Göçebe Savaşları

• 8 Yanıt
  • 1550 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı mtw2dekiezio

• 69
  • Soyculuk soyu olmayanlar için Faşizm'dir.
Göçebe Savaşları
« : 20 Şubat 2016, 21:22:17 »
Selamun aleyküm beyler, yaklaşık 2 aydır Rome 2 oynuyorum göçebe paketini de aldım atlı okçusuz savaş oynayamıyorum sıkıcı geliyor :D Roksolanları deneyeyim göçebelere karşı göçebeler olsun dedim ama daha ilk, eşit ordularla hatta benim sayıca fazla bile olduğum, savaşta adam ordumu imha etti. Nasıl olur diyerek 2-3 özel savaş* daha yaptıktan sonra (özle ir taktik uygulamadım 2 dakikalık hızlandırılmış savaştı) orduma karşı bilgisayar savaşta ezici üstünlükle kazandı**. Sizin hiç deneyiminiz oldu mu, yendiyseniz nasıl yendiniz ya da verebileceğiniz taktik var mı?
*Zor seviyede, sadece 20v20 bozkır atlı okçuları
** (1200 kayıp verdim adamın 90 kaybı vardı)

Ynt: Göçebe Savaşları
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2016, 21:48:31 »
Aleykum selam. Şöyle yapacaksın: tüm okcularinı aynı anda ok menziline sokacaksin. Hepsi nerdeyse aynı anda ilk oklarini atacaklar ve menzilden çıkmamasına dikkat edeceksin. Ve en önemlisi birimleri üstüste koymayacaksin.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2016, 21:49:03 Gönderen: emreaytac »
All Warfare İs Based On Deception.

*

Çevrimdışı mtw2dekiezio

• 69
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2016, 21:53:21 »
Daha önce oynayıp böyle bir savaş kazandın mı? Çünkü mantıken bende aynısını yapıyorum ama AI 3 orduyu üst üste koyuyor ve nasıl yapıyorsa birimleri tek tek çökertiyor

« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2016, 22:11:59 »
Ben royal scythia ile tüm göçebe topraklarını aldım. Nerdeyse tüm savaşlarım atlı Okçu vs atlı Okçu ve çoğundan üstün çıktım. Bide şunu söylemeyi unuttum, mesela senin 10 birim okcun 1 tane birime ok atiyor. Biranda o birimu yokediyorlar. "Fire at will" işaretini kapat. Kafalarına göre ateş etmesinler. Ilk başta savaş başladığı zaman hepsinde ateş servesti kapat ve her birime başka bir birime ok atma emri ver.

Şunu da söyleyeyim Nadir olarak, şansa Karşısı ilk oklarda daha başarılı olabiliyor. Ilk oklarda üstünlük sağlayan da çığ etkisi sağlayıp kolayca eziyor.

*

Çevrimdışı mtw2dekiezio

• 69
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2016, 00:09:20 »
Eyvallah bir deneyeyim tekrar

« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2016, 00:13:48 »
Sonucunu bekliyorum  kirp*

*

Çevrimdışı Gaius Julius Ceasar

• *
  • 453
  • Si Vis Paces Pare Bellum (Julius Ceasar)
« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2016, 19:36:27 »
Arkadaşlar biliyorum yeri değil ama bu forum böyle mi kalacak eski arkaplan eski sistem gelmeyecekmigeri Simple Machines Forum mu kalacak artıkhep delirecem şuna bi cevap verin lütfen
Veni Vidi Vici
             Gaius Julius Ceasar

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=109251.0  [Genel Devletler Rehberi]

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=109279.0  [Yunan Şehir Devletleri Rehberi]

Arkadaşlar benimle aynı isimde bir arkadaş daha var forumda ancak onun adı ''Gaius Julius Caesar'' diye yazılırken benimkinin sonu Ceasar'dır o ''a'' harfi ben ''e'' harfi ile ''Ceasar'' yazmışım lütfen dikkat edin beni ve o arkadaşı karıştırmayın.Buraya o arkadaşın linkini koyuyorum bakın görün karışıklık olmasın sonra http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?action=profile;u=38250

« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2016, 20:09:21 »
Hayır dostum. Adminler bu konu üzerine çalıştıklarını söylüyorlar. Tekrar hoşgeldin :D.
Forumda hotseat dışında pek bişey yok şimdilik.

*

Çevrimdışı KUZYAKA

• *
  • 111
  • At, Avrat, Silah
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2016, 14:18:41 »
çok iyi micro gerek atlı okçular için.  hele ki ordun çeşitli ise işin daha zor