametli ve kurnaz bir hükümdar olarak azminizi test eder.Mümessiller ve Beceriler
Mümessillerin her zamankinden daha uzmanlaşmış olduğunu göreceksiniz. Suikastçılar, Casuslar ve Rahipler (veya İmamlar) tüm durumlarda daha faydalı olanlar yerine daha güçlü ancak spesifik bir beceri setine odaklanır.

Generallerin yanı sıra Mümessiller de mevcut kollarda daha çok çeşitlilik sunan tamamen yeni yetenek ağaçlarını alacaktır. Bu, zaman içinde yetenekleri nasıl geliştirip özelleştireceğiniz konusunda daha fazla seçenek sunar.Son olarak, yeni Ordu ve Donanma Mirasları, ödül olarak farklı oyun stilleri sunan bonuslara odaklanacaktır. [/spoiler]

Paketin videosu: https://www.facebook.com/TotalWarTurkiye/posts/977581545618369
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2015, 21:02:00 Gönderen: * Halife * »

Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2015, 17:39:04 »
fiyatı 15 lira ve altı gelirse alırım ama 25 lira civarı çıkar diye tahmin ediyorum

aslında şöyle 1200-1300 arası bi tarihlerlede haritanın doğu kısmınında içinde olduğu dlc yapsalar muhteşem olurdu
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2015, 17:40:13 Gönderen: Royal Guard »

*

Çevrimdışı J4

 • *
 • 114
Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2015, 19:08:19 »
fiyatı 15 lira ve altı gelirse alırım ama 25 lira civarı çıkar diye tahmin ediyorum

aslında şöyle 1200-1300 arası bi tarihlerlede haritanın doğu kısmınında içinde olduğu dlc yapsalar muhteşem olurdu
inşallah bir modla o da olur xD

Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2015, 23:28:21 »
değişik bir dönem ama ucuza satacaklarını sanmıyorum.

*

Çevrimdışı J4

 • *
 • 114
Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2015, 00:11:55 »
değişik bir dönem ama ucuza satacaklarını sanmıyorum.

21 lira mı ne olması lazım.

Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2015, 15:49:23 »
aynen 21-24 gibi birşey yaparlar.
yılbaşında indirimede girmez şimdi bu :/

*

Çevrimdışı zafer2813

 • *
 • 2837
 • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2015, 21:39:21 »
Warhammer'den sonra Medieval III'ü bekleyebiliriz artık, değil mi? :D

Keşke DLC yerine Warhammer'ı çıkartıp, Medieval'ı yapsalardı. Neyse, katlanacağız. Yine de gelişim açısından ve anladığım kadarıyla diplomasi gelişmişlikleri iyi olacak gibi. Umarım ucuz da olur, indirimle Attila ve DLC'yi alabiliriz
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

*

Çevrimdışı brkkrsd

 • ***
 • 223
 • Valar Dohaeris
Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2015, 16:11:48 »
Hemen aldım, inşallah pişman olmam :)


Süt kale'nin burcundayım.
Altınovaya bulut çökmüş, pamuk gibi.
Eski günler geri gelmiyor.
Bak ki Harput yok olmasın...


Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2015, 19:06:46 »
Warhammer'den sonra Medieval III'ü bekleyebiliriz artık, değil mi? :D

Keşke DLC yerine Warhammer'ı çıkartıp, Medieval'ı yapsalardı. Neyse, katlanacağız. Yine de gelişim açısından ve anladığım kadarıyla diplomasi gelişmişlikleri iyi olacak gibi. Umarım ucuz da olur, indirimle Attila ve DLC'yi alabiliriz
attila gibi optimizasyon sorunu olan bir oyun olmayacaksa hemen çıkarsınlar.ayrıca r2tw ve attilanın mekaniklerininde artık kullanılmaması lazım yani bir birliği savaşa sokunca ip gibi tek sıra halinde savaşmasınlar yine öyle yapacaklarsa medieval 2 den bi farkı olmaz.her yönüyle çok kaliteli bir oyun olacaksa 3-4 oyun sonrasını bile bekleyebilirim :D

*

Çevrimdışı Pala

 • ****
 • 52
Ynt: Total War: ATTILA - Age of Charlemagne Geliyor!
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2015, 12:01:51 »
güzel bir dlc olacak inşallah... yalnız baktığım kadarıyla yine birim kartları kötü  TW Atilla gibi değil sanırım..